Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί ειδοποίηση σε διάφορες εφαρμογές δεν μου έρχονται εφόσον η οθόνη είναι κλειστή παρά μόνο όταν την ανοίξω;πχ στοίχημαν...

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δες και στο μενού μπαταρίας αν έχει μπει η εφαρμογή σε αυτές που βρίσκονται σε deep sleep.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν το ηξερα. Πολυ ενδιαφερον φαινεται

 

Αν έχεις Cosmote ή Vodafone μπορείς να το ενεργοποιήσεις αν έχεις συμβατή συσκευή.

 

Δες στα αντίστοιχα νήματα εδώ και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρθηκε πιο πάνω είναι το Voice Over WiFi. Αν είμαι σπίτι, ενεργοποιώ την λειτουργία πτήσης, συνδέομαι στο WiFi του σπιτιού και οι κλήσεις λειτουργούν κανονικά. Στο δίκτυο της Cosmote λειτουργούν και τα SMS. Η διαφορά στη κατανάλωση μπαταρίας μεταξύ δικτύων κινητής και WiFi είναι πολύ μεγάλη.

Σε wind δικτυο μάλλον δε λειτουργεί όπως λες. Δηλαδη ενεργοποιηση λειτουργία πτήσης, αλλα δεν εχω κλησεις.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

δείτε εδώ την λύση για να διορθώσετε τα προβλήματα από κάθε αναβάθμιση χωρίς να χρειάζεται να κάνετε reset τη συσκευή και να αρχίζετε από την αρχή, ειδικά αν έχετε πολλές και περίεργες εφαρμογές.

Διαγράφουμε την μνήμη cache από όλες τις εφαρμογές με ένα κλικ ή χειροκίνητα μια μία (αν έχετε υπομονή..)

Κάθε φορά που γίνεται αναβάθμιση, κρατά στη μνήμη cache λειτουργίες της προηγούμενης έκδοσης και συνήθως εκεί κάπου γίνεται το μπέρδεμα.

Δείτε το βίντεο που τα λέει αναλυτικά και κάντε το.

Εγώ πάντως το έκανα και όλα τρέχουν σωστά και όμορφα πλέον.

 

https://youtu.be/d9Vdn5Zqfz8

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε wind δικτυο μάλλον δε λειτουργεί όπως λες. Δηλαδη ενεργοποιηση λειτουργία πτήσης, αλλα δεν εχω κλησεις.
Να κατεβάσεις την "κουρτίνα" των συντομεύσεων και να ψάξεις να βρεις το εικονίδιο που λέει για κλήσεις WiFi.

Ενεργοποίησε το και άσε το μόνιμα έτσι. Όταν θα είναι συνδεδεμένο σε WiFi θα κάνει τις κλήσεις μέσω internet.59884c33bd792545577785bbe7040781.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.Οταν κανω ενα live γίνεται να ειναι απενεργοποιημένη η εισερχόνη κλήση; Δηλαδή οταν κανω ζωντανο βιντεο και με καλέσει κάποιος, να μην χτυπάει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν,

δείτε εδώ την λύση για να διορθώσετε τα προβλήματα από κάθε αναβάθμιση χωρίς να χρειάζεται να κάνετε reset τη συσκευή και να αρχίζετε από την αρχή, ειδικά αν έχετε πολλές και περίεργες εφαρμογές.

Διαγράφουμε την μνήμη cache από όλες τις εφαρμογές με ένα κλικ ή χειροκίνητα μια μία (αν έχετε υπομονή..)

Κάθε φορά που γίνεται αναβάθμιση, κρατά στη μνήμη cache λειτουργίες της προηγούμενης έκδοσης και συνήθως εκεί κάπου γίνεται το μπέρδεμα.

Δείτε το βίντεο που τα λέει αναλυτικά και κάντε το.

Εγώ πάντως το έκανα και όλα τρέχουν σωστά και όμορφα πλέον.

 

https://youtu.be/d9Vdn5Zqfz8

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να κατεβάσεις την "κουρτίνα" των συντομεύσεων και να ψάξεις να βρεις το εικονίδιο που λέει για κλήσεις WiFi.

Ενεργοποίησε το και άσε το μόνιμα έτσι. Όταν θα είναι συνδεδεμένο σε WiFi θα κάνει τις κλήσεις μέσω internet.59884c33bd792545577785bbe7040781.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημερα.Ααα δεν το ξερα αυτο. Σε ευχαριστώ πολύ!

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει πρώτα να ενεργοποιήσεις το VoWiFi με τον πάροχό σου.

Τωρα μαλιστα...Πως το κάνω αυτό φίλε μου; Σε wind Qcard

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Η Wind δεν υποστηρίζει VoWiFi, μόνο οι 2 άλλοι πάροχοι.

Οπότε άκυρο αυτο με τη σίγαση των κλήσεων κατα την λήψη video live....:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρθηκε πιο πάνω είναι το Voice Over WiFi. Αν είμαι σπίτι, ενεργοποιώ την λειτουργία πτήσης, συνδέομαι στο WiFi του σπιτιού και οι κλήσεις λειτουργούν κανονικά. Στο δίκτυο της Cosmote λειτουργούν και τα SMS. Η διαφορά στη κατανάλωση μπαταρίας μεταξύ δικτύων κινητής και WiFi είναι πολύ μεγάλη.

Φίλε μου, έχω vodafone με ενεργοποιημένη τη λειτουργία πτήσης και τις κλήσεις wifi. Οι κλήσεις όμως δε λειτουργούν. Επικοινώνησα με vodafone και μου ανέφεραν ότι για να λειτουργούν οι κλήσεις θα πρέπει η λειτουργία πτήσης να είναι απενεργοποιημένη. Στην ουσία, η ενεργοποίηση της ρύθμισης "κλήσεις wifi" ενισχύουν το σήμα για τη λήψη κλήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι είναι στη Voda η υλοποίηση, δεν μπορείς να θέσεις προτεραιότητα σε WiFi ή δίκτυα κινητής την δρομολόγηση κλήσεων. Σε Cosmote με λειτουργία πτήσης λειτουργεί κανονικά καθώς και τα SMS. Ήταν ενας απ τους λόγους που πήγα cosmote. Edited by RUSH
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι είναι στη Voda η υλοποίηση, και να θέσεις προτεραιότητα σε WiFi την δρομολόγηση κλήσεων, πρέπει να μην είσαι σε λειτουργία πτήσης. Σε Cosmote με λειτουργία πτήσης λειτουργεί κανονικά καθώς και τα SMS. Ήταν ενας απ τους λόγους που πήγα cosmote.

Πάντως μου κάνει εντύπωση, καθώς στην προηγούμενη συσκευή μου S10, δούλευε κανονικά και με τις 2 επιλογές ενεργοποιημένες.

Link to comment
Share on other sites

Ποιες ρυθμίσεις λες? Εμένα σε Voda δεν λειτουργούσε σε λειτουργία πτήσης και όχι μόνο αυτό δεν υποστήριζε (τροποποίησα το παραπάνω μου ποστ) να θέσεις προτεραιότητα μεταξύ WiFi και δικτύου κινητής. Ίδια συμπεριφορά και στο Note 10+ τώρα και σε A70 που είχα πριν.
Link to comment
Share on other sites

Στο S10 είχα ενεργοποιημένη τη λειτουργία πτήσης και τις κλήσεις wifi και δεχόμουν κανονικά κλήσεις χωρίς κανένα πρόβλημα(με vodafone)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μετά την αναβάθμιση και με factory reset. e9d48fa3430f9603fe7cc09eb14245c9.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω κανει το update με το patch ασφαλειας του δεκεμεβριου....γιαυτο δεν μου βγαζεο το update για το one ui 3 ?

Δεν νομίζω να είναι έτσι γιατί με το one ui 3 έρχεται το patch Δεκεμβρίου... Δεν το εδωσαν πιο πριν.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το update με το patch ασφαλειας του δεκεμεβριου το έχω πάρει αλλά δεν έχω πάρει ακόμα την ONE UI 3. Τι να πω μάλλον μας έμπλεξε η Sammy. Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Με τις ίδιες ρυθμίσεις τότε και τώρα και δεν λειτουργεί? Περίεργο...

Όντως, με τις ίδιες ρυθμίσεις δε λειτουργεί!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Εχω εγκαταστησει GCAM, την εκδοση 8.1.011. Δυστηχως ομως δεν μου λειτουργει. Ξερει κανεις κατι πανω σε αυτο??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάμε ολοταχώς για UI 3.1 πλέον.

 

https://www.gizchina.com/2021/01/18/15-samsung-smartphones-will-soon-get-oneui-3-1-based-on-android-11/

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Καινούργια εικονίδια πληκτρολόγιο τα πάντα αλλάζουν με το hex installer. e9d99db132cfe5e89000dd9ee11d22c5.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καινούργια εικονίδια πληκτρολόγιο τα πάντα αλλάζουν με το hex installer. e9d99db132cfe5e89000dd9ee11d22c5.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τί είναι αυτό hex installer;

Link to comment
Share on other sites

Τί είναι αυτό hex installer;

 

Εφαρμογή στο play store για κινητά samsung που παραμετροποιει εικονίδια χρώματα κ.τ.λ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μετά την αναβάθμιση και με factory reset. e9d48fa3430f9603fe7cc09eb14245c9.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ολοι τετοιους χρονους βλεπετε δηλαδη ? να ξανακανω εργοστασιακες και στησιμο ξανα? Screenshot-20210120-204146-Device-care.jpg"]Screenshot-20210120-204146-Device-care.jpg[/url]

Edited by Bxtrm
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...