Jump to content

Huawei P Smart Z (2019)


filipdent
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από αρκετό καιρό στο iOS,είπα να δοκιμάσω το Android ξανά χωρίς να δώσω πολλά χρήματα. Και έτσι αποφάσισα τα πάρω αυτό το κινητό. Έτρεχε και μια προσφορά στα 225 στους επισήμους.

Ήθελα να δοκιμάσω μια μεγάλη οθόνη και πραγματικά είναι πανέμορφο και χωρίς κάτι στην οθόνη,μιας και είναι πραγματικά full view αφού η selfie camera είναι pop up.

Το στήνω ακόμη αλλά έχω ενθουσιαστεί μέχρι τώρα,ιδίως με την τιμή του σε σχέση με αυτά που βλέπω.

 

Edit:η συσκευή για τα χρήματα της είναι απίστευτη. Ιδίως ο χειρισμός με τα δάχτυλα,η κρυμμένη pop up camera,η full wiew οθόνη,η μεγάλη μπαταρία.

Απορώ που δεν υπάρχει καθόλου ενδιαφέρον στο νήμα αυτό. Πραγματικά απορώ. Καλημέρα.

Edited by filipdent
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 105
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μετά από λίγες μέρες συμβίωσης μαζί του, έχω να πω ότι στα 200€ που παίζει περίπου, δεν έχει αντίπαλο... Οθονάρα, μπαταρία, ηχείο τα δυνατά του σημεία. Μου λείπει το double tap to wake κι ένα λαμπάκι Led για τις ειδοποιήσεις.

 

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγες μέρες συμβίωσης μαζί του, έχω να πω ότι στα 200€ που παίζει περίπου, δεν έχει αντίπαλο... Οθονάρα, μπαταρία, ηχείο τα δυνατά του σημεία. Μου λείπει το double tap to wake κι ένα λαμπάκι Led για τις ειδοποιήσεις.

 

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έτσι έτσι. Έχει όμως raise to wake και το δακτυλικό που θέλει απλα να το ακουμπήσεις και χωρίς να έχει ανοίξει η συσκευή. Για τα λεφτά του είναι αστέρι. Το είχα σε λειτουργία πτησης με ενδιάμεσες update μέσω WiFi και Καρατζή σε η μπαταρία του 15 μέρες και έχει και 20%. Πρώτη φορά συσκευή Android με συμπεριφορά iphone.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ενδιαφέρομαι και γω να το πάρω αυτό το κινητό. Απο θέμα κάμερας πώς τα πάει περίπου; νυχτερινή λήψη εχει αρκετό θόρυβο; μήπως έχεις δοκιμάσει ήχο απο ακουστικά; επίσης έχει θύρα type c ή κάνω λάθος;

 

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορώ να εκτιμήσω κάμερα και ήχο γιατί δεν είμαι απαιτητικός χρήστης. Σπάνια βγάζω φωτογραφίες. Το ηχείο πάντως είναι δυνατό και ναι, έχει type c.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορώ να εκτιμήσω κάμερα και ήχο γιατί δεν είμαι απαιτητικός χρήστης. Σπάνια βγάζω φωτογραφίες. Το ηχείο πάντως είναι δυνατό και ναι, έχει type c.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγινε φιλε μου, ευχαριστώ!

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν μπαίνει Gcam σε αυτό το κινητό?
Έψαξες κανα xda να δειε αν λενε τπτ;

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν μπαίνει Gcam σε αυτό το κινητό?

 

δυστυχώς σε kirin επεξεργαστές χλωμό.. και να μπαίνει δεν θα αποδίδει όπως πρέπει

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το πηρα δωρο στη γυναικα σαν αντικαταστατη ενος LeEco lemax2. Πραγματικα εχει παθει μεγαλη πλακα. Σουπερ σε ολα του. Ακομα κι εγω που εχω το P20 Pro το γλυκοκοιταζω που και που. Πραγματικα απιστευτη συσκευη!!
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα δωρο στη γυναικα σαν αντικαταστατη ενος LeEco lemax2. Πραγματικα εχει παθει μεγαλη πλακα. Σουπερ σε ολα του. Ακομα κι εγω που εχω το P20 Pro το γλυκοκοιταζω που και που. Πραγματικα απιστευτη συσκευη!!
Για πες μας εντυπώσεις με τη πρώτη ευκαιρία αν μπορέσεις. Κάμερα, ήχος (και απο ακουστικά
Link to comment
Share on other sites

Οθονη παρα πολυ καλη, με ωραια και ζωντανα χρωματα. Αστραπιαια αποκριση σε ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ. Ισα που ειναι πιο γρηγορο απο το P20 pro μου (ενταξει εχω καμμια 300 εφαρμογες μεσα, αλλα και παλι..) Ηχος κρυσταλινος και καθαρος στις κλησεις (Θα ηθελα λιγο υψηλοτερη ενταση οταν ακους απο τα ηχεια, το ιδιο προβλημα εχει και το δικο μου) Μπαταρια??? Απλα ξεχνας να το φορτισεις. Καμερα πολυ καλη. Οχι κορυφαια αλλα πολυ καλη.

Και σαν συσκευη ειναι κουκλι σκετο. εχουμε το κυππαρισι χρωμα, πολυ ωραιο.

 

Πολυ κριμα που εχει κλειδωμενους bootloaders η Huawei. Με ρουταρισμα ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΠΙΑΣΤΕΣ οι συσκευες της. Αυτο θα ειναι το πιο σοβαρο προβλημα τους και οχι η απουσια playstore που λενε. Playstore με τον εναν η τον αλλο τροπο θα βαλεις.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Οθονη παρα πολυ καλη, με ωραια και ζωντανα χρωματα. Αστραπιαια αποκριση σε ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ. Ισα που ειναι πιο γρηγορο απο το P20 pro μου (ενταξει εχω καμμια 300 εφαρμογες μεσα, αλλα και παλι..) Ηχος κρυσταλινος και καθαρος στις κλησεις (Θα ηθελα λιγο υψηλοτερη ενταση οταν ακους απο τα ηχεια, το ιδιο προβλημα εχει και το δικο μου) Μπαταρια??? Απλα ξεχνας να το φορτισεις. Καμερα πολυ καλη. Οχι κορυφαια αλλα πολυ καλη.

Και σαν συσκευη ειναι κουκλι σκετο. εχουμε το κυππαρισι χρωμα, πολυ ωραιο.

 

Πολυ κριμα που εχει κλειδωμενους bootloaders η Huawei. Με ρουταρισμα ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΠΙΑΣΤΕΣ οι συσκευες της. Αυτο θα ειναι το πιο σοβαρο προβλημα τους και οχι η απουσια playstore που λενε. Playstore με τον εναν η τον αλλο τροπο θα βαλεις.

Μια χαρά λοιπόν. Ευχαριστώ! Να το χαρείτε ευχομαι!

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οθονη παρα πολυ καλη, με ωραια και ζωντανα χρωματα. Αστραπιαια αποκριση σε ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ. Ισα που ειναι πιο γρηγορο απο το P20 pro μου (ενταξει εχω καμμια 300 εφαρμογες μεσα, αλλα και παλι..) Ηχος κρυσταλινος και καθαρος στις κλησεις (Θα ηθελα λιγο υψηλοτερη ενταση οταν ακους απο τα ηχεια, το ιδιο προβλημα εχει και το δικο μου) Μπαταρια??? Απλα ξεχνας να το φορτισεις. Καμερα πολυ καλη. Οχι κορυφαια αλλα πολυ καλη.

Και σαν συσκευη ειναι κουκλι σκετο. εχουμε το κυππαρισι χρωμα, πολυ ωραιο.

 

Πολυ κριμα που εχει κλειδωμενους bootloaders η Huawei. Με ρουταρισμα ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΠΙΑΣΤΕΣ οι συσκευες της. Αυτο θα ειναι το πιο σοβαρο προβλημα τους και οχι η απουσια playstore που λενε. Playstore με τον εναν η τον αλλο τροπο θα βαλεις.

 

και το δακτυλικό δουλεύει άμεσα και η μπαταρία ρε παιδιά,είναι βράχος. σε αυτά τα λεφτά θα έπρεπε να ήταν best seller και το νήμα γεμάτο.

μου λείπει μόνο tap to wake και notification led.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι τα μόνα που λείπουν από μία άψογη για τα λεφτά της συσκευή. Τόσο δύσκολο ήταν πια να τα προβλέψουν - προσθέσουν;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι τα μόνα που λείπουν από μία άψογη για τα λεφτά της συσκευή. Τόσο δύσκολο ήταν πια να τα προβλέψουν - προσθέσουν;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το tap to wake λύνεται εύκολα με ένα software update. τώρα για τα notification,έστω με έναν επαναλαμβανόμενο ήχο θα ήταν μια χαρά. αλλά και πάλι η συσκευή είναι φοβερή. βέβαια σε οριζόντια θέση χάνει πολύ πληροφορία στο πάνω κάτω,αλλά είμαι μόδα τελευταία σε πολλά κινητά.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Στα 64GB βγαίνει σε δύο εκδόσεις RAM (3BG / 4GB)?
Νομίζω μια και μοναδικη ειναι (4/64)

 

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με ρώτησε ένας φίλος και δεν βρήκα ξεκάθαρη απάντηση για το Playstore.
Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς. Να βρεις απάντηση από πού... Τέλος πάντων, εννοείται ότι playstore έχει κανονικά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κανονικά έχει playstore και μάλιστα ταχύτατη ενημέρωση των εφαρμογων.
Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

199€ το κινητάκι στη Black Friday για όσους αγοράζουν από "γνωστές αλυσίδες" κλπ. Για όποιον ενδιαφέρεται πάντως, ας κοιτάξει και το Honor 9X. Kυκλοφορεί 4/12 στα 270€. Είναι ακριβώς το ίδιο τηλέφωνο με το P Smart Z απλά "φοράει" καλύτερη κάμερα. Τριπλή, 48mp κτλ.

 

Στάλθηκε από το NEM-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P Smart Z (2019)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...