Jump to content

Η κληση στο 1260 χρεωνεται;


stratus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηρθε σημερα ο λογαριασμος απο ΤΙΜ (ειμαι στο προγραμμα 120) ειδα οτι στο χρονο ομιλιας ειχαν υπολογισει και μια 10λεπτη κληση προς το 1260.Εγω ειχα την εντυπωση πως οι κλησεις προς αυτο τον αριθμο δεν χρεωνονται.Κανω λαθος:
Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 71
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

όχι δεν είναι με χρέωση ούτε καταμετράται ΣΤΟ ΔΩΡΕΑΝ ΧΡΟΝΟ ομιλίας.Πως σας ήρθε αυτό;Απλά συνυπολογίζεται ΣΤΟ συνολικό χρόνο ομιλίας.Για να δεις αν προσμετρήθηκε στο δωρεάν χρόνο ομιλίας πρόσθεσε τα τηλεφωνήματα χωρίς την κλήση στο 1260 και θα δεις ότι ότι απλά δε χρεώνεται! Το ότι γράφεται στις εξερχόμενες κλήσεις είναι λογικό... :)

τροποποιώ: μπας και κάλεσες από το μενού υπηρεσιών που έχει αποθηκευμένο το 6935601260 :p ;Αν ναι δε φταίει η ΤΙΜ...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν είναι με χρέωση ούτε καταμετράται ΣΤΟ ΔΩΡΕΑΝ ΧΡΟΝΟ ομιλίας.Πως σας ήρθε αυτό;Απλά συνυπολογίζεται ΣΤΟ συνολικό χρόνο ομιλίας.Για να δεις αν προσμετρήθηκε στο δωρεάν χρόνο ομιλίας πρόσθεσε τα τηλεφωνήματα χωρίς την κλήση στο 1260 και θα δεις ότι ότι απλά δε χρεώνεται! Το ότι γράφεται στις εξερχόμενες κλήσεις είναι λογικό... :)

τροποποιώ: μπας και κάλεσες από το μενού υπηρεσιών που έχει αποθηκευμένο το 6935601260 :p ;Αν ναι δε φταίει η ΤΙΜ...

Οχι πηρα το 1260 (6 χρονια συνδρομητης ειμαι της ΤΙΜ)και εκανα αυτο ακριβως αυτο που ειπες και ειδα οτι εχει χρεωθει

Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

πόσο σε χρέωσε δηλαδή;γιατί και εγώ 4 χρόνια συνδρομητής είμαι αλλά δε με έχει χρεώσει...μπας και το έβαλε στα νέα πακέτα;;αν όχι τι να πω...ζήτα τους πίστωση!Θα στη δώσουν!δεν έχουν κολλήματα οι άνθρωποι σε τέτοια θέματα! :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Paidia,gia na valoume ta pragmata sth thesh toys: eimai 3 xronia syndromhths sthn TIM kai apo thn arxh sxedon toys rwthsa an xrewnomai gia klhseis sto 1260 kai ta loipa dwrean thlefwna eksyphrethshs kai mou eipan oti den xrewnomai,alla o xronos pou milaw s'ayta meiwnetai apo ton dwrean xrono omilias mou,opote einai san na ton plhrwnw! Me meiwmenh isws xrewsh,alla sthn ousia ton plhrwnw! :mad: Proswpika to vriskw aparadekto! Mporei na symvainei kai stis alles etaireies,alla kai pali to vriskw anepitrepto& kataxrhstiko.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά από αρκετές κλήσεις προς το 1260 έχω παρατηρήσει ότι ναι μεν εμφανίζεται στην αναλυτική αλλά ποτέ δεν αφαιρέθηκε ο χρόνος στο 1260 από το συνολικό χρόνο. Επιβεβαιωμένο 100% (για την περίπτωσή μου τουλάχιστον)

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αφαιρειται ρε παιδια. Ουτε εχει χρεωση. Αν εχει γινει λαθος καλεστε ξανα για να σαν το διορθωσουν!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πηρα τηλ στο 2106158000 και μου ειπαν οτι οι κλισεις στο 1260 δεν χρεωνοντε και απλα εμφανιζεται η διαρκεια τους στο λογαριασμο...Εστειλα email ομως και πρα την απαντηση οτι :

 

Σχετικά με το ερώτημά σας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι οι κλήσεις προς τον αριθμό 1260 του Τμήματος Εξυπηρέτησης Πελατών αφαιρούνται από το δωρεάν χρόνο ομιλίας των οικονομικών πακέτων ΤΙΜ που προσφέρουν δωρεάν χρόνο ομιλίας, π.χ. ΤΙΜ 120, ΤΙΜ 180 κλπ.

 

 

 

Για οποιαδήποτε διευκρίνηση μπορείτε να επικοινωνήσετε πάλι μαζί μας μέσω της ηλεκτρονικής μας διεύθυνσης.

 

Με εκτίμηση,

 

ΚΡΕΚΟΥΖΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ

ΤΜΗΜΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΠΕΛΑΤΩΝ

E-mail : mailto:cs@tim.gr

FAX : 210 5100001, 210 5100002

 

 

:alien: :alien: :alien: :alien: :alien:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

αν ίσχυε αυτό, εγώ που μίλησα για 35 λεπτά με 1260 τον Ιούλιο, θα με είχαν χρεώσει αντίστοιχα λεπτά , πράγμα που προφανώς δεν έγινε... Α ρε υπαλλήλους τζιμάνια που έχει η ΤΙΜ στο C.S
Link to comment
Share on other sites

αν ίσχυε αυτό, εγώ που μίλησα για 35 λεπτά με 1260 τον Ιούλιο, θα με είχαν χρεώσει αντίστοιχα λεπτά , πράγμα που προφανώς δεν έγινε... Α ρε υπαλλήλους τζιμάνια που έχει η ΤΙΜ στο C.S

35 λεπτα??? τι λεγατε ρε συ?? τι θα κανετε το καλοκαιρι??

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη το 6158000 που καλεσες ειναι το κεντρικο καταστημα στο μαρουσι. Παρε στο 210-5100000 ή στο 1260 (επιλογη 8) και ρωτησε τους. Επισης εαν σου πουν οτι απλα φαινεται η κληση στον λογαριασμο με μηδεν κοστος (οχι επειδη ειναι μεσα στον χρονο ομιλιας σου αλλα επειδη ειναι δωρεαν κληση ετσι κι αλλιως) και απλα εχει την διαρκεια (πολυ λογικο να καταγραφεται η κληση στην αναλυτικη) τοτε καθησε και μπες στον κοπο να αθροισεις μονος σου τους χρεωσιμους αριθμους που εχεις καλεσει στην αναλυτικη (σταθερα,κινητα κοκ) και να δεις εαν εχουν δικιο. Απλα μην ξεχνας να προσθετεις την διαρκεια σε μια κληση κατω των 30 δευτερολεπτων σαν 30 δευτερολεπτα μιας και ειναι το ελαχιστο. Εαν σου πουν οτι αφαιρειται το 1260 απο τον χρονο ομιλιας πες τους οτι επειδη ειναι δωρεαν αυτο ειναι λαθος τους να τον χρεωνουν σε αυτους που εχουν χρονο ομιλιας προαγορασμενο οπως κι επισης σε περιπτωση που σου πουν οτι εχουν τεχνικο προβλημα πες τους να το φτιαξουν ή να καθονται να στον αφαιρουν με το χερι καθε φορα τον χρονο ομιλιας προς 1260. Η ΤΙΜ ειναι καλη σε αυτα, δεν θα σε απογοητευσει παντως καθως και ειναι και αρκετα συζητησιμη εταιρια και δεν προβαλλει το "ετσι ειναι η διαδικασια και αντε μπιπ".

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

35 λεπτα??? τι λεγατε ρε συ?? τι θα κανετε το καλοκαιρι??

Συνολική διάρκεια είναι και ευτυχώς πετυχημένη για επιστροφή χρημάτων....

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα απαντητικο email στην παραπανω κυρια και ανεφερα τις δυο αντιθετες αποψεις και ζητησα να ειναι πιο ξεκαθαροι στις απαντησεις τους και να μην αντιφασκουν...Να δουμε αν απαντησει παλι... :p :p

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το εξης απαντητικο email που μαλλον με μπμερδεψε...

 

Αγαπητέ κύριε ***********,

 

θα θέλαµε να σας ευχαριστήσουµε που επικοινωνήσατε και πάλι µαζί µας µέσω της ηλεκτρονικής µας διεύθυνσης.

 

Σχετικά με το ερώτημά σας θα θέλαμε να σας επιβεβαιώσουμε ότι οι

κλήσεις προς τον αριθμό 1260 του Τμήματος Εξυπηρέτησης Πελατών αφαιρούνται

από το δωρεάν χρόνο ομιλίας των οικονομικών πακέτων ΤΙΜ που προσφέρουν

δωρεάν χρόνο ομιλίας, π.χ. ΤΙΜ 120, ΤΙΜ 180 κλπ.

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι ο αριθμός 210 6158000 δεν αντιστοιχεί στο Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών ΤΙΜ. Συγκεκριμένα, είναι αριθμός επικοινωνίας με το τηλεφωνικό κέντρο της Εταιρίας μας.

 

Με αφορμή αυτή την επικοινωνία μας, θα θέλαμε να σας πληροφορήσουμε ότι μπορείτε να βρείτε πληροφορίες για όλα τα τηλεφωνικά νούμερα του Τμήματος Εξυπηρέτησης Πελατών στην ιστοσελίδα μας http://www.tim.com.gr , ακολουθώντας τα εξής βήματα:

 

- ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ

- ΙΔΙΩΤΕΣ/ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΗ

- ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ ΝΟΥΜΕΡΑ

 

Για οποιαδήποτε διευκρίνηση μπορείτε να επικοινωνήσετε πάλι μαζί μας μέσω

της ηλεκτρονικής μας διεύθυνσης.

 

Με εκτίμηση,

 

ΚΡΕΚΟΥΖΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ

ΤΜΗΜΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΠΕΛΑΤΩΝ

E-mail : mailto:cs@tim.gr

FAX : 210 5100001, 210 5100002

Το link ομως που παραπεμπει λεει οτι η κλιση στο 1260 ειναι δωρεαν απο κινητι ΤΙΜ.

 

http://www.tim.com.gr/01_01_01.cfm?PageID=354

 

:w00t: :w00t: :w00t: :w00t:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο σου λενε... Οτι δεν εχει χρεωση αρα ειναι δωρεαν ΑΛΛΑ εαν κανεις το εγκλημα και εχεις προγραμμα προπληρωμενου χρονου ομιλιας και καλεσεις το 1260 τοτε σου αφαιρουν οσο μιλησες απο τον χρονο ομιλιας σαν να ειναι χρεωσιμη κληση. Με λιγα λογια μας περνανε για μπιπ-μπιπ!

 

Γιάννη ενα θα σου πω http://www.eett.gr και κανε τηλεφωνικη ή γραπτη καταγγελια και θα τους φτιαξουν τζιτζι!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο σου λενε... Οτι δεν εχει χρεωση αρα ειναι δωρεαν ΑΛΛΑ εαν κανεις το εγκλημα και εχεις προγραμμα προπληρωμενου χρονου ομιλιας και καλεσεις το 1260 τοτε σου αφαιρουν οσο μιλησες απο τον χρονο ομιλιας σαν να ειναι χρεωσιμη κληση. Με λιγα λογια μας περνανε για μπιπ-μπιπ!

 

Γιάννη ενα θα σου πω http://www.eett.gr και κανε τηλεφωνικη ή γραπτη καταγγελια και θα τους φτιαξουν τζιτζι!

 

 

Μονο ετσι εξηγειται το αλαλλουμ τους Παναγιωτη....Κριμα.... Δεν ξερω αν η ΕΕΤ μπορει και αν θελει να επεμβει στην τιμιλογιακη τους πολιτικη...:alien: :alien: :alien: :alien:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα δεν ειναι θεμα τιμολογιακης πολιτικης αλλα οτι σου λενε οτι για μια δωρεαν κληση σου την χρεωνουμε απο αυτα που εχεις πληρωσει...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Guys εκανα εναν προχειρο υπολογισμο σε λογαριασμο στον οποιο ειχα αρκετες κλησεις προς 1260 (περιπου 35 λεπτα) απο τα οποια τα δωρεαν λεπτα που ειχα 240 συγκεκριμενα δεν έχουν αφαιρεθεί!!!!! :D

Μηπως λοιπον δεν ηξερε που παν τα τεσσερα η συγκεκριμενη υπαλληλος που απαντησε στο mail!!!! :shoot:

Μου φαινεται παρα πολυ χοντρο να ισχυει αυτο :cry: !!!

Try Me
Link to comment
Share on other sites

Guys εκανα εναν προχειρο υπολογισμο σε λογαριασμο στον οποιο ειχα αρκετες κλησεις προς 1260 (περιπου 35 λεπτα) απο τα οποια τα δωρεαν λεπτα που ειχα 240 συγκεκριμενα δεν έχουν αφαιρεθεί!!!!! :D

Μηπως λοιπον δεν ηξερε που παν τα τεσσερα η συγκεκριμενη υπαλληλος που απαντησε στο mail!!!! :shoot:

Μου φαινεται παρα πολυ χοντρο να ισχυει αυτο :cry: !!!

 

Ειχες μιλησει ολα τα 240 λεπτα συν τα 35 στο 1260 ???? :worry: :worry:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κάλεσα σήμερα αρκετές φορές σε διαφορετικά χρονικά διαστήματα επιμένοντας να μου απαντήουν αν αφαιρείται απο το δωρεάν χρόνο το 1260 κι όλοι έλεγαν όχι με σιγουριά. Τι να πω? Πάντως εγώ ποτέ δεν είδα στο λογαριασμό τέτοιο συμβάν. Μάλλον πράγματι η υπάλληλος που απάντησε με e-mail αλλού θα είχε το μυαλό της και όχι σε αυτό που ρωτούσες εσύ ή είναι πράκτορας των άλλων εταιρειών.χεχεχε
[SIGPIC][/SIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Οι κλισεις στο 1231 χρεωνοντε ρε παιδια ????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

nomizw oxi!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

nomizw oxi!

 

Σωστά νομίζεις, οι κλήσεις προς το 1231 είναι χωρίς χρέωση!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...