Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιώργο αυτά έχω

Βασικά αυτά είχα απ'την 10 έκδοση του Android

Δουλεύει τέλεια.

Ελπίζω και μετά που θα κάνω hard reset να δουλεύουν και μετά έτσι καλά 86f843213e2f21cdc4ef0d2fbbfcb8f6.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραία σε ευχαριστώ πολύ.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να μπούμε σε recovery πατώντας Vol- και Power, αρκεί να έχουμε συνδεμένα τα ακουστικά στην θύρα Type-C ή τον αντάπτορα Type-C σε 3.5mm Jack.

 

Το δοκίμασα και ισχύει. Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό αλλά πάντως δουλεύει.

Επιτέλους βρήκα μια χρήση για τα USB C ακουστικά μου λολ!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να μπούμε σε recovery πατώντας Vol- και Power, αρκεί να έχουμε συνδεμένα τα ακουστικά στην θύρα Type-C ή τον αντάπτορα Type-C σε 3.5mm Jack.
Όντως δουλεύει μια χαρά!

Ευχαριστώ!

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι μετά την επαναφορά σε 8 ώρες χωρίς χρήση έχασε 8% πιστεύω είναι καλά.

Μην το κοιτάς καθόλου τώρα θα το δεις μετά από 5 έως 10 φορτίσεις... Ακόμα δεν έχει δει το μοτίβο χρήσης σου, δεν έχει δημιουργήσει τα απαραίτητα cache και πάει λέγοντας... Υπομονή παιδιά θα στρώσει και θα έρθει στα φυσιολογικά επίπεδα όπως πριν....

Εγω για παράδειγμα που δεν έκανα επαναφορά σαν αυτονομία βλέπω ίδια ακριβώς με την 10αρα αλλά στα στατιστικά βλέπω το ONE Ui δεύτερο σε κατανάλωση

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ κάπως να απενεργοποιήσω αυτα τα γελοιά bubbles του android και να επαναφέρω τα κλασσικά του Messenger; Αυτα τα καινουρια ή ειναι τραγικά η κατι κανω λαθος. Παραδειγμα. Εχω 1 bubble ανοιχτο. Εινα μονιμα στα αριστερα της οθονης. Εμενα με βολευει στα δεξια. Τα προηγουμενα απλα τους αλλαζα θεση. Αυτα και να αλλαξω αν τα κλεισω επιστρεφουν αριστερα. Επιπλεον αν εχω ενα bubble αοιχτο και μου στειλει καποιος αλλος μηνυμα δεν ανοιγει bubble οπως πριν αλλα χτυπαει ο ηχος και πρεπει να ανοιξω το messenger. Εχει τυχει να διαβαζω μηνυμα απο τον Χ και ν ανοιξει ξαφνικα μπροστα μου το bubble επειδη εστειλ ο αλλος
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ κάπως να απενεργοποιήσω αυτα τα γελοιά bubbles του android και να επαναφέρω τα κλασσικά του Messenger; Αυτα τα καινουρια ή ειναι τραγικά η κατι κανω λαθος. Παραδειγμα. Εχω 1 bubble ανοιχτο. Εινα μονιμα στα αριστερα της οθονης. Εμενα με βολευει στα δεξια. Τα προηγουμενα απλα τους αλλαζα θεση. Αυτα και να αλλαξω αν τα κλεισω επιστρεφουν αριστερα. Επιπλεον αν εχω ενα bubble αοιχτο και μου στειλει καποιος αλλος μηνυμα δεν ανοιγει bubble οπως πριν αλλα χτυπαει ο ηχος και πρεπει να ανοιξω το messenger. Εχει τυχει να διαβαζω μηνυμα απο τον Χ και ν ανοιξει ξαφνικα μπροστα μου το bubble επειδη εστειλ ο αλλος

Όχι, δυστυχώς δε γίνεται. Και δεν είναι θέμα Samsung. Είναι θέμα Google, που εμφάνισε τα γελοία bubbles στην 11αρα.

Έφαγα χθες το απόγευμα 2 ώρες από τη ζωή μου να ψάχνω τα πάντα στο νετ για τα bubbles.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ κάπως να απενεργοποιήσω αυτα τα γελοιά bubbles του android και να επαναφέρω τα κλασσικά του Messenger; Αυτα τα καινουρια ή ειναι τραγικά η κατι κανω λαθος. Παραδειγμα. Εχω 1 bubble ανοιχτο. Εινα μονιμα στα αριστερα της οθονης. Εμενα με βολευει στα δεξια. Τα προηγουμενα απλα τους αλλαζα θεση. Αυτα και να αλλαξω αν τα κλεισω επιστρεφουν αριστερα. Επιπλεον αν εχω ενα bubble αοιχτο και μου στειλει καποιος αλλος μηνυμα δεν ανοιγει bubble οπως πριν αλλα χτυπαει ο ηχος και πρεπει να ανοιξω το messenger. Εχει τυχει να διαβαζω μηνυμα απο τον Χ και ν ανοιξει ξαφνικα μπροστα μου το bubble επειδη εστειλ ο αλλος
Όχι, δυστυχώς δε γίνεται. Και δεν είναι θέμα Samsung. Είναι θέμα Google, που εμφάνισε τα γελοία bubbles στην 11αρα.

Έφαγα χθες το απόγευμα 2 ώρες από τη ζωή μου να ψάχνω τα πάντα στο νετ για τα bubbles.

Δηλαδή αν πάτε Ρυθμίσεις > Ειδοποιήσεις > Σύνθετες ρυθμίσεις > Αιωρούμενες Ειδοποιήσεις > Ανενεργό ...δεν θα το καταφέρετε; Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλή χρονιά!

Το edge lighting το καταργήσανε;

Μετά την αναβάθμιση, μου άναψε σε κανά-δυο ειδοποιήσεις συστήματος αλλά μετά τίποτα και δεν βρίσκω τις ρυθμίσεις του πουθενά!

 

Άκυρο... το βρήκα!

Πρέπει να επιλέξεις τις σύντομες αναδυόμενες ειδοποιήσεις και σου βγάζει επιλογή για τις ρυθμίσεις του: ''Ρυθμ. σύντομης αναδυόμενης ειδ.''

 

Καλησπέρα. Έβαλα κι εγώ την 11 από χθες αλλά από σήμερα το πρωί όταν πατάω 2πλο κλικ στην οθόνη για να κλείσει μου βγάζει αυτό. Είμαι με nova. Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ με τίποτα να βρω το που να επιλέξω τον νόβα. edff29bdb3e0c5dee7a4577c4b288743.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μου, θα επιλέξεις την προσβασιμότητα στην ειδοποίηση που σου βγάζει, θα σε πάει στις ρυθμίσεις προσβασιμότητας, θα ανοίξεις τις εγκατεστημένες υπηρεσίες κι εκεί θα βρεις τον Nova που προφανώς θα είναι ενεργοποιημένος, θα τον απενεργοποιήσεις και θα τον ξαναενεργοποιήσεις και θα είσαι ΟΚ.

Edited by SO69
Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να μπούμε σε recovery πατώντας Vol- και Power, αρκεί να έχουμε συνδεμένα τα ακουστικά στην θύρα Type-C ή τον αντάπτορα Type-C σε 3.5mm Jack.

Καλησπερα...

Προσπαθώ να μπω σε recovery mode, έχω κλειστό το κινητό και συνδέω τα ακουστικά στην type-C, πατάω Vol- και power ταυτόχρονα για να ανοίξει; ή τα πατάω οταν εμφανιστεί το λογότυπο samsung; Τα κραταω πατημένα μεχρι να μπει recovery ή τα αφήνω αμέσως; Γιατί οπως και να το δοκίμασα μου επαναλαμβάνει λογότυπο android και μετά λογότυπο samsung οσο τα κρατάω ενω εαν τα αφήσω φορτώνει κανονικά χωρίς recovery mode... Τι κάνω λάθος;

Ευχαριστώ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει δυνατότητα να μπούμε σε recovery πατώντας Vol- και Power, αρκεί να έχουμε συνδεμένα τα ακουστικά στην θύρα Type-C ή τον αντάπτορα Type-C σε 3.5mm Jack.

 

Ok το βρήκα... ειναι Vol+ και power

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Προερχομενη από note 9 αγορασα το κινητό πριν τρεις εβδομάδες.Λογω βιασύνης, κατάστασης courier κλπ παρηγγειλα ένα τζαμακι απο πλαίσιο συγκεκριμένα το sentio tembered glass.Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν πιάνει το δαχτυλίκο αποτυπωμα.Εχω κάνει πολλές φορές καινούργια εγκατάσταση των αποτυπωμάτων καθως και εχω την τικαρει την ευαισθησία αφής.Σκεφτομουν να βάλω το Whitstone done glass που είχα τοποθετησει στο note 9. Το εχει καποιος;Δουλεύει ακαριαία;Υπάρχει κάποιο άλλο που μπορείτε να μου συστήνετε που να δουλευει;Ευχαριστω εκ των προτέρων.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, επειδή προσέχω ότι πνίγεστε πάλι όλοι με τις αλλαγές που έγιναν από στην UI3.0 ενώ μόλις ίσα ίσα είχατε ψιλομάθει την UI2.5, σας βάζω εδώ ένα βίντεο με όλες τις αναλυτικά για να μάθετε περισσότερα και πιο εύκολα από το να ρωτάτε ο ένας τον άλλον εδώ μέσα.

Μην μου πείτε ότι είναι το βίντεο στο note 20, γιατί όλα ίδια είναι στην UI...

 

 

Κι εδώ πέρα ένα βίντεο που αφορά την κατάσταση με την λειτουργία της Good Lock στην νέα UI3.0.

Αυτό που λέτε εσείς Nice Lock και κάτι άλλα τα οποία είναι οι αντιγραφές του Good Lock και υπάρχουν στο play store.

 

 

Όσον αφορά την μπαταρία και το Android 11 εδώ είναι οι ρυθμίσεις που έχουν κάπως αλλάξει σε σχέση με το Android 10 για να έχετε καλή απόδοση στην μπαταρία.

Μην ξεχνάτε ότι χρειάζεται και μια εβδομάδα για να ξαναμάθει τον τρόπο χρήσης σας.

 

 

Είναι ΑΙ. Μην το ξεχνάτε...

Το καλύτερο είναι να εκμεταλλευτείτε σωστά όσο περισσότερα σενάρια του bixby routines που σας προσφέρει. Έχει ήδη πάρα πολλά έτοιμα για κάθε περίπτωση.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Ipokratis
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα και καλη χρονια με υγεια να εχουμε..κατοχος και εγω του κινητου αν και ηθελα το 20 αλλα δεν πειραζει..παρατηρησα το εξης που δεν το ειχα κανει σε κανενα κινητο που ειχα επειδη δεν το εχω πολυ καιρο το τηλ και δεν ειχα περασμενα πολλα πραγματα μεσα εκανα την αναβαθμιση κανονικα και εβλεπα με την μπαταρια οτι δεν κραταγε .οποτε το εσβησα ολο και βλεπω το κινητο εντελως διαφορετικο απο οτι ητσν στην αρχη .με ανοιγμενα ιντερνετ gps bluetooth κραταει περιπου 2 μερες με φυσιολογικη χρηση και αυτο γιατι εχω και δευτερο.αν δεν το πειραξω καθολου αλλα ανοιγμενα ολα ομως και να ερχονται ειδοποιησεις και μονο τηλ να παιρνω μου βγαζει ακριβως 3 μερες.αυτα.αν θελετε εχω και φωτο να δειτε.
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα κι εγώ την αναβάθμιση, εννοείται μετά από factory reset. Δεν βλέπω κάποια καινούρια δυνατότητα, αλλά νιώθω ότι έχουν βελτιώσει πολλά πράγματα που δεν φαίνονται. Όλα είναι λίγο πιο γρήγορα και ομαλά, η μπαταρία φαίνεται λίγο καλύτερη, αλλά κυρίως το αποτύπωμα μου δουλεύει πια 100% αξιόπιστα. Αισθητικά οι αλλαγές είναι μικρές αλλά μου αρέσουν (ειδικά η διαφάνεια στις ειδοποιήσεις και η καλύτερη οργάνωση/ομαδοποίηση στις ρυθμίσεις), με εξαίρεση το καινούριο μενού για την ένταση του ήχου, που προς το παρόν δυσκολεύομαι να μαντέψω τι είναι τι.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε σας παρακαλώ να τσεκάρετε αν μας αφαίρεσαν την βιντεοκλήση μέσω δικτύου κινητής;

Στις επαφές πλέον μου βγάζει μόνο το ακουστικό για κανονική κλήση χωρίς την κάμερα που είχε πρίν.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε σας παρακαλώ να τσεκάρετε αν μας αφαίρεσαν την βιντεοκλήση μέσω δικτύου κινητής;

Στις επαφές πλέον μου βγάζει μόνο το ακουστικό για κανονική κλήση χωρίς την κάμερα που είχε πρίν.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα φίλε μου, έχει αφαιρεθεί και απο note 20 ultra και απο note 10 plus

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά υπάρχει κάποιος οδηγός από την samsung με ημερομηνίες ανα χώρα για να ξέρουμε και εμείς ποτε θα πάρουμε την 11?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε σας παρακαλώ να τσεκάρετε αν μας αφαίρεσαν την βιντεοκλήση μέσω δικτύου κινητής;

Στις επαφές πλέον μου βγάζει μόνο το ακουστικό για κανονική κλήση χωρίς την κάμερα που είχε πρίν.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα φίλε μου, έχει αφαιρεθεί και απο note 20 ultra και απο note 10 plus

 

ΔΕΝ έχει αφαιρεθεί!!

 

Πρώτα κάνεις setup το Duo κι έπειτα στην εμφανίζει την κάμερα. Τη βλέπω κανονικά σε όλες τις επαφές μου. Απλά οι επαφές που δεν έχουν εγκατεστημένο το Duo σου βγάζει μήνυμα να τους στείλεις invitation.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έχει αφαιρεθεί η αποστολή αρχείων μέσω wifi direct;Δεν μπορώ να το βρω και μας έλυνε τα χέρια με φίλους που έχουν Samsung.

Μέχρι το android 10 υπήρχε κανονικά στην κοινή χρήση.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά υπάρχει κάποιος οδηγός από την samsung με ημερομηνίες ανα χώρα για να ξέρουμε και εμείς ποτε θα πάρουμε την 11?

 

Καλημερα...

Όλα τα samsung nea στην sammobile:

 

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-note-10-plus/firmware/#SM-N975F

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ έχει αφαιρεθεί!!

 

Πρώτα κάνεις setup το Duo κι έπειτα στην εμφανίζει την κάμερα. Τη βλέπω κανονικά σε όλες τις επαφές μου. Απλά οι επαφές που δεν έχουν εγκατεστημένο το Duo σου βγάζει μήνυμα να τους στείλεις invitation.

 

Με εφαρμογές τρίτων προφανώς γίνεται. Δεν νομίζω να ρώτησε αυτό ο φίλος.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αφαιρεθεί η αποστολή αρχείων μέσω wifi direct;Δεν μπορώ να το βρω και μας έλυνε τα χέρια με φίλους που έχουν Samsung.

Μέχρι το android 10 υπήρχε κανονικά στην κοινή χρήση.

Ούτε εγώ το βρίσκω, κρίμα θα είναι αν το αφαίρεσαν, ήταν πραγματικά πολύ χρήσιμο. Το περίεργο είναι ότι υπάρχει κανονικά στις ρυθμίσεις, στη γνωστή θέση (στις 3 τελίτσες του wifi), μήπως απλά τους έχει ξεφύγει στο share;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ το βρίσκω, κρίμα θα είναι αν το αφαίρεσαν, ήταν πραγματικά πολύ χρήσιμο. Το περίεργο είναι ότι υπάρχει κανονικά στις ρυθμίσεις, στη γνωστή θέση (στις 3 τελίτσες του wifi), μήπως απλά τους έχει ξεφύγει στο share;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Ευελπιστώ να το επαναφέρουν γιατί ήταν πολύ χρήσιμο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Aν τσεκαρετε στo Last Update, κατω κατω γραφει:

You can no longer use the Wi-Fi Direct to send files to other devices. You can use Nearby Share instead. You can still receive files using Wi-Fi Direct.

Aπ'ο,τι καταλαβαινω στην πραξη ειναι το ιδιο, δηλαδη αν εντοπισει ιδιo wifi σε δυο συσκευες, χρησιμοποιει αυτο το πρωτοκολλο συνδεσης.

https://www.thehindu.com/sci-tech/technology/google-launches-nearby-share-for-android-users/article32277479.ece

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...