Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανένας από το Σκρουτζ δεν το δίνει με αποφορολογηση γιατί μάλλον δεν τον συμφέρει. Μην ψάχνεις τζάμπα. Κι εγώ το έψαχνα και τελικά το πήρα από Κωτσόβολο. Και πρόσεχε γιατί εγώ την είχα πατήσει έτσι , αφού το μόνο σκρουτζομαγαζο που δέχτηκε τότε ήταν το Mobilepoint.gr, αν το εχεις ακουστά.... ευτυχώς πήρα τα λεφτά μου πίσω...
Link to comment
Share on other sites

Κανένας από το Σκρουτζ δεν το δίνει με αποφορολογηση γιατί μάλλον δεν τον συμφέρει. Μην ψάχνεις τζάμπα. Κι εγώ το έψαχνα και τελικά το πήρα από Κωτσόβολο. Και πρόσεχε γιατί εγώ την είχα πατήσει έτσι , αφού το μόνο σκρουτζομαγαζο που δέχτηκε τότε ήταν το Mobilepoint.gr, αν το εχεις ακουστά.... ευτυχώς πήρα τα λεφτά μου πίσω...

 

Αυτό από το μυαλό σου το έβγαλες και κακώς κατηγορείς

Τα σοβαρά καταστήματα κανονικά το κάνουν γιατί βγάζουν το κέρδος τους πάλι δεν έχει σχέση με το ΦΠΑ

Μερικοί όντως δεν το κάνουν γιατί σου κλέβουν τα λεφτά από τον ΦΠΑ μετά κλείνουν την επιχείριση και δεν αποδίδουν το ποσό στο κράτος

 

Είναι θέμα όμως δικό μας να μην αγοράζουμε από μη δημοφιλή καταστήματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό από το μυαλό σου το έβγαλες και κακώς κατηγορείς

Τα σοβαρά καταστήματα κανονικά το κάνουν γιατί βγάζουν το κέρδος τους πάλι δεν έχει σχέση με το ΦΠΑ

Μερικοί όντως δεν το κάνουν γιατί σου κλέβουν τα λεφτά από τον ΦΠΑ μετά κλείνουν την επιχείριση και δεν αποδίδουν το ποσό στο κράτος

 

Είναι θέμα όμως δικό μας να μην αγοράζουμε από μη δημοφιλή καταστήματα

 

Από το μυαλό μου δεν έβγαλα τίποτα μάστορα. Και αν βρει ο φίλος μαγαζί που πουλάει φθηνά και όχι στα επίπεδα των μεγάλων αλυσίδων και του κάνει αποφορολογηση, να μας ενημερώσει να πάμε να πάρουμε κι εμείς και να στηρίξουμε τον σωστό επαγγελματία του Σκρουτζ. Όλα όσα είπα τα βρίσκεις με μια αναζήτησή στο google σε διαφορα φόρουμ και δεν τα λέω εγώ από το μυαλό μου. Και άσε τους χαρακτηρισμούς γιατί δεν με ξέρεις και δεν σε ξέρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρεις κάποιο μαγαζί γιατί αυτό θα με σώσει από πολύ κόπο

 

Κάνε ένα απλό search στο google και θα σου λυθούν πολλές απορίες.

Link to comment
Share on other sites

Από το μυαλό μου δεν έβγαλα τίποτα μάστορα. Και αν βρει ο φίλος μαγαζί που πουλάει φθηνά και όχι στα επίπεδα των μεγάλων αλυσίδων και του κάνει αποφορολογηση, να μας ενημερώσει να πάμε να πάρουμε κι εμείς και να στηρίξουμε τον σωστό επαγγελματία του Σκρουτζ. Όλα όσα είπα τα βρίσκεις με μια αναζήτησή στο google σε διαφορα φόρουμ και δεν τα λέω εγώ από το μυαλό μου. Και άσε τους χαρακτηρισμούς γιατί δεν με ξέρεις και δεν σε ξέρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κάνε ένα απλό search στο google και θα σου λυθούν πολλές απορίες.

 

το οτι δεν σε ξερω και δεν με ξερεις δεν εχει να κανει

συνεχιζω να επιμενω οτι τα βγαζεις απο το μυαλο σου.

πριν 3-4 μερες παρελαβε ο ξαδερφος μου το iphone 12 mini που του προτεινα εγω να παρει με αυτο τον τροπο γιατι δεν το γνωριζε.

οποτε καλα κανω και επιμενω γιατι δεν εχεις δικιο.

 

ειπα και παραπανω οτι υπαρχουν και μαγαζια που ναι δεν το κανουν γιατι κλεβουν το φπα και δεν το αποδιδουν.

δεν ειναι ομως ολα τετοια ουτε και επειδη καποιος ψωνισε απο το skroutz σημαινει οτι πηρε κινεζικο.

ακομα και ο Κωτσόβολος που αγορασες εσυ, πουλαει στο skroutz.

ειναι μια μηχανη αναζητησης δεν ειναι καταστημα το skroutz.

φυσικα καπου εκει μεσα στο χαος θα υπαρχουν και απατεωνες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κάποιο μαγαζί γιατί αυτό θα με σώσει από πολύ κόπο

 

 

Το you.gr & electroholic.gr

Νομίζω κ το πλαίσιο

Όλα αυτά τού κάνουν αυτόματα

Βάζεις αφμ κ στο τέλος στο καλάθι στο εμφανίζει χωρίς ΦΠΑ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το you.gr & electroholic.gr

Νομίζω κ το πλαίσιο

Όλα αυτά τού κάνουν αυτόματα

Βάζεις αφμ κ στο τέλος στο καλάθι στο εμφανίζει χωρίς ΦΠΑ

 

Δοκιμασμένα... το you.gr και το Πλαίσιο, κάνουν αυτόματα απόφορολόγηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα αυτό το πληκτρολόγιο μετά από απόψεις φίλων που έγραψαν πολύ καλές κριτικές και πράγματι με ικανοποιεί πολύ και το έκανα το βασικό, μόνο που προσπαθώ να βρω πως απενεργοποιώ τους ήχους όταν γράφω γιατί δεν τους θέλω και δεν μπορώ να το βρω, κάθε βοήθεια δεκτή και καλή Χρονιά σε όλους
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα αυτό το πληκτρολόγιο μετά από απόψεις φίλων που έγραψαν πολύ καλές κριτικές και πράγματι με ικανοποιεί πολύ και το έκανα το βασικό, μόνο που προσπαθώ να βρω πως απενεργοποιώ τους ήχους όταν γράφω γιατί δεν τους θέλω και δεν μπορώ να το βρω, κάθε βοήθεια δεκτή και καλή Χρονιά σε όλους

 

Κάπου θα σου έχει ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα βγάζει κ σε σας αυτό το εκνευριστικό κάθε τρεις κ λίγο Επιβεβαιώστε το Apple ID ? Το κάνω κανονικά κ μπορεί να το ξανακάνει σε λίγο ...τι μπορώ να κάνω ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα βγάζει κ σε σας αυτό το εκνευριστικό κάθε τρεις κ λίγο Επιβεβαιώστε το Apple ID ? Το κάνω κανονικά κ μπορεί να το ξανακάνει σε λίγο ...τι μπορώ να κάνω ;

 

 

Κάτι έχεις κάνει λάθος

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω κάτι, αυτό είναι το θέμα!

 

 

Ούτε στους ήχους πληκτρολογίου ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ούτε στους ήχους πληκτρολογίου ?

 

 

Για δες

 

https://support.swiftkey.com/hc/en-us/articles/202375491-Key-Click-Sounds-and-Haptic-Feedback-on-Microsoft-SwiftKey-Keyboard#keyclick

Link to comment
Share on other sites

Ούτε στους ήχους πληκτρολογίου ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Για δες

 

https://support.swiftkey.com/hc/en-us/articles/202375491-Key-Click-Sounds-and-Haptic-Feedback-on-Microsoft-SwiftKey-Keyboard#keyclick

Σε ευχαριστώ πολύ αυτό ήταν!

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα!

Μιας και θιξατε το θέμα με το SwiftKey,θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να έχω περισσότερους χαρακτήρες για ένα γραπτό μήνυμα..όταν είμαι σε ελληνικά,μου βγάζει διαθεσιμους μέχρι 70 χαρακτήρες και δυστυχώς όταν τους ξεπερνάω,εννοείται οτι χρεώνομαι επιπλέον μηνύματα.

Όταν είμαι σε αγγλικά τότε μου δίνει διαθέσιμους μέχρι 160 χαρακτηρες.

Το ίδιο συμβαίνει και με άλλες εφαρμογές πληκτρολογιου καθώς και με το ενσωματωμένο της Apple.

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα!

Μιας και θιξατε το θέμα με το SwiftKey,θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να έχω περισσότερους χαρακτήρες για ένα γραπτό μήνυμα..όταν είμαι σε ελληνικά,μου βγάζει διαθεσιμους μέχρι 70 χαρακτήρες και δυστυχώς όταν τους ξεπερνάω,εννοείται οτι χρεώνομαι επιπλέον μηνύματα.

Όταν είμαι σε αγγλικά τότε μου δίνει διαθέσιμους μέχρι 160 χαρακτηρες.

Το ίδιο συμβαίνει και με άλλες εφαρμογές πληκτρολογιου καθώς και με το ενσωματωμένο της Apple.

 

Νομίζω δεν έχει σχέση το πληκτρολόγιο. Σίγουρα στης apple και στο gboard στα ελληνικά έχει 160. Δεν βρήκα κάποια ρύθμιση στα μηνύματα για αυτό

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν έχει σχέση το πληκτρολόγιο. Σίγουρα στης apple και στο gboard στα ελληνικά έχει 160. Δεν βρήκα κάποια ρύθμιση στα μηνύματα για αυτό

 

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση σου,αλλά συνεχίζω να επιμένω ότι ούτε στης Apple,αλλά ούτε και στο gboard έχω 160 χαρακτήρες στα ελληνικά..μόνο σε αγγλικά.

θα προσπαθήσω να ανεβάσω και στιγμιότυπο οθόνης για του λόγου το αληθές.

Το ίδιο θέμα έχω και στην άλλη μου συσκευή Android,αλλά το έχω λύσει με άλλη εφαρμογή,η οποία δυστυχώς δεν είναι διαθέσιμη στο app store.

Μιλάω για τη σύνταξη SMS πάντα έτσι;

Α και κάτι για το οποίο μου διέφυγε να αναφέρω και ζητώ συγνώμη..είμαι με το iPhone xs με έκδοση 14.2,και όχι με το 11 στο οποίο γράφω..απλά έτυχε να διαβάσω τις συζητήσεις πιο πάνω κι αδραξα την ευκαιρία να ρωτήσω.

Edited by granazias
Edit
Link to comment
Share on other sites

 

Εντάξει αυτό πραγματικα δεν ξέρω πως γίνεται έτσι;

Βάζω και τις δικές μου φώτο να δεις.

 

https://imgur.com/gallery/VfvRmLo

Edited by granazias
Link to comment
Share on other sites

Cosmote έχω

 

Βασικά έκανα μια αρκετά μεγάλη αναζήτηση περί του θέματος,και είδα ότι γενικά υπάρχει αυτό το θέμα στα iPhone,αλλά εξαρτάται κι από τον πάροχο,αν έχει ξεκλειδωμενη τη ρύθμιση από unicode σε GSM..είδα ότι γενικά το πρόβλημα το είχαν χρήστες wind,ενώ cosmote και voda ήταν μια χαρά.

Φυσικά εγώ δεν έχω κανεναν από τους 3 ελληνικούς παροχους ως κυρία γραμμή γιατί μένω Κύπρο,οπότε πρέπει να το ψάξω εδώ το θέματακι τους.

Θα μπορούσα να δοκιμάσω την ελληνική sim που έχω,αλλά δυστυχώς είναι Micro επειδή την έχω σε παλιότερη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έκανα μια αρκετά μεγάλη αναζήτηση περί του θέματος,και είδα ότι γενικά υπάρχει αυτό το θέμα στα iPhone,αλλά εξαρτάται κι από τον πάροχο,αν έχει ξεκλειδωμενη τη ρύθμιση από unicode σε GSM..είδα ότι γενικά το πρόβλημα το είχαν χρήστες wind,ενώ cosmote και voda ήταν μια χαρά.

Φυσικά εγώ δεν έχω κανεναν από τους 3 ελληνικούς παροχους ως κυρία γραμμή γιατί μένω Κύπρο,οπότε πρέπει να το ψάξω εδώ το θέματακι τους.

Θα μπορούσα να δοκιμάσω την ελληνική sim που έχω,αλλά δυστυχώς είναι Micro επειδή την έχω σε παλιότερη συσκευή.

 

Εννοείς εκείνη την παλιά τεχνολογία που λεγόταν SMS;

Μερικοί σίγουρα δεν την θυμούνται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς εκείνη την παλιά τεχνολογία που λεγόταν SMS;

Μερικοί σίγουρα δεν την θυμούνται

 

Ναι ακριβώς για εκείνη μιλάω..γνωρίζεις κάτι επί του θέματος που ρώτησα η τελικά ισχύουν εκείνα που ανέφερα στην προηγούμενη ανάρτηση μου,και τελικά δε θα βρω λύση;

Link to comment
Share on other sites

Cosmote

daa05446b98ca6f58c70c2df188832d1.png

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Εισαι ο δευτερος που στελνει παρομοια εικονα,και ξανα με cosmote,οποτε νομιζω πλεον ειναι θεμα παροχου κι αρα εκει πρεπει να εστιασω για να βρω τη λυση που ζηταω,αν ειναι φυσικα διαθεσιμη απο τον δικο μου παροχο.

Νομιζω πλεον οτι το εξαντλησαμε το θεμα και δεν θα ηθελα να κουρασω αλλο.

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...