Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση. Το περίεργο είναι ότι από την 11.0.3 πέσαμε στην 11.0.2. Έτσι δεν είναι ή έγινε κάτι στο δικό μου;
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα γιατί δεν ήρθε τίποτα ακόμη; Την ευρωπαϊκή έχω κι εγώ!

Αλλά με αυτά που ακούω πιο πάνω, ίσως είναι καλύτερα να περιμένω...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε...

Έκανα την επαναφορά εργοστασιακων, έβαλα το SwiftKey και πλέον δεν έχει το πρόβλημα που είχα αναφέρει πριν.

Αλλά ο μαμισιος launcher ΔΕΝ έχει επιλογή για app drawer, συρτάρι εφαρμογών δηλαδή...

Πριν την επαναφορά υπήρχε η επιλογή.

Κάποιοι φίλοι εδω, το είχαν παρατηρήσει κι αυτοί.

Τι γίνεται;

Καμιά ιδέα;

Όχι ότι με ενδιαφέρει και πολύ καθώς δουλεύω nova, αλλά λίγο μυστήριο δεν είναι;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν ήμουν στην δουλειά είδα στο κινητό που μου έβγαλε για την αναβάθμιση κλείνω το WiFi και λέω θα το κάνω σπίτι. γυρίζω το ανοίγω και δεν φαίνεται πουθενά η αναβάθμιση...μου βγάζει μήνυμα ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει αυτό, μερικές μέρες αργότερα θα έρθει η αναβάθμιση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν ήμουν στην δουλειά είδα στο κινητό που μου έβγαλε για την αναβάθμιση κλείνω το WiFi και λέω θα το κάνω σπίτι. γυρίζω το ανοίγω και δεν φαίνεται πουθενά η αναβάθμιση...μου βγάζει μήνυμα ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις

Κι εμένα έτσι έγραφε από την αρχή. Πάνω από το 11 στα δεξιά έχει κάτι τελιτσες. Αν τις πατήσεις βγάζει ένα μικρό μενού. Μεταξυ αυτών πάνω πάνω γράφει λήψη νέου πακέτου ή κάτι τέτοιο. Το πάτησα και τώρα με κάνει λήψη. Αλλά δεν ξέρω αν είναι το MIUI ή το Android 10. Όταν ολοκληρωθεί η λήψη θα σε πω!

 

Edit: Άκυρο.... ήταν η έκδοση MIUI που ήδη έχουμε. Τώρα γιατί την κρατάνε εκεί πάνω δεν ξέρω!!! :worry:

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το έκανα αυτό και περνά πάλι την παλιά αναβάθμιση δεν είναι η νέα με το android 10... Πρώτη φορά το συναντώ αυτό... Προερχόμενος από mi max 2 ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κάποιος που να έβαλε την 10 και να έχει συρτάρι εφαρμογών στον μαμά launcher υπάρχει;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν ήμουν στην δουλειά είδα στο κινητό που μου έβγαλε για την αναβάθμιση κλείνω το WiFi και λέω θα το κάνω σπίτι. γυρίζω το ανοίγω και δεν φαίνεται πουθενά η αναβάθμιση...μου βγάζει μήνυμα ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμες ενημερώσεις

 

Και σε μενα το ιδιο, εξαφανιστηκε η αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το ιδιο, εξαφανιστηκε η αναβαθμιση.

Σε μένα δεν ήρθε καν...

Τελικά κάποιος που να έβαλε την 10 και να έχει συρτάρι εφαρμογών στον μαμά launcher υπάρχει;

Γιατί, χάθηκε το συρτάρι από τον μαμά Launcher;

Αν και προσωπικά δεν με βόλεψε ιδιαίτερα όταν το δοκίμασα.

Θα προτιμούσα η αρχική οθόνη να μετακινείται συνεχόμενα και όχι να το πηγαίνω μπρος πίσω!

Στο Nokia 8 πήγαινε συνεχόμενα και με βόλευε πιο πολύ.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε άλλον launcher. Εγώ χρησιμοποιώ της Microsoft και πάει συνεχόμενα η οθόνη..

Κι εγώ τον νόβα έχω, αλλά ρωτάω έτσι εγκυκλοπαιδικά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κάποιος που να έβαλε την 10 και να έχει συρτάρι εφαρμογών στον μαμά launcher υπάρχει;

 

Καλημερα φιλε, ναι εκανα αναβαθμιση μου παρουσιασε προβλημα με τον Launcher εβαλα εναν αλλον προς στιγμη . Μετα απεγκατεστησα του συστηματος και εκανα επανεκκινηση. Τωρα λειτουργη κανονικα και ο δικος του του συστηματος.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ο Launcher έχει πρόβλημα μετά την αναβάθμιση σε A10 ή υπάρχουν κι άλλα;

Προς το παρόν δεν μου ήρθε το Android 10 ακόμα!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

πως Θα καταλάβουμε εάν η αναβάθμιση είναι android 10 ή μόνο του emui; Υπάρχει καποιος κωδικός του πακέτου της αναβάθμισης που το αναφέρει;

Γιατί με αυτά που διαβάζω δεν την έκανα την αναβάθμιση που μου ήρθε χθές και τώρα χάθηκε η ειδοποίησή της...

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε, ναι εκανα αναβαθμιση μου παρουσιασε προβλημα με τον Launcher εβαλα εναν αλλον προς στιγμη . Μετα απεγκατεστησα του συστηματος και εκανα επανεκκινηση. Τωρα λειτουργη κανονικα και ο δικος του του συστηματος.

Πώς γίνεται απεγκατασταση του launcher του συστήματος;

Και επίσης, όταν λες ότι λειτουργεί κανονικά εννοείς ότι σου εμφανίζει και την επιλογή για συρτάρι εφαρμογών;

Διότι και σε μένα δουλεύει κανονικά, αλλά δεν έχει τη συγκεκριμένη επιλογή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχετε κολλήσει στον stock launcher?

 

O poco είναι ολόιδιος με τον στοκ αλλά με πολλές βελτιώσεις σε κάποια σημεία. Δεν βλέπω τον λόγο να παραμείνει κάποιος στον στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται απεγκατασταση του launcher του συστήματος;

Και επίσης, όταν λες ότι λειτουργεί κανονικά εννοείς ότι σου εμφανίζει και την επιλογή για συρτάρι εφαρμογών;

Διότι και σε μένα δουλεύει κανονικά, αλλά δεν έχει τη συγκεκριμένη επιλογή.

Οταν του λες απεγκατασταση βγαζει μαλλον οτι αναβαθμισεις ειχε στο androind 9 και οταν του κανεις επανεκκινηση ειναι οκ και το συρταρι

λειτουργει κανονικα.Ετσι φανταζομαι .. μαλλον οτι σαβουρα εχει μεινει απο πριν, ισως αυτο το ενοχλει.

Edited by Stavrosl
Link to comment
Share on other sites

Οταν του λες απεγκατασταση βγαζει μαλλον οτι αναβαθμισεις ειχε στο androind 9 και οταν του κανεις επανεκκινηση ειναι οκ και το συρταρι

λειτουργει κανονικα.Ετσι φανταζομαι .. μαλλον οτι σαβουρα εχει μεινει απο πριν, ισως αυτο το ενοχλει.

O Launcher συστήματος έχει τις εξής επιλογές: απενεργοποίηση, αναγκαστική διακοπή και εκκαθάριση δεδομένων.

Δεν υπάρχει δηλαδή επιλογή για απεγκατάσταση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ο καλυτερος τρόπος για να "καθαρισετε" μια εφαρμογη συστηματος απο ενημερωσεις και λοιπα σκουπιδια, ειναι να επιλεξετε να την κανετε απενεργοποιηση. Αν θυμαμαι καλα, σε ρωταει να διαγράψεις τις ενημερωσεις που εχει παρει, πριν απενεργοποιηθει. Μετα την ενεργοποιεις παλι κ ειναι καθαρή απο λοιπα σκουπιδια που εχουν μεινει.
Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος έχει κάνει ήδη επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στην συσκευή του ρε παιδιά!

Τί καθαρίσματα κλπ του προτείνετε;

Ότι ήταν να καθαρίσει...καθάρισε...:shifty:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος έχει κάνει ήδη επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στην συσκευή του ρε παιδιά!

Τί καθαρίσματα κλπ του προτείνετε;

Ότι ήταν να καθαρίσει...καθάρισε...:shifty:

Ετσι ακριβώς :)

Τέλος πάντων, για να μην κουράζουμε και το νήμα, ένας που θέλει launcher κοντά στον στοκ και να έχει συρτάρι εφαρμογών, βάζει τον poco και καθάρισε.

Εγώ προσωπικά, όπως έχω πει και πριν, δουλεύω τον Nova Prime και είμαι ευχαριστημένος.

Ο λόγος που συνέχισα την κουβέντα είναι γιατί είχα την εύλογη απορία πώς είναι δυνατόν μετά την πρώτη εγκατάσταση του update να εμφανίζεται στον launcher το συρτάρι εφαρμογών και μετά από την επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων να έχει εξαφανιστεί.

Η απάντηση μάλλον βρίσκεται στο ότι πρέπει να ήταν υπόλειμμα από τον stock Launcher του κινητού, όταν είχε Android 9.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

O Launcher συστήματος έχει τις εξής επιλογές: απενεργοποίηση, αναγκαστική διακοπή και εκκαθάριση δεδομένων.

Δεν υπάρχει δηλαδή επιλογή για απεγκατάσταση.

Δεν εχω τωρα το τηλεφωνο στα χερια μου κανε απενεργοποίηση, και επανεκκινηση.

Link to comment
Share on other sites

Παντως εχει τα μπαγκακια του το αντροιντ 10

Παραδειγμα στην εφαρμογη gmail ολες οι εικονες μεσα στα μηνυματα που μου ερχονται ειναι ξεχιλισμενες και 100%100 ζουμ πια.

Με αποτελεσμα δεν μπορεις να δεις τι σου εχουν στειλει.Μετα οταν τραβας σελφι φωτογραφια.Αν δεν ανοιξεις την φωτο που εβγαλες,σου τις βγαζει με οριζοντιες γραμμες στην εφαρμογη συλλογη του κινητου .

Μαλλον για αυτο την πηραν πισω την αναβαθμιση(ελπιζουμε σε γρηγορο φιχ)

Link to comment
Share on other sites

Αν όμως έρθει η νέα αναβάθμιση, τι θα γίνει; Εμείς που έχουμε ήδη κάνει το update θα πρέπει να ξαναπερασουμε την ίδια έκδοση;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...