Jump to content

Huawei P Smart Z (2019)


filipdent
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 105
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα σας,

 

Έχω αγοράσει πρόσφατα την συσκευή και αντιμετωπίζω το εξής σημαντικό πρόβλημα: κάποιες στιγμές χωρίς να υπάρχει κάποια συγκεκριμένη ενέργεια που κάνω, η οθόνη μαυρίζει και συνεχίζουν να ακούγονται κανονικά ήχοι ειδοποιήσεων τηλεφώνου κτλ, αλλά ακόμα και με restart η οθόνη δεν ανοίγει μέχρι να παγώσει τελείως το κινητό(κατά την διάρκεια της κλειστής οθόνη το κινητό καίει). Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο κάτοχο κάτι παρόμοιο;

 

Ευχαριστώ.

Εφόσον μπορείς κάνε μια πλήρη επαναφορά της συσκευής, μήπως τυχόν είναι κάποιο θέμα software και λυθεί. Εννοείται πρώτα παίρνεις πλήρες backup. Αν δεν λυθεί επικοινώνησε με το service.

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση...

 

Πως ρυθμίζεται η αναμονη κλήσης στις κάρτες σιμ? Ρωτάω γιατί όταν μιλάω στη μία κάρτα νεκρωνει η δεύτερη σιμ και δεν ξέρω τι φταίει...

 

Εγώ θέλω όταν μιλώ στη μία σιμ να μπορεί να με καλέσει κάποιος στην άλλη σιμ χωρίς να φαίνεται νεκρή ότι δεν λειτουργεί.

Ισως αυτό, λύσει το πρόβλημα c3a3384a7ea75bd5ac1dc85670b0e852.jpg

 

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Πέτυχε!
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, proximity sensor έχει; (να σβήνει η οθόνη όταν πλησιάζει το κινητό στο αυτί κατά τη διάρκεια μιας κλήσης)

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα τηλέφωνα έχουν είτε ultrasonic (under the screen) είτε αλλού.

Σε αυτό αν θυμάμαι καλά είναι πάνω (αν το δειε6 θα πεις είναι infrared)

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα τηλέφωνα έχουν είτε ultrasonic (under the screen) είτε αλλού.

Σε αυτό αν θυμάμαι καλά είναι πάνω (αν το δειε6 θα πεις είναι infrared)

 

Ευχαριστώ πολύ!!

Να υποθέσω Android 11 το ξεχνάμε ε;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!

Να υποθέσω Android 11 το ξεχνάμε ε;

 

50/50 καθώς ειναι ηδη certified συσκευη(δεν παιζει το ban δλδ σε αυτα) στα χέρια της huawei ειναι να τα δώσει η όχι

 

πχ στο αδελαφακη του honor 20 / 20 pro λένε θα δώσει (ήδη έχουν πάρει την 10)

Link to comment
Share on other sites

Ισως αυτό, λύσει το πρόβλημα c3a3384a7ea75bd5ac1dc85670b0e852.jpg

 

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ. Πέτυχε!

 

:worry::worry:..ΠΡΟΣΟΧΗ μηπως υπαρχει χρέωση διοτι προκειται στην ουσία για εκτροπη κλησεων....για ψαξτε το λιγο..:confused::confused:

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον μπορείς κάνε μια πλήρη επαναφορά της συσκευής, μήπως τυχόν είναι κάποιο θέμα software και λυθεί. Εννοείται πρώτα παίρνεις πλήρες backup. Αν δεν λυθεί επικοινώνησε με το service.

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ειχα δοκιμάσει hard reset και το παρουσίασε πάλι μετά από 2 εβδομάδες περίπου. Πήγα σέρβις και βλέπουμε! Ευχαριστώ και πάλι!
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά, θέλω να ρωτήσω το εξής:

Αν έχω καταλάβει καλά, το κινητό φοράει απ'το εργοστάσιο κάποια μεμβράνη προστασίας στην οθόνη;

Αν θέλουμε να βάλουμε tempered glass, τη βγάζουμε πρώτα αυτή τη μεμβράνη;

Την έχει βγάλει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά, θέλω να ρωτήσω το εξής:

 

Αν έχω καταλάβει καλά, το κινητό φοράει απ'το εργοστάσιο κάποια μεμβράνη προστασίας στην οθόνη;

 

Αν θέλουμε να βάλουμε tempered glass, τη βγάζουμε πρώτα αυτή τη μεμβράνη;

 

Την έχει βγάλει κανείς;

Όλα τα huawei/honor φοράνε εργοστασιακή μεμβράνη από το κουτί τους. Αφαιρείται σχετικά εύκολα με νύχι ή μαχαιράκι (με προσοχή μην κοπείς ή χαράξεις την οθόνη). Εγώ προσωπικά την βγάζω απευθείας σε όποιο έχω αγοράσει καθώς γεμίζει πανεύκολα δαχτυλιές, είναι άθλια στην αφή και αλλοιώνει και λίγο τα χρώματα στην οθόνη. Βγάλε την και βάλε τζαμάκι της επιλογής σου γιατί αν το βάλεις πάνω απ την ήδη υπάρχουσα μεμβράνη θα είναι μαύρο χάλι πιστεύω.
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

Τι τζαμάκι λες να προτιμήσω;

Σκέφτομαι να βάλω full face.

Έχεις κάποια μάρκα συγκεκριμένη να προτείνεις;

Ή ό,τι και να βάλω θα είναι καλύτερο από αυτό που έχει;

Edited by gongisone
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

Τι τζαμάκι λες να προτιμήσω;

Σκέφτομαι να βάλω full face.

Έχεις κάποια μάρκα συγκεκριμένη να προτείνεις;

Ή ό,τι και να βάλω θα είναι καλύτερο από αυτό που έχει;

Δεν μπορώ να σε βοηθήσω καθώς δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ τζαμάκι. Χρησιμοποιώ πάντα θήκες book/wallet. Πάντως ό,τι κι αν βάλεις καλύτερη θα είναι απ την εργοστασιακή.
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

Τι τζαμάκι λες να προτιμήσω;

Σκέφτομαι να βάλω full face.

Έχεις κάποια μάρκα συγκεκριμένη να προτείνεις;

Ή ό,τι και να βάλω θα είναι καλύτερο από αυτό που έχει;

Nillkin και spigen είναι δύο πολύ ασφαλείς επιλογές. Η πρώτη πιο οικονομική από την δεύτερη. Όσα τζαμακια nillkin εχω βάλει μου προστάτεψαν το κινητό άριστα.
Link to comment
Share on other sites

Nillkin και spigen είναι δύο πολύ ασφαλείς επιλογές. Η πρώτη πιο οικονομική από την δεύτερη. Όσα τζαμακια nillkin εχω βάλει μου προστάτεψαν το κινητό άριστα.

 

Αυτές ειναι οι μάρκες θηκών που αγοράζω πάντα! Βέβαια, Spigen θήκη για αυτό το κινητό δεν υπάρχει

Επίσης καλές είναι και οι Ringke και UAG. Βγάζουν όμως για επιλεγμένα μοντέλα...

Edited by atillas24

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Nillkin και spigen είναι δύο πολύ ασφαλείς επιλογές. Η πρώτη πιο οικονομική από την δεύτερη. Όσα τζαμακια nillkin εχω βάλει μου προστάτεψαν το κινητό άριστα.

 

Αυτές ειναι οι μάρκες θηκών που αγοράζω πάντα! Βέβαια, Spigen θήκη για αυτό το κινητό δεν υπάρχει

Επίσης καλές είναι και οι Ringke και UAG. Βγάζουν όμως για επιλεγμένα μοντέλα...

 

Ωραία, θα το ψάξω. Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω υπάρχει η δυνατότητα για double tap για να ξυπνάει η συσκευη;

Επίσης ενώ έχω βάλει δακτυλικό αποτύπωμα κάποιες φορές μου ζητάει κωδικό γιατί η συσκευή έχει κλειδωθεί από το διαχειριστή; η κάτι τέτοιο. Επειδή την έχω σαν δεύτερη προς το παρόν. Δεν έχω καταφέρει να τσεκάρω ποτέ γίνεται αυτό. Κάποια βοήθεια;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω υπάρχει η δυνατότητα για double tap για να ξυπνάει η συσκευη;

Επίσης ενώ έχω βάλει δακτυλικό αποτύπωμα κάποιες φορές μου ζητάει κωδικό γιατί η συσκευή έχει κλειδωθεί από το διαχειριστή; η κάτι τέτοιο. Επειδή την έχω σαν δεύτερη προς το παρόν. Δεν έχω καταφέρει να τσεκάρω ποτέ γίνεται αυτό. Κάποια βοήθεια;

Ευχαριστώ

 

Το EMUI καθε 4 μερες (σερι ενεργη η συσκευη) νομιζω σου ζηταει να βαλεις τον κωδικο για να το ξεκλειδωσεις, το εχουν για extra ασφαλεια.

Μπορει να λες αυτο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω υπάρχει η δυνατότητα για double tap για να ξυπνάει η συσκευη;

Επίσης ενώ έχω βάλει δακτυλικό αποτύπωμα κάποιες φορές μου ζητάει κωδικό γιατί η συσκευή έχει κλειδωθεί από το διαχειριστή; η κάτι τέτοιο. Επειδή την έχω σαν δεύτερη προς το παρόν. Δεν έχω καταφέρει να τσεκάρω ποτέ γίνεται αυτό. Κάποια βοήθεια;

Ευχαριστώ

 

Έχεις εγκαταστήσει άλλον launcher;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Έχεις εγκαταστήσει άλλον launcher;

 

Ναι έχω βάλει poco launcher. Λόγο ότι έχω συνηθίσει να τραβάω προς τα πάνω το συρτάρι εφαρμογών και όχι να πατάω στο κέντρο. Αν ακόμα υπάρχει διπλό ταπ για ξύπνημα της συσκευής. Η πάω για nova launcher; ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω βάλει poco launcher. Λόγο ότι έχω συνηθίσει να τραβάω προς τα πάνω το συρτάρι εφαρμογών και όχι να πατάω στο κέντρο. Αν ακόμα υπάρχει διπλό ταπ για ξύπνημα της συσκευής. Η πάω για nova launcher; ευχαριστώ

 

Ο Nova έχει διπλό ταπ για ο,τι θες, ίσως όμως θα πρέπει να αγοράσεις τη φουλ έκδοση. Βέβαια είναι ο καλύτερος launcher οπότε δε θα τα κλαις τα λεφτά σου. Σε κάθε περίπτωση θα πρέπει να δώσεις δικαιώματα διαχειριστή στον εκάστοτε εκκινητή για να ξεκλειδώνει άμεσα χωρίς να σου ζητάει κάτι άλλο. Το είχα πάθει και γω...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σόρυ αν γράφω σε λάθος θέμα, αλλά έχει κανείς το P Smart Pro?

To έχει ο Γερμανός προσφορά στα 199€! (200 είναι το budget μου)

Αξίζει λέτε? Έχει κάποιο μεγάλο αρνητικό? Android 10 παίρνει?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σόρυ αν γράφω σε λάθος θέμα, αλλά έχει κανείς το P Smart Pro?

To έχει ο Γερμανός προσφορά στα 199€! (200 είναι το budget μου)

Αξίζει λέτε? Έχει κάποιο μεγάλο αρνητικό? Android 10 παίρνει?

Ευχαριστώ.

Εχω το Honor 9X που είναι πανομοιότυπα. Η μονη διαφορά είναι ότι το Huawei έχει 2gb ram περισσότερη. Ο μόνος λόγος που δεν το προτίμησα και πήρα το 9Χ ηταν οτι το huawei έχει πρότυπο wifi Wi-Fi 802.11 b/g/n που είναι λιγο απαρχαιωμένο. Διστασα λόγω αυτού συν το οτι το Honor ηταν φθηνότερο. Πάντως εχει ηδη Android 10 και EMUI 10 κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P Smart Z (2019)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...