Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην ομάδα! Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει, έχω θέμα με την κάμερα όταν την ανοίγω στη φωτογραφία είναι στο 1Χ και βγάζει κοντά καθαρά και πίσω θαμπα. πρεπει να την πάω στο 0.6 για να βγει όλη καθαρη. θέλει κάποια ρύθμιση ή έχει προβλημα η κάμερα; το τηλ. το πήρα απο ιδιώτη 1 μηνός χρηση. Είναι καινουριο.

 

Αναβάθμιση πήρατε; Εντυπώσεις;

 

Αυτό είναι φυσιολογικό νομίζω - το λίγο θαμπά στο βάθος - και στην Miui 12 έτσι είναι, στο 0.6 παίρνει βάθος δεν εστιάζει.

Υπομονή έρχεται η αναβάθμιση που φέρνει άλλη κάμερα...καμία σχέση με τις φωτογραφίες που βγάζετε τώρα!!!!

Άλλο τηλέφωνο στην κυριολεξία!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει σημαντική διαφορά στη φωτογραφική;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει σημαντική διαφορά στη φωτογραφική;

Πολύ μεγάλη, σε σημείο που δεν χρειάζεται νομίζω gcam εκτός αν ψάχνεσαι υπερβολικά.

Να καταλάβεις έδειξα χθες φωτογραφίες που τράβηξα- και με συννεφιά μάλιστα - και έμειναν με το στόμα ανοιχτό σε σύγκριση πάντα με το ίδιο κινητό αλλά με miui11.

Mεγάλη αναβάθμιση η 12 ειδικά στην κάμερα !!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτά κι αν δεν είναι καλά νέα!!! Δεν περίμενα τόσο καλή αναβάθμιση κάμερας. Την gcam θα τη χρησιμοποιούμε για... αστροφωτογραφίες.

Εκτός αν τα πάει και εκεί καλά η stock μετά την αναβάθμιση.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μεγάλη, σε σημείο που δεν χρειάζεται νομίζω gcam εκτός αν ψάχνεσαι υπερβολικά.

Να καταλάβεις έδειξα χθες φωτογραφίες που τράβηξα- και με συννεφιά μάλιστα - και έμειναν με το στόμα ανοιχτό σε σύγκριση πάντα με το ίδιο κινητό αλλά με miui11.

Mεγάλη αναβάθμιση η 12 ειδικά στην κάμερα !!!

 

Μπορείς εάν θέλεις να ανεβάσεις κάποιο φωτογραφικό δείγμα, για να δούμε την ποιότητα. Αν και για να έχουμε σαφές κριτήριο, θα έπρεπε να κάνουμε συγκριτικό με φωτογραφία τραβηγμένη σε παρόμοιες συνθήκες φωτισμού, με την MiUi 11. Όμως, παρόλα αυτά, εάν θέλεις μπορούμε να δούμε κάποιο φωτογραφικό σου δείγμα, και να μας εξηγήσεις προφορικά έστω τις διαφορές σε σχέση με τη MiUi 11.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τότε θα πρέπει να βγάλουμε 2 φωτογραφίες (ημερήσια/νυχτερινή) με στοκ, λίγο πριν περάσουμε την MIUI 12. Έπειτα άλλες δύο αφού περάσουμε MIUI 12, με την στοκ. Οι φωτογραφίες θα πρέπει να είναι όλες στο ίδιο σημείο, για καλύτερη σύγκριση.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τότε θα πρέπει να βγάλουμε 2 φωτογραφίες (ημερήσια/νυχτερινή) με στοκ, λίγο πριν περάσουμε την MIUI 12. Έπειτα άλλες δύο αφού περάσουμε MIUI 12, με την στοκ. Οι φωτογραφίες θα πρέπει να είναι όλες στο ίδιο σημείο, για καλύτερη σύγκριση.

 

Ακριβώς evris.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξαν οι default ενδείξεις της μπαταρίας. Ήρθε κάποιο Update και δεν το πρόσεξα;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξαν οι default ενδείξεις της μπαταρίας. Ήρθε κάποιο Update και δεν το πρόσεξα;

 

και εγώ το πρόσεξα χθες. το μόνο που μου ήρθε είναι μια αναβάθμιση της εφαρμογής "Ασφάλεια", ίσως αυτό να το άλλαξε

Link to comment
Share on other sites

Λογικά από αυτό είναι.

Και σε μένα άλλαξε.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα και χρόνια πολλά...

Έχει βάλει κάποιος στο redmi του κάποιο σωστό και ασφαλές πρόγραμμα εκφώνησης καλούντος; Και αν ναι, ποιο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα και χρόνια πολλά...

Έχει βάλει κάποιος στο redmi του κάποιο σωστό και ασφαλές πρόγραμμα εκφώνησης καλούντος; Και αν ναι, ποιο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν εννοείς να διαβάζει τα ονόματα από τις επαφές σου μπορείς να δοκιμάσεις το MACRODROID.

Edited by rupper
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα! Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει, έχω θέμα με την κάμερα όταν την ανοίγω στη φωτογραφία είναι στο 1Χ και βγάζει κοντά καθαρά και πίσω θαμπα. πρεπει να την πάω στο 0.6 για να βγει όλη καθαρη. θέλει κάποια ρύθμιση ή έχει προβλημα η κάμερα; το τηλ. το πήρα απο ιδιώτη 1 μηνός χρηση. Είναι καινουριο.

 

Καλησπέρα. Αυτό στο κάνει όταν βγάζεις κάτι κοντινό ή ακόμα και σε τοπίο.

 

Αυτό που περιγράφεις είναι η εστίαση. Αν στο κάνει όταν βγάζεις κάτι κοντινό είναι απόλυτος φυσιολογικό. Το θέμα είναι αν στο κάνει και στα μακρινά, δηλαδή αν είναι αδύνατο να εστιάσει μακριά.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα στο 1x βγάζει κανονικά σε μακρινή. Σε κοντινή όντως θολώνει ελάχιστα στα πίσω σημεία της φωτογραφίας.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι φυσιολογικό νομίζω - το λίγο θαμπά στο βάθος - και στην Miui 12 έτσι είναι, στο 0.6 παίρνει βάθος δεν εστιάζει.

Υπομονή έρχεται η αναβάθμιση που φέρνει άλλη κάμερα...καμία σχέση με τις φωτογραφίες που βγάζετε τώρα!!!!

Άλλο τηλέφωνο στην κυριολεξία!!!

Ευχαριστώ. Θα το κρατήσω μέχρι να βγει η αναβάθμιση και αν κανει το ίδιο θα το δώσω. μπορείς σε παρακαλώ αν εχεις να μου στείλεις τη GCAM; Το άρχει και τις οδηγίες της;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Θα το κρατήσω μέχρι να βγει η αναβάθμιση και αν κανει το ίδιο θα το δώσω. μπορείς σε παρακαλώ αν εχεις να μου στείλεις τη GCAM; Το άρχει και τις οδηγίες της;

Διάβασε προσεκτικά την απάντηση του Antretng που είναι ειδικός στα θέματα φωτογραφίας...

Για μένα θα κάνεις λάθος αν το δώσεις. Περίμενε όπου να ναι έρχεται η αναβάθμιση.

Ήδη κι άλλος της παρέας την πήρε, άσε που μπορείς να το κάνεις χειροκίνητα με τις οδηγίες του Βασίλη από το νήμα του αδερφού Redmi Note 9Pro. Όσο για την Google Camera γιατί να παιδεύεσαι? Ένας μέσος χρήστης - το ξαναλέω - με το miui 12 δεν την χρειάζεται.

Αν "σε τρώει" όμως θα την βρεις εδώ https://www.xda-developers.com/google-camera-port-hub/ την έκδοση 7.3.020 βλέπω για τελευταία που βγήκε στις 27-3-20, γι' αυτό λένε πως δεν δουλεύει με το miui global 12.0.2 https://forum.xda-developers.com/redmi-note-8-pro/themes/google-camera-rn8pro-edition-wyroczen-t3990731/page44:worry:

Εσύ αποφασίζεις....

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείς εάν θέλεις να ανεβάσεις κάποιο φωτογραφικό δείγμα, για να δούμε την ποιότητα. Αν και για να έχουμε σαφές κριτήριο, θα έπρεπε να κάνουμε συγκριτικό με φωτογραφία τραβηγμένη σε παρόμοιες συνθήκες φωτισμού, με την MiUi 11. Όμως, παρόλα αυτά, εάν θέλεις μπορούμε να δούμε κάποιο φωτογραφικό σου δείγμα, και να μας εξηγήσεις προφορικά έστω τις διαφορές σε σχέση με τη MiUi 11.

Βασίλη μην με παιδεύεις γέρο άνθρωπο και δεν βλέπω και τόσο καλά πια!!!

Την έκανε την δουλειά ο πιτσιρικάς μου που έχει αετίσιο μάτι με δύο φωτογραφίες που τράβηξα εγώ με ίδιες ακριβώς συνθήκες με το δικό μου κινητό- Miui12- και με το δικό του που έχει ακόμη Miui11. To άφησε κάτω -το δικό του - απογοητευμένος !!!!

Πως το είπες ? Πίνω τσάι παρέα με τον Lei Jun!!!!

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε προσεκτικά την απάντηση του Antretng που είναι ειδικός στα θέματα φωτογραφίας...

Για μένα θα κάνεις λάθος αν το δώσεις. Περίμενε όπου να ναι έρχεται η αναβάθμιση.

Ήδη κι άλλος της παρέας την πήρε, άσε που μπορείς να το κάνεις χειροκίνητα με τις οδηγίες του Βασίλη από το νήμα του αδερφού Redmi Note 9Pro. Όσο για την Google Camera γιατί να παιδεύεσαι? Ένας μέσος χρήστης - το ξαναλέω - με το miui 12 δεν την χρειάζεται.

Αν "σε τρώει" όμως θα την βρεις εδώ https://www.xda-developers.com/google-camera-port-hub/ την έκδοση 7.3.020 βλέπω για τελευταία που βγήκε στις 27-3-20, γι' αυτό λένε πως δεν δουλεύει με το miui global 12.0.2 https://forum.xda-developers.com/redmi-note-8-pro/themes/google-camera-rn8pro-edition-wyroczen-t3990731/page44:worry:

Εσύ αποφασίζεις....

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασίλη μην με παιδεύεις γέρο άνθρωπο και δεν βλέπω και τόσο καλά πια!!!

Την έκανε την δουλειά ο πιτσιρικάς μου που έχει αετίσιο μάτι με δύο φωτογραφίες που τράβηξα εγώ με ίδιες ακριβώς συνθήκες με το δικό μου κινητό- Miui12- και με το δικό του που έχει ακόμη Miui11. To άφησε κάτω -το δικό του - απογοητευμένος !!!!

Πως το είπες ? Πίνω τσάι παρέα με τον Lei Jun!!!!

 

Αν μιλας για την 12 που πηραν τα global,εγω δεν ειδα διαφορα στην καμερα....

Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω ειδα καποια διαφορα στην ποιοτητα της καμερας με την καινουρια εκδοση. Απ την αλλη η καμερα του Wyroczen στη miui 12 δουλευει καλα και ειναι σημαντικη αναβαθμιση σε σχεση με τη στοκ σε σελφι και βραδυ,αξιζει να τη βαλει κανεις με το προτεινομενο xml
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έρχεται σταδιακά, στης γυναίκας έχει έρθει εδώ και 4 ημέρες. Σε global έκδοση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...