Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή χρονιά σε όλους

Στη φροντίδα συσκευής μπαταρία

όταν θέλω να δω το screen on time της οθόνης μου εμφανίζει το ημερήσιο.

Υπάρχει τρόπος να βλέπω το συνολικό SOT από τότε που το έβγαλα από την πρίζα?

Αλλιώς κάποια εφαρμογή γιατί μετά 2 χρόνια με Xiaomi τα έχω ξεχάσει κάπως εκεί το είχε εύκολο

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα περιμένεις την αναβάθμιση σε Android 11 που έρχεται τις επόμενες ημέρες. Εκεί επαναφέρουν αυτό το χαρακτηριστικό.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένεις την αναβάθμιση σε Android 11 που έρχεται τις επόμενες ημέρες. Εκεί επαναφέρουν αυτό το χαρακτηριστικό.
Σε ευχαριστώ πολύ

Μήπως ξέρεις εσύ ή κάποιος άλλος αν η εφαρμογή cube acr call recorder συνεχίζει να δουλεύει κανονικά και στο android 11??

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ok , ευχαριστω.

 

Και κολπακι για να γινει το κινητο πολυ πιο γρηγορο , το εχω κανει .. καμια σχεση ...παει 10 φορες πιο γρηγορα ! !

 

βαλτε τις Επιλογες Προγραματιστη , και στο σχεδιο τις τρεις επιλογες της φωτο μειωστε απο 1x σε 0,5x , θα δειτε αρκετη διαφορα ! !

 

https://files.fm/u/ny7q5zhp4#/view/ayd46yhvf

Το δοκίμασα και έχεις δίκιο, αισθητή η διαφορά.

Υπάρχει όμως κάποια επίπτωση στη μπαταρία ή σε κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και έχεις δίκιο, αισθητή η διαφορά.

Υπάρχει όμως κάποια επίπτωση στη μπαταρία ή σε κάτι άλλο;

 

το πηρα το Note εδω και 3 περιπου μερες , του εχω κανει τρεις φορτισεις μεχρι στιγμης , το εκανα απο την δευτερη φορτιση και εχω την ενυπωση οτι εχει βελτιωθει λιγο η μπαταρια, απο 100% με την ρυθμιση αυτη εχω δει καλυτερο αποτελεσμα σε σχεση με πριν.

 

παντως το κινητο φυσαει , ειχα το oneplus 7 pro πριν ... καμια σχεση ..... πολυ πιο ολοκληρωμενο κινητο το note, και αρχιζω και πιστευω σιγα σιγα οτι τελικα ολο αυτο το σκηνικο με τα herz στην οθονη περισσοτερο εμπορικο τρικ ειναι παρα βελτιωση , με 90 herz το onelpus και το note 10+ παει πιο τουμπανο , μαλλον τα πολλα herz ειναι μαπα το καρπουζι ! !

 

ασε που εχω μπει στην πριζα τωρα , γιατι μαλλον θα ειναι ενα κινητο που θα το κρατησω χρονια ... να παρω απο εξωτερικο το note 10+ 5G , τι λετε αξιζει ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά! Έρχομαι από Huawei p30 pro, βλέπω σαφώς καλύτερη οθόνη και ήχο, χειρότερη κάμερα ειδικά σε κλειστό χώρο σε σημείο που δεν το περίμενα. Δεν ξέρω αν έχετε κάποια tips , έβαλα και gcam με ελαφρώς καλύτερα αποτελέσματα απο την stock. Το κινητό αγοράστηκε μεταχειρισμένο από forum χωρίς απόδειξη και αφού ο πωλητής με διαβεβαίωσε ότι αγοράστηκε τέλος Αυγούστου 2020. Μίλησα με την Samsung και μέσω imei μου έδωσαν εγγύηση μέχρι και 11/2021 γιατί μπορούν να δούνε μόνο ημερομηνία εισαγωγής και όχι πώλησης. Ξέρει κανείς τι ακριβώς ισχύει; Καλώς σας βρήκα και πάλι!
Link to comment
Share on other sites

Αν ρωτάς για την κάμερα δεν ξέρω να σου πω.

Για την εγγύηση είσαι καλυμμένος όμως.Ειδικα στην σμαρτεκ αρκεί η ημερομηνία που έγραψες για να σε εξυπηρετήσει.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω είναι περίεργο να μην μπορεί να βρεθεί η ημερομηνία πωλήσης... Ψάχνοντας κι εγώ στο imei info βλέπω Production Date: 15/11/2019. Είναι παράδοξο. Αγοράζω μια συσκευή, χάνω την απόδειξη και η Samsung παρουσιάζει υπολογίζει την εγγύηση από την ημερομηνία κατασκευής.. Edited by davelos
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια και εχω 3-4 μερες off απο την δουλεια, αξιζει να βαλω την 11 απο Γερμανια να το ψαχουλεψω ή να περιμενω; Εχει τιποτα εξτρα περιργες εφαρμογες η τιποταπεριεργα;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω είναι περίεργο να μην μπορεί να βρεθεί η ημερομηνία πωλήσης... Ψάχνοντας κι εγώ στο imei info βλέπω Production Date: 15/11/2019. Είναι παράδοξο. Αγοράζω μια συσκευή, χάνω την απόδειξη και η Samsung παρουσιάζει υπολογίζει την εγγύηση από την ημερομηνία κατασκευής..

 

Αν αγοράσεις μια συσκευή και χάσεις την απόδειξη πολύ απλά πας από εκεί που το αγόρασες (είτε με απόδειξη είτε με τιμολόγιο) και κάνεις μια επανεκτυπωση ώστε να ισχύει κανονικά... Αν δεν μπορείς να κάνεις ούτε αυτό τότε κάτι περίεργο συμβαίνει με την αγορά ή επαναπωληση και δεν ευθύνεται η εταιρεία αντίθετα μάλιστα σε καλύπτει μέσο imei δηλαδή ημερομηνία κατασκευής... Και πάλι καλά...

Βέβαια υπάρχει και η huawei που καταγραφή την πρώτη ενεργοποίηση της συσκευής και σε καλύπτει από αυτή την ημερομηνία... Αλλα η Samsung δεν το ορίζει έτσι... Πάντα φιλικά

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω είναι περίεργο να μην μπορεί να βρεθεί η ημερομηνία πωλήσης... Ψάχνοντας κι εγώ στο imei info βλέπω Production Date: 15/11/2019. Είναι παράδοξο. Αγοράζω μια συσκευή, χάνω την απόδειξη και η Samsung παρουσιάζει υπολογίζει την εγγύηση από την ημερομηνία κατασκευής..
Είσαι καλυμμένος μέχρι 14/11/2021 οπότε.

Πολλές φορές αγοράζουν διάφοροι ονομαστική απόδειξη που κατά την πώληση δεν θέλουν να δώσουν ή αγοράζουν με τιμολόγιο και το κρατάνε(αν και θα μπορούσε να σου δώσει μια φωτοτυπία) ή τους τα δίνουν εταιρικά και δεν έχουν απόδειξη έτσι κι αλλιώς.

Μην αγχώνεσαι έχω αγοράσει πολλές φορές Samsung χωρίς απόδειξη.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες μου κολλάει ο gogle σε πολλές σελίδες. Άμα κάνω επαναφωρτωση σελίδας επανέρχεται. Έχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο προβλημα.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την κάμερα έχει κάποιος tips? Τι ρυθμίσεις έχετε για την μπαταρία; το Την βλέπω να πέφτει ραγδαία συγκριτικά με p30 Pro...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα, χρονια πολλα και καλη χρονια ευχομαι σε ολους!Μια βοηθεια θα ηθελα.Ξαφνικα σταματησαν να λειτουργουν καποιες εφαρμογες του NICE LOCK. Το task changer ,το quick star δεν δουλευουν, ενω το One hand operation και ολα τα δουλευουν κανονικα.Καμια ιδεα κανεις??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια και εχω 3-4 μερες off απο την δουλεια, αξιζει να βαλω την 11 απο Γερμανια να το ψαχουλεψω ή να περιμενω; Εχει τιποτα εξτρα περιργες εφαρμογες η τιποταπεριεργα;

Αξίζει φίλε να την περάσεις. Έχει πολλά καλούδια, εγώ την πέρασα προχθές και ακόμα ανακαλύπτω.

Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσεις μια συσκευή και χάσεις την απόδειξη πολύ απλά πας από εκεί που το αγόρασες (είτε με απόδειξη είτε με τιμολόγιο) και κάνεις μια επανεκτυπωση ώστε να ισχύει κανονικά... Αν δεν μπορείς να κάνεις ούτε αυτό τότε κάτι περίεργο συμβαίνει με την αγορά ή επαναπωληση και δεν ευθύνεται η εταιρεία αντίθετα μάλιστα σε καλύπτει μέσο imei δηλαδή ημερομηνία κατασκευής... Και πάλι καλά...

Βέβαια υπάρχει και η huawei που καταγραφή την πρώτη ενεργοποίηση της συσκευής και σε καλύπτει από αυτή την ημερομηνία... Αλλα η Samsung δεν το ορίζει έτσι... Πάντα φιλικά

 

Καλημέρα και χρονιά πολλά. Έχει ξεκινήσει και η Samsung και μετράει την εγγύηση της συσκευής από την μέρα που ενεργοποιηθεί, όπως έχει τόσα χρόνια η iPhone , Sony Ericsson κτλ. . Έτσι από την μέρα που ανοίγεις την συσκευή και συνδέετε στο internet αρχίζει και η εγγύηση σου. Η απόδειξη χρειάζεται και αυτή αν σε περίπτωση κλειδώσεις την συσκευή σου και πας στην επίσημη αντιπροσωπία να στο ξεκλειδώσει

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα, χρονια πολλα και καλη χρονια ευχομαι σε ολους!Μια βοηθεια θα ηθελα.Ξαφνικα σταματησαν να λειτουργουν καποιες εφαρμογες του NICE LOCK. Το task changer ,το quick star δεν δουλευουν, ενω το One hand operation και ολα τα δουλευουν κανονικα.Καμια ιδεα κανεις??
Να περάσεις το Good lock από το Galaxy store, όπου είναι και το κανονικό app ειδικό για τα Samsung. Αυτό το Nice lock - πως το λένε, πολύ αντιγραφή μου φαίνεται... Δεν το ξέρω.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Να περάσεις το Good lock από το Galaxy store, όπου είναι και το κανονικό app ειδικό για τα Samsung. Αυτό το Nice lock - πως το λένε, πολύ αντιγραφή μου φαίνεται... Δεν το ξέρω.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπερα και καλη χρονια φιλε μου!Ευχαριστω για την απαντηση.Το good lock το κατεβασα σαν αρχειο apk ,δεν το ειχε στο store.Δουλευει μια χαρα,και επισης μετα απο απεγκατασταση και εγκατασταση ξανα ,διορθωσα και το αλλο θεμα με το nice lock.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρονιά πολλά. Έχει ξεκινήσει και η Samsung και μετράει την εγγύηση της συσκευής από την μέρα που ενεργοποιηθεί, όπως έχει τόσα χρόνια η iPhone , Sony Ericsson κτλ. . Έτσι από την μέρα που ανοίγεις την συσκευή και συνδέετε στο internet αρχίζει και η εγγύηση σου. Η απόδειξη χρειάζεται και αυτή αν σε περίπτωση κλειδώσεις την συσκευή σου και πας στην επίσημη αντιπροσωπία να στο ξεκλειδώσει

 

Καλή χρονιά σε όλους. Που φαίνεται ή που καταγράφεται η πρώτη ενεργοποίηση της συσκευής?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρονιά πολλά. Έχει ξεκινήσει και η Samsung και μετράει την εγγύηση της συσκευής από την μέρα που ενεργοποιηθεί, όπως έχει τόσα χρόνια η iPhone , Sony Ericsson κτλ. . Έτσι από την μέρα που ανοίγεις την συσκευή και συνδέετε στο internet αρχίζει και η εγγύηση σου. Η απόδειξη χρειάζεται και αυτή αν σε περίπτωση κλειδώσεις την συσκευή σου και πας στην επίσημη αντιπροσωπία να στο ξεκλειδώσει

 

Δεν ισχύει αυτό που λες. Η επίσημη απάντηση της Samsung είναι πως χωρίς απόδειξη ως διάστημα εγγύησης υπολογίζεται από την ημερομηνία κατασκευής (!) της συσκευής...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η αναβάθμιση τα σπάει.Την πέρασα κι εγώ χτες μέσω odin με home csc κι είδα βελτίωση παντού έστω κι οριακή.Μονο μπαταρία δεν μπορώ να πω ακόμη.

Εγώ βέβαια δεν έχω το plus ,αλλά φαντάζομαι ίδια είναι.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η αναβάθμιση τα σπάει.Την πέρασα κι εγώ χτες μέσω odin με home csc κι είδα βελτίωση παντού έστω κι οριακή.Μονο μπαταρία δεν μπορώ να πω ακόμη.

Εγώ βέβαια δεν έχω το plus ,αλλά φαντάζομαι ίδια είναι.

 

Το σκεφτομαι και γω αλλα δισταζω λιγο , λογω που ειναι γεμρανικη ειδες κατι περιεργο ? απο εφαρμογες εχει κατι αλλο ? Το λεω γιατι πριν χρονια ειχα περασει σε samsnung μεσω odin οχι Ελληνικη ρομ σε καπιο κινητο ( αν θυμαμαι καλα ηταν S8 ) και δεν μου εβλεπε το δυκτιο , μου ελεγε " Μη εγγεγραμμένο στο δυκτιο " ( cosmote εχω )

Αμα οντος τοτε ειναι ΟΚ σε ολα της να την βαλω και γω.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα της είναι οκ.Εχουν αλλάξει λίγο το interface,και είναι σίγουρα λίγο πιο smooth το κινητό,ακόμα κι αν δεν κάνεις καθαρή εγκατάσταση.Συν κάποια καλούπια που έχει όπως το double tap για κλείσιμο της οθόνης.

Κατεβάζεις την Ρομ και το Odin 3.13.1

Βάζεις στα κουτάκια που αντιστοιχεί το κάθε κομμάτι και στο CSC βάζεις το Home Csc (αν δεν θες να σου σβηστεί κάτι.Αν θες καθαρή εγκαταση βάλε το σκέτο CSC).

Φλασαρεις κι είσαι έτοιμος.

Φυσικά σε κάθε φλασαρισμα υπάρχει η πιθανότητα λάθους ή αποτυχίας και να πάει κάτι στραβά.Δυσκολο αλλά μπορεί να συμβεί.Οπως καταλαβαίνεις δεν παίρνω καμία ευθύνη ,κι αν δεν ξέρεις τι κάνεις μην το επιχειρήσεις.

Αν πάλι σε τρώει έχει πολλούς οδηγούς φλασαρισματος στο youtube.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους. Που φαίνεται ή που καταγράφεται η πρώτη ενεργοποίηση της συσκευής?
Το βλέπουν τα εξουσιοδοτημενα service της samsung. Δεν ξερω αν αργοτερα το κάνουν σαν την iphone οπου μπαίνοντας στο site και δίνοντας το icloud σου το βγαζει.

 

Δεν ισχύει αυτό που λες. Η επίσημη απάντηση της Samsung είναι πως χωρίς απόδειξη ως διάστημα εγγύησης υπολογίζεται από την ημερομηνία κατασκευής (!) της συσκευής...

Ναι αυτο γινόταν μέχρι που άλλαξε στα μεσα Νοεμβρίου απο οτι ειχα ακουσει κ εγω. Μια ερωτηση σε καποιο επίσημο service θα το σιγουρεψουμε

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια φιλε μου!Ευχαριστω για την απαντηση.Το good lock το κατεβασα σαν αρχειο apk ,δεν το ειχε στο store.Δουλευει μια χαρα,και επισης μετα απο απεγκατασταση και εγκατασταση ξανα ,διορθωσα και το αλλο θεμα με το nice lock.
Εγώ πάντως το έχω από το Galaxy store κι όχι το play store. Δεν υπάρχει σίγουρα εκεί.

Χαίρομαι που σε βοήθησα.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...