Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το on screen δαχτυλικο είσαι κομπλέ εσύ; Εμένα κάποιες φορές αρνείται πεισματικά να το αναγνωρίσει. Θα έδινα ποσοστό 6/10 φορές ξεκλειδώνει.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εντάξει θέλει λίγο απαλά και να βάζεις σωστά το δάχτυλο, στο κέντρο δηλαδή ούτε πιο δεξιά ούτε πιο αριστερά.

Στα επίπεδα του δακτυλικου εκτός οθόνης σίγουρα δεν είναι.

Θέλει δουλειά ακόμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Sd κάρτα έχει ξεχωριστή και 2 sim η υβριδική και 1 sim? Επίσης το μπλε είναι καλό..καμιά φωτογραφία;
Ή δύο σιμ ή μια σιμ και μια sd. Βάλε στο YouTube να το δεις έχει άπειρα βίντεο
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

οκ περιμένω κι'εγω το κινητό,το έχει κάνεις σε άσπρο να μας πει πως δείχνει?

Το πήρα αφού είδα ότι μπροστά τα bezel είναι μαύρα.(με λευκά bezel δεν λέει,ειδικά η amoled)

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Sd κάρτα έχει ξεχωριστή και 2 sim η υβριδική και 1 sim? Επίσης το μπλε είναι καλό..καμιά φωτογραφία;
Ορίστε το μπλεδακι..0e9181fadae8ebf1a5dc2673acb00232.jpgcfcd7dabdf85f4030681ad4c700f8323.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα σήματα ανακύκλωσης και ce να μην είχε θα ήταν καλύτερο
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.σκέφτομαι σοβαρά για αυτορ το διαμανυιρρ της Xiaomi.Απλώς θα ήθελα κάποιος να μου πει μερικά πραγματάκια Γενικά που εμφανίζονται σε Xiaomi συσκευές..1)Έχει το bug,όπου μένει κολλημένο στην ένδειξη ακουστικών,ακόμα και αν τα απισυνδεσεις;2)Πέφτει κατά πολύ η ταχύτητα του wifi όταν είσαι συνδεμένος ταυτόχρονα σε bluetooth συσκευή;3)Οι ειδοποιήσεις του Viber κυρίως..έρχονται στηξ ώρα τους και εμφανίζονται σωστά;Επίσης πόσο SOT περίπου βγάζει με χρήση wifi,apps και 50% brightness;Επίσης φαντάζομαι ότι έρχεται με ξεκλείδωτο camera2api για gcam..Επίσης αν οι κλασικοί φορτιστές usb το φορτίζουν κανονικά!Ευχαριστώ. Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.σκέφτομαι σοβαρά για αυτορ το διαμανυιρρ της Xiaomi.Απλώς θα ήθελα κάποιος να μου πει μερικά πραγματάκια Γενικά που εμφανίζονται σε Xiaomi συσκευές..1)Έχει το bug,όπου μένει κολλημένο στην ένδειξη ακουστικών,ακόμα και αν τα απισυνδεσεις;2)Πέφτει κατά πολύ η ταχύτητα του wifi όταν είσαι συνδεμένος ταυτόχρονα σε bluetooth συσκευή;3)Οι ειδοποιήσεις του Viber κυρίως..έρχονται στηξ ώρα τους και εμφανίζονται σωστά;Επίσης πόσο SOT περίπου βγάζει με χρήση wifi,apps και 50% brightness;Επίσης φαντάζομαι ότι έρχεται με ξεκλείδωτο camera2api για gcam..Επίσης αν οι κλασικοί φορτιστές usb το φορτίζουν κανονικά!Ευχαριστώ.

 

1)Δε γνωρίζω

2)Δεν το έχω τσεκάρει

3)Ναι έρχονται κανονικά

Η μπαταρία μου βγάζει μέχρι το 50% πάνω από 3 ώρες sot.

Για το camera2api δεν είμαι σίγουρος αλλά παίρνει κανονικά gcam.

Δε βρίσκω λόγο να μην το φορτίζει οποιοσδήποτε φορτιστής. Θα φορτίζεται πιο αργά μόνο

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Απλά το έχω πάντα απορία,καθώς το type-c είναι άλλο βύσμα..Πως δηλαδή γίνεται να ταιριάζει..
Άλλο το καλώδιο άλλο ο φορτιστής.

Εκτός αν δεν κατάλαβα καλά τι εννοείς

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Χμμ..Άρα εννοεί ό,τι μπορώ να το φορτίσω και με κανονικό φορτιστή,αλλά θα χρειαστώ αντάπτορα..Φτου..Έχω μία συνήθεια,το φορτίζω το βράδυ το κινητό με έναν φορτιστή κουρευτικής μηχανής 500mAh για καλύτερη φόρτιση.Κάνει βέβαια κάνα 5ωρο περίπου,αλλά είναι καλύτερο για την μπαταρία+ό,τι διαρκεί και παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Χμμ..Άρα εννοεί ό,τι μπορώ να το φορτίσω και με κανονικό φορτιστή,αλλά θα χρειαστώ αντάπτορα..Φτου..Έχω μία συνήθεια,το φορτίζω το βράδυ το κινητό με έναν φορτιστή κουρευτικής μηχανής 500mAh για καλύτερη φόρτιση.Κάνει βέβαια κάνα 5ωρο περίπου,αλλά είναι καλύτερο για την μπαταρία+ό,τι διαρκεί και παραπάνω.
Ναι μια λύση είναι να δοκιμάσεις με αντάπτορα
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα,Ευχαριστώ..Μου κάνει εντύπωση όμως ό,τι,δε βλέπω υποστήριξη..Ούτε καν twrp και magisk δε βρήκα..Ίσως επειδή είναι νιούφι;;
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα,Ευχαριστώ..Μου κάνει εντύπωση όμως ό,τι,δε βλέπω υποστήριξη..Ούτε καν twrp και magisk δε βρήκα..Ίσως επειδή είναι νιούφι;;
Υπάρχει, απλώς είναι πολύ φρέσκο ακόμα. Δες στο telegram.

 

Channel: @PyxisChannel

https://t.me/mi9lite_micc9

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι πιθανά,αλλά δε το νομίζω αυτό,καθώς κατά κύριον η θερμοκρασία κατά την φόρτιση είναι αυτή που φθείρει τη μπαταρία..Το ίδιο συμβαίνει και με τους quickchargers.Δεν είναι η ταχύτητα φόρτισης που φθείρει τη μπατσρια,αλλά η υψηλότερη θερμοκρασία που αναπτύσσει η μπαταρία κατά τη φόρτιση..
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και εγώ από εχθές, το σέταρα και μέχρι τώρα Όλα καλά.

 

Για τους φίλους που ρωτάνε για το wi-fi calling δουλεύει μία χαρά με cosmote, και ενώ στη vodafone μου έχει την επιλογή, δεν πρέπει να την υποστηρίζει το δίκτυό τους.

 

Παραθέτω screenshot.

Από ποιο κατάστημα το πήρες;

 

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το MI PAD 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, φαίνεται ο αισθητήρας ξεκλειδώματος είναι μπροστά? αυτό με χαλάει λίγο, επειδή είμαι ακόμα με ένα note 3 pro, θεωρώ σοβαρή επιλογή να το τιμήσω σε σχέση με το note 8 pro
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, φαίνεται ο αισθητήρας ξεκλειδώματος είναι μπροστά? αυτό με χαλάει λίγο, επειδή είμαι ακόμα με ένα note 3 pro, θεωρώ σοβαρή επιλογή να το τιμήσω σε σχέση με το note 8 pro
Ποιος αισθητήρας? Τι εννοείς?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, φαίνεται ο αισθητήρας ξεκλειδώματος είναι μπροστά? αυτό με χαλάει λίγο, επειδή είμαι ακόμα με ένα note 3 pro, θεωρώ σοβαρή επιλογή να το τιμήσω σε σχέση με το note 8 pro
Ποιος αισθητήρας? Τι εννοείς?
Αν εννοεί το εφε με το δαχτυλικο αποτύπωμα πάνω στην οθόνη είναι απλα και μονο εκει για να σου δειχνει που να βαλεις το δαχτυλο. Μπορείς να το απενεργοποιήσεις στις ρυθμίσεις κανονικά.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια βοήθεια . Gcam χωρίς root παίρνει το κινητό; Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια βοήθεια . Gcam χωρίς root παίρνει το κινητό; Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι παίρνει
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...