Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, μία βοήθεια; Κάτοχος πρόσφατα του Xiaomi mi9 lite, προσπαθώ να κάνω μετάδοση οθόνης σε lg smart tv και δεν συνδέεται με τίποτα, αντιμετωπίζει κάποιος το ίδιο πρόβλημα, υπάρχει λύση;
Και εγώ σε Lg που δοκίμασα δεν μπορώ να συνδεθώ. Σε Chromecast συνδεομαι κανονικά
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σε Lg που δοκίμασα δεν μπορώ να συνδεθώ. Σε Chromecast συνδεομαι κανονικά

 

Καλημερα,συνδεομαι κανονικα σε LG TV SMART ,ρυθμισεις,συνδεση και κοινοποιηση,μεταδοση,μεταδοση περιεχομενων σε εξωτερικη οθονη,αναζητηση για κοντινες συσκευες ,το κινητο και η τηλεοραση πρεπει να ειναι στο ιδιο δικτυο ανοιγει και το bluetooth και ζηταει η tv να συνδεθει με το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι γίνεται αλλά με

 

Την οποία πατέντα την είχα από το Huawei, και τώρα απλά την πέρασα στο M9 lite και δουλέυει μια χαρά , ΑΠΛΑ θέλει λίγο προσοχή στην τοποθέτηση να μην τσαλακώσει η κάρτα ( μέχρι να το πετύχω την πρώτη φορά χάλασα 3 κάρτες - αφού η γκόμενα στη vodafone που πήγαινα νόμιζε ότι της την πέφτω (4 φορές την ίδια ημέρα))

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν δουλεύουν σωστά τα applications που σου μετράνε την απόσταση όταν τρέχεις. Όταν ξεκινάς δουλεύει κανονικά μέχρι τα 400-500 μέτρα, μετά σταματάει. Εάν ανοίξω την οθόνη αρχίζει πάλι, αλλά σταματάει τη μέτρηση όταν σβήσει. Λέτε να φταίει κάτι με το GPS και να μη λειτουργεί σωστά με σβηστή οθόνη;

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν δουλεύουν σωστά τα applications που σου μετράνε την απόσταση όταν τρέχεις. Όταν ξεκινάς δουλεύει κανονικά μέχρι τα 400-500 μέτρα, μετά σταματάει. Εάν ανοίξω την οθόνη αρχίζει πάλι, αλλά σταματάει τη μέτρηση όταν σβήσει. Λέτε να φταίει κάτι με το GPS και να μη λειτουργεί σωστά με σβηστή οθόνη;
Για δες στις άδειες της εφαρμογής αν είναι ενεργοποιημένο η αυτόματη έναρξη, η εξοικονόμηση ενέργειας miui στο χωρίς περιορισμούς. Επίσης μπορείς να πας στις πρόσφατες και να την κλειδώσεις.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

γιατι μερικοι αλαζετε region ?

 

Για να μπορείς να κατεβάζεις θέματα μέσα από τις ρυθμίσεις συνηθως. Βάλε region Ελβετία για παράδειγμα και μετά πήγαινε Ρυθμισεις -> Θέματα και θα καταλάβεις...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αξίζει τελικά το τηλέφωνο?

Διαβάζω για προβλήματα με τον αισθητήρα εγγύτητας(proximity sensor) και για δυσλειτουργία του αναγνώστη αποτυπώματος και έχω ξενερώσει.

Εάν είναι να το πάρω και να μην δουλεύουν τα βασικά άστο....

Και για την μπαταρία κάποιοι λένε ότι με το ζόρι κρατάει 1 ημέρα.....:(

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αξίζει τελικά το τηλέφωνο?

Διαβάζω για προβλήματα με τον αισθητήρα εγγύτητας(proximity sensor) και για δυσλειτουργία του αναγνώστη αποτυπώματος και έχω ξενερώσει.

Εάν είναι να το πάρω και να μην δουλεύουν τα βασικά άστο....

Και για την μπαταρία κάποιοι λένε ότι με το ζόρι κρατάει 1 ημέρα.....:(

 

Το πρόβλημα στον αισθητήρα εγγύτητας (αρκετά εκνευριστικό μπορώ να πω) παρουσιάζεται σε κάποιες συσκευές όταν τοποθετηθεί γυαλί προστασίας, αλλιώς είναι μία χαρά.

 

Δεν υπάρχει δυσλειτουργία στο δαχτυλικό αποτύπωμα, απλώς όταν είναι υπερβολικά παγωμένος ο αντίχειρας ή βρεγμένος δεν πιάνει με την πρώτη. Αυτό βέβαια υπάρχει σε όλα τα κινητά.

 

Η μπαταρία θεωρείται ένα από τα πλεονεκτήματα του συγκεκριμένου μοντέλου. Το ότι κρατάει με το ζόρι μία ημέρα δεν ισχύει. Με νορμάλ χρήση βγάζει άνετα 1,5 ημέρα. Η μόνη φορά που μου κράτησε από το πρωί μέχρι το απόγευμα ήταν όταν περίμενα αναμονή σε ένα νοσοκομείο και το χρησιμοποιούσα αρκετές ώρες συνεχόμενες για περιήγηση στο ίντερνετ και τηλέφωνα γιατί βαριόμουν.

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον παραπάνω, τα όποια προβλήματα εμφανίζονται ανάλογα με το γυαλί προστασίας που έχει βάλει κάποιος και την ποιότητα του.

Η μπαταρία εμένα με έχει ενθουσιάσει και μου κρατάει δύο μέρες, με αρκετή χρήση και για Facebook και browsing.

 

Sent from my MI CC 9 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με πείσατε...θα το πάρω! :)

Είχα και το Mi9T που είχε τον SD730 ελπίζω ο 710 να πηγαίνει καλά....

Τώρα σε θέμα χρώματος, να πάρω το pearl white η το aurora blue?

Φοβάμαι μην παραειναι κιτς....

Link to comment
Share on other sites

Με πείσατε...θα το πάρω! :)

Είχα και το Mi9T που είχε τον SD730 ελπίζω ο 710 να πηγαίνει καλά....

Τώρα σε θέμα χρώματος, να πάρω το pearl white η το aurora blue?

Φοβάμαι μην παραειναι κιτς....

 

Έχω το μπλε και ανάλογα το πως το "χτυπάει" το φως, κάνει κάτι πράσινες και μοβ γραμμές πίσω και φαίνεται πολύ ωραίο. Δεν είναι καθόλου κιτς. :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν δουλεύουν σωστά τα applications που σου μετράνε την απόσταση όταν τρέχεις. Όταν ξεκινάς δουλεύει κανονικά μέχρι τα 400-500 μέτρα, μετά σταματάει. Εάν ανοίξω την οθόνη αρχίζει πάλι, αλλά σταματάει τη μέτρηση όταν σβήσει. Λέτε να φταίει κάτι με το GPS και να μη λειτουργεί σωστά με σβηστή οθόνη;

Έβαλα το Google fit και δουλεύει καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το μπλε έχω το θεωρώ πιο ιδιαίτερο ξεχωρίζει από όλα τα μαύρα και τα άσπρα που υπάρχουν εμένα μαρεσει
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Γιατι στην always on display δεν μου εμφανιζει ειδοποιησεις απο αναπαντητες, sms κτλ. ;

Εμφανιζει κανονικα ενδειξη μπαταριας και ημερομηνια.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι στην always on display δεν μου εμφανιζει ειδοποιησεις απο αναπαντητες, sms κτλ. ;

Εμφανιζει κανονικα ενδειξη μπαταριας και ημερομηνια.

 

Έχει αναφερθεί το θέμα πιο πίσω αρκετές φορές. Μόνο messenger ειδοποιήσεις εμφανίζει.

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και εγκατεστησα ενα νέο θέμα και παρατήρησα ότι άλλαξαν κάποια πράγματα. Ειναι πιο συνεπείς η ειδοποιήσεις και άλλαξε και το μέγεθος που βγαίνουν. Επίσης άλλαξαν και λίγο τα εικονίδια των εφαρμογών. Δεν με ενοχλεί, ίσα ίσα, απλά δεν ήξερα ότι ανάλογα με το θέμα αλλάζουν και αυτα
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και εγκατεστησα ενα νέο θέμα και παρατήρησα ότι άλλαξαν κάποια πράγματα. Ειναι πιο συνεπείς η ειδοποιήσεις και άλλαξε και το μέγεθος που βγαίνουν. Επίσης άλλαξαν και λίγο τα εικονίδια των εφαρμογών. Δεν με ενοχλεί, ίσα ίσα, απλά δεν ήξερα ότι ανάλογα με το θέμα αλλάζουν και αυτα
Ποιο είναι το θέμα αυτό;

 

Mi 9 Lite via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και εγκατεστησα ενα νέο θέμα και παρατήρησα ότι άλλαξαν κάποια πράγματα. Ειναι πιο συνεπείς η ειδοποιήσεις και άλλαξε και το μέγεθος που βγαίνουν. Επίσης άλλαξαν και λίγο τα εικονίδια των εφαρμογών. Δεν με ενοχλεί, ίσα ίσα, απλά δεν ήξερα ότι ανάλογα με το θέμα αλλάζουν και αυτα

 

Ανάλογα με το θέμα, αλλάζουν ακόμα και τα εικονίδια του σήματος κινητής, του WiFi, της μπαταρίας κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα με το θέμα, αλλάζουν ακόμα και τα εικονίδια του σήματος κινητής, του WiFi, της μπαταρίας κλπ.

 

εγω βρηκα θεμα που εμφανιζει τις ειδοποιησεις απο messenger,viber και για τα υπολοιπα...:):):):):):):):):)GFgKPGT

Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρε ένας φίλος.. Ποια gcam δουλεύει καλύτερα,

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Banggood ποια μεταφορική χρησιμοποιεί; Μου έχουν στείλει tracking number από 15/1 αλλά δεν μου βγάζει αποτελέσματα το 17track.

 

Γερμανική, DHL Packet. Αλλά δεν μπαίνει τελωνείο. Καλύτερα να τσεκάρεις το status από τη γερμανική σελίδα της DHL (έχει επιλογή English), εκεί που λέει Shipment tracking

.

 

https://www.dhl.de/en/privatkunden.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω βρηκα θεμα που εμφανιζει τις ειδοποιησεις απο messenger,viber και για τα υπολοιπα...:):):):):):):):):)GFgKPGT

 

Για πες όνομα του theme, να δούμε κι εμείς... ;)

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Η μαλακή imak δεν μου κάθισε καλά,μου σήκωσε και το tempered glass στην γωνία.

Σήμερα μου ήρθε η σκληρή imak και φαίνεται καλή,θα περιμένω να δω εαν γδέρνετε εύκολα.

και η άλλη δίπλα καλή είναι,με θολό πλαστικό και απο τα πλάγια είναι εκτεθειμένο το μέταλλο θέλει προσοχή.

VORlSkY.jpg

 

https://www.aliexpress.com/item/4000111139432.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.28ce4c4dHYv7c6

 

https://www.aliexpress.com/item/33041209735.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.49744c4dDQZK0Q

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτήν και αν προσθέτει όγκο είναι όμορφη και προστατεύει καλά. #Aliexpress € 2,73 25%OFF | luxury shockproof frosted transparent phone back etui.coque.cover.case for xiaomi mi 9 lite mi9 lite 9lite mi9lite silicone case

https://a.aliexpress.com/_sT0YVD

Τον Mx player τον έχει κάποιος; Δουλεύει κανονικά γιατί σε εμένα κρασάρει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...