Jump to content

Huawei P Smart Z (2019)


filipdent
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Android 10 και emui 10

Μια χαρά.. Έχει dark mode? Απο που το έχεις αγοράσει; Εμενα είναι απο κωτσοβολο αλλά τίποτα μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 105
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μια χαρά.. Έχει dark mode? Απο που το έχεις αγοράσει; Εμενα είναι απο κωτσοβολο αλλά τίποτα μέχρι στιγμής.

 

Έχει dark mode.Από Σκρουτζ το είχα αγοράσει.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εμφανίστηκε η αναβάθμιση και στο κινητό της συζύγου. Αγορασμένο από Πλαίσιο.

 

 

 

Sent from my Xperia XZ1 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια περιέργεια ....προερχόμενη από xiaomi (μεταξύ μας, το προτιμούσα !) ,ανακάλυψα μέσα στις πολλές διαφορές ότι δυστυχώς όταν έχω bluetooth ακουστικό....δεν έχω ήχο στις ειδοποιήσεις από το τηλέφωνο παρά μόνο μέσα στο ακουστικό !!!

Θα φοράω δηλαδή όλη μέρα το ακουστικό για να ακούω τις ειδοποιήσεις ?? Σοβαρά τώρα ?

Κάνω κάτι λάθος εγώ η μπορώ να ρυθμίσω κάτι που μου διαφεύγει ????

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια περιέργεια ....προερχόμενη από xiaomi (μεταξύ μας, το προτιμούσα !) ,ανακάλυψα μέσα στις πολλές διαφορές ότι δυστυχώς όταν έχω bluetooth ακουστικό....δεν έχω ήχο στις ειδοποιήσεις από το τηλέφωνο παρά μόνο μέσα στο ακουστικό !!!

 

Θα φοράω δηλαδή όλη μέρα το ακουστικό για να ακούω τις ειδοποιήσεις ?? Σοβαρά τώρα ?

 

Κάνω κάτι λάθος εγώ η μπορώ να ρυθμίσω κάτι που μου διαφεύγει ????

Δεν έχω τώρα τη συσκευή, μπορώ να δοκιμάσω το βραδάκι που θα την έχω. Νομίζω όμως ότι αυτό είναι θέμα έκδοσης Android και όχι θέμα εταιρείας, το έχει αλλάξει δλδ η Google. Στο δικό μου το κινητό (Sony), αφού συνδέσω τη bt συσκευή, πηγαίνω στις ρυθμίσεις ήχου του κινητού και επιλέγω αν θέλω ο ήχος των ειδοποιήσεων να πάει στο ηχείο του κινητού ή στο bt. Δοκίμασε αν θέλεις μήπως υπάρχει και στο huawei.

 

 

Sent from my Xperia XZ1 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ...

Δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι η εγώ δεν το βρίσκω ! Αν δεν σου κάνει κόπο , όποτε μπορείς ..κάνε ένα τσεκαρισμα στο δικό σου και πες μου ! Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ...

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι η εγώ δεν το βρίσκω ! Αν δεν σου κάνει κόπο , όποτε μπορείς ..κάνε ένα τσεκαρισμα στο δικό σου και πες μου ! Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Πήγαινε ρυθμίσεις Bluetooth, άνοιξε τις ρυθμίσεις της συσκευής που έχεις συνδεδεμένη και ξετσεκάρησε την επιλογή ήχος πολυμέσων.

 

Δεν φταίει η συσκευή αλλά η λαλακια της Google / έκδοση Android

 

Υπόψιν έτσι δεν θα ακούς μουσική ή ράδιο...

 

Για να ακούς θα πρέπει να κάνεις το ίδιο συνέχεια και συνέχεια και συνέχεια....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τσεκαρισμενο έτσι κι αλλιώς ...άρα το θέμα δεν είναι από εκεί

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α....προφανώς είχε κολλησει...! :)

Ήταν τσεκαρισμενο....το έβγαλα ! Για να δούμε ...

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασε η σύζυγος και λίγο που το περιεργάστηκα δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος από την κάμερα.

Η κανονική έχω την αίσθηση ότι βγάζει τις φωτό υπερφωτισμένες σε σημείο να ασπρίζουν.

Η μπροστινή κάμερα ακόμη χειρότερα. Έχει μόνο 4:3 αναλογία και παραμορφώνει! Δηλαδή σε portrait είναι φανερό ότι τα πρόσωπα φαίνονται τραβηγμένα!

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασε η σύζυγος και λίγο που το περιεργάστηκα δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος από την κάμερα.

Η κανονική έχω την αίσθηση ότι βγάζει τις φωτό υπερφωτισμένες σε σημείο να ασπρίζουν.

Η μπροστινή κάμερα ακόμη χειρότερα. Έχει μόνο 4:3 αναλογία και παραμορφώνει! Δηλαδή σε portrait είναι φανερό ότι τα πρόσωπα φαίνονται τραβηγμένα!

 

Στην καμερα απενεργοποίησε το ΑΙ απο αριστερα το δευτερο εικονίδιο και θα εχεις τις ρυθμίσεις για την αναλυση της καμερας. Για την μπροστινή εχεις δικιο μονο 4:3

Edited by soubasn
Link to comment
Share on other sites

Μπα...δεν θα έχουμε καλή σχέση με αυτό το τηλέφωνο όπως πάει !!! Δηλώνω fun της xiaomi ξανά !!!

Με bluetooth συνδεμένο (παλαιό bluetooth που είχα στο xiaomi μου !) ...δεν αναφέρει τον αριθμό που καλεί ,όπως έκανε στο xiaomi ! Αναφέρει μόνο "εισερχόμενη κλήση"

Τι φταίει ?

Link to comment
Share on other sites

Μπα...δεν θα έχουμε καλή σχέση με αυτό το τηλέφωνο όπως πάει !!! Δηλώνω fun της xiaomi ξανά !!!

 

Με bluetooth συνδεμένο (παλαιό bluetooth που είχα στο xiaomi μου !) ...δεν αναφέρει τον αριθμό που καλεί ,όπως έκανε στο xiaomi ! Αναφέρει μόνο "εισερχόμενη κλήση"

 

Τι φταίει ?

Όταν συνδεθεί η συσκευή μπες λίγο στις ρυθμίσεις της και δες αν έχει το δικαίωμα να διαβάσει τις επαφές. Λογικά κάτι τέτοιο παίζει.

 

Sent from my Xperia XZ1 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Μπα...δεν θα έχουμε καλή σχέση με αυτό το τηλέφωνο όπως πάει !!! Δηλώνω fun της xiaomi ξανά !!!

 

Με bluetooth συνδεμένο (παλαιό bluetooth που είχα στο xiaomi μου !) ...δεν αναφέρει τον αριθμό που καλεί ,όπως έκανε στο xiaomi ! Αναφέρει μόνο "εισερχόμενη κλήση"

 

Τι φταίει ?

Μεταξύ μας...

Αν και δεν είμαι κάτοχος του Z αλλά του Honor... Έχει καμία σχέση με τα "κακογραμμενα" Xiaomi;;;;

 

Είχα 2 Rn8 και ευτυχώς δεν δοκίμασα την αντοχή τους στο Gorilla 5 που δηλώνουν....

 

Φιλικά πάντα και συγνώμη για το "καρφι"....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Έχω θέματα με αυτό το τηλέφωνο πάντως !! Άλλαξα πληκτρολόγιο γιατί έγραφε άλλα αντί άλλων....δεν έχει led ειδοποιήσεων ...δεν έχει διπλό χτύπημα στην οθόνη για ενεργοποίηση ,μπαταρία χειρότερη από το xiaomi κατά πολύ , κτλ κτλ...

Δεν ξέρω αν εξελιχθεί η σχέση μας σε κάτι καλό :) αλλά προς το παρόν έχουμε θέματα !!! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν συνδεθεί η συσκευή μπες λίγο στις ρυθμίσεις της και δες αν έχει το δικαίωμα να διαβάσει τις επαφές. Λογικά κάτι τέτοιο παίζει.

 

Sent from my Xperia XZ1 using Tapatalk

 

Ξεκαρφωτα σήμερα ανέφερε τον αριθμό που καλούσε μια φορά και μετά επαναλάμβανε ότι υπάρχει εισερχόμενη κλήση !! Μάλλον είναι με τα κέφια του....

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μεταξύ μας...

Αν και δεν είμαι κάτοχος του Z αλλά του Honor... Έχει καμία σχέση με τα "κακογραμμενα" Xiaomi;;;;

 

Είχα 2 Rn8 και ευτυχώς δεν δοκίμασα την αντοχή τους στο Gorilla 5 που δηλώνουν....

 

Φιλικά πάντα και συγνώμη για το "καρφι"....

 

Σιγά το καρφί !!! :) :)

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια επειδή δεν το δουλεύω εγώ δεν έχω άμεση εικόνα. Η σύζυγος δεν παίζει με bt κλπ.
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Το σκέφτομαι για την σύζυγό αλλά με κολλάει το θέμα με το playstore.

Μπορεί κάποιος να μου πως έρχεται το κινητό και τι πρέπει να κάνω μετά.

Πρέπει να δουλεύει out of the box για να μην έχω γκρίνιες.

Να το πάρω τι λέτε;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι για την σύζυγό αλλά με κολλάει το θέμα με το playstore.

Μπορεί κάποιος να μου πως έρχεται το κινητό και τι πρέπει να κάνω μετά.

Πρέπει να δουλεύει out of the box για να μην έχω γκρίνιες.

Να το πάρω τι λέτε;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το p smart z είχε προλάβει και είχε κυκλοφορήσει με gms και play store κανονικά. Αγοράστε άφοβα.

 

Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά το κινητό σε αυτή την τιμή των 150 ευρώ είναι πολύ καλό . Τη δουλειά του την κάνει μια χαρά.
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται για την δουλειά που το θέλει ο καθένας. Και εγώ το θεωρώ καλή επιλογή σε αυτά τα χρήματα, αλλά προφανώς ο φίλος παραπάνω ήθελε να βλέπει και λίγο Netflix σε αυτό σε hd, οπότε και έκρινε ότι δεν του κάνει. Προσωπικά δεν βλέπω τπτ σε κάτι λιγότερο από 10 ίντσες (και εκεί οριακά), οπότε δεν θα με απασχολούσε το hd, αλλά ο καθένας έχει τις ανάγκες του και τις προτεραιότητες του.

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση...

Πως ρυθμίζεται η αναμονη κλήσης στις κάρτες σιμ? Ρωτάω γιατί όταν μιλάω στη μία κάρτα νεκρωνει η δεύτερη σιμ και δεν ξέρω τι φταίει...

Εγώ θέλω όταν μιλώ στη μία σιμ να μπορεί να με καλέσει κάποιος στην άλλη σιμ χωρίς να φαίνεται νεκρή ότι δεν λειτουργεί.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας,

 

Έχω αγοράσει πρόσφατα την συσκευή και αντιμετωπίζω το εξής σημαντικό πρόβλημα: κάποιες στιγμές χωρίς να υπάρχει κάποια συγκεκριμένη ενέργεια που κάνω, η οθόνη μαυρίζει και συνεχίζουν να ακούγονται κανονικά ήχοι ειδοποιήσεων τηλεφώνου κτλ, αλλά ακόμα και με restart η οθόνη δεν ανοίγει μέχρι να παγώσει τελείως το κινητό(κατά την διάρκεια της κλειστής οθόνη το κινητό καίει). Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο κάτοχο κάτι παρόμοιο;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P Smart Z (2019)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...