Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το fold ψήνομαι κι εγώ τρελλά σαν καινοτομία και σε κάθε περίπτωση πολύ περισσότερο από το ultra. Δεν ξέρω όμως αν παίρνει 2 sim που με ενδιαφέρει και πόσο χρηστικό θα είναι στην καθημερινή του χρήση.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το fold ψήνομαι κι εγώ τρελλά σαν καινοτομία και σε κάθε περίπτωση πολύ περισσότερο από το ultra. Δεν ξέρω όμως αν παίρνει 2 sim που με ενδιαφέρει και πόσο χρηστικό θα είναι στην καθημερινή του χρήση.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Φυσικά δικαρτο. 100 χρόνια μπροστά από οτιδήποτε κυκλοφορεί στην αγορά...

Link to comment
Share on other sites

 

Μετά το 2012 είναι η πρώτη συσκευή που κλείνει 1 χρόνο στα χέρια μου.

 

Και θα παραμείνει έναν ακόμη, οι διαφορές δεν είναι κραυγαλέες σε σχέση με το Note 20.

 

Ειδικά όσοι έχουν Note 10+ με τον Snapdragon 855 παραμένουν πιο γρήγοροι από τον Exynos 990.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά δικαρτο. 100 χρόνια μπροστά από οτιδήποτε κυκλοφορεί στην αγορά...
Άντε να περιμένουμε να βγουν οι προπαραγγελίες. Έχουμε εικόνα;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω παιδιά έριξα μια γρήγορη ματιά στην παρουσίαση... Τίποτα το εντυπωσιακό! Όχι πως δεν το περίμενα... Τι να βγάλεις μετά το Note 10 Plus..Ποια συσκευή και με τι χαρακτηριστικά και καινοτομίες θα σε κάνει να αλλάξεις συσκευή ιδιαίτερα αν έχει και μια έκδοση με 512gb...

Πόσο πια να μειώσεις τα bezels ώστε να μεγαλώσεις την οθόνη χωρίς να ξεφύγεις σε μέγεθος, βάρος και αυτονομία μπαταρίας?

Πιστεύω ότι για 1η φορά μετά από 10 χρόνια θα κρατήσω συσκευή περισσότερο από 1 έτος...

Η μόνη συσκευή που θα μου άρεσε να δω είναι το fold 2 και αυτό για την εμπειρία...

 

Ολο τα ιδια λετε και περσι και προπερσι και αντιπροπερσι και να που τα πηρατε ολα τα νεα μοντελα παλι.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά για πρώτη φορά δεν ακούμπησα ούτε την σειρά S20 αλλά και ούτε την Huawei Mate 30 και P40... Και όπως δήλωσα δεν θα ακουμπήσω ούτε το Note 20....

Τωρα για το fold 2 δεν παίρνω και όρκο...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα,

 

Μου ήρθε η ενημέρωση του Αυγούστου εκατόν κάτι mb... Την κατεβάζει... Και την ώρα της εγκατάστασης βγάζει error.... Ανοίγει κανονικά το τηλέφωνο και λεει η ενημέρωση απέτυχε ενημερωθείτε από την Samsung....

 

Καμία συμβουλή? Να περιμένω του επόμενου μήνα?

Link to comment
Share on other sites

 

Μετά το 2012 είναι η πρώτη συσκευή που κλείνει 1 χρόνο στα χέρια μου.

 

Και θα παραμείνει έναν ακόμη, οι διαφορές δεν είναι κραυγαλέες σε σχέση με το Note 20.

 

Ειδικά όσοι έχουν Note 10+ με τον Snapdragon 855 παραμένουν πιο γρήγοροι από τον Exynos 990.

 

Προσωπικά και γω με το 10+ θα μείνω, και ας έχει exynos, με έχει καρα βολέψει, είναι υπερπλήρες και δε βλέπω απολύτως κανένα λόγο για αλλαγή.

Καλό το Note 20 Ultra αλλά θα ξανακοιτάξω το επόμενο,ειδικά με την υποστήριξη 3 ετών πλέον :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα στην παρέα,

 

Μου ήρθε η ενημέρωση του Αυγούστου εκατόν κάτι mb... Την κατεβάζει... Και την ώρα της εγκατάστασης βγάζει error.... Ανοίγει κανονικά το τηλέφωνο και λεει η ενημέρωση απέτυχε ενημερωθείτε από την Samsung....

 

Καμία συμβουλή? Να περιμένω του επόμενου μήνα?

 

Εμένα το κάνει τώρα το update... OTA κανονικά.

Μια χαρά πήγε.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Άντε να περιμένουμε να βγουν οι προπαραγγελίες. Έχουμε εικόνα;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Αρχες Σεπτεμβρη παραγγελιες, μεχρι τελη κυκλοφορια… Τιμη στα ίδια επίπεδα...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά και γω με το 10+ θα μείνω, και ας έχει exynos, με έχει καρα βολέψει, είναι υπερπλήρες και δε βλέπω απολύτως κανένα λόγο για αλλαγή.

Καλό το Note 20 Ultra αλλά θα ξανακοιτάξω το επόμενο,ειδικά με την υποστήριξη 3 ετών πλέον :)

Ακριβώς αυτό σκεφτόμουν. Καμία ουσιαστική καινοτομία που να αξίζει την αλλαγή. Στα χαρτιά, οκ, όλα καλύτερα, αλλά αμφιβάλλω να μπορεί να βελτιώσει κάτι στην καθημερινότητά μας. Αν ήταν η μπαταρία πχ 5000, οκ, ίσως αποτελούσε δέλεαρ.

Αν όντως παίξει υποστήριξη 3 ετών, είμαι κομπλέ και τον επόμενο χρόνο. :D

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ κατά λάθος το πέταξα κάτω από το κομοδίνο που το είχα σε βάση και μάλιστα μάλλον η μεταλλική βάση έσκασε πάνω στην οθόνη ευτυχώς σχεδόν άνοιξε τρύπα στην εργοστασιακή μεμβρανη αλλά η οθόνη δεν έπαθε το παραμικρό...

Πήγα στην smartec για μεμβρανη (εχω αλλάξει άλλες 2 φορές σε παλιότερα Note 10 plus) και ενώ παλιότερα η τοποθέτηση ήταν τέλεια σαν την εργοστασιακή... τόσο καλή... αυτή τη φορά ήταν απογοήτευση... Σε κόντρα ήλιο καμια 15αρια πολύ μικρές κουκιδιτσες οι οποίες λαμπιριζουν στο φως του ήλιου... Το είδε και ο υπάλληλος ο οποίος μου είπε ότι αν δεν φύγουν σε 3 μέρες να πάω για νέα δωρεάν τοποθέτηση αλλά να μην περιμένω να είναι και πολύ καλύτερη... Ξενέρωσα...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό σκεφτόμουν. Καμία ουσιαστική καινοτομία που να αξίζει την αλλαγή. Στα χαρτιά, οκ, όλα καλύτερα, αλλά αμφιβάλλω να μπορεί να βελτιώσει κάτι στην καθημερινότητά μας. Αν ήταν η μπαταρία πχ 5000, οκ, ίσως αποτελούσε δέλεαρ.

 

Αν όντως παίξει υποστήριξη 3 ετών, είμαι κομπλέ και τον επόμενο χρόνο. :D

Αυτό ακριβώς τόνισα κι εγώ. Οι διαφορές τους είναι σε κάποια κομμάτια του hardware και μάλιστα σε πολύ λίγα και σε πολύ μικρή διαφορά η οποία δεν φαίνεται στην πράξη παρά μόνο στην θεωρία!

Οι διαφορές σε κάποια κομμάτια του software θα έρθουν σίγουρα κ στο note 10+ και σίγουρα μετά την πρώτη αναβάθμιση των note 20 ultra. Δηλαδή να κυκλοφορήσει τον Σεπτέμβριο, να αναβαθμιστεί τον Οκτώβριο...

Κάπου εκεί είμαστε κι εμείς μαζί σε αυτή την αναβάθμιση...

Από εκεί κ μετά, όσον αφορά τις εκδόσεις με exynos σε σχέση με τον snapdragon πρόκειται για προπαγάνδα που βγάζει ο καθένας στο ίντερνετ, όπως συμβαίνει συνήθως...

Μια χαρά λειτουργεί ο exynos και η Samsung δεν είναι κορόιδο για να τον έχει στην global έκδοση!

Στην Αμερική όμως είναι και το θέμα που είχε παλιά με την apple που μάχονταν. Είναι και θέμα σωβινισμού των Αμερικανών βλέπεις...

Ε, έδωσε στους Αμερικανούς τη συσκευή με δικό τους επεξεργαστή για να μη γκρινιάζουν!!!

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ κατά λάθος το πέταξα κάτω από το κομοδίνο που το είχα σε βάση και μάλιστα μάλλον η μεταλλική βάση έσκασε πάνω στην οθόνη ευτυχώς σχεδόν άνοιξε τρύπα στην εργοστασιακή μεμβρανη αλλά η οθόνη δεν έπαθε το παραμικρό...

Πήγα στην smartec για μεμβρανη (εχω αλλάξει άλλες 2 φορές σε παλιότερα Note 10 plus) και ενώ παλιότερα η τοποθέτηση ήταν τέλεια σαν την εργοστασιακή... τόσο καλή... αυτή τη φορά ήταν απογοήτευση... Σε κόντρα ήλιο καμια 15αρια πολύ μικρές κουκιδιτσες οι οποίες λαμπιριζουν στο φως του ήλιου... Το είδε και ο υπάλληλος ο οποίος μου είπε ότι αν δεν φύγουν σε 3 μέρες να πάω για νέα δωρεάν τοποθέτηση αλλά να μην περιμένω να είναι και πολύ καλύτερη... Ξενέρωσα...

Επειδή την προηγούμενη βδομάδα άλλαξα κι εγώ μεμβράνη κι είχα τις ίδιες κουκιδιτσες ,μετά από 2-3 μέρες φύγανε.

Και τώρα που το κοιτώ δεν βλέπω καμιά.

Δεν ξέρω τι ήτανε ,,αλλά τώρα δεν φαίνεται κάτι.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Επειδή την προηγούμενη βδομάδα άλλαξα κι εγώ μεμβράνη κι είχα τις ίδιες κουκιδιτσες ,μετά από 2-3 μέρες φύγανε.

Και τώρα που το κοιτώ δεν βλέπω καμιά.

Δεν ξέρω τι ήτανε ,,αλλά τώρα δεν φαίνεται κάτι.

Μακάρι γιατί αλλιώς θα πάει κουβά

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Είναι επίσημο τελικά οι επόμενες 3 ετήσιες αναβαθμίσεις

 

https://techblog.gr/mobile/i-samsung-tha-prosferei-eos-treis-genies-anavathmiseon-sta-flagship-tis/

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ κατά λάθος το πέταξα κάτω από το κομοδίνο που το είχα σε βάση και μάλιστα μάλλον η μεταλλική βάση έσκασε πάνω στην οθόνη ευτυχώς σχεδόν άνοιξε τρύπα στην εργοστασιακή μεμβρανη αλλά η οθόνη δεν έπαθε το παραμικρό...

Πήγα στην smartec για μεμβρανη (εχω αλλάξει άλλες 2 φορές σε παλιότερα Note 10 plus) και ενώ παλιότερα η τοποθέτηση ήταν τέλεια σαν την εργοστασιακή... τόσο καλή... αυτή τη φορά ήταν απογοήτευση... Σε κόντρα ήλιο καμια 15αρια πολύ μικρές κουκιδιτσες οι οποίες λαμπιριζουν στο φως του ήλιου... Το είδε και ο υπάλληλος ο οποίος μου είπε ότι αν δεν φύγουν σε 3 μέρες να πάω για νέα δωρεάν τοποθέτηση αλλά να μην περιμένω να είναι και πολύ καλύτερη... Ξενέρωσα...

 

....Μάλλον επίτηδες το έκανες για να προετοιμάσεις τον εαυτό σου...για το note20 ultra που σε 2 εβδομάδες θα είναι εδώ!,,

Link to comment
Share on other sites

....Μάλλον επίτηδες το έκανες για να προετοιμάσεις τον εαυτό σου...για το note20 ultra που σε 2 εβδομάδες θα είναι εδώ!,,

Μπα... Δεν τσιμπαω με 4 μηνών Note 10 plus 512gb Ελληνικό....

Για κανένα fold 2 δεν θα έλεγα όχι....

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα δεν μου κάνει το update πρώτη φορά το παθαίνω

Στάλθηκε από το SM-N976B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αδερφέ κάνε εκκαθάριση δεδομένων και cache της εφαρμογής update κάνε και ένα wipe cache partition από το recovery (δες την διαδικασία στο youtube) και δοκίμασε να ξανά κατεβάσεις και να κάνεις την αναβάθμιση

Αν δεν δουλέψει τότε πριν πας σέρβις κάνε επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων.... Και στο σέρβις αυτό θα σου κάνουν πρώτα και μετά θα σου περάσουν την τελευταία αναβάθμιση...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα δεν μου κάνει το update πρώτη φορά το παθαίνω b160f8ff0f1e4491e595e8b0b71eac80.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N976B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μου έκανε ακριβώς το ίδιο αν δεις μερικά μηνύματα παραπάνω! Πήγα στη samsung και πέρασαν ολόκληρο το firmware από εκεί. Ήταν αδύνατο διαφορετικά. (samsung εξωτερικού και δεν ήμουν ο πρώτος που πήγε. Το update μου κρασαρε κάθε φορά στο 26%.)

Όλα καλά τώρα και παρατηρώ ότι έχουμε το ίδιο, 5G model?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το 5g έχω και εγώ

 

Στάλθηκε από το SM-N976B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου έκανε ακριβώς το ίδιο αν δεις μερικά μηνύματα παραπάνω! Πήγα στη samsung και πέρασαν ολόκληρο το firmware από εκεί. Ήταν αδύνατο διαφορετικά. (samsung εξωτερικού και δεν ήμουν ο πρώτος που πήγε. Το update μου κρασαρε κάθε φορά στο 26%.)

Όλα καλά τώρα και παρατηρώ ότι έχουμε το ίδιο, 5G model?

 

 

 

Ναι το 5g έχω και εγώ.θα το κάνω μόνος μου όταν έχω χρόνο με Odin και εμενα στο 26% κρασαρει

 

Στάλθηκε από το SM-N976B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N976B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γω 5G γερμανικό έχω (SM-N976B) και έκανα κανονικά αναβάθμιση σήμερα, security update Αυγούστου. χωρίς πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μια καλή λύση για να κόψω τις διαφορές διαφημίσεις σε Gmail youtube και σε διάφορες εφαρμογές;

Τι να κάνω;

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...