Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Διαθέσιμη η 13.6

 

Σε μένα διορθώθηκε το θέμα με τις εφαρμογές στο παρασκήνιο και το battery drain.

Αισθητά καλύτερη μπαταρία τώρα... Όχι πως πριν είχε θέμα αλλά λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα διορθώθηκε το θέμα με τις εφαρμογές στο παρασκήνιο και το battery drain.

Αισθητά καλύτερη μπαταρία τώρα... Όχι πως πριν είχε θέμα αλλά λέμε.

 

Επειδή έγινε επανεκκίνηση και άνοιξε από την αρχή

Ίσως ξανά αρχίσουν να κολλάνε μέσα στην μέρα

Κι εγώ αυτό περιμένω να δω πως θα πάει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Mετά την αναβάθμιση σε 13.6 γνωρίζει κανείς πως ενεργοποιείται η εφαρμογή που αντικαθιστά τα κλειδιά του αυτοκινήτου ( Mercedes GLA 180D )
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έγινε επανεκκίνηση και άνοιξε από την αρχή

Ίσως ξανά αρχίσουν να κολλάνε μέσα στην μέρα

Κι εγώ αυτό περιμένω να δω πως θα πάει

 

Το φόρτισα το πρωι και ακόμα είμαι στο 92%. Πριν με αναλογη χρηση ήμουν γυρω στο 80.

Επανεκινησεις το έκανα και πριν παντως. Τι να πω, δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Mετά την αναβάθμιση σε 13.6 γνωρίζει κανείς πως ενεργοποιείται η εφαρμογή που αντικαθιστά τα κλειδιά του αυτοκινήτου ( Mercedes GLA 180D )

 

Δεν βρήκα πληροφορίες για το αμάξι σου. Το κλειδί μπαίνει σε μιζα ή απλά χρειάζεται να είναι κοντά (όπως στα BMW);

Αν είναι σαν BMW, τότε θα πρέπει να έχει ένα σημείο (στα BMW είναι εκεί που ήταν παλιά η μίζα) το οποίο προγραμματίζει ξανά το κλειδί. Ακουμπησε εκεί το κινητό σου και θα πρέπει να εμφανιστεί μήνυμα για να κάνεις τη ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Mετά την αναβάθμιση σε 13.6 γνωρίζει κανείς πως ενεργοποιείται η εφαρμογή που αντικαθιστά τα κλειδιά του αυτοκινήτου ( Mercedes GLA 180D )

 

Πρέπει να έχει NFC το αμάξι για να δουλέψει

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα πληροφορίες για το αμάξι σου. Το κλειδί μπαίνει σε μιζα ή απλά χρειάζεται να είναι κοντά (όπως στα BMW);

Αν είναι σαν BMW, τότε θα πρέπει να έχει ένα σημείο (στα BMW είναι εκεί που ήταν παλιά η μίζα) το οποίο προγραμματίζει ξανά το κλειδί. Ακουμπησε εκεί το κινητό σου και θα πρέπει να εμφανιστεί μήνυμα για να κάνεις τη ρύθμιση.

Οχι δεν μπαίνει σε μίζα απλά πρέπει να το έχω κοντά μου πριν πατήσω το start

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Δεν έχει σε κάποιο μέρος του αυτοκινήτου σημείο που ακουμπάς το κλειδί για να προγραμματιστεί ξανά; Σε εκείνο το μέρος ακουμπας το κινητό.

Μπορεί να μην είναι συμβατό το αμάξι σου αλλά κάνε μια δοκιμή. Μέχρι στιγμης πάντως μόνο για BMW βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Δεν έχει σε κάποιο μέρος του αυτοκινήτου σημείο που ακουμπάς το κλειδί για να προγραμματιστεί ξανά; Σε εκείνο το μέρος ακουμπας το κινητό.

Μπορεί να μην είναι συμβατό το αμάξι σου αλλά κάνε μια δοκιμή. Μέχρι στιγμης πάντως μόνο για BMW βλέπω.

 

Πως λειτουργεί ρε παίδες αυτό σε bmw;;

Με κλειστή μηχανή;;

Αφού ξεκινήσει;;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έγινε επανεκκίνηση και άνοιξε από την αρχή

Ίσως ξανά αρχίσουν να κολλάνε μέσα στην μέρα

Κι εγώ αυτό περιμένω να δω πως θα πάει

Αυτο που λες συμβαινει.

Συνεχιζονται τα reloads μετα το ανοιγμα του camera app.

Οχι παντα, αλλα υπαρχουν.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες συμβαινει.

Συνεχιζονται τα reloads μετα το ανοιγμα του camera app.

Οχι παντα, αλλα υπαρχουν.

 

Η κάμερα σε αυτά τα τηλέφωνα τρώει πολλούς πόρους δεν νομίζω ότι είναι κάτι που δεν λειτουργεί σωστά

Τα 7/7 plus είχαν διαφορά σε ram κατά 1gb γι αυτό τον λόγο επειδή το plus είχε 2 κάμερες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα σε αυτά τα τηλέφωνα τρώει πολλούς πόρους δεν νομίζω ότι είναι κάτι που δεν λειτουργεί σωστά

Τα 7/7 plus είχαν διαφορά σε ram κατά 1gb γι αυτό τον λόγο επειδή το plus είχε 2 κάμερες

 

Ακριβως επειδη τρωει πολλους πορους θα επρεπε να βαλουν 6gb ram για να μην υπαρχουν reloads μετα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως επειδη τρωει πολλους πορους θα επρεπε να βαλουν 6gb ram για να μην υπαρχουν reloads μετα!

 

Τα reloads είναι αναγκαστικά ακόμα και 10 να είχε

Κάποια στιγμή γεμίζουν αφού αυτή είναι η δουλειά τους και μετά κάνει reload κλείνει τα παλιά και ανοίγει καινούργια

Γεμάτη πάντα δουλεύει η ram όχι άδεια

Δηλαδή ανοίγεις την συσκευή, 5-6-7 εφαρμογές, γεμίζει και μετά ξεκινάει να κλείνει τα παλιά

 

Τώρα τα γνωρίζεις έτσι κι αλλιώς τζάμπα κουβέντα κάνουμε. Γνωρίζω ότι δεν είσαι χθεσινός

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τα reloads είναι αναγκαστικά ακόμα και 10 να είχε

Κάποια στιγμή γεμίζουν αφού αυτή είναι η δουλειά τους και μετά κάνει reload κλείνει τα παλιά και ανοίγει καινούργια

Γεμάτη πάντα δουλεύει η ram όχι άδεια

Δηλαδή ανοίγεις την συσκευή, 5-6-7 εφαρμογές, γεμίζει και μετά ξεκινάει να κλείνει τα παλιά

 

Τώρα τα γνωρίζεις έτσι κι αλλιώς τζάμπα κουβέντα κάνουμε. Γνωρίζω ότι δεν είσαι χθεσινός

 

Έτσι ακριβώς

Όλοι έχουν γίνει ειδικοί

Link to comment
Share on other sites

Τα reloads είναι αναγκαστικά ακόμα και 10 να είχε

Κάποια στιγμή γεμίζουν αφού αυτή είναι η δουλειά τους και μετά κάνει reload κλείνει τα παλιά και ανοίγει καινούργια

Γεμάτη πάντα δουλεύει η ram όχι άδεια

Δηλαδή ανοίγεις την συσκευή, 5-6-7 εφαρμογές, γεμίζει και μετά ξεκινάει να κλείνει τα παλιά

 

Τώρα τα γνωρίζεις έτσι κι αλλιώς τζάμπα κουβέντα κάνουμε. Γνωρίζω ότι δεν είσαι χθεσινός

Ρε man να κανει reloads οταν εχω ανοιξει 10 εφαρμογες να το καταλαβω.

Να κανει reload μετα το φορτωμα της καμερας, ειναι ξεκαθαρο, οτι δε φτανει η ram, θελει παραπανω.

Θα το δεις σε λιγους μηνες στα νεα iphone που θα εχουν 6 gb ram.

Σε android πχ δεν κανει reloads μετα απο το ανοιγμα της καμερας.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Πως λειτουργεί ρε παίδες αυτό σε bmw;;

Με κλειστή μηχανή;;

Αφού ξεκινήσει;;

Για να το ρυθμίσεις, θα πρέπει πρώτα να ξεκινήσει η μηχανή (με το κλειδί σου) και στη συνέχεια να ακουμπήσεις το κινητό στο σημείο που επαναπρογραμματιζεται το κλειδί.

Ίσως να σου ζητήσει το bmw connected app.

Link to comment
Share on other sites

Ρε man να κανει reloads οταν εχω ανοιξει 10 εφαρμογες να το καταλαβω.

Να κανει reload μετα το φορτωμα της καμερας, ειναι ξεκαθαρο, οτι δε φτανει η ram, θελει παραπανω.

Θα το δεις σε λιγους μηνες στα νεα iphone που θα εχουν 6 gb ram.

Σε android πχ δεν κανει reloads μετα απο το ανοιγμα της καμερας.

 

Πριν ανοίξεις την κάμερα η ram δεν είναι γεμάτη;

Εάν είχες 8gb δεν θα ήταν γεμάτη;

Άρα ανοίγει η κάμερα απλά κλείνει κάποιες άλλες εφαρμογές

 

Εμ θέλετε καλές κάμερες εμ δεν είστε ευχαριστημένοι με τίποτα

 

Το Android είναι άλλο λειτουργικό δεν χρειάζεται να κάνουμε συγκρίσεις άσκοπα

Έχει άφθονη ram και σε κάποιες περιπτώσεις δουλεύει χειρότερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πριν ανοίξεις την κάμερα η ram δεν είναι γεμάτη;

Εάν είχες 8gb δεν θα ήταν γεμάτη;

Άρα ανοίγει η κάμερα απλά κλείνει κάποιες άλλες εφαρμογές

 

Εμ θέλετε καλές κάμερες εμ δεν είστε ευχαριστημένοι με τίποτα

 

Το Android είναι άλλο λειτουργικό δεν χρειάζεται να κάνουμε συγκρίσεις άσκοπα

Έχει άφθονη ram και σε κάποιες περιπτώσεις δουλεύει χειρότερα

 

Πριν ανοιξω την καμερα προαφανως και δεν ηταν γεματη η RAM γιατι αν ηταν θα εκανε reload στις εφαρμογες και χωρις το ανοιγμα της καμερας. Η καμερα χρησιμοποιει πολλη RAM εξ ου και τα reloads.

Δηλαδη με τη δικη σου λογικη ή θα πρεπει να εχουμε χαλια καμερα χωρις reloads ή καλη καμερα με reloads...:rolleyes:

Θελω καλη καμερα και οχι reloads για 2 λογους:

1) γιατι πληρωνω 1000+ ευρω και εχω απαιτησεις

2) γιατι ειναι εφικτο να γινει οπως βλεπουμε απο τις προτασεις του ανταγωνισμου.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Πριν ανοιξω την καμερα προαφανως και δεν ηταν γεματη η RAM γιατι αν ηταν θα εκανε reload στις εφαρμογες και χωρις το ανοιγμα της καμερας. Η καμερα χρησιμοποιει πολλη RAM εξ ου και τα reloads.

Δηλαδη με τη δικη σου λογικη ή θα πρεπει να εχουμε χαλια καμερα χωρις reloads ή καλη καμερα με reloads...:rolleyes:

Θελω καλη καμερα και οχι reloads για 2 λογους:

1) γιατι πληρωνω 1000+ ευρω και εχω απαιτησεις

2) γιατι ειναι εφικτο να γινει οπως βλεπουμε απο τις προτασεις του ανταγωνισμου.

 

Πάντα γίνονται reloads απλά ανάλογα με τις ανάγκες άλλωστε κλείνει λίγες άλλωστε πολλές

Κατά καιρούς όμως το iOS παρουσιάζει κάποια προβλήματα σε αυτό το θέμα και δεν γίνεται σωστά η διαχείριση της ram

Θεωρώ ότι εκεί είναι το πρόβλημα σου όχι ότι είναι ένα γενικότερο φαινόμενο που ταλαιπωρεί όλες τος is εκδόσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θελω καλη καμερα και οχι reloads για 2 λογους:

1) γιατι πληρωνω 1000+ ευρω και εχω απαιτησεις

2) γιατι ειναι εφικτο να γινει οπως βλεπουμε απο τις προτασεις του ανταγωνισμου.

 

Οι ανταγωνιστες βγαζουν συσκευες με το κιλο ομως,γιαυτο και απο περυσι που βλεπαμε 6 και 8gb στα περισσοτερα κινητα,πλεον φτασαμε φετος στα 12 και 16gb. Βεβαια και παλι ενω ορισμενες εταιρειες προσφερουν τοσο πολυ ram,η google στο τελευταιο pixel με μολις 6gb.

 

Προφανως και τα 4gb ram,ειδικα για τα pro μοντελα ηταν πολυ λιγα περυσι και επρεπε να εχουν παραπανω ram. Οπως αδικαιολογητα ηταν και τα 64gb βασικου χωρου παλι στα pro μοντελα.

 

οπως και για ποιο λογο περασαν ποσα χρονια για να δουμε ταχυφορτιστη σε iphone.

 

It is what it is.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...