Jump to content

Redmi Note 8 Pro


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κακός χαμός βλέπω γίνεται με τις αναβαθμίσεις της xiaomi. Δίνει updates, τα αποσύρει και ξανά.... Δεν παίζεται η εταιρία μου φαίνεται.

Έχω και το Huawei mate 9 και τέτοια προβλήματα ποτέ!!!!

Τι ήθελα να πάρω xiaomi; ποτέ δεν εκτιμούσα αυτή την εταιρία, αλλά με πλανεξαν τα χαρακτηριστικά με την ανάλογη τιμή.

Καλά ελεγα να πάρω honor, όπως σύστησα σε έναν φίλο μου και είναι ευχαριστημένος...

 

Αυτό που λές είναι σχετικό..δηλαδή θα βάλω για παράδειγμα εμένα για να μήν μιλάω για άλλους..άν εγώ με το redmi note 7 δεν ήμουν πολύ άνθρωπος του υπολογιστή και γενικά δεν έμπαινα ποτέ στα forum να διαβάζω τί γίνεται με την κάθε αναβάθμιση και πότε τις παίρνουν οι συσκευές......μια χαρά θα ήμουν! κανένα πρόβλημα! έχω μια συσκευή που δουλεύει χωρίς θέματα κάνει την δουλειά της και στις κλήσεις και στις φώτο και στο browsing και στα περισσότερα! Οπότε το συμπέρασμα είναι οτι δυσαρεστημένοι βγαίνουν αυτοί που κάθονται και ψειρίζουν την μαϊμού και είναι ψυχαναγκαστικοί..Δηλαδή αν φύγεις απο το κομμάτι των updates στις περισσότερες περιπτώσεις τα πράγματα είναι normal.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Κακός χαμός βλέπω γίνεται με τις αναβαθμίσεις της xiaomi. Δίνει updates, τα αποσύρει και ξανά.... Δεν παίζεται η εταιρία μου φαίνεται.

Έχω και το Huawei mate 9 και τέτοια προβλήματα ποτέ!!!!

Τι ήθελα να πάρω xiaomi; ποτέ δεν εκτιμούσα αυτή την εταιρία, αλλά με πλανεξαν τα χαρακτηριστικά με την ανάλογη τιμή.

Καλά ελεγα να πάρω honor, όπως σύστησα σε έναν φίλο μου και είναι ευχαριστημένος...

Ας πηγαίνει καλά η συσκευή κι ας κάνουν ότι θέλουν με τα updates. Ή μήπως στις συσκευές που γίνονται κανονικά updates πάνε όλα καλά! ;)

Ας δούμε και το πολλά υποσχόμενο MIUI 12 πως θα τα πάει σε κάθε συσκευή.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά πηγαίνει η συσκευή,σοβαρά προβλήματα δεν υπάρχουν,τα όποια μικρά bug αν υπάρχουν είναι φυσιολογικά.Λογικό είναι με τις αναβαθμίσεις να πήγανε λίγο πίσω,λόγο κορωνοιού κλπ.Θυμάμαι και με συσκευή της samy αξίας 700€+ τα προβλήματα που είχαμε που σε καμία περίπτωση δεν έχω με την xiaomi.Διυλίζουμε τον κόνωπα για μια συσκευή διαμάντι αξίας κάτω των 200€.Ας μπορέσει να βγάλει η κάθε εταιρεία τέτοια ποιοτική συσκευή με τέτοια χαρακτηριστικά σε αυτήν την τιμή και μετά πολύ ευχαρίστως να βάλουμε κάτω τα δεδομένα και να συγκρίνουμε.Η xiaomi σε αυτήν την κατηγορία παίζει μπάλα μόνη της,δεν υπάρχουν ανταγωνιστές και αν θέλεις να πάρεις κάτι περίπου ίδιο θα σκάσεις πολλά παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ εμένα με νοιάζει οι ενημερώσεις ασφαλείας κσι όχι του Android από 9 σε 10 κλπ. Γιατί δουλεύουμε ηλεκτρονικές πληρωμές, ibank από το κινητό και δεν θέλω να υπάρξει κάποιο κενό ασφαλείας σε αυτό τον τομέα.

Αλήθεια οι συσκευές οποιαδήποτε εταιρίας, για πόσο καιρό περίπου υποστηρίζονται;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ εμένα με νοιάζει οι ενημερώσεις ασφαλείας κσι όχι του Android από 9 σε 10 κλπ. Γιατί δουλεύουμε ηλεκτρονικές πληρωμές, ibank από το κινητό και δεν θέλω να υπάρξει κάποιο κενό ασφαλείας σε αυτό τον τομέα.

Αλήθεια οι συσκευές οποιαδήποτε εταιρίας, για πόσο καιρό περίπου υποστηρίζονται;

Μέχρι 3 χρόνια αν δεν κάνω λάθος. Αν θες παραπάνω πας σε Pixel ή iPhone. Αλλά πολύ ακριβότερα. Ειδικά για Xiaomi δεν ξέρω ούτε εγώ. Πρώτη φορά πήρα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 χρόνια δίνει στα Android One , στα υπόλοιπα λιγότερο.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

3 χρόνια δίνει στα Android One , στα υπόλοιπα λιγότερο.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άντε να δώσει δύο...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν προσέχετε από που κατεβάζετε και τι ανοίγετε δεν θα έχετε θέμα.
Αυτό είναι το μόνο σίγουρο, πριν λίγο καιρό έκανα τα πάντα με κινητό Android 7, και security patch ξεχασμένο, τράπεζες και όλα δεν είχα ποτέ πρόβλημα, όλο αυτό μου φαίνεται και λίγο παπατζα για να αγοράζει ο κόσμος καινούργια τηλέφωνα.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος του τηλεφώνου και εγώ.... Και καλώς σας βρήκα!

Την Δευτέρα θα το έχω στα χέρια μου. Μέχρι αύριο θα είναι με το mi a2 lite με το οποίο έχω μέτριες εντυπώσεις.

Έχει κάποιος από εσάς κάποιο λινκ που να περιέχει οδηγίες για root?

 

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο, πριν λίγο καιρό έκανα τα πάντα με κινητό Android 7, και security patch ξεχασμένο, τράπεζες και όλα δεν είχα ποτέ πρόβλημα, όλο αυτό μου φαίνεται και λίγο παπατζα για να αγοράζει ο κόσμος καινούργια τηλέφωνα.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ότι σταματάνε να δίνουν ενημερώσεις ασφαλείας οι εταιρείες σίγουρα το κάνουν για αυτό.Αν έχεις ένα τηλ.που παίρνει για πάντα ενημερώσεις ,δουλεύει σωστά ,δεν χαλάει εύκολα ,η μπαταρία δεν πέφτει ξαφνικά μετά από κάποιο update,ποιος ο λόγος να πας για καινούριο αν σε καλύπτει ;Για να κολλήσεις ιό πρέπει να το "θέλεις"...πρέπει να κατεβάζεις συνέχεια εφαρμογές εκτός playstore ,να ανοίγεις συνδέσμους που υπόσχονται εκατομμύρια από κάπου στην Νιγηρία,να ανοίγεις mms και ύποπτους συνδέσμους από email που δεν ξέρεις κλπ.Πρέπει η να το επιδιώξεις η να είσαι παντελώς άσχετος ,οπότε ίσως κολλήσεις κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Με το προηγούμενο πρόβλημα που είχε το update του System launcher είχα πατήσει απενεργοποίησή του μέσα από το μενού των εφαρμογών.

Έτσι, επέστρεψα στην προηγούμενη έκδοση που είναι η 4.14 .

Διάβασα εν τω μεταξύ ότι ήρθε fix για το πρόβλημα αυτό, το θέμα όμως είναι το εξής:

Πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις και συγκεκριμένα στην ενημέρωση εφαρμογών συστήματος, μου δείχνει ότι έχω το τελευταίο update του launcher, το 4. 17 δηλαδή , ενώ στην πραγματικότητα εάν κοιτάξω έχω το 4. 14

Μου λέει επίσης ότι όλες οι εφαρμογές είναι ενημερωμένες, δηλαδή συνοπτικά έχω την προηγούμενη έκδοση του launcher συστήματος χωρίς το συρτάρι των εφαρμογών, ενώ στις ενημερώσεις εφαρμογών συστήματος μου λέει ότι έχει κατέβει η νεότερη που έχει το συρτάρι εφαρμογών...

Τι κάνουμε στην περίπτωση αυτή;

Πώς θα γίνει να βάλουμε την τελευταία έκδοση που έχει το fix;

Ευχαριστώ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με το προηγούμενο πρόβλημα που είχε το update του System launcher είχα πατήσει απενεργοποίησή του μέσα από το μενού των εφαρμογών.

 

Έτσι, επέστρεψα στην προηγούμενη έκδοση που είναι η 4.14 .

 

Διάβασα εν τω μεταξύ ότι ήρθε fix για το πρόβλημα αυτό, το θέμα όμως είναι το εξής:

 

Πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις και συγκεκριμένα στην ενημέρωση εφαρμογών συστήματος, μου δείχνει ότι έχω το τελευταίο update του launcher, το 4. 17 δηλαδή , ενώ στην πραγματικότητα εάν κοιτάξω έχω το 4. 14

 

Μου λέει επίσης ότι όλες οι εφαρμογές είναι ενημερωμένες, δηλαδή συνοπτικά έχω την προηγούμενη έκδοση του launcher συστήματος χωρίς το συρτάρι των εφαρμογών, ενώ στις ενημερώσεις εφαρμογών συστήματος μου λέει ότι έχει κατέβει η νεότερη που έχει το συρτάρι εφαρμογών...

 

Τι κάνουμε στην περίπτωση αυτή;

 

Πώς θα γίνει να βάλουμε την τελευταία έκδοση που έχει το fix;

 

Ευχαριστώ.

Μπες στις ρυθμίσεις / εφαρμογές, κανε force kill τον launcher, απεγκατασταση όλων των ενημερώσεων του, reboot και μετά πάλι μέσα στις ρυθμίσεις / εφαρμογές και αναβάθμιση

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς Ρυθμίσεις - εφαρμογές - διαχείριση εφαρμογών - βρίσκω τον System launcher και θα εμφανίσει επιλογή για αναβάθμιση;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς Ρυθμίσεις - εφαρμογές - διαχείριση εφαρμογών - βρίσκω τον System launcher και θα εμφανίσει επιλογή για αναβάθμιση;
Ναι αφότου κάνεις force kill

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έδωσε τέτοια δυνατότητα.

Για αναβάθμιση εννοώ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έδωσε τέτοια δυνατότητα.

Για αναβάθμιση εννοώ.

Τι το πειράζεις κι εσύ το κινητό; Αφού ξέρεις πόσο δύσκολο είναι να επαναφέρεις κάτι...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Άτιμο πράγμα η συνήθεια τελικά , έβαλα το συρτάρι και δεν μου άρεσε......... Τελικά το ξανά έβαλα όπως το είχα πριν!!!!
Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος του τηλεφώνου και εγώ.... Και καλώς σας βρήκα!

Την Δευτέρα θα το έχω στα χέρια μου. Μέχρι αύριο θα είναι με το mi a2 lite με το οποίο έχω μέτριες εντυπώσεις.

Έχει κάποιος από εσάς κάποιο λινκ που να περιέχει οδηγίες για root?

 

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να υποθέσω δεν έχει ρουταρει κανένας από τους κατόχους σε αυτό το topic ε?

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και με επαναφορά εργοστασιακων δεν επανήλθε ο launcher με συρτάρι και έχω μείνει στην 4.14

Δεν βαριέσαι, δεν ξανασχολουμαι

Άμα θέλει να έρθει το update, ας έρθει

Έτσι κι αλλιώς nova χρησιμοποιώ.

Απλώς ήθελα όλες οι λειτουργίες να είναι ενημερωμένες.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω δεν έχει ρουταρει κανένας από τους κατόχους σε αυτό το topic ε?

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μάλλον αυτό συμβαίνει!!!

Οπως όμως λένε και στο xiaomi-miui.gr μην το δοκιμάσεις!!!

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/41718-Redmi-Note-8-pro-ROOT/

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και με επαναφορά εργοστασιακων δεν επανήλθε ο launcher με συρτάρι και έχω μείνει στην 4.14

Δεν βαριέσαι, δεν ξανασχολουμαι

Άμα θέλει να έρθει το update, ας έρθει

Έτσι κι αλλιώς nova χρησιμοποιώ.

Απλώς ήθελα όλες οι λειτουργίες να είναι ενημερωμένες.

Θυμάσαι με είχες ρωτήσει εάν έκανα αναβάθμιση και σου είπα "ήρθε κάτι εχθές το βράδυ για launcher αλλά δεν ασχολήθηκα. Θα πάω το απόγευμα να δώ".

To απόγευμα που το είδα, το push για το update είχε εξαφανιστεί και στην χειροκίνητη αναζήτηση δεν έβγαζε τίποτα.

 

Οκ. Όλα φυσιολογικά. To έργο το έχω δει 10άδες φορές (μην πω εκατοντάδες) με την Xiaomi.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Θυμάσαι με είχες ρωτήσει εάν έκανα αναβάθμιση και σου είπα "ήρθε κάτι εχθές το βράδυ για launcher αλλά δεν ασχολήθηκα. Θα πάω το απόγευμα να δώ".

To απόγευμα που το είδα, το push για το update είχε εξαφανιστεί και στην χειροκίνητη αναζήτηση δεν έβγαζε τίποτα.

 

Οκ. Όλα φυσιολογικά. To έργο το έχω δει 10άδες φορές (μην πω εκατοντάδες) με την Xiaomi.

Έχεις δίκιο, το θυμάμαι!

Κάποια στιγμή θα έρθει βέβαια...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω δεν έχει ρουταρει κανένας από τους κατόχους σε αυτό το topic ε?

Μεγάλο ρίσκο.

Θα σε συμβούλευα να ΜΗΝ επιχειρήσεις να "βάλεις χέρι" σε αυτήν την συσκευή.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Θυμάσαι με είχες ρωτήσει εάν έκανα αναβάθμιση και σου είπα "ήρθε κάτι εχθές το βράδυ για launcher αλλά δεν ασχολήθηκα. Θα πάω το απόγευμα να δώ".

To απόγευμα που το είδα, το push για το update είχε εξαφανιστεί και στην χειροκίνητη αναζήτηση δεν έβγαζε τίποτα.

 

Οκ. Όλα φυσιολογικά. To έργο το έχω δει 10άδες φορές (μην πω εκατοντάδες) με την Xiaomi.

Συμπέρασμα... Όταν σου έρχεται κάτι πρέπει να το κάνεις εκείνη τη στιγμή. Αλλιώς χάνεται! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...