Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το dark mode στο Facebook έχει βγει; γαιτι είναι πολύ ενοχλητικό το έντονο άσπρο το βράδυ

 

Σε εμένα εδώ και αρκετό καιρό

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

κ εγω εχω κανει ολα τα update και δεν μου το εμφανιζει στις ρυθμισεις του facebook

Εμένα παντως είναι στις ρυθμίσεις της εφαρμογής "νυχτερινή λειτουργία"

Ξερω ότι την δίνει σταδιακά την αναβάθμιση οπότε κάποια στιγμή θα την πάρετε

Ενημερωτικά η έκδοση που έχω είναι η 298.0.0.46.116

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα τελικά μαύρο είναι το facebook.

Το δοκίμασα σήμερα και μια χαρά. Επιτέλους

I am a traveler of both time and space
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει φορτιστής αυτοκινήτου με κουμπί on off ώστε να μην χρειάζεται το βάλε βγάλε από την θέση του αναπτήρα του αυτοκινήτου ?
Link to comment
Share on other sites

Εκδοση 298.0.0.46.116 η τελευταια υποτιθεται. Δεν εχω πουθενα στις ρυθμισεις του facebook νυχτερινή λειτουργία. Τι γινεται? Σε αλλους την εδωσε και σε αλλους οχι?
Link to comment
Share on other sites

Εκδοση 298.0.0.46.116 η τελευταια υποτιθεται. Δεν εχω πουθενα στις ρυθμισεις του facebook νυχτερινή λειτουργία. Τι γινεται? Σε αλλους την εδωσε και σε αλλους οχι?

 

Και εγώ την ίδια εχω και στο ρυθμίσεις και απόρρητο υπάρχει επιλογή νυχτερινή λειτουργία

Link to comment
Share on other sites

Εκδοση 298.0.0.46.116 η τελευταια υποτιθεται. Δεν εχω πουθενα στις ρυθμισεις του facebook νυχτερινή λειτουργία. Τι γινεται? Σε αλλους την εδωσε και σε αλλους οχι?
Για ψάξε εδώ fb0f970eeee2c26759b171270be51dc7.jpg

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι πρεπει να ειναι πανω απο την γλωσσα αλλα δυστυχώς σε εμένα δεν υπάρχει. Να κανω καμια εκκαθάριση την cache? Θα χασω τιποτε πληροφορίες?

Edit: Εκανα απεγκατασταση και εκ νεου εγκατασταση την εφαρμογή αλλά παλι τιποτα. Απουσιαζει απο το συγκεκριμενο μενού η επιλογή νυχτερινης λειτουργίας.

Edited by baltziak
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει φορτιστής αυτοκινήτου με κουμπί on off ώστε να μην χρειάζεται το βάλε βγάλε από την θέση του αναπτήρα του αυτοκινήτου ?
Εγώ πήρα αυτήν την ασύρματη βάση φόρτισης, εδώ και 6 μήνες κι έχω ησυχάσει από αυτό το θέμα, επειδή το λειτουργώ καθημερινά μέσα στο αμάξι.

 

https://a.aliexpress.com/_BTikKX

 

Και αυτό εδώ για φορτιστή που είναι κ bluetooth FM transmitter για να ακούω μέσω συντονισμού από το ραδιόφωνο του αυτοκινήτου στα ηχεία του αυτοκινήτου τη μουσική μου.

 

https://www.xiaomiproducts.nl/xiaomi-roidmi-3s.html?gclid=CjwKCAiAwrf-BRA9EiwAUWwKXttFXuf-nbR4xPY8QhxO8H-0bw8N1OOciq2JU5isVRmx1kEEGl3vuxoCwasQAvD_BwE

 

Αλλά και αυτό εδώ για να είναι εντελώς handsfree στις κλήσεις μου.

Η μπαταρία του διαρκεί πάνω από 2 μήνες κ φορτίζει μέσω USB.

 

https://www.amazon.nl/dp/B0058VDTO0/ref=cm_sw_r_cp_apa_fabc_3lMZFbQ12VKQS?_encoding=UTF8&psc=1

 

Όπως προσέχεις με λίγα χρήματα γίνεται τεράστια δουλειά κ ευκολία. Ειδικά για εμάς του εξωτερικού που θέλουμε να ακούμε ελληνικά ραδιόφωνα ας πούμε...

 

Φυσικά συνδέονται όλα ταυτόχρονα κ για την μέγιστη ευκολία επεξεργάζεσαι το έτοιμο σενάριο λειτουργίας οδήγησης στο bixby routines της συσκευής, για να λειτουργούν όλα αυτόματα...

Edited by Ipokratis
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα προσπαθώ να συνδεθώ σε wifi και μου βγάζει σφάλμα δεν ήταν δυνατή η λήψη διεύθυνσης ip. Έχω κάνει ρεσετ το κινητό και το ρουτερ. Δεν έχω δει κάπου στο κινητό να μπορέσω να επιλέξω δίκτυο 2,4gh μήπως φταίει αυτό. (Εχω δοκιμάσει σε δύο διαφορετικά δίκτυα) Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων Σταύρος
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Σκέφτομαι από το iPhone 11 που έχω τώρα αλλα δεν παλεύεται αυτο το iOS....να γυρίσω σε android.Πρώτη επιλογή μου ήταν το p40 pro αλλα με αυτα που διαβάζω με τα ggole apps κτλ το ξεχνάω. Δευτερη επιλογη στο NOTE 10+.Ξεχασα να αναφέρω οτι επειδη η δουλειά μου ειναι δημοσιογραφικής φύσεως χρειάζομαι απαραίτητα και ενα app. για καταγραφη κλήσεων, όπως και πολύ καλή κάμερα. Θελω να μου πειτε εσεις σαν χρήστες της εν λόγω συσκευής, εαν αξίζει η αγορά του σήμερα για αυτα που ανέφερα ότι πρωτίστως με ενδιαφέρουν η να κοιτάξω και για κατι πιο προσφατο. Θα μου κρατήσει κανα 2 χρόνια ακόμα; Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Σκέφτομαι από το iPhone 11 που έχω τώρα αλλα δεν παλεύεται αυτο το iOS....να γυρίσω σε android.Πρώτη επιλογή μου ήταν το p40 pro αλλα με αυτα που διαβάζω με τα ggole apps κτλ το ξεχνάω. Δευτερη επιλογη στο NOTE 10+.Ξεχασα να αναφέρω οτι επειδη η δουλειά μου ειναι δημοσιογραφικής φύσεως χρειάζομαι απαραίτητα και ενα app. για καταγραφη κλήσεων, όπως και πολύ καλή κάμερα. Θελω να μου πειτε εσεις σαν χρήστες της εν λόγω συσκευής, εαν αξίζει η αγορά του σήμερα για αυτα που ανέφερα ότι πρωτίστως με ενδιαφέρουν η να κοιτάξω και για κατι πιο προσφατο. Θα μου κρατήσει κανα 2 χρόνια ακόμα; Ευχαριστω.

Μη το σκέφτεσαι, θα σε καλύψη 100% και περισσότερο από δυο χρόνια, για αυτά που το θες και ακόμα περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Σκέφτομαι από το iPhone 11 που έχω τώρα αλλα δεν παλεύεται αυτο το iOS....να γυρίσω σε android.Πρώτη επιλογή μου ήταν το p40 pro αλλα με αυτα που διαβάζω με τα ggole apps κτλ το ξεχνάω. Δευτερη επιλογη στο NOTE 10+.Ξεχασα να αναφέρω οτι επειδη η δουλειά μου ειναι δημοσιογραφικής φύσεως χρειάζομαι απαραίτητα και ενα app. για καταγραφη κλήσεων, όπως και πολύ καλή κάμερα. Θελω να μου πειτε εσεις σαν χρήστες της εν λόγω συσκευής, εαν αξίζει η αγορά του σήμερα για αυτα που ανέφερα ότι πρωτίστως με ενδιαφέρουν η να κοιτάξω και για κατι πιο προσφατο. Θα μου κρατήσει κανα 2 χρόνια ακόμα; Ευχαριστω.

 

Είχα στο παρελθόν ΝΟΤΕ 2, ΝΟΤΕ 3, ΝΟΤΕ 8, ΝΟΤΕ 10+.... Δεν υπάρχει περίπτωση να μη σε καλύψει. Σε όλα αυτά που θες και ακόμα περισσότερα που δεν φανταζεσαι.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Είχα στο παρελθόν ΝΟΤΕ 2, ΝΟΤΕ 3, ΝΟΤΕ 8, ΝΟΤΕ 10+.... Δεν υπάρχει περίπτωση να μη σε καλύψει. Σε όλα αυτά που θες και ακόμα περισσότερα που δεν φανταζεσαι.

Έτσι πιστευω και εγώ βλέποντας πολλα reviews και καποια συγκριτικά τεστ μεταξύ καποιων εφάμιλλων συσκευών, ειναι σε αρκετη καλη θέση για οτι προσφερει.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Android 11 και One UI 3.0 τον Γενάρη και σε εμάς => https://www.gsmarena.com/samsungs_europe_update_schedule_for_android_11_revealed-news-46661.php
Link to comment
Share on other sites

Εμένα παντως είναι στις ρυθμίσεις της εφαρμογής "νυχτερινή λειτουργία"

Ξερω ότι την δίνει σταδιακά την αναβάθμιση οπότε κάποια στιγμή θα την πάρετε

Ενημερωτικά η έκδοση που έχω είναι η 298.0.0.46.116

 

Την ίδια έκδοση είχα άλλα δεν μου την εμφάνιζε την επιλογή για νυχτερινή λειτουργία. Αλλά μετά από κάποιες μέρες έγινε update στο android web view και μου την εμφάνισε το fb την επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια έκδοση είχα άλλα δεν μου την εμφάνιζε την επιλογή για νυχτερινή λειτουργία. Αλλά μετά από κάποιες μέρες έγινε update στο android web view και μου την εμφάνισε το fb την επιλογή.

Εμενα ακομη δεν μου την εμφανιζει. 3 φορες την εκανα απεγκατασταση και εγκατασταση εκ νεου την εφαρμογή αλλά τιποτα. Θα δω τωρα και το android web view μηπως ευθύνεται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα και γω πλεον τη συσκευη και προσπαθω να οργανωσω τη μεταβαση απο το Note 8 που ειχα πριν. Σε πρωτη φαση καποιες αλλαγες με εχουν χαλασει και εχω ξεβολευτει αρκετα.

 

-Η αφαιρεση του ενος πληκτρου στα δεξια ειναι Deal Breaker. Εκλεινε απο κει η Οθονη και ειχα το Bixby Button Που εκνα remap με τον τροπο που ηθελα μεσα πο BxActions. Το πιο βασικο ειναι οτι με ενα ταπ το ειχα για Home button. Τωρα το ενα ταπ ειναι αναγκαστικα κλεισιμο οθονης, που δε βρισκω τροπο να γινει ρεμαπ και επειτα με διπλο κλικ εχω κανει ρεμαπ με sideactions να κανει την Home λειτουργια, που και δεν βολευει οπως πριν που ειναι αμεσο, και αυτο σημαινει πως χανω την καμερα και πρεπει να την ανοιγω μεσω εικονιδιο. Πιθανες λυσεις?

 

-Το DND δε μου δουλευει σωστα. Ειναι ισως λογω του Android 10 (Που πριν ειχα PIE)? Εχει προστεθι μια επιλογη Until i turn it on, ask me every time, και ποση ωρα το θες ακριβως. Εχω αυτο που θελω ειναι να λειτουργει με προφιλ ωρας. Εχω βαλει το 23.00-08.30 αλλα δε μου χει δουλεψει. Ισως χειροκινητα να το χω ενεργοποιησει το βραδυ, και μετα να μην το ενεργοποιησε βαση του προφιλ που θα πρεπε? Αυτο παντως ειναι σιγουρα προβλημα

 

-Οι θηκες που ειχα παρει πριν δε ταιριαζουν και πρεπει να αγοραζω καινουριες. Ασχετε με την καμερα και θεσεις μικροφωνων που χουν αλλαξει, θα βολευε αν εστω ειχε διατηρηθει το form factor και απλα κουμπωναν και οι προηγουμενες για ωρα αναγκης, αλλα οκ τεσπα, αυτο ειναι να χαμε να λεγαμε

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα και εγώ και μου ήρθε προχθές από το Κωτσόβολο.

Είχα το προηγούμενο το note 9 πριν δύο χρόνια.

Όπως και νότε είχα πάντα από το πρώτο μοντέλο της σειράς.

πάντα είχα κορυφή τηλέφωνα και τα άλλαζα συχνά αλλά το τελευταίο καιρό απέχω.

Τελευταία ήμουν και είμαι με ένα xiaomi mi 9.

Άκουγα διάφορα για το note ειδικά για τον επεξεργαστή τους ότι είναι σαπάκι κλπ

Αποφάσισα να το δοκιμάσω όμως να δω ιδίοις όμμασι τι κάνει και ως προπομπό πιθανώς του S21 ή αναδιπλούμενων note να δω αν μου ταιριάζει το ui γιατί έχω μερικές ιδιοτροπίες και παλιά αναγκαζόμουν να κάνω root για να το φέρω στα μέτρα μου..

Πρώτη εντύπωση ποιοτικό όμορφο λιγότερο μεγάλο και βαρύ από ότι το περίμενα.

Η οθόνη του απλά ποίημα..

Πάμε στην λειτουργία τώρα

Έχω επανειλημμένα τονίσει από παλιά ότι μην κοιτάτε τα specs κοινώς μη γίνεστε σπεκολάγνοι απλά αγοράστε μπορείτε τη συσκευή που σας αρέσει και δείτε τα στην πράξη..

Το "σαπάκι" λοιπόν που άκουγα ο επεξεργαστής του note 10 plus είναι υπέρ επαρκής ειδικά άμα δεν παίζεις παιχνίδια όπως εγώ.

Τα έβαλα δίπλα-δίπλα με το μ9 που φοράει τον κορυφαίο περυσινό snapdragon 855 και προς μεγάλη μου έκπληξη πηγαίναν μία το ένα μία το άλλο σχεδόν ισάξια στο άνοιγμα εφαρμογών..

Μετά την πρώτη έκπληξη που δεν την περίμενα είναι η αλήθεια την τόσο καλή απόδοση του exynos είδα αυτό που περίμενα..

Η RAM του κινητού είναι η διαφορά μαζί με το optimization, τη βελτίωση που έχει κάνει η samsung στο UI της γενικώς..

Άνοιξα 15 εφαρμογές όπως προείπα της άνοιξαν σχεδόν μαζί αλλά μετά όταν άρχισα το multitasking και στα δύο ταυτόχρονα,το reload στο xiaomi των 6 giga RAM πήγαινε σύννεφο ενώ το νοτέλι πήγαινε βούτυρο..

Πραγματικά δεν χαμπαριασε τίποτα ήταν η μέρα με τη νύχτα κυριολεκτικά.

Τεράστια διαφορά στην ποιότητα λειτουργίας.

ξέρω ότι το mui σκοτώνει τις εφαρμογές στο παρασκήνιο αλλά τέτοια διαφορά στην ποιότητα λειτουργίας και στο smoothness δεν το περίμενα.

Θα επανέλθω επί του θέματος με βίντεο ερασιτεχνικό αλλά to the point..

Η φωτογραφική του επίσης ήταν μία άλλη ευχάριστη έκπληξη.

Παρόλο που φοράει αισθητήρα από τα παλιά s8 s9 (με αναβαθμίσεις βέβαια) στα 12 megapixel και ενώ το Mi9 φοράει έναν αξιοπρεπέστατο κορυφαίο για πέρυσι sony imx 586 αν θυμάμαι καλά, οι φωτογραφίες που τραβάει το note είναι καλύτερες τη μέρα κάτι που το περίμενα αλλά εκεί που δεν περίμενα είναι να είναι και καλύτερες τη νύχτα!!!!

Πιο φωτεινές με λιγότερο θόρυβο κλπ

Βάζω λοιπόν και την τελευταία gcam στο xiaomi και λέω τώρα εδώ σε έχω νοτελι...

Κι όμως ούτε με την google camera μπόρεσε να βγάλει καλύτερες φωτογραφίες το μ9 τη νύχτα πάντα σε δύσκολες συνθήκες φωτισμού στο μπαλκόνι μου.

Ευχάριστη έκπληξη και μεγάλη δικαίωση για μένα που επέμενα και επιμένω σε αυτό που έγραψα όταν ξεκίνησα αυτό το post..

 

Παρεμπιπτόντως μιας και είχα ρωτήσει και δεν μου έχει απαντήσει κάποιος δουλεύει και call recorder κανονικά στο note 10 plus..

 

Όπως και εφαρμογή με touch button στην οθόνη να απενεργοποιεί την οθόνη και να ανοίγει μετά κανονικά με δακτυλικό αποτύπωμα χωρίς να ζητάει pin ή μοτίβο..

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...