Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, δεν εννουσα αυτό που λες. Εγώ έχω μια κάρτα sim στο κινητό, ένα νούμερο. Αν μιλαμε μαζί και με πάρει στο ίδιο νούμερο πχ ο Τάκης να βάλω εσένα σε αναμονή και να μιλήσω με Τάκη. Και αν θέλω να κάνω συγχώνευση κλήσεων και να μιλήσουμε όλοι μαζί
Αν έκανες όλες τις σωστές ρυθμίσεις όπως λες δεν βρίσκω λόγο να στο κάνει αυτό.Δοκιμασε ίσως με κάποιον άλλον dialer να δείς.
Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες ενδείξεις δείχνουν, ότι μεταξύ αλλων και η συσκευή μας είναι μέσα στη λίστα που θα πάρουν Android 11!!!

https://techmaniacs.gr/android-11-oi-syskeyes-poy-einai-anamenetai-oti-tha-to-paroyn/

 

Την MIUI 12 πότε θα πάρουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αν έκανες όλες τις σωστές ρυθμίσεις όπως λες δεν βρίσκω λόγο να στο κάνει αυτό.Δοκιμασε ίσως με κάποιον άλλον dialer να δείς.

 

Για επιβεβαιωση, ποιες ειναι οι σωστες ρυθμισεις για την αναμονη? Μηπως μου ξεφευγει κατι...

 

Καποια αλλη λυση εκτος απο dialer εχετε?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήξερα ότι χτυπάς *43# και ενεργοποιείται η αναμονή κλήσης δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι, δοκίμασε το λογικά θα δουλέψει.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήξερα ότι χτυπάς *43# και ενεργοποιείται η αναμονή κλήσης δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι, δοκίμασε το λογικά θα δουλέψει.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ουτε αυτο πιανει...

Το θεμα ειναι οτι χανω ετσι τηλεφωνηματα. Και καποια μπορει να ειναι σημαντικα, για την δουλεια μου.

Οπως επισης και οτι αναγκαζομαι να παιρνω πισω αυτον για τον οποιο μου ηρθε ειδοποιηση και ετσι καταναλωνω λεπτα απο το πακετο ομιλιας που ειχα.

 

Υποψιν οτι δεν θυμαμαι να εχω παρομοιο προβλημα σε αλλη συσκευη στο παρελθον

 

Ενα συμπερασμα απο την συσκευη οντας κατοχος απο τον ιανουαριο ειναι οτι ειναι καλη σε θεμα hardware αλλα υστερει σε θεματα software

Edited by gasgounis
Link to comment
Share on other sites

Πριν το Android 11 πάντως....

 

Καλά, μην ορκίζεσαι. Φαίνεται ότι έχουν "πνίγει" με τόσες συσκευές και με τον ιό.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες ενδείξεις δείχνουν, ότι μεταξύ αλλων και η συσκευή μας είναι μέσα στη λίστα που θα πάρουν Android 11!!!

https://techmaniacs.gr/android-11-oi-syskeyes-poy-einai-anamenetai-oti-tha-to-paroyn/

Πολύ καλό αυτό.

Αν συμβεί όντως, θα είναι νομίζω η πρώτη φορά που μια συσκευή Xiaomi θα πάρει τις δύο επόμενες εκδόσεις android.

Μπορεί όμως και να κάνω λάθος.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ..... Δεν μπορώ να καταλάβω ποιες είναι οι κατάλληλες ρυθμίσεις!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά, μην ορκίζεσαι. Φαίνεται ότι έχουν "πνίγει" με τόσες συσκευές και με τον ιό.

Δεν ορκίζομαι, αλλά θα το πάρουμε το MIUI 12.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Για επιβεβαιωση, ποιες ειναι οι σωστες ρυθμισεις για την αναμονη? Μηπως μου ξεφευγει κατι...

 

Καποια αλλη λυση εκτος απο dialer εχετε?

Τηλέφωνο -3 τέλειες πάνω δεξιά-λογαριασμοι κλήσης -αναμονή κλήσης-διαλεγεις την κάρτα που θέλεις και το ενεργοποιείς.Κάνε και μια επανεκκίνηση,όχι ότι παίζει και ρόλο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Αύριο παραλαμβάνω το κινητό και θα ήθελα να ρωτήσω πως χειρίζεστε τη φόρτιση διότι στα 2.5 χρόνια το 4χ τα έφτυσε....φορτίζει μέχρι το 90% και το φορτίζω 2 φορές την ημέρα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Αύριο παραλαμβάνω το κινητό και θα ήθελα να ρωτήσω πως χειρίζεστε τη φόρτιση διότι στα 2.5 χρόνια το 4χ τα έφτυσε....φορτίζει μέχρι το 90% και το φορτίζω 2 φορές την ημέρα...
Δεν κάνεις τίποτα,το μπριζωνεις και πας να πιεις καφέ.
Link to comment
Share on other sites

Τηλέφωνο -3 τέλειες πάνω δεξιά-λογαριασμοι κλήσης -αναμονή κλήσης-διαλεγεις την κάρτα που θέλεις και το ενεργοποιείς.Κάνε και μια επανεκκίνηση,όχι ότι παίζει και ρόλο.

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα οπως ειπα στην πρηγουμενη σελιδα, εχω μια καρτα σιμ και εχω κανει αυτη την κινηση που περιγραφεις.

 

Η πλακα ειναι που η Xiami λεει οτι ειναι θεμα της συσκευης και να την παω για ελεγχο (δηλ θα πρεπει να μεινω μερες χωρις κινητο και να το στησω ξανα) και ο παροχος λεει οτι ειναι θεμα του δικτυου και προσπαθει να κανει ελεγχους στην γραμμη (ετσι λεει τουλαχιστον) για το τι φταει μιας και απο οτι λεει δεν ειναι θεμα της συσκευης

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα οπως ειπα στην πρηγουμενη σελιδα, εχω μια καρτα σιμ και εχω κανει αυτη την κινηση που περιγραφεις.

 

Η πλακα ειναι που η Xiami λεει οτι ειναι θεμα της συσκευης και να την παω για ελεγχο (δηλ θα πρεπει να μεινω μερες χωρις κινητο και να το στησω ξανα) και ο παροχος λεει οτι ειναι θεμα του δικτυου και προσπαθει να κανει ελεγχους στην γραμμη (ετσι λεει τουλαχιστον) για το τι φταει μιας και απο οτι λεει δεν ειναι θεμα της συσκευης

Πάντως εμένα με Cosmote έχω κανονικά αναμονή κλήσης.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα οπως ειπα στην πρηγουμενη σελιδα, εχω μια καρτα σιμ και εχω κανει αυτη την κινηση που περιγραφεις.

 

Η πλακα ειναι που η Xiami λεει οτι ειναι θεμα της συσκευης και να την παω για ελεγχο (δηλ θα πρεπει να μεινω μερες χωρις κινητο και να το στησω ξανα) και ο παροχος λεει οτι ειναι θεμα του δικτυου και προσπαθει να κανει ελεγχους στην γραμμη (ετσι λεει τουλαχιστον) για το τι φταει μιας και απο οτι λεει δεν ειναι θεμα της συσκευης

Είναι πολύ απλό,δοκιμάζεις με άλλη κάρτα άλλης εταιρείας και αν συνεχίσει να στο.κανει είναι όντως θέμα συσκευής,αν όχι και δουλεύει φταίει ο πάροχος
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις τίποτα,το μπριζωνεις και πας να πιεις καφέ.

Στην αρχή χρησιμοποιώ ο,τι μπαταρία έχει το κινητό μέχρι το 20% και ύστερα τι μπριζωνω;και καθημερινά πως κάνω φόρτιση;

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή χρησιμοποιώ ο,τι μπαταρία έχει το κινητό μέχρι το 20% και ύστερα τι μπριζωνω;και καθημερινά πως κάνω φόρτιση;

Σε ευχαριστώ πολύ

Στην αρχή την αφήνεις αδειάσει (0%) και μετά ως 20%.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

@Dimeos

Σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση μην το αφήσεις εν γνώση σου να πάει 0% (δηλαδή να κλείσει μόνο του). Γιατί μπορεί να μην ξαναανοίξει ποτέ.

Εάν θες να το ξεφτιλίσεις στο άδειασμα, άντε μέχρι 5%. Μετά φόρτιση για να μην βρεθείς προ εκπλήξεων.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

@Dimeos

Σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση μην το αφήσεις εν γνώση σου να πάει 0% (δηλαδή να κλείσει μόνο του). Γιατί μπορεί να μην ξαναανοίξει ποτέ.

Εάν θες να το ξεφτιλίσεις στο άδειασμα, άντε μέχρι 5%. Μετά φόρτιση για να μην βρεθείς προ εκπλήξεων.

Δεν θέλω σε καμιά περίπτωση να το ξεφτιλίσω στο άδειασμα. το μόνο που θέλω είναι η σωστἠ φὀρτιση για να μην αλλάζω κινητό στα 2.5 χρόνια απο μπαταρία. εσυ τι προτείνεις για τη πρώτη φόρτιση;;μέχρι 5%;και μετά μέχρι 20%;

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή χρησιμοποιώ ο,τι μπαταρία έχει το κινητό μέχρι το 20% και ύστερα τι μπριζωνω;και καθημερινά πως κάνω φόρτιση;

Σε ευχαριστώ πολύ

Ότι θέλεις μπορείς να κάνεις ,δεν παίζει κανένα απολύτως ρόλο ,οι μπαταριες πλέον είναι li-on,αυτά όλα ίσχυαν στις παλιες μπαταρίες τύπου mi-mh.Ο βασικός κανονας για όλες τις μπαταρίες είναι να μην ζεσταίνονται και να μην δουλεύουν σε ακραίες θερμοκρασίες,υψηλές ή χαμηλές.Καλό για την μπαταρία είναι και να μην πηγαίνει στο 0 η στο 100 συχνά και να μην ζεσταίνεται,πχ να παίζεις παιχνίδια με τις ώρες και να το φορτίζεις ταυτόχρονα.Φορτιζε το όσο μπορείς 15,20-90% γενικά. Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, εγώ όταν πήρα τη συσκευή με είπαν να αδειάσει η μπαταρία τελείως που είχε όταν ήταν στο κουτί και μετά να το αφήσω να γεμίσει 100% για πρώτη φόρτιση!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, εγώ όταν πήρα τη συσκευή με είπαν να αδειάσει η μπαταρία τελείως που είχε όταν ήταν στο κουτί και μετά να το αφήσω να γεμίσει 100% για πρώτη φόρτιση!
Σε είπανε έτσι γιατί είναι άσχετοι οι πωλητές και έχουν μείνει πίσω 15 χρόνια.Αυτα όλα ίσχυαν πριν 15-20 χρόνια με μπαταριες παλιάς τεχνολογίας ni-mh.Το να πάει στο 0 και μετά στο 100 την πρώτη φορά δεν κερδίζεις και κατι ,πιο πολύ ψυχολογικό είναι. Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...