Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτοχος της συσκευής με 128 μνήμη. Πραγματικά υπέροχο κινητό σε όλα του. Απλά θα ήθελα ειδοποιήσεις με led μπροστά. Αφού η εμπρός κάμερα περιμετρικά έχει led γιατί δεν το χρησιμοποιούν για ειδοποιήσεις? Επίσης στο always on που καταναλώνει πραγματικά ελάχιστη μπαταρία δεν εμφανίζονται οι περισσότερες από τις ειδοποιήσεις. Ελπίζω με την έλευση του MIUI με android 10 να το αλλάξουν αυτό. Ξέρουμε πότε την περιμένουμε?

Επίσης υπάρχει εναλλακτική εφαρμογή για τηλέφωνο και επαφές από αυτήν που φοράει?

Edited by kirdim71
Link to comment
Share on other sites

Και κάνω clear τα πάντα;Γιατί δίνει δύο επιλογές.Μια για δεδομένα μνήμης και μία για όλα.
Τα πάντα..
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά από πολλή σκέψη ανάμεσα σε αυτό και στο Mi 9T Pro, μόλις "έπεσε" παραγγελία για το Mi 9 Lite σε μπλε χρώμα και 128GB!

 

Ανακάλυψα ένα κουπόνι στο Banggood, που δίνει την έκδοση των 128GB με 195€ σε οποιοδήποτε χρώμα + 2€ μεταφορικά χωρίς τελωνείο. Μόνο για 1 αγορά ανά χρήστη.

 

Coupon: #b2bc38

 

https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi9-Mi-9-Lite-Global-Version-6_39-inch-48MP-Triple-Rear-Camera-NFC-6GB-128GB-4030mAh-Snapdragon-710-Octa-core-4G-Smartphone-p-1565023.html?ID=6274251&cur_warehouse=HK

 

 

Για θήκη τι προτείνετε; Αξίζει τίποτα αυτή που έχει το κουτί μέσα; Θέλω μία καλή και διάφανη, για να φαίνεται η όμορφη πλάτη του. Tempered Glass δεν πρόκειται να βάλω, αφού έχει Gorilla Glass και τόσα κινητά που είχα χρόνια με Gorilla, δεν "κατάφερα" να σπάσω ποτέ κανένα (και είμαι πολύ ατζαμής). :p

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει τι να προσεξει καπποιος με την super amoled οθονη;;;

 

τι εννοείς φίλε? δεν χρειάζεται να προσέξεις τίποτα.

όσο αφορά το led,έχω βολευτεί με διαφανείς θήκες,που όταν ανάβει το led φέγγει όλη η θήκη και όλα οκ.:cool:

περιμένω τις imak τώρα,hard/soft :

https://www.aliexpress.com/item/4000111139432.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.15394c4dF1OsFK

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά από πολλή σκέψη ανάμεσα σε αυτό και στο Mi 9T Pro, μόλις "έπεσε" παραγγελία για το Mi 9 Lite σε μπλε χρώμα και 128GB!

 

Ανακάλυψα ένα κουπόνι στο Banggood, που δίνει την έκδοση των 128GB με 195€ σε οποιοδήποτε χρώμα + 2€ μεταφορικά χωρίς τελωνείο. Μόνο για 1 αγορά ανά χρήστη.

 

Coupon: #b2bc38

 

https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi9-Mi-9-Lite-Global-Version-6_39-inch-48MP-Triple-Rear-Camera-NFC-6GB-128GB-4030mAh-Snapdragon-710-Octa-core-4G-Smartphone-p-1565023.html?ID=6274251&cur_warehouse=HK

 

 

Για θήκη τι προτείνετε; Αξίζει τίποτα αυτή που έχει το κουτί μέσα; Θέλω μία καλή και διάφανη, για να φαίνεται η όμορφη πλάτη του. Tempered Glass δεν πρόκειται να βάλω, αφού έχει Gorilla Glass και τόσα κινητά που είχα χρόνια με Gorilla, δεν "κατάφερα" να σπάσω ποτέ κανένα (και είμαι πολύ ατζαμής). :p

 

Πως είσαι τόσο σίγουρος ότι θα είναι χωρίς τελωνείο;;;

Με priority direct mail θα το στείλει ή Air parcel register?

Δεν νομίζω ότι είναι 100% σίγουρο ότι δεν θα ελεγθούν στο τελωνείο και ίσως χρειαστεί να πληρώσεις....

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το κουπόνι (το δικό μου γιατί είναι ατομικά) το κατεβάζει μέχρι 219,90 μαζί με PDM.
Link to comment
Share on other sites

Πως είσαι τόσο σίγουρος ότι θα είναι χωρίς τελωνείο;;;

Με priority direct mail θα το στείλει ή Air parcel register?

Δεν νομίζω ότι είναι 100% σίγουρο ότι δεν θα ελεγθούν στο τελωνείο και ίσως χρειαστεί να πληρώσεις....

 

Με το priority ξέρω ότι έρχεται "τριγωνικα" και δεν μπαίνει τελωνείο στην Ελλάδα, γιατί φαίνεται πως έρχεται από Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!Απλα να πω οτι πηρα το note8pro απο το BG με PDM το οποιο ηρθε με DHL(κοντεψα να παθω ενα εγγεφαλικο)αλλα τελικα ολα ok ηρθε χωρις καποια επιπλεον χρεωση
Link to comment
Share on other sites

Επιτρέψτε μου μια διευκρίνηση για το θέμα τελωνείου - δεν είμαστε στο κατάλληλο νήμα αλλά δεν πειράζει - με αφορμή κάποια σχόλια που διάβασα. Οι "κουτόφραγκοι " έχουν κλέίσει εμπορικές συμφωνίες με μεγάλα on-line κινέζικα καταστήματα για εκτελωνισμό των προιόντων τους στην Ολλανδία π.χ. βλέπε Banggood κι έτσι εκτελωνίζονται εκεί προς συμφέρον και όσων από εμάς επιλέγουμε την αντίστοιχη μέθοδο αποστολής. Δεν είναι κάτι παράνομο και δεν υπάρχει καμμία περίπτωση να περάσουν ξανά τελωνείο στο Ελλαδιστάν !!!

Βλέπεις τα σαίνια των οικονομικών οι δικοί μας κοιμούνται όρθιοι και πάντα ακολουθούν τις εξελίξεις !!! Κυνηγούν καναν άσχετο που παραγγέλνει με λάθος τρόπο. Τώρα εδώ μέσα διαβάζεις και κουταμάρες ή να το πω καλύτερα ΚΟΥΤΟΠΟΝΗΡΙΕΣ ορισμένων για "τριγωνικές" που δεν είναι σίγουρες κλπ.!!! Ο ΝΟΩΝ ΝΟΗΤΩ !!! Ο καθένας τα χρημάτα του τα διαθέτει όπως νομίζει καλύτερα.

Μην ξεχνάμε πως αρκετά ΕΛΛΗΝΙΚΆ "καταστήματα" δεν αποδίδουν ούτε τον ΦΠΑ !!!

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση παιδιά. Έχω αγορασμένο και εγκατέστησα με επιτυχία το voice speed dial 1.2.6. Δυστυχώς δεν ανοίγει το κινητό για να κάνω φωνητική κλήση και πρέπει να το ξεκλειδώσω με το δακτυλικό πρώτα. Υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώνει το κινητό για χρήση φωνητικής κλήσης; ¨Όταν δε πάω να προσθέσω αξιόπιστη συσκευή ξεκλειδώματος δεν μου δίνει την δυνατότητα. Είναι μόνο για xiaomi bluetooth?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!Απλα να πω οτι πηρα το note8pro απο το BG με PDM το οποιο ηρθε με DHL(κοντεψα να παθω ενα εγγεφαλικο)αλλα τελικα ολα ok ηρθε χωρις καποια επιπλεον χρεωση

Mi9lite ειναι σιτε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!Απλα να πω οτι πηρα το note8pro απο το BG με PDM το οποιο ηρθε με DHL(κοντεψα να παθω ενα εγγεφαλικο)αλλα τελικα ολα ok ηρθε χωρις καποια επιπλεον χρεωση

 

Κι εγώ παραλίγο να πάθω "εγκεφαλικό", όταν είδα ότι το Mi 9 Lite έρχεται με DHL, αλλά μετά είδα ότι έχει και αυτή τον ίδιο τρόπο με την Post NL... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εστείλα παραγγελία για banggood 128άρι ..

και στο τρακιν ναμπερ λέει οτι ειναι στην τσεχία ...

το παραγγειλα την παρασκευη ... ξερουμε σε ποσες ημερες θα ερθει στο ελλαδισταν;;;

 

 

 

 

Order No: 78154407

Order Type: Dropship

Order Time: 2019-12-13 12:30:23

Payment Method: PayPal

Shipping Info: Greece

Shipping Method: Priority Air Mail

Ship From: HK

Message:

 

 

Tracking Number: CP007618977DE

Shipping Method: Priority Air Mail Download our APP to get instant order update notifications.

Expected delivery date: 2020-01-06 00:15:23

Dec 15, 2019 01:06 The shipment has been processed by the sender. You will receive further information as soon as the shipment is received by DHL.

Nov 30, 2019 16:57 The shipment has been successfully delivered

Nov 30, 2019 16:18 The shipment has been loaded onto the delivery vehicle

Nov 30, 2019 15:20 The shipment is being prepared for delivery in the delivery depot

Nov 29, 2019 23:09 The shipment has arrived in the destination country/destination area

Nov 29, 2019 11:44 The international shipment has been processed in the export parcel center

Nov 28, 2019 18:15 The international shipment has been processed in the parcel center of origin

Nov 24, 2019 01:01 The shipment has been processed by the sender. You will receive further information as soon as the shipment is received by DHL.

Edited by jemadux

Mi 9 Lite 128 GB Aurora Blue

COSMOTE WHATS UP

Link to comment
Share on other sites

Selfie led έχει;

Σαν το RN5

 

Δεν έχει ούτε led ειδοποιήσεων μπροστά, ούτε selfie led.

 

Απο banggood / Gearbest δεν έχει τελωνείο με μέθοδο Priority Direct Mail.

Και κάνουν γύρω στις 15 μερες +/-.Να μην χαλάμε το θέμα με τα γνωστά εδώ και χρόνια.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ούτε led ειδοποιήσεων μπροστά, ούτε selfie led.

 

Απο banggood / Gearbest δεν έχει τελωνείο με μέθοδο Priority Direct Mail.

Και κάνουν γύρω στις 15 μερες +/-.Να μην χαλάμε το θέμα με τα γνωστά εδώ και χρόνια.

 

δεν ειχε αλλη μεθοδο αποστολης οταν το παρρηγειλλα

Mi 9 Lite 128 GB Aurora Blue

COSMOTE WHATS UP

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Έχει δοκιμάσει κάποιος να περάσει twrp και να εγκαταστήσει κάποια custom ROM του τύπου Android one, όπως π.χ. Pixel experience;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Έχει δοκιμάσει κάποιος να περάσει twrp και να εγκαταστήσει κάποια custom ROM του τύπου Android one, όπως π.χ. Pixel experience;

Το ίδιο ρώτησα προχτές, απάντηση δεν πήρα.

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάπου οδηγίες?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

1)Ξεκλειδωνεις bootloader,

2)Περνάς TWRP,

3)Φλασαρεις τη ρομ

 

Για λεπτομέρειες μπορείς να δεις στο

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/BoardList/

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παίζει κάποιο θέμα με anti rollback κλπ ή φλασαρουμε ξεφλασαρουμε αλύπητα????

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...