Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι σωστό σωστό δρόμο αν και έχει αργήσει.

Πάντως επειδή είχα να δουλέψω samsung από το note 9 που είχα πριν 2 χρόνια βλέπω πολύ μεγάλες αλλαγές προς τη θετική κατεύθυνση και είμαι πολύ χαρούμενος γιατί είναι η αγαπημένη μου εταιρεία με τις καλύτερες οθόνες της αγοράς και κάμερες που έπασχε όμως στο ui TouchWiz εποχή κλπ.

 

Μία ερώτηση δείχνει σαν να έχει screen protector ζελατίνα στην οθόνη καινούργια αγορά από Κωτσόβολο πριν μερικές μέρες.

Ισχύει αυτό ή είναι ιδέα μου?

 

 

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καινουργιος κάτοχος εδώ και μερικές μέρες.Ρε παιδιά μια βοήθεια πως ενεργοποιώ την προστασία από ανεπιθύμητες κλησεις(διαφημίσεις απατεώνες) κ.τ.λ ψάχνω αλλά δεν το βρισκω .

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα 3 τελείες ρυθμίσεις και το βλέπεις πάνω

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαπου διάβασα οτι στη σειρα Note η Samsung δίνει 3 μεγάλες ενημερώσεις.Εαν ισχύει αυτό τότε λογικά θα πάρει και την 12.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα 3 τελείες ρυθμίσεις και το βλέπεις πάνω

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση άλλα δεν εννοούσα να τους μπλοκάρω. Θέλω όταν με καλούν να βλέπω στην οθόνη πριν απαντήσω ότι είναι spam η υπάρχει υποψια για απάτη.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση άλλα δεν εννοούσα να τους μπλοκάρω. Θέλω όταν με καλούν να βλέπω στην οθόνη πριν απαντήσω ότι είναι spam η υπάρχει υποψια για απάτη.

Δεν υπάρχει εκτός αν κατεβάσεις κάποια εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Απλά ρώτησα γιατί προερχόμενος από το s7 Edge το είχε ενσωματωμένο. Σε ευχαριστώ θα ψάξω για την ίδια εφαρμογή.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Απλά ρώτησα γιατί προερχόμενος από το s7 Edge το είχε ενσωματωμένο. Σε ευχαριστώ θα ψάξω για την ίδια εφαρμογή.

Παίζει ρόλο το CSC. Προφανώς τώρα είσαι με GR και γι' αυτό δεν το βρίσκεις.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Άμα θες γινε ποιο αναλυτικός γιατί είμαι και ασχετος

Ανάλογα με την χώρα για την οποία προορίζεται η κάθε συσκευή, η Samsung έχει διαφορετικό CSC.

Το CSC περιέχει συγκεκριμένες πληροφορίες - ρυθμίσεις σχετικά π.χ με διαμορφώσεις συστήματος, τοπικές - γεωγραφικές ρυθμίσεις, γλώσσα συστήματος, ρυθμίσεις APN, παρόχους κλπ. Ανάλογα με το CSC υπάρχουν ή δεν υπάρχουν κάποιες υπηρεσίες.

To Ελληνικό CSC δεν εμπεριέχει την λειτουργία που ψάχνεις. Μπορείς να το αλλάξεις εάν θέλεις παίρνοντας τα "ρίσκα" σου βέβαια.

 

Μια παρόμοια συζήτηση έγινε ΕΔΩ. Διάβασε 5-10 post και θα καταλάβεις τί συμβαίνει με την λειτουργία που ψάχνεις.

 

Γιατί το είχε το S7 σου; Γιατί προοριζόταν για άλλη χώρα και όχι για Ελλάδα.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκια να ρωτήσω κάτι το youtube Vanced θέλει να το κάνουμε ενημερώσεις απο κάπου? Σαν να κολλάει τώρα τελευταία
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα με την χώρα για την οποία προορίζεται η κάθε συσκευή, η Samsung έχει διαφορετικό CSC.

Το CSC περιέχει συγκεκριμένες πληροφορίες - ρυθμίσεις σχετικά π.χ με διαμορφώσεις συστήματος, τοπικές - γεωγραφικές ρυθμίσεις, γλώσσα συστήματος, ρυθμίσεις APN, παρόχους κλπ. Ανάλογα με το CSC υπάρχουν ή δεν υπάρχουν κάποιες υπηρεσίες.

To Ελληνικό CSC δεν εμπεριέχει την λειτουργία που ψάχνεις. Μπορείς να το αλλάξεις εάν θέλεις παίρνοντας τα "ρίσκα" σου βέβαια.

 

Μια παρόμοια συζήτηση έγινε ΕΔΩ. Διάβασε 5-10 post και θα καταλάβεις τί συμβαίνει με την λειτουργία που ψάχνεις.

 

Γιατί το είχε το S7 σου; Γιατί προοριζόταν για άλλη χώρα και όχι για Ελλάδα.

 

πωωω δεν το ηξερα αυτο το νεο κόλπο με το CSC! Το αλλαξα σε BTU για samsung pay να το δοκιμάσω και δουλευει μια χαρα!

ευχαριστώ!

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκια να ρωτήσω κάτι το youtube Vanced θέλει να το κάνουμε ενημερώσεις απο κάπου? Σαν να κολλάει τώρα τελευταία

 

Νομίζω μέσα απο τον vanced manager το κάνεις...

 

Εμένα τρέχει άψογα πάντως

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Έχω δίπλα μου, μου το έκαναν δώρο ένα 12 pro max...

Κι όμως δε θέλω να αφήσω το note μου....

bad587344a76f75063b22a510f91a87a.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγω με 11 pro max δευτερο , δουλευω το note 80/20 αναλογια 1 χρονο και δεν το εχω βαρεθει..σε καταλαβαίνω

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

πωωω δεν το ηξερα αυτο το νεο κόλπο με το CSC! Το αλλαξα σε BTU για samsung pay να το δοκιμάσω και δουλευει μια χαρα!

ευχαριστώ!

Είναι τόσο απλό και δουλεύει όντως το Samsung pay?

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγω με 11 pro max δευτερο , δουλευω το note 80/20 αναλογια 1 χρονο και δεν το εχω βαρεθει..σε καταλαβαίνω
Το μέγεθος, το βάρος η οθόνη δεν ξέρω... Με βλέπω να το αφήνω στην άκρη εντελώς το iPhone, θα το δουλέψω λίγες μέρες και θα δω

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια και είσαι αρκετά ενημερωμένος σε αντίθεση με εμένα που είμαι άσχετος.Μια ακόμα ερώτηση.Εκανα όλη την διαδικασία και όλα καλά αλλά στις ρυθμίσεις μου εμφανίζει αριθμός καλούντος και προστασια από ανεπιθύμητες κλησεις αλλα δεν με αφήνει να το επιλέξω. Μήπως κάνω κάτι λάθος.Οταν απενεργοποιώ το wi-fi το εικονίδιο του volte παραμένει διπλα στο εικονίδιο του σήματος.Ετσι πρέπει να είναι. Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Οταν απενεργοποιώ το wi-fi το εικονίδιο του volte παραμένει διπλα στο εικονίδιο του σήματος.Ετσι πρέπει να είναι.

 

Όταν έχεις WiFi ανοιχτό, μπορείς να δώσεις προτεραιότητα σε κλήσεις μέσω WiFi. Οπότε να χρησιμοποιείς το WiFi Calling. Εάν είσαι με Cosmote, η υπηρεσία δουλεύει άριστα (δεν ξέρω τι κάνει στους άλλους παρόχους).

 

from my S10 lite

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...