Jump to content

iPhone 11 Pro


energetic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε ναι ξαφνικά έγινε μόδα να κάνουμε όλοι τους vampire photographers. :)

 

 

Όταν η κάμερα του κινητού βλέπει αυτό χωρίς night mode

c936c1fbd7b387413f9603cf5eb66189.jpg

 

Και το ίδιο με night mode στο χέρι χωρίς τρίποδο

42d5385b1cc0ae5f6e0d4b4df53ecc5b.jpg

 

Τότε μιλάμε όντως για επανάσταση, έστω κι αν είναι πιο πολύ για χρήση social γιατί αν την ανοίξεις σε μεγάλη οθόνη θα φανεί φουλ κόκκος, ειδικά σε τέτοια περίπτωση που κάνει τη νύχτα μέρα

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@dgeorge

 

Όπως το λες, μόνο για σοσιαλ κάνει.

Αντικειμενικά όλες οι νυχτερινές των smartphones είναι χαλι.

 

Σε αντίθεση με τις ημερήσιες που πλέον δεν ζηλεύουν κάτι από dedicated cameras.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@dgeorge

 

Όπως το λες, μόνο για σοσιαλ κάνει.

Αντικειμενικά όλες οι νυχτερινές των smartphones είναι χαλι.

 

Σε αντίθεση με τις ημερήσιες που πλέον δεν ζηλεύουν κάτι από dedicated cameras.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

 

Διαφωνώ εν μέρει, όταν έχεις επαρκή φωτισμό είναι καλές και το βράδυ, ή μάλλον ο λόγος ποιότητα/φορητότητα είναι πλέον υπέρ μιας ναυαρχίδας smartphone παρά μιας dedicated camera. Πχ για την παραπάνω φωτό με μια dslr, χρειάζεσαι τρίποδο για να τη βγάλεις, που ακόμα και αν είχα δε θα μπορούσα να το χρησιμοποιήσω στο σημείο που ήμουν

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γω...Ολα καλά μέχρι στιγμής,ένα θέμα που παρατηρώ είναι ότι δεν έχει τόσο καλό ήχο το ακουστικό όταν μιλάω με τον άλλον!Το έχω σε 3G αν παίζει ρόλο,αλλά δεν έχω αυτή την καθαρότητα και ένταση που είχα με συσκευές Samsung πχ.Κανω κάτι λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το έχεις στο 4G;

Δεν ξέρω πάντα τα κινητά μου επειδή έχω σχεδόν παντού WiFi έχω συνηθίσει να τα έχω σε 2G ή 3G για καλύτερη διαχείριση μπαταρίας ή έτσι ήξερα τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γω...Ολα καλά μέχρι στιγμής,ένα θέμα που παρατηρώ είναι ότι δεν έχει τόσο καλό ήχο το ακουστικό όταν μιλάω με τον άλλον!Το έχω σε 3G αν παίζει ρόλο,αλλά δεν έχω αυτή την καθαρότητα και ένταση που είχα με συσκευές Samsung πχ.Κανω κάτι λάθος;

 

Βάλε 4g και ομιλία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πάντα τα κινητά μου επειδή έχω σχεδόν παντού WiFi έχω συνηθίσει να τα έχω σε 2G ή 3G για καλύτερη διαχείριση μπαταρίας ή έτσι ήξερα τουλάχιστον.

 

 

Αν έχεις WiFi παντού δεν έχεις και WiFi calling? Το έχεις ενεργο;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν το είχα ανοίξει,μόλις το έκανα.Θα δω πως θα πάει,δεν είναι τραγικό απλώς είχα συνηθίσει λίγο διαφορετικά με άλλες συσκευές...Προς το παρόν δεν το βάζω 4G
Link to comment
Share on other sites

wifi calling παντως εγω που χρησιμοποιώ, βάζω την συσκευη σε πτήση γιατι δεν εχω σήμα στο σπιτι, συνέχεια μου έρχονται κλήσεις σε μήνυμα, σπάνια να δεχτώ κλήση οσο ειμαι σε πτήση και wifi call
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

wifi calling παντως εγω που χρησιμοποιώ, βάζω την συσκευη σε πτήση γιατι δεν εχω σήμα στο σπιτι, συνέχεια μου έρχονται κλήσεις σε μήνυμα, σπάνια να δεχτώ κλήση οσο ειμαι σε πτήση και wifi call

 

 

Κι εγώ το ίδιο. Έχω 1-2 γραμμές σήματος 4G μέσα στο σπίτι.

Αν το βάλω πτήση με WiFi ενεργό, σπάνια περνάει κληση και συνήθως έρχονται sms.

Οποτε το γυρίζω σε 3G (που έχω 4 γραμμές σήμα) και σε συνδυασμό με WiFi calling έχω και μικρή κατανάλωση ενέργειας, δεν χάνω ποτε κληση και η ποιότητα ομιλίας είναι άψογη λόγω WiFi calling.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε θυμάμαι να έχω χάσει κλήση, ίσως παίζει ρόλο το vDSL, έχω χάσει όμως αρκετές αλλάζοντας από WiFi σε 4G

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πάντα τα κινητά μου επειδή έχω σχεδόν παντού WiFi έχω συνηθίσει να τα έχω σε 2G ή 3G για καλύτερη διαχείριση μπαταρίας ή έτσι ήξερα τουλάχιστον.

 

 

Μεχρι και το iPhone X, αυτο εκανα κι εγω...αλλα εκανα μια δοκιμη με το Xs, και απο τοτε ειμαι με το 4G ανοιχτο (με cosmote), και πιστεψε με, δεν νοιωθει τιποτα η μπαταρια του 11 pro. Εγω θα σου ελεγα να το δοκιμασεις μια εβδομαδα, 10 μερες και θα δεις..επισης, εχω παντα ανοιχτο wifi-calling, και με το 11 pro με cosmote, αλλα και με το 7 που εχω σαν δευτερο με vodafone, και μου δουλευει αψογα!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά το 4g σε πολλά σημεία είναι καλύτερο πλέον από το 3g όποτε αυτό από μόνο του λέει πολλά

Στην κάθε περιοχή που είναι ο καθένας μπορεί να κρίνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να είστε καλά παιδιά,γιαυτό ρωτάω εδώ για να παίρνω συμβουλές και να κάνω και γω τις δοκιμές μου για οσο διάστημα έχω την συσκευή στην κατοχή μου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα κάτοχος iPhone Xsmax και σκέφτομαι να μεταβώ στο iPhone 11 Pro.. Μπορείτε να μου Προτείνετε ένα κατάστημα αγοράς από σκρουτζ,σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα κάτοχος iPhone Xsmax και σκέφτομαι να μεταβώ στο iPhone 11 Pro.. Μπορείτε να μου Προτείνετε ένα κατάστημα αγοράς από σκρουτζ,σας ευχαριστώ

Δεν αξιζει. τσαμπα χρηματα, καμια διαφορα περα ευρυγωνιου φακου, και λιγο μπαταρια. Περιμενε το iphone 12

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν αξιζει. τσαμπα χρηματα, καμια διαφορα περα ευρυγωνιου φακου, και λιγο μπαταρια. Περιμενε το iphone 12

 

Έχοντας περάσει και τα δύο από τα χέρια μου θα έλεγα ότι διαφωνώ. Η κάμερα είναι σαφώς ανώτερη σε όλες τις συνθήκες καθώς και η μπαταρία έχει αισθητή διαφορά προς το καλύτερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας περάσει και τα δύο από τα χέρια μου θα έλεγα ότι διαφωνώ. Η κάμερα είναι σαφώς ανώτερη σε όλες τις συνθήκες καθώς και η μπαταρία έχει αισθητή διαφορά προς το καλύτερο.

εγω εκανα τη μεταβαση και δεν ειναι η διαφορα που περιμενα, ειναι σαν τη μεταβαση απο x σε xs, το Σεπτεμβριο θα δουμε διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος λέει ότι σκέφτεται τη μετάβαση από το XS Max στο μικρό Pro, όχι στο 11 Pro Max.

Σε μπαταρία δεν θα δει διαφορά νομίζω και σε κάμερα θα δει μόνο σε low light.

Εγώ στη θέση του θα περίμενα το 12 για να πω ότι τάχα πιάνει τόπο το ποσον της διαφοράς.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οπότε είναι καλύτερα να περιμένω λέτε..

Παιδιά ο μόνος λόγος που θέλω να αναβαθμίσω είναι ο ευρυγώνιος φακός τίποτα άλλο είμαι πολύ ευχαριστημένος από το Xsmax

Link to comment
Share on other sites

Οπότε είναι καλύτερα να περιμένω λέτε..

Παιδιά ο μόνος λόγος που θέλω να αναβαθμίσω είναι ο ευρυγώνιος φακός τίποτα άλλο είμαι πολύ ευχαριστημένος από το Xsmax

ναι φιλε μου... βγαζε πανοραμα αν θελεις ευρυγωνιο

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για video το Χρειάζομαι πιο πολύ..

Σκεφτομουν και το 11 το απλο..

 

Και αυτό αξίζει. Ερχόμενος από XS Max ίσως σε ξενίσει η μη OLED οθόνη και η ανάλυση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό αξίζει. Ερχόμενος από XS Max ίσως σε ξενίσει η μη OLED οθόνη και η ανάλυση.

 

Δεν καταλαβαίνεις εύκολα τις διάφορες

Τις έχουν φέρει τις δυο οθόνες στα ίδια επίπεδα σχεδόν

Έκανα σύγκριση πολύ ώρα και εάν δεν ήξερα ποιοι είναι ποιο δεν θα έβγαζα εύκολα συμπέρασμα

Πολλές φορές κιόλας στο μάτι μου το 11 μου φαινόταν καλύτερο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 11 Pro
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...