Jump to content

iPhone 11 Pro Max


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα εστειλα πισω πριν λιγο σε αυτον που τα αγορασα και μου εδωσε τα χρηματα

δεν εχω τωρα το serial για να μπω να δω

 

πρεπει ισως να αναθεωρησουμε το πως λειτουργει η εγγυηση με τις apple συσκευες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το iPhone 7 που εστειλες ηταν στο 1 ετος εγγυησης η στο 2ο?

 

 

1o έτος μου έγινε αντικατάσταση συσκευής.

Και τώρα στα 3ετη, εκτός εγγύησης, άλλαξα πάλι μπαταρία στην ίδια συσκευή.

Αγορασμένη από Γερμανία

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1o έτος μου έγινε αντικατάσταση συσκευής.

Και τώρα στα 3ετη, εκτός εγγύησης, άλλαξα πάλι μπαταρία στην ίδια συσκευή.

Αγορασμένη από Γερμανία

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

αν διαβασεις το μηνυμα μου δεν λεω για το 1ετος

 

το προβλημα ξεκιναει στο 2ο ετος

εκει καλυπτεσαι κανονικα εαν η συσκευη προοριζεται για ελλαδα, αλλιως σε καλυπτει μονο το καταστημα.

 

οτι μου ειπαν στην document αναφερω

 

1 ετος σε καλυπτει και το περιπτερο της γειτονιας αστο δεν ειναι το θεμα μας αυτο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

αν διαβασεις το μηνυμα μου δεν λεω για το 1ετος

 

το προβλημα ξεκιναει στο 2ο ετος

εκει καλυπτεσαι κανονικα εαν η συσκευη προοριζεται για ελλαδα, αλλιως σε καλυπτει μονο το καταστημα.

 

οτι μου ειπαν στην document αναφερω

 

1 ετος σε καλυπτει και το περιπτερο της γειτονιας αστο δεν ειναι το θεμα μας αυτο

 

 

Μήπως σου απάντησαν βάσει αυτού του όρου;

 

cab6fe52250c8f3ddf58d079a8a128f1.jpg

 

Πηγή: https://www.apple.com/legal/warranty/products/iphone-greek.html

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τον δευτερο χρονο εγγυησης υποτιθεται τον παρεχει ο πωλητης.

 

Το αναφερουν ξεκαθαρα και ολες οι μεγαλες αλυσιδες στην εγγυηση τους πχ στο Πλαισιο

Εγγύηση 24 μηνών (1o έτος εγγύηση Apple & 2ο έτος* εγγύηση Πλαίσιο). *Ισχύει μόνο για πωλήσεις προς καταναλωτές/φυσικά πρόσωπα που λαμβάνουν απόδειξη λιανικών συναλλαγών.

 

Για τα σκρουτζομαγαζα παλι να θυμισουμε οτι ειναι αυτα που το παιζουν δυσκολα στα τιμολογια και για τις εγγυησεις το μονο που λενε ολα ειναι ''1 ετος εγγυηση αντιπροσωπειας'' και τιποτα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Τον δευτερο χρονο εγγυησης υποτιθεται τον παρεχει ο πωλητης.

 

Το αναφερουν ξεκαθαρα και ολες οι μεγαλες αλυσιδες στην εγγυηση τους πχ στο Πλαισιο

Εγγύηση 24 μηνών (1o έτος εγγύηση Apple & 2ο έτος* εγγύηση Πλαίσιο). *Ισχύει μόνο για πωλήσεις προς καταναλωτές/φυσικά πρόσωπα που λαμβάνουν απόδειξη λιανικών συναλλαγών.

 

Για τα σκρουτζομαγαζα παλι να θυμισουμε οτι ειναι αυτα που το παιζουν δυσκολα στα τιμολογια και για τις εγγυησεις το μονο που λενε ολα ειναι ''1 ετος εγγυηση αντιπροσωπειας'' και τιποτα αλλο.

 

αρχισε να μπερδευεται το πραγμα

παλαιοτερα δεν ηταν ετσι

ευτυχως τα γυρισα πισω γιατι δεν βλεπω να βγαινει ακρη για την αντικατασταση τους

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά...μία λύση υπάρχει,,,,πουλάτε και ελάτε στην οικογένεια android στις ναυαρχίδες της sammy...σειρά s, σειρά note...(ή όποιας άλλης σοβαρής ναυαρχίδας υπάρχει εκεί έξω).

Ούτε αραχνιές, ούτε γρατζουνιές, ούτε 12μ.εγγύηση, ούτε άγχος, και έτσι θα αποκτήσετε και καλύτερη υγεία!

Εναλλακτικά δεν πουλάτε και χρησιμοποιείτε το ip ως δεύτερη συσκευή.

 

 

Η απλά αγοράζεις συσκευές που δεν είναι παρά εισαγωγή (ή από αμαζον) και βάζεις ένα τζαμί. Η μήπως όσοι έχουν S και note δεν βάζουν; Γιατί εγώ είτε σε S είτε σε note, άλλα δυο άτομα είδα χωρίς ζελατίνες ανάμεσα στις χιλιάδες τόσα χρόνια.

 

Όσο για τις «ανύπαρκτες» αραχνιες, 6 λέξεις θα πω. S7e,s8,s8+,s9,s9+,s10e.

Η μόνη συσκευή που πέρασε από τα χέρια μου και δεν είχε αραχνιές, ήταν το note 9.

 

Πάμε παρακάτω τώρα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά...μία λύση υπάρχει,,,,πουλάτε και ελάτε στην οικογένεια android στις ναυαρχίδες της sammy...σειρά s, σειρά note...(ή όποιας άλλης σοβαρής ναυαρχίδας υπάρχει εκεί έξω).

Ούτε αραχνιές, ούτε γρατζουνιές, ούτε 12μ.εγγύηση, ούτε άγχος, και έτσι θα αποκτήσετε και καλύτερη υγεία!

Εναλλακτικά δεν πουλάτε και χρησιμοποιείτε το ip ως δεύτερη συσκευή.

 

Ρε φίλε όλο αυτό το σκέφτηκες μόνος σου ή παρέα με κάποιους άλλους Android users? Πάντως αν το σκέφτηκες μόνος σου είσαι πολύ δυνατό μυαλό. Κάνε τα χαρτιά σου για το MIT. Τέτοια μυαλά δεν τα αφήνουν οι Αμερικάνοι.

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

αρχισε να μπερδευεται το πραγμα

παλαιοτερα δεν ηταν ετσι

ευτυχως τα γυρισα πισω γιατι δεν βλεπω να βγαινει ακρη για την αντικατασταση τους

 

Παλιοτερα ηταν χειροτερα θες να πεις,γιατι παλιοτερα οι μεγαλες αλυσιδες σου λεγανε μονο για 1χρονο εγγυηση αντιπροσωπειας και αυτες και για τον δευτερο χρονο σου κανανε νερα οπως κανουν τωρα τα σκρουτζομαγαζα.

Link to comment
Share on other sites

αρχισε να μπερδευεται το πραγμα

 

παλαιοτερα δεν ηταν ετσι

 

ευτυχως τα γυρισα πισω γιατι δεν βλεπω να βγαινει ακρη για την αντικατασταση τους

 

 

 

Ενώ διαβάζω τα καλύτερα για τη document, εγώ έχω 0/2 περιπτώσεις εγγύησης μαζί της, οι οποίες λύθηκαν τελικά από την isystem χωρίς μαμουσουτου. Όχι πως θα έλυναν ντε και καλά το πρόβλημα σου, αλλά εγώ δε ξαναπατάω εκεί

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ενώ διαβάζω τα καλύτερα για τη document, εγώ έχω 0/2 περιπτώσεις εγγύησης μαζί της, οι οποίες λύθηκαν τελικά από την isystem χωρίς μαμουσουτου. Όχι πως θα έλυναν ντε και καλά το πρόβλημα σου, αλλά εγώ δε ξαναπατάω εκεί

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Το αντίθετο εγώ με isquare

Τι να πω δυστυχώς υπάρχει μπλέξιμο κάθε φορά ενώ οι τιμές των συσκευών είναι σε υψηλά επίπεδα υποτίθεται γι αυτούς τους λόγους

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το αντίθετο εγώ με isquare

 

Τι να πω δυστυχώς υπάρχει μπλέξιμο κάθε φορά ενώ οι τιμές των συσκευών είναι σε υψηλά επίπεδα υποτίθεται γι αυτούς τους λόγους

 

 

 

Εγώ ποτέ δε καταλαβα το δεύτερο χρόνο εγγύησης που τον παρέχει ο πωλητής, δηλαδή πού θα το πάει το κατάστημα για service εκτός από εσάς, στον Mohammed στη γωνία για να του αλλάξει οθόνη;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ποτέ δε καταλαβα το δεύτερο χρόνο εγγύησης που τον παρέχει ο πωλητής, δηλαδή πού θα το πάει το κατάστημα για service εκτός από εσάς, στον Mohammed στη γωνία για να του αλλάξει οθόνη;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Και εκεί να το πάει δεν υπάρχουν original ανταλλακτικά όποτε εντελώς φόλα η δουλειά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ποτέ δε καταλαβα το δεύτερο χρόνο εγγύησης που τον παρέχει ο πωλητής, δηλαδή πού θα το πάει το κατάστημα για service εκτός από εσάς, στον Mohammed στη γωνία για να του αλλάξει οθόνη;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Θα σου δωσω ενα απλο παραδειγμα πανω σε αυτο. Πριν χρονια στην Ελλαδα το Πλαισιο εφερνε τα πρωτα Google Pixel κινητα.

Προφανως στην χωρα μας αντιπροσωπεια της google για αυτα δεν υπηρχε. Εαν λοιπον το κινητο σου ειχε θεμα,το πηγαινες στο Πλαισιο και αυτο το εστελνε στο εξωτερικο για επισκευη.

 

Το ιδιο αφορα και συσκευες της HTC. Πηγαιναν arvato/ts solutions και αυτη τις εστελνε για επισκευη εξω.

 

Εαν η επισκευη(εντος εγγυησης)ηταν αδυνατη ή εαν επεφτες σε περιπτωση τυπου Bootloop της LG,τοτε ο πωλητης ηταν αυτος που σου επεστρεφε τα χρηματα σου πισω.

 

Οπως και να εχει,το θεμα ειναι οτι δυστηχως για προιοντα που αφορουν την Apple τα σκρουτζομαγαζα ειναι οτι το χειροτερο οσον αφορα εγγυηση μετα τον πρωτο χρονο. Ακομα και σε μεγαλα σκρουτζομαγαζα τυπου Kaizerstore που ειχα αγορασει πριν χρονια(iphone 6 και 7),την ιδια καραμελα λεγανε με καθε αγορα iphone.

1χρονο εγγυηση οπως και σε αλλα σκρουτζομαγαζα που εχω παει και βλεπω να αγοραζανε εκεινη την στιγμη iphone. Ολο 1χρονο εγγυηση αναφερανε κατα την αγορα. Βεβαια τοτε βρισκανε και πατημα στο οτι και οι αλυσιδες λεγανε 1χρονο εγγυηση μονο. Βασικα μεχρι και σημερα υπαρχει κοσμος ο οποιος νομιζει οτι τα iphone εχουν μονο 1χρονο εγγυηση(τα Ευρωπαικα).

 

Εμενα προσωπικα μου κανει εντυπωση η παραπανω απαντηση απο document,για τον πολυ απλο λογο οτι δεν θυμαμαι να εχω ακουσει κατι αναλογο για επισκευη iphone που οι περισσοτεροι κλασσικα αγοραζουν απο skroutz.

Ισως δηλαδη σε ακουστικα(ή apple watch)να ειναι τοσο ''τυπικοι''στα των εγγυησεων.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Η απλά αγοράζεις συσκευές που δεν είναι παρά εισαγωγή (ή από αμαζον) και βάζεις ένα τζαμί. Η μήπως όσοι έχουν S και note δεν βάζουν; Γιατί εγώ είτε σε S είτε σε note, άλλα δυο άτομα είδα χωρίς ζελατίνες ανάμεσα στις χιλιάδες τόσα χρόνια.

 

Όσο για τις «ανύπαρκτες» αραχνιες, 6 λέξεις θα πω. S7e,s8,s8+,s9,s9+,s10e.

Η μόνη συσκευή που πέρασε από τα χέρια μου και δεν είχε αραχνιές, ήταν το note 9.

 

Πάμε παρακάτω τώρα..

 

Καλά μην το λες, γιατί εξαρτάται το πώς χρησιμοποιείς το κινητό: εγώ σε s6edge plus (2 συσκευές), note5 (4συσκευές), s7edge, note8 (2 συσκευές), note9, note10+ (2συσκευές)..δεν είχα ποτέ αραχνιές/γρατζουνιές, παρά μόνο στο πρώτο μου s6edge plus το οποίο είχε κάποια "νερά" η οθόνη από κατασκευαστική αστοχία από την αρχή.

Και μιλάω για γυμνή πάντα οθόνη καθότι δεν βάζω ποτέ την παραμικρή προστασία.

Βέβαια χρησιμοποιώ πάντα τις original θήκες της samsung book cover. Οπότε η οθόνη δεν έρχεται ποτέ σε επαφή με τίποτα άλλο εκτός των δαχτύλων μου. Είναι σημαντικό αυτό.

Υποθέτω βέβαια ότι αποτελώ μικρή μειοψηφία στο πόσο προσέχω.

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην το λες, γιατί εξαρτάται το πώς χρησιμοποιείς το κινητό: εγώ σε s6edge plus (2 συσκευές), note5 (4συσκευές), s7edge, note8 (2 συσκευές), note9, note10+ (2συσκευές)..δεν είχα ποτέ αραχνιές/γρατζουνιές, παρά μόνο στο πρώτο μου s6edge plus το οποίο είχε κάποια "νερά" η οθόνη από κατασκευαστική αστοχία από την αρχή.

Και μιλάω για γυμνή πάντα οθόνη καθότι δεν βάζω ποτέ την παραμικρή προστασία.

Βέβαια χρησιμοποιώ πάντα τις original θήκες της samsung book cover. Οπότε η οθόνη δεν έρχεται ποτέ σε επαφή με τίποτα άλλο εκτός των δαχτύλων μου. Είναι σημαντικό αυτό.

Υποθέτω βέβαια ότι αποτελώ μικρή μειοψηφία στο πόσο προσέχω.

 

 

Όλες τις συσκευές τις χρησιμοποιώ με τον ίδιο τρόπο, χωρίς θήκες, χωρίς προστασίες. Ποτέ δεν έσπασα συσκευή και κάποιες είχαν λογικές φθορές, κάποιες σχεδόν τίποτα, κάποιες ήταν σε άθλια κατάσταση.

Η ποιότητα του γυαλιού και γενικότερα η ποιότητα κατασκευής είναι κορώνα γράμματα σε πολλούς κατασκευαστές.

 

Όπως και να χει, εγώ τουλάχιστον, δεν θα άλλαζα το pro max αυτή τη στιγμή με τίποτε άλλο ακόμα και αν με πλήρωναν!

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε όλο αυτό το σκέφτηκες μόνος σου ή παρέα με κάποιους άλλους Android users? Πάντως αν το σκέφτηκες μόνος σου είσαι πολύ δυνατό μυαλό. Κάνε τα χαρτιά σου για το MIT. Τέτοια μυαλά δεν τα αφήνουν οι Αμερικάνοι.

 

Εσύ καλύτερα...'παίζε μπαλωτές στα γλέντια' & θα σου γράψω εγώ από ΜΙΤ πώς είναι ο καιρός.

Link to comment
Share on other sites

τα εστειλα πισω πριν λιγο σε αυτον που τα αγορασα και μου εδωσε τα χρηματα

 

δεν εχω τωρα το serial για να μπω να δω

 

 

 

πρεπει ισως να αναθεωρησουμε το πως λειτουργει η εγγυηση με τις apple συσκευες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

το iPhone 7 που εστειλες ηταν στο 1 ετος εγγυησης η στο 2ο?

 

 

 

Τάσο εγώ γιαυτο πλέον αγοράζω μόνο από επισήμους. Σχεδόν την πάτησα με το watch αλλα ευτυχώς η isystem έκανε την αντικατάσταση. Προτιμώ να δώσω κάτι παραπάνω αλλα να είμαι σίγουρος για την εγγύηση.

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Όλες τις συσκευές τις χρησιμοποιώ με τον ίδιο τρόπο, χωρίς θήκες, χωρίς προστασίες. Ποτέ δεν έσπασα συσκευή και κάποιες είχαν λογικές φθορές, κάποιες σχεδόν τίποτα, κάποιες ήταν σε άθλια κατάσταση.

Η ποιότητα του γυαλιού και γενικότερα η ποιότητα κατασκευής είναι κορώνα γράμματα σε πολλούς κατασκευαστές.

 

Όπως και να χει, εγώ τουλάχιστον, δεν θα άλλαζα το pro max αυτή τη στιγμή με τίποτε άλλο ακόμα και αν με πλήρωναν!

 

Εγώ δεν μιλάω για μικρές/λογικές φθορές, μιλάω ότι μετά από ένα χρόνο είμαι σε κατάσταση σφραγισμένου προιόντος (χωρίς υπερβολή).

Αλλά είπαμε, εγώ είμαι τρελλός & ψυχαναγκαστικός!

Εννοείται ότι το pro max είναι κορυφαία συσκευή, μην τρελλαθούμε! Απλά όλες έχουν τα συν τους και τα πλην τους.

Link to comment
Share on other sites

Η απλά αγοράζεις συσκευές που δεν είναι παρά εισαγωγή (ή από αμαζον) και βάζεις ένα τζαμί. Η

Eισαι σιγουρος οτι αν παρεις iPhone απο amazon δεν εχεις 2 χρονια εγγυηση;

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Eισαι σιγουρος οτι αν παρεις iPhone απο amazon δεν εχεις 2 χρονια εγγυηση;

 

 

Έχεις. Το ανέφερα απλά για όσους δεν αγοράζουν από επισήμους εισαγωγείς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην τρώτε αυτά που σας λενέ στο σέρβις όταν δεν καλύπτεται ο 2ος Χρόνος Εγγύησης.... κάντε ένα τηλέφωνακι στον συνήγορο του καταναλωτή και θα σας αλλάξουν μέχρι και τις βίδες στα κινητά ... και ο Άγιος φοβερά θέλει...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην τρώτε αυτά που σας λενέ στο σέρβις όταν δεν καλύπτεται ο 2ος Χρόνος Εγγύησης.... κάντε ένα τηλέφωνακι στον συνήγορο του καταναλωτή και θα σας αλλάξουν μέχρι και τις βίδες στα κινητά ... και ο Άγιος φοβερά θέλει...

 

 

 

Αν σου τύχει κομμάτι παραεισαγωγής που δεν προοριζόταν για Ε.Ε. δεν σε καλύπτει κανένας και τίποτα. Η αγορά από μικρά μαγαζιά έχει ένα σημαντικό κέρδος στην τιμή( με αθέμιτα μέσα βέβαια) αλλα ένα μεγάλο ρίσκο στο δεύτερο έτος της εγγύησης.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Εσύ καλύτερα...'παίζε μπαλωτές στα γλέντια' & θα σου γράψω εγώ από ΜΙΤ πώς είναι ο καιρός.

 

Εγώ είμαι γιδοβοσκός απάνω εις τα όρη. Οπότε "Καλιά στα όρη άρχοντας παρά στον κάμπο δούλος, θωρώ τον κόσμο από ψηλά κι είναι δικός του ούλος" Νταν! Νταν! Νταν!

Βεζούβιος
Link to comment
Share on other sites

Αν σου τύχει κομμάτι παραεισαγωγής που δεν προοριζόταν για Ε.Ε. δεν σε καλύπτει κανένας και τίποτα. Η αγορά από μικρά μαγαζιά έχει ένα σημαντικό κέρδος στην τιμή( με αθέμιτα μέσα βέβαια) αλλα ένα μεγάλο ρίσκο στο δεύτερο έτος της εγγύησης.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Και έδω έρχομαι να σου πω πως ο νόμος είναι ξεκάθαρος , ότι αγορά γίνει εντός ΕΕ από έμπορο σε καινούργιο συσκευή καλύπτεσαι Από 2 χρόνια εγγύηση και ας το έχει κάνει εισαγωγή από Ζιμπάμπουε

 

 

« Όταν αγοράζετε καινούργια προϊόντα από έναν έμπορο, καλύπτεστε από τους κανόνες της ΕΕ για την προστασία των καταναλωτών, οι οποίοι παρέχουν τουλάχιστον διετή νόμιμη εγγύηση αν το προϊόν αποδειχθεί ελαττωματικό.»

 

Οποίος έτσι αρνηθεί θα τα βάλει με την ατελείωτη γραφειοκρατία που ακολουθεί , και κανείς δεν θα μπει στην διαδικασία Για ένα κινητό να μπλέξει τα μπούτια του με το δημόσιο, ειδικά τα μικρά μαγαζάκια που φοροδιαφεύγουν

Link to comment
Share on other sites

Και έδω έρχομαι να σου πω πως ο νόμος είναι ξεκάθαρος , ότι αγορά γίνει εντός ΕΕ από έμπορο σε καινούργιο συσκευή καλύπτεσαι Από 2 χρόνια εγγύηση και ας το έχει κάνει εισαγωγή από Ζιμπάμπουε

 

 

« Όταν αγοράζετε καινούργια προϊόντα από έναν έμπορο, καλύπτεστε από τους κανόνες της ΕΕ για την προστασία των καταναλωτών, οι οποίοι παρέχουν τουλάχιστον διετή νόμιμη εγγύηση αν το προϊόν αποδειχθεί ελαττωματικό.»

 

Οποίος έτσι αρνηθεί θα τα βάλει με την ατελείωτη γραφειοκρατία που ακολουθεί , και κανείς δεν θα μπει στην διαδικασία Για ένα κινητό να μπλέξει τα μπούτια του με το δημόσιο, ειδικά τα μικρά μαγαζάκια που φοροδιαφεύγουν

 

Κι εγώ νομίζω έτσι είναι όπως τα λες

Δεν ήταν δικα μου τα ακουστικά αφού συμφωνήσαμε να τα επιστρέψω και να πάρω τα χρήματα μου

Εάν συνέβαινε σε εμενα αποκλειστικά θα είχαν γερό μπλέξιμο και θα το έψαχνα μέχρι να βρω το δίκιο μου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro Max
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...