Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

SwiftKey πλέον από την Microsoft... Για εμένα το καλύτερο πληκτρολόγιο ανεξαρτήτου τρόπου χρήσης

 

Απλά δεν υποστηρίζει την εναλλαγή από πληκτρολόγιο σε χειρόγραφα.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς άλλο πληκτρολόγιο? Γιατί απ οσο ξέρω με το μαμά δεν γίνεται. Μόνο Αγγλικά αναγνωρίζει

 

Ναι έτσι όπως είναι ρυθμισμένο δεν παίζει ελληνικά αλλά Κάπου είχα διαβάσει ότι υποστοιριζει ελληνικά απλά όπως κάνεις και με το swiftkey κάπου δίνεις ρύθμιση η φωνητικη πληκτρολογιση να γίνεται μέσο της Google όπως κάνεις και με το swiftkey...

Αν γνωρίζει κάποιος που ακριβώς και τι ρυθμίζεις να πει ώστε να μην χάνετε και την χειρόγραφη επιλογή όσοι την χρησιμοποιείτε

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητο το έχω μια βδομάδα και σήμερα διαπίστωσα ότι σε μια πλευρά δεξιά στην μέση όταν πάω να γράψω με το πενάκι δεν γράφει...δείχνει και την κουκίδα από το πενάκι να μην είναι στην ευθεία. στην ζωγραφική δλδ αν κανεις μια ευθεία γραμμή από αριστερά προς δεξιά στο σημείο δεν γράφει.. τι λέτε να κάνω;;; υπάρχει τρόπος να κάνω κάτι με την οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

ενώ αν το κάνω με το δάχτυλο ενώ έχω βάλει το πενάκι μέσα παίζει κανονικά το σημείο...
Link to comment
Share on other sites

ενώ αν το κάνω με το δάχτυλο ενώ έχω βάλει το πενάκι μέσα παίζει κανονικά το σημείο...

 

Μοιάζει για software πρόβλημα. Εάν ήταν το touch της οθόνης δεν θα δούλευε ούτε με το δάχτυλο.

Έλεγξε εαν μπορείς να δουλέψεις σε ενα browser με το πενάκι κάνοντας crop στο σημείο που έχεις το πρόβλημα.

Εάν δουλεύει τότε έχεις θέμα με την εφαρμογή που χρησιμοποιείς για γραφή. Κανε και ελεγχο στην εφαρμογή samsung notes να δεις εάν γραφει στο σημείο αυτό της οθόνης.

Τότε θα σου έλεγα να κάνεις τα παρακάτω μήπως λυθεί το θέμα σου.

Πας στην ρυθμισεις/εφαρμογες/ βρίσκεις την εφαρμογή και της κανεις clear cache..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Νέος κάτοχος κι εγώ από χθες και έχω κι έχω μια-δυο απορίες. 1) Δε μπορώ να βρω πουθενά το tapatalk στο play store, ενώ πάντα το είχα στα προηγούμενα Android κινητά! 2) Αυτό το Aodnotify που είναι για να ανάβει η ειδοποίηση, δε λειτουργεί αρκετό χρονικό διάστημα, ώστε να βλέπουμε ποιος πήρε η έστειλε μνμ, ακόμα και μετά από μισή ώρα πχ. Έχει κανείς καμιά ιδέα?? :)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ είναι αυτό του s-pen όταν το πατάς δεξιά εκεί στην καρτούλα που έχει Δεν σου βγάζει τις επιλογές να κάνεις create καινούργια σημείωση εκεί δεν το πατάει και άμα πας στη ζωγραφική και κάνεις μία γραμμή γραμμή ευθεία τότε σε εκείνο το σημείο στη δεξιά πλευρά στη μέση του κινητού και δεξιά δεν γράφει να δοκιμάσω να σβήσω την εφαρμογή του s-pen και να την ξαναπεράσω εννοείς;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλησπέρα! Νέος κάτοχος κι εγώ από χθες και έχω κι έχω μια-δυο απορίες. 1) Δε μπορώ να βρω πουθενά το tapatalk στο play store, ενώ πάντα το είχα στα προηγούμενα Android κινητά! 2) Αυτό το Aodnotify που είναι για να ανάβει η ειδοποίηση, δε λειτουργεί αρκετό χρονικό διάστημα, ώστε να βλέπουμε ποιος πήρε η έστειλε μνμ, ακόμα και μετά από μισή ώρα πχ. Έχει κανείς καμιά ιδέα?? :)

 

 

Νομίζω πρέπει να το αγοράσουμε για να κρατάει ώρα... Και εγώ το κατέβασα αλλά δεν νομίζω ότι θα το κρατήσω... Εκτός αν το αγοράσω και κάνει σωστά την δουλειά του... Δεν ξέρω... Υπάρχει άλλο πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να ενημερώνεστε για τις ειδοποιήσεις υπάρχει always on display

Εάν τώρα για λόγους εξοικονόμησης μπαταρίας δεν την έχετε ενεργοποιημένη τότε για αυτό υπάρχει η εφαρμογή AODnotify για να ενεργοποιεί την always on display μόνο όταν έχετε κάποια ειδοποίηση και μόλις ανοίξετε και δείτε την ειδοποίηση η always on display αυτόματα απενεργοποιείται Αυτός ήταν ο πρωταρχικός ρόλος και λόγος που δημιουργήθηκε αυτή η εφαρμογή και μετά προστέθηκαν όλα τα υπόλοιπα

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να ενημερώνεστε για τις ειδοποιήσεις υπάρχει always on display

Εάν τώρα για λόγους εξοικονόμησης μπαταρίας δεν την έχετε ενεργοποιημένη τότε για αυτό υπάρχει η εφαρμογή AODnotify για να ενεργοποιεί την always on display μόνο όταν έχετε κάποια ειδοποίηση και μόλις ανοίξετε και δείτε την ειδοποίηση η always on display αυτόματα απενεργοποιείται Αυτός ήταν ο πρωταρχικός ρόλος και λόγος που δημιουργήθηκε αυτή η εφαρμογή και μετά προστέθηκαν όλα τα υπόλοιπα

 

Οκ, το έψαξα λίγο και έχεις δίκιο! Αγόρασα το pro μάλιστα για καλύτερα!;) Όσο για το Tapatalk έχεις καμιά ιδέα, γιατί δεν υπάρχει στο Play Store?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν ειναι για καποιον λογο συμβατο το app με την συσκευη ?

 

Λες? Και αν είναι έτσι, γιατί? Ας δώσουν τα φώτα τους οι πιο ειδικοί!:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να έχει να κάνει με τη συσκευή!

Εγώ για παράδειγμα έχω OnePlus, με το Tapatalk εγκατεστημένο εδώ και χρόνια και όντως δεν το δείχνει το Google play.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητο το έχω μια βδομάδα και σήμερα διαπίστωσα ότι σε μια πλευρά δεξιά στην μέση όταν πάω να γράψω με το πενάκι δεν γράφει...δείχνει και την κουκίδα από το πενάκι να μην είναι στην ευθεία. στην ζωγραφική δλδ αν κανεις μια ευθεία γραμμή από αριστερά προς δεξιά στο σημείο δεν γράφει.. τι λέτε να κάνω;;; υπάρχει τρόπος να κάνω κάτι με την οθόνη;

 

Αν φοράει το κινητό μία θήκη με μαγνήτη βγάλε την και δοκίμασέ το ξανά.

Σε πολλές περιπτώσεις φταίει ο μαγνήτης της θήκης.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Μάλιστα! Άντε να δούμε πότε θα τη ξαναβγάλουν (διορθωμένη)...:(

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Για να χρησιμοποιήσουμε 3.5 jack ακουστικά, αυτό αγοράζουμε; -> https://www.skroutz.gr/s/20578981/Samsung-USB-C-male-3-5mm-female-EE-UC10JUWEGWW.html?from=recommendations
Link to comment
Share on other sites

Για να χρησιμοποιήσουμε 3.5 jack ακουστικά, αυτό αγοράζουμε; -> https://www.skroutz.gr/s/20578981/Samsung-USB-C-male-3-5mm-female-EE-UC10JUWEGWW.html?from=recommendations

Ναι, αυτό έχω πάρει και γω και μου λειτουργεί άψογα με το Νote 10 plus.

Link to comment
Share on other sites

χθες που πηγα να μιλησω η ενταση του ακουστικου ηταν πολυ χαμηλη, σχεδον δεν ακουγα τιποτα. που στο καλο ειναι το ακουστικο του?

πριν 10 μερες περασαν σε μαγαζι τζαμακι mocolo. αλλα απο τοτε εχω μιλησει και δεν ειχα θεμα. συνηθως εχω ενωμενο το sbh50 και μιλαω με το bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες μόλις γύρισα ξανά πίσω στην παρέα έπειτα από ένα διάλειμμα που έκανα με iphone xs αλλα δεν την παλεψα και επέστρεψα δυναμικά με note 10 plus 12/256 και βρήκα πάλι την υγεία μου χαλαρά.Νομιζω έκανα καλη επιλογη. Θα ήθελα να ρωτήσω αν ισχύει αυτό για τα major updates θα είναι όντως 3 ? Επίσης δεν είδα στο νήμα κανένα θέμα με οθόνες burn in και σχετικά τέτοια θέματα.

Είμαι ακόμη στην 5η ημέρα χρήσης του κινητού και δηλώνω ενθουσιασμενος με την απόδοση του τις ρυθμίσεις και γενικά δεν καταλαβαίνει τίποτα τρέχει τα πάντα υπέρ άνετα και εύχομαι να συνεχισει το καλό που του θέλω

Link to comment
Share on other sites

λογω του προβληματος στο ακουστικο το πηγα στο σερβις της σαμυ. εκαναν επαναπρογραμματισμο και οκ.

το θεμα ειναι οτι ξεκινωντας απο την αρχη το τηλεφωνο πως θα κατεβασω ολες τις εφαρμογες που ειχα? κατεβασε μονο 18 εφαρμογες της σαμυ και 6 του google.

οσες φορες εχω κανει hard reset η εχω παρει καινουργιο τηλεφωνο τις κατεβαζει ολες μετα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πείτε μου κάτι, βλεπω την μπαταρία με το gsam και το app usage είναι 47% . Είναι φυσιολογικό? Επίσης τι ακριβώς πρέπει να κάνω για να δω ακριβώς ποιες εφαρμογές τραβάνε την μπαταρία? Κατι λεει να ενεργοποιήσω μεσω odb αλλα δεν ξέρω απο αυτά..
Το μεγαλύτερο ρίσκο στην ζωή είναι να μην πάρεις κανένα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει βάλει κάποιος από εσάς Gcam; Να μας πει εντυπώσεις και αν είναι εύκολο πώς μπορούμε να την βάλουμε .

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το χρόνο λειτουργίας της οθόνης (sot) πού το βρίσκουμε?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...