Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς δεν έχω iPhone αυτό τον καιρό

Στην τελευταία έκδοση συμβαίνει μόνο αυτό;

 

 

Και στην προηγούμενη σίγουρα

Αλλά δεν είναι θέμα IOS απ' ότι καταλαβαίνω αλλά των εφαρμογών που πασάρουν και δικιές τους ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Και στην προηγούμενη σίγουρα

Αλλά δεν είναι θέμα IOS απ' ότι καταλαβαίνω αλλά των εφαρμογών που πασάρουν και δικιές τους ρυθμίσεις

 

Στην προηγούμενη όχι δεν υπήρχε πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχω ενα 11αρι το οποιο δεν μου ενεργοποιει το imessage μεσω αριθμου κινητης με τιποτα. εχω δοκιμασει ολα τα troubleshooting του ιντερνετ αλλα τζιφος. ακομη και hard reset εκανα.

Εχει συμβει σε καποιον αλλο αυτο;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχω ενα 11αρι το οποιο δεν μου ενεργοποιει το imessage μεσω αριθμου κινητης με τιποτα. εχω δοκιμασει ολα τα troubleshooting του ιντερνετ αλλα τζιφος. ακομη και hard reset εκανα.

Εχει συμβει σε καποιον αλλο αυτο;

 

Έχει κολλήσει η λειτουργία από τον server της εταιρείας που είσαι πχ cosmote

Θα πάρεις τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση και θα τους ζητήσεις να σου κάνουν μια επανεκκίνηση τις ρυθμίσεις σου από τον server τους

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχω ενα 11αρι το οποιο δεν μου ενεργοποιει το imessage μεσω αριθμου κινητης με τιποτα. εχω δοκιμασει ολα τα troubleshooting του ιντερνετ αλλα τζιφος. ακομη και hard reset εκανα.

Εχει συμβει σε καποιον αλλο αυτο;

 

Λεφτά έχεις στην κάρτα ;

Σε μερικούς παρόχους πληρώνεται η ενεργοποίηση ....Μόνο στον COSMOTE είναι τσαμπέ

Link to comment
Share on other sites

Λεφτά έχεις στην κάρτα ;

Σε μερικούς παρόχους πληρώνεται η ενεργοποίηση ....Μόνο στον COSMOTE είναι τσαμπέ

 

Και Vodafone καρτοσυμβολαιο δεν χρεώνεται τιποτα...σε καρτοκινητο κανονικα.

Ειχα 5s και τωρα το SE 2nd Gen

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα. εχω ενα 11αρι το οποιο δεν μου ενεργοποιει το imessage μεσω αριθμου κινητης με τιποτα. εχω δοκιμασει ολα τα troubleshooting του ιντερνετ αλλα τζιφος. ακομη και hard reset εκανα.

Εχει συμβει σε καποιον αλλο αυτο;

 

Ρύθμισε να λαμβάνεις iMessage με τον αριθμο σου και οχι με το Apple ID

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε και χρόνια πολλά

Όταν περνάς κάποια από τις εφαρμογές που ανέφερα ....τις έχω και εγώ .....άσχετα αν τις έχεις ρυθμίσει στο απόρρητο να λειτουργεί το gps μονο κατα την χρηση ....στις ρυθμισεις τους στο privacy ...εχουν τικαρισμενο να λειτουργει η τοποθεσια παντα ...

Και αυτό φαίνεται με δυο τρόπους

Εάν σβήσεις την συσκευή και την ανάψεις θά έχει ένα μήνυμα από αυτήν την εφαρμογή αν θέλεις να παραμείνει η τοποθεσία στο...πάντα...η μόνο κατα την χρήση της εφρμογης

Και επίσης φαίνεται στο ρολόι όταν δεξιά στην οθόνη όταν μπεις στο κέντρο ελέγχου φαίνεται μόνιμα το ροζ βελάκι

Τώρα δεν ξερω αν κατάλαβες

 

Επανερχομαι στο θέμα αν και αργοπορημένος. Το έχω μόνιμα πάνω αριστερά το βελάκι της τοποθεσίας και μπήκα στο απόρρητο να δω ποιες εφαρμογές χρησιμοποίησαν τοποθεσία και το βελάκι έσβησε όταν έκλεισα την εφαρμογή του καιρού.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι στο θέμα αν και αργοπορημένος. Το έχω μόνιμα πάνω αριστερά το βελάκι της τοποθεσίας και μπήκα στο απόρρητο να δω ποιες εφαρμογές χρησιμοποίησαν τοποθεσία και το βελάκι έσβησε όταν έκλεισα την εφαρμογή του καιρού.

 

 

Απλά πράγματα ...Άπολυτως λογικό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα ,

ψάχνω να βρω το iphone 11 pro (64GB) (δυνατότητα αγοράς με τιμολόγιο) σε καλή τιμή .Μήπως γνωρίζετε κάποιο site που θα μπορούσα να το βρω σε καλή τιμή; :D

 

Μην γράφεις παντού τα ιδια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μην γράφεις παντού τα ιδια

 

Τάσο κακώς του απαντάς σε όλα τα θέματα και αναπαράγεται το μήνυμα του. Πατήστε την αναφορά μήπως φιλοτιμηθεί να ασχοληθεί κανένας mod και στείλει και τα μηνύματα και αυτόν στον κάδο. Αν και δεν το βλέπω αλλά λέμε τώρα...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τάσο κακώς του απαντάς σε όλα τα θέματα και αναπαράγεται το μήνυμα του. Πατήστε την αναφορά μήπως φιλοτιμηθεί να ασχοληθεί κανένας mod και στείλει και τα μηνύματα και αυτόν στον κάδο. Αν και δεν το βλέπω αλλά λέμε τώρα...

 

Σπαστικό ξέρω αλλά μπας και καταλάβει ο ίδιος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ξερετε αν εχει κανενα προγραμμα αναβαθμισησ κανενα απο τα μεγαλα καταστηματα? Αγορασα το 11αρι τελος Ιουνιου, μπορω να αναβαθμισω +πληρωμη ,δινωντας τους την συσκευη μου? απο mediamarkt το πηρα. το 12 προ ειναι πολυ δελεαστικο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ξερετε αν εχει κανενα προγραμμα αναβαθμισησ κανενα απο τα μεγαλα καταστηματα? Αγορασα το 11αρι τελος Ιουνιου, μπορω να αναβαθμισω +πληρωμη ,δινωντας τους την συσκευη μου? απο mediamarkt το πηρα. το 12 προ ειναι πολυ δελεαστικο.

 

δεν συμφερουν αυτα

δωσε την συσκευη σου σε μια λογικη τιμη σε εναν φιλο η σε μια αγγελια και ενταξει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ξερετε αν εχει κανενα προγραμμα αναβαθμισησ κανενα απο τα μεγαλα καταστηματα? Αγορασα το 11αρι τελος Ιουνιου, μπορω να αναβαθμισω +πληρωμη ,δινωντας τους την συσκευη μου? απο mediamarkt το πηρα. το 12 προ ειναι πολυ δελεαστικο.

 

 

Δεν είναι σε τίποτα δελεαστικό, σώσε τα χρήματα σου, και γενικά όποιος έχει iPhone X και δώθε, δε χρειάζεται κανένα 12

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ξαναθιγω το θέμα της φόρτισης.Εχω τον μαμά 5watt,τον 10watt από iPad του 2018 και τελος τον 20watt απο iPad 2020.Για fast charging προτείνουν 18watt φορτιστή.Με τον 20αρη θα του κάνω ζημιά αν το φορτίζω ή να πάω πηγαινω μέχρι το 10 watt;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξαναθιγω το θέμα της φόρτισης.Εχω τον μαμά 5watt,τον 10watt από iPad του 2018 και τελος τον 20watt απο iPad 2020.Για fast charging προτείνουν 18watt φορτιστή.Με τον 20αρη θα του κάνω ζημιά αν το φορτίζω ή να πάω πηγαινω μέχρι το 10 watt;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Εγώ θα σου πρότεινα να φορτίζεις με μεγάλο φορτιστή όποτε είναι ανάγκη

Όταν έχεις χρόνο φόρτιζε με μικρότερο για αποφυγή προβλημάτων σε βάθος χρόνου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να φορτίζεις με μεγάλο φορτιστή όποτε είναι ανάγκη

Όταν έχεις χρόνο φόρτιζε με μικρότερο για αποφυγή προβλημάτων σε βάθος χρόνου

 

 

Ναι ρωτάω γιατί για ταχυφορτιση η apple συστήνει 18watt φορτιστή και του νέου iPad είναι 20watt.Εκει επιμένω αν θα υπάρξει πρόβλημα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι ρωτάω γιατί για ταχυφορτιση η apple συστήνει 18watt φορτιστή και του νέου iPad είναι 20watt.Εκει επιμένω αν θα υπάρξει πρόβλημα.

 

Πρόβλημα όχι δεν θα έχεις, η συσκευή θα τραβήξει όσα ampere μπορεί να σηκώσει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ταχύφορτιστή Anker 30 για το ταμπλετ όπου φορτίζω και το κινητό δεν παθαίνει τπτ ...

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους! Ενδιαφέρομαι να πάρω ένα iPhone 11 αλλά θέλω να το αγοράσω με τιμολόγιο. Στο checkout του σκρουτζ όταν βάζω γο ΑΦΜ μου δείχνει ότι ανήκω στο κανονικό καθεστώς ΦΠΑ 39α. Τώρα με τα σκρουτζομαγαζα θα εχω κανένα πρόβλημα στην έκδοση τιμολογίου? Ρωτάω γιατί έχω ακούσει πολλά και έχω διαβάσει αλλά τόσα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποια μαγαζιά που πλέον βάζεις το αφμ σου και σου αφαιρουν τον Φπα αμέσως.

Πολύ βολικό . Έτσι πήρα εγώ ένα ipad.

Στα υπόλοιπα πρέπει να στείλεις μερικά στοιχεία σου απ το taxisnet να το τσεκάρουν αυτοί κ τλ κτλ κ ίσως είναι λίγο χρονοβορο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κάποιο μαγαζί γιατί αυτό θα με σώσει από πολύ κόπο

 

Γιατί δεν το παίρνεις αμέσως απ το skroutz ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...