Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις πήρα επίσημα Android 10 σε Global (MIUI 11.0.3.0 PGGEUXM). Το MIUI έμεινε στην ίδια version. :)

Ναι, όταν πήρα Android 10 είχε κατέβει σε 11.0.2 στην αρχή. Τώρα το ανέβασαν ξανά στο 11.0.3 όπως ήταν με την pie. Απλά επειδή εσύ τώρα πήρες το 10 έμεινε στην 11.0.3.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όταν πήρα Android 10 είχε κατέβει σε 11.0.2 στην αρχή. Τώρα το ανέβασαν ξανά στο 11.0.3 όπως ήταν με την pie. Απλά επειδή εσύ τώρα πήρες το 10 έμεινε στην 11.0.3.

 

Θα πάρουμε MIUI 12,σε λίγο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Με MIUI 12.....Υπάρχει περίπτωση να επανέλθει και η ηχογράφηση κλήσης η όχι??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν νομίζω. Θα το είχαν αναφέρει. Η ηχογράφηση υπάρχει μόνο για τις ασιατικές αγορές.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω. Θα το είχαν αναφέρει. Η ηχογράφηση υπάρχει μόνο για τις ασιατικές αγορές.

 

Γιατί γμτ στο πηγάδι κατουρησαμε;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Με MIUI 12.....Υπάρχει περίπτωση να επανέλθει και η ηχογράφηση κλήσης η όχι??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπάρχει μια περίπτωση να επανέλθει κάποια στιγμή ,αλλά κάθε φορά που θα κάνεις ηχογράφηση θα προειδοποιεί τον συνομιλητή ότι ηχογραφείται και στην αρχή και στο τέλος.
Link to comment
Share on other sites

Τα RN8 Pro που φοράνε MI rom, έχουν τον dialer της Google ή της Xiaomi;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι με το 7άρι και android 9 με MIUI dialer και κανονικά ηχογράφηση υπάρχει περίπτωση εάν αγνοήσω το android 10 όταν έρθει και πάω κατευθείαν στο MIUI 12; ή για να πάρω MIUI 12 θα πρέπει να περαστεί πρώτα υποχρεωτικά το ad 10 για να πάρει και το MIUI 12;
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα! Επειδή αύριο μεθαύριο θα το πάρω στα χέρια μου, θα ήθελα να σας ρωτήσω για τη φόρτιση του συγκεκριμένου κινητού και της μπαταρίας του: είναι καλό να το φορτίζεις συνέχεια με το φορτιστή του (γρήγορη) ή να προτιμώ την αργή και περιστασιακά τη γρήγορη;
Link to comment
Share on other sites

Τα RN8 Pro που φοράνε MI rom, έχουν τον dialer της Google ή της Xiaomi;

Εγώ πάντως από το κουτί του έχω συνέχεια τον Google dialler! Είτε στο Android 9 είτε στο 10. Μάλλον πρέπει να τον επιλέξεις της Xiaomi.

Εγώ που είμαι με το 7άρι και android 9 με MIUI dialer και κανονικά ηχογράφηση υπάρχει περίπτωση εάν αγνοήσω το android 10 όταν έρθει και πάω κατευθείαν στο MIUI 12; ή για να πάρω MIUI 12 θα πρέπει να περαστεί πρώτα υποχρεωτικά το ad 10 για να πάρει και το MIUI 12;

Έχεις όμως και την αναγνώριση της ηχογράφησης; Αλλιώς άχρηστο είναι! Δεν θα ξέρω ποιόν ηχογραφούσα και θα πρέπει να το ψάχνω!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως από το κουτί του έχω συνέχεια τον Google dialler! Είτε στο Android 9 είτε στο 10. Μάλλον πρέπει να τον επιλέξεις της Xiaomi.

MI rom έχεις;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα! Επειδή αύριο μεθαύριο θα το πάρω στα χέρια μου, θα ήθελα να σας ρωτήσω για τη φόρτιση του συγκεκριμένου κινητού και της μπαταρίας του: είναι καλό να το φορτίζεις συνέχεια με το φορτιστή του (γρήγορη) ή να προτιμώ την αργή και περιστασιακά τη γρήγορη;

Εγώ το φορτιζω μόνιμα με τον δικό του, τον γρηγορο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα! Επειδή αύριο μεθαύριο θα το πάρω στα χέρια μου, θα ήθελα να σας ρωτήσω για τη φόρτιση του συγκεκριμένου κινητού και της μπαταρίας του: είναι καλό να το φορτίζεις συνέχεια με το φορτιστή του (γρήγορη) ή να προτιμώ την αργή και περιστασιακά τη γρήγορη;
Το κινητό έχει τούμπανο μπαταρία,

αν δεν βιάζεσαι ή αφήνεις όλο το βράδυ τι κινητό στη φόρτιση καλύτερα με αργή φόρτιση.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το φορτιζω μόνιμα με τον δικό του, τον γρηγορο.

 

Το κινητό έχει τούμπανο μπαταρία,

αν δεν βιάζεσαι ή αφήνεις όλο το βράδυ τι κινητό στη φόρτιση καλύτερα με αργή φόρτιση.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά ούτε security patch ούτε τίποτα. Ξεχασμένος στην 11.0.3.0, με ενημερώσεις ασφαλείας Νοεμβρίου 2019. Η χειρότερη εταιρία στις ενημερώσεις γενικώς
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Πώς εξηγείται αυτό;

Λογικά τώρα έπρεπε να έρθει και σε σένα το update.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά ούτε security patch ούτε τίποτα. Ξεχασμένος στην 11.0.3.0, με ενημερώσεις ασφαλείας Νοεμβρίου 2019. Η χειρότερη εταιρία στις ενημερώσεις γενικώς
Κάνε την manual για να μην περιμένεις, αλλά δεν εξηγείται αυτό , όταν κάνεις αναζήτηση για αναβάθμιση δεν σου βγάζει κάτι; Με πια ρομ είσαι EU, global.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βρω πάλι την τελευταία ενημέρωση διότι κατά το κατέβασμα κάτι έγινε και διακόπηκε το download. Τώρα μου λέει πως δεν υπάρχει νέα ενημέρωση.

Υπάρχει τρόπος ή να περιμένω θα ξανά εμφανιστεί?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε και θα ξαναεμφανιστεί.

Δεν θα γίνει όμως άμεσα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.Το duo της google είναι βιντεοκλήση όπως στα σαμσουνκ μεταξύ τους;η με χρεώσεις δεδομένων πως λειτουργεί ακριβώς ξέρει κάποιος;
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

και ένα στιγμιότυπο οθόνης για να δείτε τι έχει....

Screenshot-2020-05-15-08-06-22-557-com-android-settings.jpg

 

Αυτά είναι τα δικά μου.....

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.Το duo της google είναι βιντεοκλήση όπως στα σαμσουνκ μεταξύ τους;η με χρεώσεις δεδομένων πως λειτουργεί ακριβώς ξέρει κάποιος;
Χρεώσεις δεδομένων κανονικά .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...