Jump to content

Samsung Galaxy Note 10


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τηλέφωνο το πήρα για δώρο.πραγματικα εξαιρετικό.

Μέγεθος,οθόνη κι από οτι μου λέει και αυτονομία πολύ καλό.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την αναβάθμιση έχουμε κάτι νέο ;
Ναι όλα αυτά!c47eb68b2c06ff7dd2f8dc42ae9a2a30.jpgc842f0850103cd8af0c11e11ea43b28a.jpg

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Βελτίωση στη συσκευή με την τελευταία αναβάθμιση.

Η κάμερα ειδικα μου φαίνεται αρκετά καλύτερη.

Τώρα για μπαταρία δε μπορώ να πω γιατί το ακουμπάω συχνά στον ασύρματο φορτιστή.

Δε νομίζω να βελτιώθηκε.

 

Στάλθηκε από το SM-N970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Έχει γίνει λίγο πιο σβέλτο.Και μπαταρία έχω δει διαφορά προς το καλύτερο.Οχι κάτι τρελό,αλλά έχω δει.

Κάμερα ακόμα δεν δοκίμασα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο thread. Ψάχνω για κινητό μια και τα δικό μου τα έπαιξε αιφνιδιαστικά.

Ενδιαφέρομαι για την συσκευή σας ( για μεταχειρισμένο αν βρω ) και θα ήθελα να ρωτήσω για την μπαταρία μόνο. Την βγάζει την μέρα με σχετικά νορμάλ plus χρήση ;

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τι εννοείς νορμάλ χρήση. Δεν είναι και το πιο δυνατό του σημείο η μπαταρία (ίσως το μόνο μειονέκτημα κατ'εμέ) αλλά μην νομίζεις ότι είναι χάλια. Προσωπικά με τα πάντα ανοιχτά, 3 mail accounts, smartwatch 24/7 συνδεδεμένο, το βγάζω 6:30 το πρωί από τον φορτιστή και με βαριά χρήση το απόγευμα στις 18:00 είμαι με περίπου 30%. Με ένα 15 λεπτό φόρτισης ειμαι οκ και με το παραπάνω μέχρι να πέσω για ύπνο. Αν δεν το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα, πάλι με τα πάντα ανοιχτά, άνετα την βγάζει την μέρα. Αν σκέφτομαι να αλλάξω; ΟΧΙ! Αν θα το ξαναπροτιμουσα έναντι του ανταγωνισμού; Ναι! Μην το σκέφτεσαι το κινητό είναι ΚΟΡΥΦΗ!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πριν από αυτό είχα Note 9 με αντροιντ 10,θα πω πως είναι λίγο χειρότερο σε αυτονομία από ένα Note 9.Μετρια πράγματα δηλαδή,αλλά δεν θα σε προβληματίζει αρκεί να ξέρεις τι αγοράζεις.Δεν είναι δηλαδή Huawei P30 pro.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ γα την ενημέρωση παιδιά.

Μια ερώτηση ακόμη, εφαρμογές call recorder τύπου cube acr ,τρέχουν κανονικά στο κινητό σας;

Σε ορισμένες άλλες συσκευές λόγω λογισμικού δεν ακούγεται ο συνομιλητής. Έχει τεστάρει κάνεις?

Αν κάποιος το βαρέθηκε κ το πουλάει pm :)

Link to comment
Share on other sites

Το cube acr που χρησιμοποιώ εγώ δουλεύει μια χαρά.Με ακουστικά βέβαια δεν ξέρω.

Εγώ δεν παίζει να το πουλήσω για αρκετό καιρό.

Βρήκα επιτέλους το ιδανικό μέγεθος,βάρος,ικανότητες,δύναμη και πενάκι και δεν έχω ματια για άλλο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Σε περίπτωση που δεν το γνωρίζετε, αν το δακτυλικό αποτύπωμα δε δουλεύει σωστά, ανατρέξτε και εφαρμόστε αυτά που αναφέρονται στο πόστ #3269 του νήματος Note 10+ και θα δείτε πολύ μεγαλη διαφορά:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Η συσκευή είναι στα υπόψη για αγορά όταν πέσει λίγο ακόμα η τιμή του, οπότε με τη σειρά μου να ρωτήσω αν τελικά παρατηρήθηκε όντως κάποια έστω και μικρή βελτίωση στην μπαταρία μετά την αναβάθμιση σε android 10. Επίσης, θα ήθελα να ρωτήσω πως τα πηγαίνει η συσκευή με την διατήρηση εφαρμογών- services στο backround και δεν εννοώ to mustitasking. Εννοώ για παράδειγμα εφαρμογές όπως το Cube ACR, που ανέφερε ένας φίλος σε προηγούμενο ποστ για εγγραφή κλήσεων, που για κάποιο λόγ0 θα πρέπει να βρίσκονται σε λειτουργία στο παρασκήνιο χωρίς να της ενεργοποιώ. Tώρα έχω ένα LG V30 στο οποίο έχω εγκατεστημενες πολλές που μου είναι χρήσιμες και ομολογώ ότι είναι εξαιρετικό στο συγκεκριμένο κομμάτι, όλα τρέχουν άψογα. (Παρεπιπτώντος εξαιρετική συσκευή το V30 , πολύ αδικημένη, συγνώμη για το off topic.) Γνωρίζω δε ότι μερικές συσκευές είναι πιο επιθετικές με τις εφαρμογές του παρασκηνίου.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να απαντήσει;;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι επιπέδου S7 edge και λιιιγο χειρότερη από Note 9.

Η αναβάθμιση το έκανε τέλειο παντού ,αλλά η χρήση που κάνει ο καθένας μας είναι διαφορετική.

Το cube acr που χρησιμοποιώ,το έχω στην αυτόματη εγγραφή κλήσεων.Εχει επιλογή να μη γίνεται εγγραφή αυτόματα.Αν δεν θες να τρέχει συνέχεια το βάζεις να παραμένει ανενεργό μέχρι να το χρειαστείς.Γενικα μπορείς να θέτεις σε αδρανεια οποια εφαρμογή θες.

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα

Παίζει στο best price στα 589€

Αξίζει?

8/256

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Παίζει στο best price στα 589€

Αξίζει?

8/256

 

Sent from my RMX1931 using Tapatalk

Για μένα ναι αν δεν θες μια ογκώδη συσκευή.

Αν δεν χρειάζεσαι το πενάκι υπάρχουν κι άλλες επιλογές.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδιά εχω το note 10 8/256 καμια βδομάδα!!εχω αλλαξει όπως όλοι μας εδω αρκετές συσκευές:)μου αρεσει αρκετα και βλεπω να το κραταω κανα χρονο τρομερη οθονη ταχύτητα σε γενικές γραμμές αρκετά καλό μια ερώτηση η κατανάλωση μπαταρίας αλλάζει με την χρηση δεύτερης σιμ?
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι.Λογικο δεν ειναι ότι θα τρώει λίγο παραπάνω μπαταρια;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πριν από αυτό είχα Note 9 με αντροιντ 10,θα πω πως είναι λίγο χειρότερο σε αυτονομία από ένα Note 9.Μετρια πράγματα δηλαδή,αλλά δεν θα σε προβληματίζει αρκεί να ξέρεις τι αγοράζεις.Δεν είναι δηλαδή Huawei P30 pro.

 

Τι sot περίπου βγάζεις;

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τι sot περίπου βγάζεις;

 

4-5 ώρες περίπου.Αν τύχει και λιώσω σε παιχνίδια πιο κάτω.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...