Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βούτυρο το κινητό

Ήταν πολύ smooth αλλά τώρα πάει νεράκι σε όλα και με ποιο έντονο εφέ transition

Δεν έχω γυρίσει στον μαμά launcher ακόμα αλλά με Nova prime πάει τέλεια.

Βέβαια θα του κάνω και ένα hard reset κάποια στιγμή αν και πριν λίγες μέρες ξεκίνησα να το δουλεύω.

Επίσης σαν να βλέπω βελτίωση στην μπαταρία. Ίσως φταίει και στο ότι έχω κάνει μόνο τρεις πλήρης φορτίσεις από τότε που το αγόρασα καινούργιο και είναι η ιδέα μου γιατί σίγουρα βελτιώνεται και μόνο από αυτό αλλά οκ..

Κάποιος άλλος βλέπει βελτίωση σε αυτό το θέμα?

Έχει πολλές αλλαγές και ευτυχώς δουλεύουν τέλεια το cube acr(εφαρμογη για ηχογράφηση κλήσεων) και τα lock screen όπως και το screen lock pro.

Έχει και κάνα δυο μείον που έχω βρει αλλά είναι ήσσονος σημασίας όπως το ότι πλέον δε δείχνει ούτε κάνοντας screenshot μια φώτο που έχεις αποθηκεύσει να στις δείχνει στις recent photos πράγμα πολύ κουραστικό αν έχεις χιλιάδες φώτο σε φακέλους για χρήση στο Facebook πχ

Τέλος πάντων λεπτομέρειες η ουσία είναι μέχρι τώρα λουκούμι πάει.

Θα το ψάξω κι άλλο και θα επανέλθω...

 

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Oι ειδοποιήσεις στο viber , facebook οταν ειναι κλειδωμενη η οθονη σας ερχονται με φωτισμο του πλαισιου edge? Μονο στα sms δουλευει ο φωτισμος σε εμενα. Στις άλλες ειδοποιήσεις αναβει μονο η οθονη κλειδώματος. Νομιζω πριν την αναβάθμιση δουλευαν κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι παλιά σε samsung όταν ήσουν στην εφαρμογή των sms και ήσουν σε ένα μήνυμα κι έβαζες το κινητό στο αυτί να μιλήσεις, έπαιρνε το κινητό αυτόματα τηλέφωνο την επαφή. Αυτή η δυνατότητα έχει πλέον καταργηθεί; κι αν όχι που μπορείς να την ενεργοποιήσεις;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by spyrosrotary
Link to comment
Share on other sites

Από 00:00 έως 08:00 το πρωί έχασε μπαταρία γύρω στο 15 τις εκατό χωρίς καμία χρήση είναι φυσιολογικό?
Link to comment
Share on other sites

Από 00:00 έως 08:00 το πρωί έχασε μπαταρία γύρω στο 15 τις εκατό χωρίς καμία χρήση είναι φυσιολογικό?

Όχι, κάτι συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, κάτι συμβαίνει.

 

Πόσο είναι το φυσιολογικό να τρώει μπαταρία για 8 ώρες χωρίς χρήση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και επίσης όταν με περνούν τηλ ενώ έχω ήχο κλήσης δεν ακούγεται τι γίνεται με αυτή την ενημέρωση?

Link to comment
Share on other sites

Εγω βλέπω κατανάλωση standby τη νυχτα μ.ο 1% κάθε 2 ώρες περίπου

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με το swipe up. Δεν ξέρω αν φταίει πως δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση...

 

Η επιλογή με swipe δεξιά και αριστερά της οθόνης για επιστροφή δουλεύει σαφώς πιο άμεσα.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

a3eaa33fb4290253bf5cfd24fe882474.jpg

Υπάρχει ρύθμιση ευαισθησίας για αυτό στο μενού

Link to comment
Share on other sites

Κοίταζα τις εφαρμογές συστήματος για κατανάλωση μπαταρίας και μου έδειχνε για τηλέφωνο και ψηφιακή ευεξία 14% από την τελευταία πλήρη φόρτιση!Είναι φυσιολογικό?Και επίσης ο ήχος κλήσης ακούγεται μόνο όταν τον έχω στο τέρμα τι προτείνετε να κάνω ρε παιδιά?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους !

Εχθές έκανα και εγώ το επίσημο update της Samsung (Android 11) και μετα οταν μπαινω στην "ψηφιακή ευεξία" κολλάει και δεν ανοίγει καθόλου η

"ψηφιακή ευεξία".

Τι πρέπει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να μην έχετε τέτοια μικρο προβλήματα αυτό που προτείνω είναι μετά από τόσο μεγάλη αναβάθμιση εκδόσεων του android να κάνουμε καλού-κακού ένα format στο κινητό καθαρή εγκατάσταση και όλα θα είναι καλύτερα.

Εγώ αυτό κάνω πάντα τόσα χρόνια.

Βέβαια τώρα μιας και είναι φρέσκο το κινητό μου και το δουλεύω λίγες μέρες δεν έχω κάνει ακόμη αλλά προς το παρόν εμένα μου δουλεύουν όλα ρολόι.

Βέβαια είναι στο πρόγραμμα να κάνω αν το κρατήσω σύντομα!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Πόσο είναι το φυσιολογικό να τρώει μπαταρία για 8 ώρες χωρίς χρήση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και επίσης όταν με περνούν τηλ ενώ έχω ήχο κλήσης δεν ακούγεται τι γίνεται με αυτή την ενημέρωση?

Εγώ είχα και συνεχίζω να έχω γύρω στο 9%-10% σε οκτώ ώρες ύπνου, με όλα ανοικτά, wifi, data, bluetooth, συγχρονισμό 3 mail και το galaxy watch3 συνδεδεμένο.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , εγω που εχω βαλει ( και οσοι ακομα ) εδω και μερες την Γερμανικη ( ολα λειτουργουν αψογα ) , υπαρχει λογος να βαλουμε την Ελληνικη , θα υπαρχει καποια διαφορα ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, έκανα και εγώ την αναβάθμιση στην 11 όλα καλά μέχρι στιγμής, μια ερώτηση απορία έχω, στις συνθέτες ρυθμίσεις του wifi μου έχει απενεργοποιημενη την ένδειξη "Αυτόματη ενεργοποίηση του wifi " και δεν με αφήνει να την ενεργοποιήσω... στην 10 μπορούσα, καμία βοήθεια? Σε εσάς το κάνει αυτό?1655e97124a1fd7692876176f5d10cde.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ το βρήκα, πρέπει να δώσετε δικαιώματα τοποθεσίας στο Google maps

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία έχει γίνει χάλια με την αναβάθμιση. Εκεί που γυρνούσα σπίτι με 75% μπαταρία καθε μεσημέρι σήμερα είχα 45% με ίδια χρήση ... υπάρχει τρόπος να περάσουμε την προηγούμενη ρομ; Edited by Bxtrm
Link to comment
Share on other sites

Βούτυρο το κινητό

Ήταν πολύ smooth αλλά τώρα πάει νεράκι σε όλα και με ποιο έντονο εφέ transition

Δεν έχω γυρίσει στον μαμά launcher ακόμα αλλά με Nova prime πάει τέλεια.

Βέβαια θα του κάνω και ένα hard reset κάποια στιγμή αν και πριν λίγες μέρες ξεκίνησα να το δουλεύω.

Επίσης σαν να βλέπω βελτίωση στην μπαταρία. Ίσως φταίει και στο ότι έχω κάνει μόνο τρεις πλήρης φορτίσεις από τότε που το αγόρασα καινούργιο και είναι η ιδέα μου γιατί σίγουρα βελτιώνεται και μόνο από αυτό αλλά οκ..

Κάποιος άλλος βλέπει βελτίωση σε αυτό το θέμα?

Έχει πολλές αλλαγές και ευτυχώς δουλεύουν τέλεια το cube acr(εφαρμογη για ηχογράφηση κλήσεων) και τα lock screen όπως και το screen lock pro.

Έχει και κάνα δυο μείον που έχω βρει αλλά είναι ήσσονος σημασίας όπως το ότι πλέον δε δείχνει ούτε κάνοντας screenshot μια φώτο που έχεις αποθηκεύσει να στις δείχνει στις recent photos πράγμα πολύ κουραστικό αν έχεις χιλιάδες φώτο σε φακέλους για χρήση στο Facebook πχ

Τέλος πάντων λεπτομέρειες η ουσία είναι μέχρι τώρα λουκούμι πάει.

Θα το ψάξω κι άλλο και θα επανέλθω...

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλε μου στο Cube ACR τι ρυθμίσεις εχεις κάνει για καθαρότερη εγγραφή και απο τις 2 πλευρές;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έβαλα κι εγώ την 11 από χθες αλλά από σήμερα το πρωί όταν πατάω 2πλο κλικ στην οθόνη για να κλείσει μου βγάζει αυτό. Είμαι με nova. Το θέμα είναι ότι δεν μπορώ με τίποτα να βρω το που να επιλέξω τον νόβα. edff29bdb3e0c5dee7a4577c4b288743.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να μην έχετε τέτοια μικρο προβλήματα αυτό που προτείνω είναι μετά από τόσο μεγάλη αναβάθμιση εκδόσεων του android να κάνουμε καλού-κακού ένα format στο κινητό καθαρή εγκατάσταση και όλα θα είναι καλύτερα.

Εγώ αυτό κάνω πάντα τόσα χρόνια.

Βέβαια τώρα μιας και είναι φρέσκο το κινητό μου και το δουλεύω λίγες μέρες δεν έχω κάνει ακόμη αλλά προς το παρόν εμένα μου δουλεύουν όλα ρολόι.

Βέβαια είναι στο πρόγραμμα να κάνω αν το κρατήσω σύντομα!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καθαρή εγκατάσταση με φορμάτ; Και από την αρχή ρυθμίσεις και εφαρμογές;:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θέλει κανα clear cache από console? Δοκίμασα αλλά δεν κατάφερα να μπω console

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θέλει κανα clear cache από console? Δοκίμασα αλλά δεν κατάφερα να μπω console

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μετά την αναβάθμιση σε Android 11 ξεχνάμε την είσοδο σε recovery mode με συνδιασμο πλήκτρων μόνο μέσω pc και adb... Οπότε clear cache partition τέλος... Οπως καταλάβατε βρίσκουμε τον ένα τοίχο μετά τον άλλο

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ως εξής

Κλείσε το τηλέφωνο power off.

Σύνδεσε τα ακουστικά στη usb θύρα.

Πάτησε τον συνδυασμό πληκτρων.

Λογικά θα μπει σε recovery mode.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου στο Cube ACR τι ρυθμίσεις εχεις κάνει για καθαρότερη εγγραφή και απο τις 2 πλευρές;
Γιώργο αυτά έχω

Βασικά αυτά είχα απ'την 10 έκδοση του Android

Δουλεύει τέλεια.

Ελπίζω και μετά που θα κάνω hard reset να δουλεύουν και μετά έτσι καλά 86f843213e2f21cdc4ef0d2fbbfcb8f6.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε Android 11 ξεχνάμε την είσοδο σε recovery mode με συνδιασμο πλήκτρων μόνο μέσω pc και adb... Οπότε clear cache partition τέλος... Οπως καταλάβατε βρίσκουμε τον ένα τοίχο μετά τον άλλο

Υπάρχει δυνατότητα να μπούμε σε recovery πατώντας Vol- και Power, αρκεί να έχουμε συνδεμένα τα ακουστικά στην θύρα Type-C ή τον αντάπτορα Type-C σε 3.5mm Jack.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Έχω από την 1η μέρα που βγήκε το note 10+ με συνολικά 456 εφαρμογές όπως μου γράφει στην βελτιστοποίηση εφαρμογών μετά από κάθε update!!!

Έχω κάνει όλες τις μικρές και μεγάλες αναβαθμίσεις και ΠΟΤΕ δεν έχω κάνει επαναφορά! Και λειτουργεί άψογα. Δεν χρησιμοποιώ όμως nova και cube acr που αναφέρετε μερικοί.

Έχει να κάνει με τύχη αλλά και κυρίως με τις εφαρμογές που χρησιμοποιεί ο καθένας.... Τον τελευταίο μήνα μου έρχονταν συνεχώς αναβαθμίσεις εφαρμογών στο playstore που στην περιγραφή γράφανε σχεδόν όλες διόρθωση bugs ή συμβατότητα με android 11.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...