Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους και Καλή Χρονιά!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω εαν ξέρετε κάποιο theme οπου οταν έχετε αναπάντητη να σας την δειχνει σωστά στην οθόνη.

Εμένα συμβαίνει το παρακάτω ότι θέμα και εαν εχω επιλέξει... Δεν βλέπω τον αριθμό και το έψαξα κκαι για τα permissions.

 

43009cde5185e0c4f1b94e32d4f6bc4d-full.jpg

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Τι ρύθμιση έχετε στο "προτιμώμενα δίκτυα";

Για δοκιμάσετε στο μόνο 2G όταν βέβαια δεν χρειάζεστε τα δεδομένα...

Κάντε ένα τεστ και πείτε μας.

 

Καλησπέρα και καλή χρονιά.Εγω που μένω στους πρόποδες Πάρνηθας όταν είμαι στο σπίτι πάντα σε 2g το έχω και έχω σήμα καμπάνα.Σε 4g κάνει διακοπές....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και Καλή Χρονιά!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω εαν ξέρετε κάποιο theme οπου οταν έχετε αναπάντητη να σας την δειχνει σωστά στην οθόνη.

Εμένα συμβαίνει το παρακάτω ότι θέμα και εαν εχω επιλέξει... Δεν βλέπω τον αριθμό και το έψαξα κκαι για τα permissions.

 

43009cde5185e0c4f1b94e32d4f6bc4d-full.jpg

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Παίδες καμιά ιδέα ??? :)

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου όταν είναι κλειδωμένο την ώρα της κλήσης δείχνει νούμερο και όνομα αν είναι στο κατάλογο, αν δεν απαντήσω μετά δείχνει αναπάντητη κλήση και όταν το ξεκλειδώσω νούμερο και όνομα αν είναι στο κατάλογο
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου όταν είναι κλειδωμένο την ώρα της κλήσης δείχνει νούμερο και όνομα αν είναι στο κατάλογο, αν δεν απαντήσω μετά δείχνει αναπάντητη κλήση και όταν το ξεκλειδώσω νούμερο και όνομα αν είναι στο κατάλογο

 

Στην αναπάντητη όμως στην οθόνη αναγράφει τον αριθμό ;

Αυτό ψάχνω να φτιάξω..θέλω να φαίνεται ο αριθμός.

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Στην αναπάντητη όμως στην οθόνη αναγράφει τον αριθμό ;

Αυτό ψάχνω να φτιάξω..θέλω να φαίνεται ο αριθμός.

 

Πήγαινε ρυθμίσεις=>εφαρμογές=>διαχείριση εφαρμογών=>Τηλέφωνο=>ειδοποιήσεις=>Αναπάντητες κλήσεις και δες στην οθόνη κλειδώματος να είναι στο : προβολή όλων των ειδοποιήσεων και των περιεχομένων τους.

Εμένα πάντως στην οθόνη κλειδώματος μου εμφανίζει αναπάντητη με το εικονίδιο που έχω στην επαφή και το όνομα της επαφής όπως δηλαδή τα έχω περάσει στον κατάλογο. Αν δεν είναι περασμένο στον κατάλογο φαντάζομαι ότι θα βγάζει τον τηλ. αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις=>εφαρμογές=>διαχείριση εφαρμογών=>Τηλέφωνο=>ειδοποιήσεις=>Αναπάντητες κλήσεις και δες στην οθόνη κλειδώματος να είναι στο : προβολή όλων των ειδοποιήσεων και των περιεχομένων τους.

Εμένα πάντως στην οθόνη κλειδώματος μου εμφανίζει αναπάντητη με το εικονίδιο που έχω στην επαφή και το όνομα της επαφής όπως δηλαδή τα έχω περάσει στον κατάλογο. Αν δεν είναι περασμένο στον κατάλογο φαντάζομαι ότι θα βγάζει τον τηλ. αριθμό.

 

Πήγα στο ρυθμίσεις=>εφαρμογές=>διαχείριση εφαρμογών=>Τηλέφωνο=>ειδοποιήσεις=>Αναπάντητες κλήσεις και δες στην οθόνη κλειδώματος να είναι και εχω 2 επιλογές :

 

- Προβολή όλων των ειδοποιήσεων αλλά απόκρυψη περιεχομένων τους

- Να μην εμφανίζονται ειδοποιήσεις

 

Το είχα ετσι και αλλιως στο "Προβολή όλων των ειδοποιήσεων αλλά απόκρυψη περιεχομένων τους "

 

Εσυ geotzia πως εχεις "προβολή όλων των ειδοποιήσεων και των περιεχομένων τους. " ??? :confused:

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο.... Εγω εκεί έχω 3 επιλογές, τις 2 που λες και αυτή που σου εγραψα. Στις κατηγορίες ειδοποιήσεων της εφαρμογής στο Προεπιλογή τι έχεις; Δηλ. Πήγαινε στην ίδια διαδρομή αλλά αντί να πας αναπάντητη πήγαινε Προεπιλογή και δες αν έχει εκεί τις 3 επιλογές και αν ναι άλλαξέ το και εκεί και στις αναπάντητες. Αν όχι θα το ψάξουμε... Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτησω δυο πραγματα για το κινητο.

- εαν εχει OTG και

- πως λεγεται (τι τυπος ειναι) η USB θυρα που εχει για την φορτιση.

 

θελω να αγορασω μια ενδοσκοπική καμερα η οποια συνδεεται μεσω USB θυρας. αλλα δεν ξερω εαν ειναι η παλαιοτερη USB που ειχαν τα κινητα η εαν ειναι η μεγαλυτερη που ειναι της τελευταίας γενιας.

Edited by geioannou
Link to comment
Share on other sites

ελω να ρωτησω δυο πραγματα για το κινητο.

- εαν εχει OTG και

- πως λεγεται (τι τυπος ειναι) η USB θυρα που εχει για την φορτιση.

 

θελω να αγορασω μια ενδοσκοπική καμερα η οποια συνδεεται μεσω USB θυρας. αλλα δεν ξερω εαν ειναι η παλαιοτερη USB που ειχαν τα κινητα η εαν ειναι η μεγαλυτερη που ειναι της τελευταίας γενιας.

 

1)Υπάρχει κινητό χωρίς OTG?

2)USB type C το τελευταίο..

Έχω βάλει δυο κάμερες στο δικό μου δουλεύανε μια χαρά....εδώ όλα τα specs:

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-mi-9-lite

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Παράξενο.... Εγω εκεί έχω 3 επιλογές, τις 2 που λες και αυτή που σου εγραψα. Στις κατηγορίες ειδοποιήσεων της εφαρμογής στο Προεπιλογή τι έχεις; Δηλ. Πήγαινε στην ίδια διαδρομή αλλά αντί να πας αναπάντητη πήγαινε Προεπιλογή και δες αν έχει εκεί τις 3 επιλογές και αν ναι άλλαξέ το και εκεί και στις αναπάντητες. Αν όχι θα το ψάξουμε...

 

Καλημέρα,

Το ίδιο, δηλαδή πήγα ρυθμίσεις=>εφαρμογές=>διαχείριση εφαρμογών=>Τηλέφωνο=>ειδοποιήσεις=> Προεπιλογή και βλέπω μόνο

 

- Προβολή όλων των ειδοποιήσεων αλλά απόκρυψη περιεχομένων τους

- Να μην εμφανίζονται ειδοποιήσεις

 

Τι φάση ?

Εσύ εχεις 3 επιλογές και εγώ 2 :confused:

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι κάπου θα ειναι απενεργοποιημενη η τρίτη επιλογή, άστο να το ψαξω λίγο....

Λοιπόν κοίτα τι βρήκα...πήγαινε ρυθμίσεις->ειδοποιήσεις->ειδοποιήσεις οθόνης κλειδώματος->διαμόρφωση

Εκεί πρέπει να έχεις 3 επιλογές...

Με το που το αλλάξεις εκεί, άλλαξε το και στα υπόλοιπα.

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι κάπου θα ειναι απενεργοποιημενη η τρίτη επιλογή, άστο να το ψαξω λίγο....

Λοιπόν κοίτα τι βρήκα...πήγαινε ρυθμίσεις->ειδοποιήσεις->ειδοποιήσεις οθόνης κλειδώματος->διαμόρφωση

Εκεί πρέπει να έχεις 3 επιλογές...

Με το που το αλλάξεις εκεί, άλλαξε το και στα υπόλοιπα.

 

Geotzia σε ευχαριστώ πάρα πολυ :)

 

Μόλις έκανα την αλλαγή αυτή είχα 3 επιλογές!

Τώρα βλέπω την αναπάντηση στην οθόνη κλειδώματος!

 

Σε ευχαριστώ!!

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει άλλος εδώ στο θέμα που να χρησιμοποιεί το Android Auto με το κινητό του;

 

Δυστυχώς δεν συνδέεται στο αυτοκίνητο μου πλέον, ένα VW Tiguan, το παρατήρησα μετά από την αναβάθμιση σε Miui 12.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξέρουμε πότε θα πάρουμε την 12.5; Έχει ανακοινωθεί αλλά πότε σε εμάς ξέρουμε;
Link to comment
Share on other sites

εψαχνα να βρω τη wps συνδεση στο κινητο και μετα απο λιγο ψαξιμο ειδα οτι ειναι μεσα στο wifi μενου/ προσθετες ρυθμισεις/ και εκει μεσα μαζι με το wps εχει πολλες αλλες ρυθμισεις. πηγαινοντας στο τηλεφωνο μου μεσα στις προσθετες ρυθμισεις εχω ΜΟΝΟ δυο ενεργα πεδια.

- Διαχειριση αποθηκευμενων δικτυων

- εγκατασταση πιστοποητικων

 

που ειναι τα υπολοιπα και βεβαια που ειναι το wps !!!!!

Edited by geioannou
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Τον τελευταίο καιρό, πάει κανα 2μηνο που το κινητο χάνει πολυ συχνά το σήμα του.

Τι μπορει να παίζει ?

 

Εχω cosmote τα τελευταία 6-7 χρόνια, τέτοιο πράγμα δεν το εχω συναντήσει.

Εννοώ οτι εκεί που μιλάω πέφτει η γραμμή και βλεπω στην οθόνη να εχει κλείσει και η κεραία.

Μετά απο 30-40sec φτιάχνει αλλα μπορει και να κολλήσει.

Εχω σοβαρα calls και σπαζόμαι λιγάκι για να απολογούμαι.. :confused:

 

Καμιά ιδέα ? (εκτός απο το να το αλλάξω)

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

 

 

Τον τελευταίο καιρό, πάει κανα 2μηνο που το κινητο χάνει πολυ συχνά το σήμα του.

 

Τι μπορει να παίζει ?

 

 

 

Εχω cosmote τα τελευταία 6-7 χρόνια, τέτοιο πράγμα δεν το εχω συναντήσει.

 

Εννοώ οτι εκεί που μιλάω πέφτει η γραμμή και βλεπω στην οθόνη να εχει κλείσει και η κεραία.

 

Μετά απο 30-40sec φτιάχνει αλλα μπορει και να κολλήσει.

 

Εχω σοβαρα calls και σπαζόμαι λιγάκι για να απολογούμαι.. :confused:

 

 

 

Καμιά ιδέα ? (εκτός απο το να το αλλάξω)

Έχω παρατηρήσει το ίδιο πρόβλημα με cosmote και χθες ήταν η φορά που το πρόβλημα ήταν πιο έντονο. Έβγαλα και ξανά έβαλα σιμ έκανα επανεκκίνηση άλλαξα θέση στις σιμ αλλά καμία διαφορά κάθε λίγη ώρα ήταν εκτός δικτύου.

 

Με την γουιντ που έχω σαν δεύτερη δεν είχα κανένα θέμα.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με COSMOTE, έχω τέτοια απώλεια δικτύου. Δεν έχει σημασία η περιοχή. Το κάνει σε άσχετες στιγμές και αυτό για λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με COSMOTE, έχω τέτοια απώλεια δικτύου. Δεν έχει σημασία η περιοχή. Το κάνει σε άσχετες στιγμές και αυτό για λίγο.
Ακριβώς το ίδιο και σε μένα. Το κάνει σε άσχετες στιγμές ανεξαρτήτως περιοχής και έχω τσεκαρει την ίδια στιγμή άλλη συσκευή δίπλα μου με κοσμοτε οτι έχει κανονικά δίκτυο.

 

Μήπως τώρα που θα πάρουμε το update είναι κάποιο θέμα που είχαν και στρώσει(?). Ευτυχώς έχω το δεύτερο νούμερο μέσα και όταν λέει κλειστό με καλούν στο άλλο.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...