Jump to content

Xiaomi Mi 9 Lite


DragonD
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπλε ή μαύρο;

Παρήγγειλα το μπλε χτες βράδυ αλλά σήμερα έβγαλε το γνωστό κατάστημα και το μαυρο στα 265...

Πάντα μαύρα κινητά έπαιρνα...

Λέτε να το μετανιώσω;;;;;

Φοβάμαι μήπως το μπλε μετά από λίγο μου μοιάζει.... Φλωρινιωτης.

 

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8504X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπλε ή μαύρο;

Παρήγγειλα το μπλε χτες βράδυ αλλά σήμερα έβγαλε το γνωστό κατάστημα και το μαυρο στα 265...

Πάντα μαύρα κινητά έπαιρνα...

Λέτε να το μετανιώσω;;;;;

Φοβάμαι μήπως το μπλε μετά από λίγο μου μοιάζει.... Φλωρινιωτης.

 

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8504X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ πάντα μαύρα έπαιρνα, είπα να κάνω μια αλλαγή και πήρα το μπλε.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ο δείκτης sar που έχει το συγκεκριμένο κινητό δεν σας απασχολει νομίζω είναι αρκετά υψηλός...θέλω να το πάρω γιατί έχει όλα αυτά ακριβώς που θέλω αλλά ο μόνος δισταγμος μου είναι το sar...

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο δείκτης sar που έχει το συγκεκριμένο κινητό δεν σας απασχολει νομίζω είναι αρκετά υψηλός...θέλω να το πάρω γιατί έχει όλα αυτά ακριβώς που θέλω αλλά ο μόνος δισταγμος μου είναι το sar...

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Ολα σχεδόν τα Xiaomi μεγάλο SAR έχουν. Κι εμένα με προβληματίζει αλλα τι να κάνω που όποτε βρίσκομαι προς αναζήτηση νεου κινητού, πάντα καποιο Xiaomi δινει τη λυση... Συνδυάζει τα χαρακτηριστικά που θελω και σε χαμηλότερη σχετικα τιμη απο τα υπόλοιπα.
Μία Από τα ίδια και εγώ, πάντα μαύρα αλλά έχω πάρει και λευκά.

Αυτό εδώ είναι το πιο φανταχτερό που έχω πάρει, σε μπλε, και ομολογώ ότι δεν το έχω μετανιώσει.

Πιστεύω ότι τα βίντεο που έβλεπα στα review το αδικούν. Οταν το εχεις μπροστάσου και παίζεις με το φως είναι χάρμα οφθαλμών.

Χτυπάει στο μάτι αλλά σε καμία περίπτωση δεν θυμίζει Φλωρινιώτη.

Αυτο το μπλε (έχω παραθέσει και φωτό πιο πάνω) είναι έρωτας. Εχω αλλαξει του κόσμου τα κινητα, χρόνια ειχα να κατσω να χαζεψω πλατη κινητού οπως σ' αυτο. Κατω απ το φως του ηλιου το κουνάς και χαζεύεις σαν παιδάκι τις αντανακλάσεις.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πάντα ήθελα άσπρο κινητό, άλλα δεν μου αρεσε η αντίθεση φάτσα άσπρη με μαυρη οθόνη...

Ευτυχώς σε αυτό το κινητό βάλανε μόνο την πλάτη άσπρη.....όταν θα έρθει θα γράψω για το χρώμα.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Ο δείκτης sar που έχει το συγκεκριμένο κινητό δεν σας απασχολει νομίζω είναι αρκετά υψηλός...θέλω να το πάρω γιατί έχει όλα αυτά ακριβώς που θέλω αλλά ο μόνος δισταγμος μου είναι το sar...

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Γιατί? Ξεπερνάει τα όρια?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αν τα ξεπερνούσε νομίζω δεν θα κυκλοφορούσε απλα μου φαίνονται λίγο μεγάλος.ο.αριθμος με τον ανταγωνισμό...

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν τα ξεπερνούσε νομίζω δεν θα κυκλοφορούσε απλα μου φαίνονται λίγο μεγάλος.ο.αριθμος με τον ανταγωνισμό...

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Εγώ συχνά το λειτουργώ σε flight mode με WiFi μονο ανοικτό για να γλιτώνω λίγο την ακτινοβολία. Έτσι κι αλλιώς, ως επί το πλείστον με messenger/Viber/WhatsApp επικοινωνώ.

 

MIUI 11 έχει διαβάσει κανείς πότε το περιμένουμε ή τα έχουν μπερδέψει με τις λίστες που έχουν κυκλοφορήσει;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συχνά το λειτουργώ σε flight mode με WiFi μονο ανοικτό για να γλιτώνω λίγο την ακτινοβολία. Έτσι κι αλλιώς, ως επί το πλείστον με messenger/Viber/WhatsApp επικοινωνώ.

 

MIUI 11 έχει διαβάσει κανείς πότε το περιμένουμε ή τα έχουν μπερδέψει με τις λίστες που έχουν κυκλοφορήσει;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και γω το κάνω αυτό κατά την διάρκεια της ημέρας και έτσι κερδίζεις και αυτονομία καλύτερη...ήμουν έτοιμος για αγορά για mi 9t αλλά η καλύτερη σελφι η επέκταση μνήμης η καλύτερη τιμή και οι υπέρυθρες με πάνε στο 9 lite

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουν δώσει ήδη Miui11 σταθερή ΕΕΑ σε beta testers.

Λογικά είναι θέμα ημερών να δώσει σε όλους.

Το χρονοδιάγραμμα έλεγε αρχές Νοεμβρίου

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μόλις πριν λίγο ήρθε η Miui11
Ωραιος. Απο που αγορασμενο; Εγω που το πηρα απο Σκρουτζ που μπορω να δω απο ποια χωρα ειναι αραγε..

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος. Απο που αγορασμενο; Εγω που το πηρα απο Σκρουτζ που μπορω να δω απο ποια χωρα ειναι αραγε..

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι όλα τα mi 9 lite είναι global
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει χώρες στα xiaomi, όλα τα global ίδια είναι.

 

Ναι όλα τα mi 9 lite είναι global

 

Ok. In other news θα βγει και pro για οποιον ενδιαφερεται...

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_cc9_pro_will_have_five_cameras_arriving_on_november_5-news-39830.php

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_posts_camera_samples_from_mi_cc9_pro_focusing_on_its_zooming_skills-news-39835.php

 

 

EDIT: Μόλις μου ήρθε κι εμένα η MIUI 11

Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη έξω στον ήλιο πως είναι;; Από μπαταρία πόσες ώρες οθόνης βγάζει;και τέλος η αυτόματη φωτεινότητα δουλεύει καλά η είναι σκοτεινή η οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι από τις καλύτερες που έχω συναντήσει σε κινητό μέχρι τώρα.

 

Η αυτόματη φωτεινότητα δουλεύει κανονικά,και στον ήλιο μέχρι τώρα δεν έχω συναντήσει κάποιο πρόβλημα, είναι αρκετά Φωτεινή.

 

Τώρα τσέκαρα και εγώ και είδα ότι μπορώ να κατεβάσω την 11,είναι κάποιος φίλος που την έχει εγκαταστήσει να τον ρωτήσω κάτι;

 

Έχουν αλλάξει το dialer; Γιατί είχα βολευτεί πολύ του miui και αυτός που έχει τώρα της google μου σπάει τα νεύρα, άσε που βγάλανε και την ηχογράφηση.

 

Της Google συνεχίζει να έχει.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον έχει βρει κανείς κάποιο τρόπο να κάνουμε ηχογράφηση κλήσης;

 

Κάπου διάβασα ότι η κινέζικη έκδοση (11) έχει τον mi dialer αλλά δεν θέλω να πάω σε αυτή την έκδοση.

Και γιατί δεν κατεβάζεις όποιον θες απ' το playstore να κάνεις τη δουλειά σου;

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον έχει βρει κανείς κάποιο τρόπο να κάνουμε ηχογράφηση κλήσης;

 

Κάπου διάβασα ότι η κινέζικη έκδοση (11) έχει τον mi dialer αλλά δεν θέλω να πάω σε αυτή την έκδοση.

Ένας τρόπος είναι να ξεκλειδώσεις bootloader και να βάλεις τη ρομ από xiaomi.eu που έχει το miui dialer
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Η miui 11 βασίζεται στο Android 9 ή στο 10;

 

 

Στάλθηκε από το Moto G (4) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο 9 αλλά είναι βέβαιο ότι θα πάρει Android 10 ανεξάρτητα από τη Miui έκδοση
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να το προτιμήσει κάποιος από το Mi9t;

Δε βλέπω να υπερτερεί κάπου ουσιαστικά;

 

Για να βαλει καρτα sd ας πουμε .....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...