Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επανέρχομαι και συγνώμη για τα απανωτά ποστ.

Βρήκα εν τέλει πως λειτουργούν τα ακουστικά, επομένως όποιος αντιμετωπίζει παρόμοιο πρόβλημα, ας το δοκιμάσει.

Έβαλα το βύσμα των ακουστικών, αλλά όχι μέχρι μέσα που κουμπώνει.

Το έβαλα μέχρι το σημείο που συνάντησα αντίσταση κι έδειξε να τα αναγνωρίζει.

Το εικονίδιο δηλαδή των ακουστικών, έμενε σταθερά αναμμένο στην οθόνη.

Εν συνεχεία έσπρωξα το βύσμα μέχρι μέσα κι αυτό ήταν.

Λειτουργούν όλα μια χαρά.

 

Ευχαριστώ για την οποία βοήθεια.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro

 

τυχαία έπεσα σ αυτό το ποστ..

το ίδιο μου συμβαίνει στο RN9 Pro. Η πλάκα είναι ότι μετά από επανεκκίνηση στρώνει

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Μια ερώτηση σχετικά με ένα rn8 pro που πήρα στη σύζυγο.

Έχω κάποια handsfree που χρησιμοποιούσα τόσο στο rn7 που είχα, όσο και στο rn9 pro που έχω τώρα και τα οποία λειτουργούν άψογα.

Βάζοντας τα όμως στο rn8 pro, δεν παίζουν κι αναβοσβηνει διαρκώς το εικονίδιο των ακουστικών.

Καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει;

Έτσι για την ιστορία, τα ακουστικά είναι τα Yenkee και τα θεωρώ πολύ ποιοτικά και αξιόπιστα, με πολύ καθαρό ήχο.

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro

 

Καλημέρα ! Συγνώμη δε κρατήθηκα αλλά μετά από χρόνια λιανικής διάβασα Yenkee αξιόπιστα και ποιοτικά σε μία πρόταση και τρελάθηκα. Το εννοείς? ή ήθελες να πεις ότι για τα 2 ευρώ που κάνουν είναι οκ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Συγνώμη δε κρατήθηκα αλλά μετά από χρόνια λιανικής διάβασα Yenkee αξιόπιστα και ποιοτικά σε μία πρόταση και τρελάθηκα. Το εννοείς? ή ήθελες να πεις ότι για τα 2 ευρώ που κάνουν είναι οκ?
Που τα έχουν στην Ελλάδα 2€ ;Η χαμηλότερη τιμή Σκρουτζ είναι 6€ και έχει και με 18€.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Συγνώμη δε κρατήθηκα αλλά μετά από χρόνια λιανικής διάβασα Yenkee αξιόπιστα και ποιοτικά σε μία πρόταση και τρελάθηκα. Το εννοείς? ή ήθελες να πεις ότι για τα 2 ευρώ που κάνουν είναι οκ?

Καλώς τον.

Τι συγγνώμη; Εγώ τα βγάζω;

Από την άλλη για τα λεφτά τους (6€ τα πήρα), τα θεωρώ πολύ καλά.

Σε σύγκριση με κάτι samsung και huawei που μου έχουν περισσέψει από αλλά κινητά, ο ήχος τους είναι πολυ πιο καθαρός και δε χρειάζεται να βάλω την ένταση ούτε καν μέχρι τη μέση.

Με άλλα ακουστικά, ειδικά σε εξωτερικούς χώρους, τη βάζω σχεδόν στο τέρμα για να ακούσω τον συνομιλητή μου.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τον.

Τι συγγνώμη; Εγώ τα βγάζω;

Από την άλλη για τα λεφτά τους (6€ τα πήρα), τα θεωρώ πολύ καλά.

Σε σύγκριση με κάτι samsung και huawei που μου έχουν περισσέψει από αλλά κινητά, ο ήχος τους είναι πολυ πιο καθαρός και δε χρειάζεται να βάλω την ένταση ούτε καν μέχρι τη μέση.

Με άλλα ακουστικά, ειδικά σε εξωτερικούς χώρους, τη βάζω σχεδόν στο τέρμα για να ακούσω τον συνομιλητή μου.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro

 

για μένα πάνε στον ίδιο κουβά μαζί με κάτι puro, sbs κλπ. Φυσικά όπως είπα είναι θέμα τιμής. Πάντως καλό είναι που τα κατάφερες να δουλέψουν αλλά δε το λες και φυσιολογικό τρόπο. Κανονικά έπρεπε να τα βάζεις και να λειτουργούν και εφόσον λες το κάνει σε όλα τα μονά προφανώς φταίει το τηλέφωνο.

Edited by squib
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι και συγνώμη για τα απανωτά ποστ.

Βρήκα εν τέλει πως λειτουργούν τα ακουστικά, επομένως όποιος αντιμετωπίζει παρόμοιο πρόβλημα, ας το δοκιμάσει.

Έβαλα το βύσμα των ακουστικών, αλλά όχι μέχρι μέσα που κουμπώνει.

Το έβαλα μέχρι το σημείο που συνάντησα αντίσταση κι έδειξε να τα αναγνωρίζει.

Το εικονίδιο δηλαδή των ακουστικών, έμενε σταθερά αναμμένο στην οθόνη.

Εν συνεχεία έσπρωξα το βύσμα μέχρι μέσα κι αυτό ήταν.

Λειτουργούν όλα μια χαρά.

 

Ευχαριστώ για την οποία βοήθεια.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro

 

Προσωπικά θα πήγαινα να ελέγξουν τη θύρα των ακουστικών.

 

Μου θυμίζει κάτι που είχα συναντήσει σε παλιότερη συσκευή μου.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Οπότε σύμφωνα με αυτό το άρθρο, κάπου μέσα στον Σεπτέμβριο θα μας έρθει η MIUI 12.

https://www.angroid.gr/android-news/logismiko/miui-12-stable-updates-meros-deytero-15-akoma-syskeyes-mpainoyn-se-diadikasia-anavathmisis

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Οπότε σύμφωνα με αυτό το άρθρο, κάπου μέσα στον Σεπτέμβριο θα μας έρθει η MIUI 12.

https://www.angroid.gr/android-news/logismiko/miui-12-stable-updates-meros-deytero-15-akoma-syskeyes-mpainoyn-se-diadikasia-anavathmisis

 

Σύμφωνα με το άρθρο θα πρέπει να την πάρεις άμεσα, τώρα δηλαδή. Το ότι το λέει βέβαια, δε σημαίνει ότι θα γίνει κιόλας, μπορεί ναι - μπορεί και όχι.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το άρθρο θα πρέπει να την πάρεις άμεσα, τώρα δηλαδή. Το ότι το λέει βέβαια, δε σημαίνει ότι θα γίνει κιόλας, μπορεί ναι - μπορεί και όχι.
Σύμφωνα με το άρθρο, πρώτα αναβαθμίζει η Κίνα και μετά από εβδομάδες έρχεται κι εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το άρθρο, πρώτα αναβαθμίζει η Κίνα και μετά από εβδομάδες έρχεται κι εδώ.

Εμ αυτό διάβασα κι εγώ... Άρα είναι αδύνατον να έρθει τώρα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το άρθρο, πρώτα αναβαθμίζει η Κίνα και μετά από εβδομάδες έρχεται κι εδώ.

 

Ναι σωστά. Εν αναμονή λοιπόν. Ίδωμεν.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για τους ανυπόμονους που δεν έχουν πάρει ακόμη το MiUi12 υπάρχει κι αυτή η εφαρμογή που κάνει για όλα τα κινητά.

Είναι η Mi Control Center και θα την βρείτε στο Play Store.

(Έχω MiUi12 οπότε δεν την δοκίμασα)

Link to comment
Share on other sites

Για τους ανυπόμονους που δεν έχουν πάρει ακόμη το MiUi12 υπάρχει κι αυτή η εφαρμογή που κάνει για όλα τα κινητά.

Είναι η Mi Control Center και θα την βρείτε στο Play Store.

(Έχω MiUi12 οπότε δεν την δοκίμασα)

Τι κάνει αυτή η εφαρμογή δηλαδή; Κατεβάζεις το MIUI 12 από κει;

 

Edit: Το κάνει να μοιάζει σαν να κατέβασες το MIUI 12...

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα ένα samsung A71 στα χέρια μου και σύγκρινα τις οθόνες με το δικό μας ,έβαλα youtube 1080p ακριβώς το ίδιο βίντεο και ίδια φωτεινότητα-ρυθμίσεις και στα δύο και έπαθα πλάκα,μπορεί να μην είναι τόσο πιστευτό αλλά η οθόνη μας ήταν ελάχιστα πιο καθαρή και με πιο ωραία χρώματα από του a71.Αυτό το επιβεβαίωσε και άλλο άτομο που είδε και τις δύο οθόνες.Την έχω ρυθμισμένη στο δικό μου στο θερμό στα χρώματα.Εκει που χάνουμε λίγο είναι ίσως λίγο στην φωτεινότητα και στις γωνιές θέασης.Ήξερα ότι είχαμε πολύ καλή οθόνη αλλά να αντιμετωπίζει στα ίσια την super amoled δεν το περίμενα.Άλλη μιά πολύ θετική έκπληξη για την συσκευή μας. Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα ένα samsung A71 στα χέρια μου και σύγκρινα τις οθόνες με το δικό μας ,έβαλα youtube 1080p ακριβώς το ίδιο βίντεο και ίδια φωτεινότητα-ρυθμίσεις και στα δύο και έπαθα πλάκα,μπορεί να μην είναι τόσο πιστευτό αλλά η οθόνη μας ήταν ελάχιστα πιο καθαρή και με πιο ωραία χρώματα από του a71.Αυτό το επιβεβαίωσε και άλλο άτομο που είδε και τις δύο οθόνες.Την έχω ρυθμισμένη στο δικό μου στο θερμό στα χρώματα.Εκει που χάνουμε λίγο είναι ίσως λίγο στην φωτεινότητα και στις γωνιές θέασης.Ήξερα ότι είχαμε πολύ καλή οθόνη αλλά να αντιμετωπίζει στα ίσια την super amoled δεν το περίμενα.Άλλη μιά πολύ θετική έκπληξη για την συσκευή μας.

Έτσι ακριβώς φίλε μου!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε, τι παραπάνω θα έχει αυτή η special edition έκδοση πέραν του πορτοκαλί χρώματος!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε, τι παραπάνω θα έχει αυτή η special edition έκδοση πέραν του πορτοκαλί χρώματος!

 

Από τι είδα τπτ ιδιαίτερο , μόνο θα έχει κ μια έκδοση με 8 gb .

Link to comment
Share on other sites

Από τι είδα τπτ ιδιαίτερο , μόνο θα έχει κ μια έκδοση με 8 gb .

Λέει προς το τέλος ότι μπορεί να φέρουν νέες αναβαθμίσεις πέραν του χρωματικού συνδυασμού. Γι αυτό λέω τι νέο θα έχει επιπλέον η special edition.

Δεν θα αναφέρονται μόνο στην έκδοση με τα 8GB....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ήρθε η 12.0.2 στη συσκευή χθες και την πέρασα. Δε μπορώ να βρω με τίποτα το εικονίδιο για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση του συγχρονισμού στη μπάρα επάνω. Το εξαφάνισαν επίτηδες ή πρέπει να κάνω clean reset για να στρώσει; Όλα τα υπόλοιπα φαίνεται πως δουλεύουν καλά.
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ήρθε η 12.0.2 στη συσκευή χθες και την πέρασα. Δε μπορώ να βρω με τίποτα το εικονίδιο για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση του συγχρονισμού στη μπάρα επάνω. Το εξαφάνισαν επίτηδες ή πρέπει να κάνω clean reset για να στρώσει; Όλα τα υπόλοιπα φαίνεται πως δουλεύουν καλά.

Σε μένα τίποτα ακόμα.

Global έχεις ή EU;

 

https://www.gizmochina.com/2020/08/13/miui-12-update-list-of-first-batch-of-phones-in-india-receiving-the-update-confirmed/

Πάντως η συσκευή μας είναι μέσα στο πρώτο κύμα...

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ήρθε η 12.0.2 στη συσκευή χθες και την πέρασα. Δε μπορώ να βρω με τίποτα το εικονίδιο για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση του συγχρονισμού στη μπάρα επάνω. Το εξαφάνισαν επίτηδες ή πρέπει να κάνω clean reset για να στρώσει; Όλα τα υπόλοιπα φαίνεται πως δουλεύουν καλά.
Εγώ έχω Redmi Note 9 που πήρα 12 πριν καμιά εβδομάδα και δεν υπάρχει ούτε εμένα το εικονίδιο. Λογικά θα τον έχουν τον συγχρονισμό πάντα ενεργοποιημένο by default.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα! Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει, έχω θέμα με την κάμερα όταν την ανοίγω στη φωτογραφία είναι στο 1Χ και βγάζει κοντά καθαρά και πίσω θαμπα. πρεπει να την πάω στο 0.6 για να βγει όλη καθαρη. θέλει κάποια ρύθμιση ή έχει προβλημα η κάμερα; το τηλ. το πήρα απο ιδιώτη 1 μηνός χρηση. Είναι καινουριο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...