Jump to content

iPhone 11


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα εκανα απεγκατασταση εχθες , παλι το ιδιο συμβαινει. Η αισθηση μου ειναι οτι δεν δονητε η συσκευη ,αλλα σαν να τριζει ( ετσι ακουγεται) η πισω καμερα με αποτελεσμα να τα δειχνει ολά θολα. Αυτο δεν συμβαινει σε καμια αλλη λειτουργια ή εφαρμογη που χρησημοποιει την πισω καμερα

 

Αν είναι έτσι όπως τα λες εξοδόχαρτο και στο service

Link to comment
Share on other sites

Για να στο κάνει μόνο στο viber όποτε είναι κάποιο bug

Εφόσον η μαμά εφαρμογή της κάμερας όταν την δουλεύεις και δουλεύει κανονικά δεν τρίζει κάτι άρα κάτι παίζει με το viber και μόνο

 

Όπως ειπώθηκε παραπάνω μήπως έχεις κάποια θήκη κάποιο τζαμάκι επάνω κάτι πρόσθετο που ίσως επηρεάζει την κατάσταση;

 

Αυτό εμφανίζεται μόνο εν ώρα βίντεο κλήσης και μόνο στην πίσω κάμερα όχι στην μπροστά;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για να στο κάνει μόνο στο viber όποτε είναι κάποιο bug

Εφόσον η μαμά εφαρμογή της κάμερας όταν την δουλεύεις και δουλεύει κανονικά δεν τρίζει κάτι άρα κάτι παίζει με το viber και μόνο

 

Όπως ειπώθηκε παραπάνω μήπως έχεις κάποια θήκη κάποιο τζαμάκι επάνω κάτι πρόσθετο που ίσως επηρεάζει την κατάσταση;

 

Αυτό εμφανίζεται μόνο εν ώρα βίντεο κλήσης και μόνο στην πίσω κάμερα όχι στην μπροστά;

 

Κατα αρχας ευχαριστω για τον χρονο που διαθετεται .......

Δεν εχω κατι επανω στην καμερα , το κανει μονο στην πισω καμερα

σημερα εκανα ενα πειραμα, ανοιξα το viber , οταν εβαλα την πισω καμερα εδειχνε παλι θωλα και ακουγονταν το τριξιμο της πισω καμερας.

Πατησα το κουμπι της καμερα στο viber με αποτελεσμα να βγει απο την βιντεοκληση, οταν το ξαναπατησα και επανηλθε η βιντεοκληση εδειχνε κανονικα στην πισω καμερα και δεν ειχε τριξιμο ..... ΚΟΥΛΟ ???????

Link to comment
Share on other sites

Κατα αρχας ευχαριστω για τον χρονο που διαθετεται .......

Δεν εχω κατι επανω στην καμερα , το κανει μονο στην πισω καμερα

σημερα εκανα ενα πειραμα, ανοιξα το viber , οταν εβαλα την πισω καμερα εδειχνε παλι θωλα και ακουγονταν το τριξιμο της πισω καμερας.

Πατησα το κουμπι της καμερα στο viber με αποτελεσμα να βγει απο την βιντεοκληση, οταν το ξαναπατησα και επανηλθε η βιντεοκληση εδειχνε κανονικα στην πισω καμερα και δεν ειχε τριξιμο ..... ΚΟΥΛΟ ???????

 

άποψη μου;

πήγαινε ρυθμισεις/γενικα/επαναφορα και κανε επαναφορά ρυθμίσεων και περιεχομένου

πιστεύω θα λυθεί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

άποψη μου;

πήγαινε ρυθμισεις/γενικα/επαναφορα και κανε επαναφορά ρυθμίσεων και περιεχομένου

πιστεύω θα λυθεί

ΧΑΝΩ κατι απο αυτην την διαδικασια ?

Link to comment
Share on other sites

Στο κάνει μόνο η πίσω κάμερα γιατί μόνο εκείνη έχει ois κάποιο bug τις εφαρμογής είναι .το είχα αυτό το πρόβλημα σε ένα s6 .εκεινο το έκανε σε οποιαδήποτε εφαρμογή και αλλάξει κάμερα στην εγγύηση .
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Κατα αρχας ευχαριστω για τον χρονο που διαθετεται .......

Δεν εχω κατι επανω στην καμερα , το κανει μονο στην πισω καμερα

σημερα εκανα ενα πειραμα, ανοιξα το viber , οταν εβαλα την πισω καμερα εδειχνε παλι θωλα και ακουγονταν το τριξιμο της πισω καμερας.

Πατησα το κουμπι της καμερα στο viber με αποτελεσμα να βγει απο την βιντεοκληση, οταν το ξαναπατησα και επανηλθε η βιντεοκληση εδειχνε κανονικα στην πισω καμερα και δεν ειχε τριξιμο ..... ΚΟΥΛΟ ???????

 

 

Δηλ όταν τραβάς κανονικά video η facetime δεν κανει τιποτα και οταν τραβας video με το viber τριζουν ολα ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΧΑΝΩ κατι απο αυτην την διαδικασια ?

 

Τα πάντα, η συσκευή θα επανέλθει όπως όταν την ανοίγεις πρώτη φορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δηλ όταν τραβάς κανονικά video η facetime δεν κανει τιποτα και οταν τραβας video με το viber τριζουν ολα ?

Το κανει μονο στο viber και αυτο οχι στην selfie καμερα , μονο στην πισω

Link to comment
Share on other sites

Το κανει μονο στο viber και αυτο οχι στην selfie καμερα , μονο στην πισω

 

 

Δεν γίνονται αυτά

Μήπως έχεις κάνει καμμία πατάτα στις ρυθμίσεις του viber

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνονται αυτά

Μήπως έχεις κάνει καμμία πατάτα στις ρυθμίσεις του viber

 

δεν μπορείς να πειράξεις πράγματα ώστε να εχεις τέτοιο αποτέλεσμα

μια δυσλειτουργία ειναι ειτε του viber ειτε του ios ειτε συνδυασμός των δυο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.σκεφτομαι για αγορα του 11 βασικα ημουν αναμεσα σε αυτο και το Xr ηθελα να ρωτησω απο θεμα ηχου μιας ακουω μουσικη και με ενδιαφερει να εχω δυνατο ηχο τι αποδοση εχουν?γιατι παραλληλα αν κανω την αγορα θελω να παρω και τα airpods pro που επισης ακουω πολυ καλα σχολια.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα σε ολους.σκεφτομαι για αγορα του 11 βασικα ημουν αναμεσα σε αυτο και το Xr ηθελα να ρωτησω απο θεμα ηχου μιας ακουω μουσικη και με ενδιαφερει να εχω δυνατο ηχο τι αποδοση εχουν?γιατι παραλληλα αν κανω την αγορα θελω να παρω και τα airpods pro που επισης ακουω πολυ καλα σχολια.ευχαριστω

 

Έχει καλό ήχο και ποιοτικό. Τα στερεοφωνικά ηχεία κάνουν δουλειά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Το κινητό καταγράφει απίστευτη διαχείρηση μπαταρίας. Στο σπίτι σήμερα και μόνο με WiFi μου έβγαλε απίστευτα στατιστικά. Και με υπόλοιπο στα 35%. Μόνιμα συνδεδεμένο smartwatch, location on, 3 λογαριασμούς email, και 1 ώρα κλήσεις. Απίστευτο, μπράβο στην Apple. Δλδ το pro max τι στατιστικά βγάζει;79a0a0f2bfacfec90a386abf86f70e84.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει καλό ήχο και ποιοτικό. Τα στερεοφωνικά ηχεία κάνουν δουλειά.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΕΜΑ ΗΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΣΗΜΑ ΜΟΝΙΜΩΣ ΗΜΟΥΝ ΣΤΙΣ 1-2 ΓΡΑΜΜΕΣ ΚΑΙ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ IPHONE ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΚΑΡΤΑ SIM

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΕΜΑ ΗΤΑΝ ΜΕ ΤΟ ΣΗΜΑ ΜΟΝΙΜΩΣ ΗΜΟΥΝ ΣΤΙΣ 1-2 ΓΡΑΜΜΕΣ ΚΑΙ ΓΙΝΟΤΑΝ ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ IPHONE ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΚΑΡΤΑ SIM

 

Σε κάποιες περιοχές κι εγώ το παρατηρώ αυτό με το σήμα

 

Γράφε με μικρά δεν επιτρέπεται η γραφή με κεφαλαία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιες περιοχές κι εγώ το παρατηρώ αυτό με το σήμα

 

Γράφε με μικρά δεν επιτρέπεται η γραφή με κεφαλαία

 

οκ εχεις δικιο γραφω και στο κομπιουτερ του μαγαζιου και το ξεχναω εχω με διπλη οθονη

Link to comment
Share on other sites

Δλδ το pro max τι στατιστικά βγάζει;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Καμια 1 με 1.5ωρα παραπανω περιπου αναλογα την χρηση παντα αλλα και με αισθητα πιο ενεργοβορα(ιντσες/αναλυση)οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Έβλεπα κάποια βίντεο που έχω τραβήξει με το κινητό και δε μου άρεσε η ποιότητα τους, και μόλις ανακάλυψα το λόγο. Όταν ξεκινήσεις να τραβάς πατώντας παρατεταμένα το Shutter button της κάμερας όταν είσαι στη φωτογραφία, πράγμα που με βόλευε εμένα γιατί μπορούσα να ξεκινήσω πιο άμεσα τη λήψη χωρίς χρειάζεται να πηγαίνω στο βίντεο, η ανάλυση που βγαίνει το βίντεο είναι 1920x1440 στα 30fps αντί 4K και 60fps

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Έβλεπα κάποια βίντεο που έχω τραβήξει με το κινητό και δε μου άρεσε η ποιότητα τους, και μόλις ανακάλυψα το λόγο. Όταν ξεκινήσεις να τραβάς πατώντας παρατεταμένα το Shutter button της κάμερας όταν είσαι στη φωτογραφία, πράγμα που με βόλευε εμένα γιατί μπορούσα να ξεκινήσω πιο άμεσα τη λήψη χωρίς χρειάζεται να πηγαίνω στο βίντεο, η ανάλυση που βγαίνει το βίντεο είναι 1920x1440 στα 30fps αντί 4K και 60fps

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Ε μπαμ κάνει απ τον τρόπο που φαίνεται την ώρα που βγάζεις βίντεο.

Εγώ τουλάχιστον με το pro max, κατάλαβα άμεσα την διαφορά :P

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εκείνο που έχω παρατηρίσει είναι ότι όταν τραβας βίντεο και κάνεις zoum in ή zoom out πάντα μέσα στα όρια του οπτικού zoom βάζει θόρυβο :-(.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ εκείνο που έχω παρατηρίσει είναι ότι όταν τραβας βίντεο και κάνεις zoum in ή zoom out πάντα μέσα στα όρια του οπτικού zoom βάζει θόρυβο :-(.

 

Zoom in δεν μπορει να κανει οπτικα το απλό 11αρι, δεν εχει τηλεφακο. Άρα κάνει ψηφιακο zoom in, δλδ crop το οποίο σημαίνει δραστική μείωση της ποιότητας λήψης.

Zoom out κάνει οπτικά με τον ultrawide του, αλλά όπως ΟΛΟΙ οι υπερευρυγώνιοι, εχει κι αυτος μικρότερο διάφραγμα σε σχέση με τον κύριο φακό.

f/1.8 ο κύριος , f/2.4 o ευρυγώνιος.

Μικρότερο διάφραγμα σημαίνει λιγότερο φως (απλοϊκά - και εφόσον μείνει το shutter speed και το ISO σταθερά)

Άρα αν τραβάς βίντεο σε εσωτερικό χώρο ή σε μέτριο φωτισμό και αλλάξεις σε utrawide, είναι φυσιολογικό να δεις περισσότερο θόρυβο από τον κύριο φακό, λόγω διαφράγματος. Αυτό συμβαίνει σε όλες τις συσκευές, δεν έχει να κάνει με iPhone/android. Eίναι θέμα φυσικής.

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Zoom in δεν μπορει να κανει οπτικα το απλό 11αρι, δεν εχει τηλεφακο. Άρα κάνει ψηφιακο zoom in, δλδ crop το οποίο σημαίνει δραστική μείωση της ποιότητας λήψης.

Zoom out κάνει οπτικά με τον ultrawide του, αλλά όπως ΟΛΟΙ οι υπερευρυγώνιοι, εχει κι αυτος μικρότερο διάφραγμα σε σχέση με τον κύριο φακό.

f/1.8 ο κύριος , f/2.4 o ευρυγώνιος.

Μικρότερο διάφραγμα σημαίνει λιγότερο φως (απλοϊκά)

Άρα αν τραβάς βίντεο σε εσωτερικό χώρο ή σε μέτριο φωτισμό και αλλάξεις σε utrawide, είναι φυσιολογικό να δεις περισσότερο θόρυβο από τον κύριο φακό, λόγω διαφράγματος. Αυτό συμβαίνει σε όλες τις συσκευές, δεν έχει να κάνει με iPhone/android. Eίναι θέμα φυσικής.

 

 

Έχεις δίκιο για το zoom in. Αν γυρίσω απότομα σε τηλεφακό δεν υπάρχει θόρυβος, αλλά αν γυρίσω σταδιακά, δηλαδή από zoom 1x.,0,9x,0,8x...0,5x τότε βγάζει τον θόρυβο!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...