Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μπορούμε να κατεβάσουμε το Goodlock και αν ναι πως ?

 

Εδω τα modules https://sites.google.com/view/nicelockdownloader/

Ψαξε XDA να βρεις το Apk.;)

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις το nicelock απο το play store και μετα περνας τα mod

Λίγη περισσότερη βοήθεια δεν το κατάλαβα πως ακριβώς γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Λίγη περισσότερη βοήθεια δεν το κατάλαβα πως ακριβώς γίνεται
Κατεβάζεις το nicelock από το market. Θα δεις ότι έχει μέσα 10 εφαρμογές αλλά δεν είναι εγκατεστημενες. Οποία θέλεις την κατεβάζεις και την εγκαθιστάς από το apk mirror. Και τρέχουν κανονικά μέσα από το nicelock. Είναι απλό αλλά και χρήσιμο εργαλείο. 3ec8e3756d7cc96c92f3a991055021b0.jpg

 

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε ενημέρωση 158mb

 

Φανταζομαι θα βρισκεσαι εκτος Ελλαδας η' εχεις συσκευη χωρις ελληνικη ρομ...!!!

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τελικά επανήλθε με hard reset

 

Δοκίμασε να κάνεις μία επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Είναι φασαρία να το στήσεις ξανά, αλλά εφόσον δεν είναι θέμα hardware και έχεις δοκιμάσει όλα τα άλλα που αναφέρεις η επαναφορά είναι μονόδρομος...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω την συσκευή λιγότερο από 24 ώρες, πήρα μαύρο χρώμα καθώς είχε η microsoft προσφορα (βρίσκομαι στην Αμερική). Καταρχάς, δεν είναι πολύ μεγαλύττερη συσκευη απο iphone XS max και αυτο με χαροποιεισαι, έκανε αμέτρητα updates και κάνω μεταφορά μέσω google drive ~28,000 φωττογραφίες. Δεν έχω δοκιμάσει πολλά, πράγματα ακόμα το στήνω. Το iphone έχει πιο ρεαλιστική κάμερα (ίδιο με ότι βλέπουν τα μάτια μου) αλλά wide lens με άφησαν με ανοιχτό το στόμα (έχω dslr με wide lens) και πολύ καλύτερη φωτογραφία με χαμηλό φωτισμό από iphone XS max. Αρκετά ευχαριστημένος, έχει πoλλές εφαρμογές η samsung, δοκίμασα το πενάκι και έπαθα πλάκα με την αίσθηση καθώς είχα Note 2 παλιότερα, είναι σαν να γράφεις σε χαρτί. Βέβαια ίσως και για αυτό να χαλάει πιο ευκολα η μύτη και να θέλει αλλαγή. Ερώτηση, έβαλα ανάλυση οθόνης στο μέγιστο, θα χάσω πολύ μπαταρία; Παίζει να αλλάζει η ανάλυση οοθόνης με βάση το περιεχόμενο; Κείμενο/βίντεο και λοιπά.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά επανήλθε με hard reset

Κάποιο σκάλωμα είχε φάει. Καλού κακού, στησ' το σιγά σιγά, βάζε λίγες λίγες εφαρμογές και κάνε δοκιμές. Για να βρεις ποια σου προκάλεσε το πρόβλημα. Εκτός και αν ήταν από σκάλωμα του λειτουργικού, οπότε δεν θα σου το ξανακάνει.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχεις κάνεις θέμα με το wifi; Εδώ και αρκετό καιρό αποσυνδέεται συνεχώς και όχι μόνο στο σπίτι και σε εξωτερικά wifi. Έχει κανείς παρόμοιο θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχεις κάνεις θέμα με το wifi; Εδώ και αρκετό καιρό αποσυνδέεται συνεχώς και όχι μόνο στο σπίτι και σε εξωτερικά wifi. Έχει κανείς παρόμοιο θέμα;

 

Εγω φίλε μου με 2 συσκευές note που είχα και έχω δεν είχα ποτέ κάποιο θέμα με τις συνδέσεις σε δίκτυα WiFi... Καμία αποσύνδεση ποτέ μέχρι σήμερα...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχεις κάνεις θέμα με το wifi; Εδώ και αρκετό καιρό αποσυνδέεται συνεχώς και όχι μόνο στο σπίτι και σε εξωτερικά wifi. Έχει κανείς παρόμοιο θέμα;

 

Εχεις κανει απενεργοποιηση την ρυθμιση για αυτοματη εναλλαγη σε δεδομενα οταν εχεις χαμηλο σημα wifi?

Στις ρυθμισεις του wifi πατα τις 3 τελιτσες πανω δεξια γωνια και πανε στο Προχωρημενους!

Ξετικαρε αυτο που λεει αυτοματη εναλλαγη σε δεδομενα..

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει απενεργοποιηση την ρυθμιση για αυτοματη εναλλαγη σε δεδομενα οταν εχεις χαμηλο σημα wifi?

Στις ρυθμισεις του wifi πατα τις 3 τελιτσες πανω δεξια γωνια και πανε στο Προχωρημενους!

Ξετικαρε αυτο που λεει αυτοματη εναλλαγη σε δεδομενα..

Απενεργοποιημένο το έχω. Δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει.
Link to comment
Share on other sites

Τράβηξα μερικές φωτογραφίες ενώ έγραφα βίντεο και είναι αρκετά κακής ποιότητας. Υπάρχει κάποια ρύθμιση ή να μην τραβάω φωτογραφίες ενώ γράφω βίντεο;
Link to comment
Share on other sites

έχω παρατηρήσει ότι όταν έχω συνδεδεμένα ακουστικά ή μιλάω με το speaker στο whatsapp και κλείνει η οθόνη τότε δεν με ακούνε.

έχει κάποιος κάποια ιδέα?

thanks

Link to comment
Share on other sites

Τράβηξα μερικές φωτογραφίες ενώ έγραφα βίντεο και είναι αρκετά κακής ποιότητας. Υπάρχει κάποια ρύθμιση ή να μην τραβάω φωτογραφίες ενώ γράφω βίντεο;

Έχεις δοκιμάσει να βγάλεις βίντεο το βράδυ στο αυτόματο..?? Και ειδικά με σταθεροποίηση ανοιχτή?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Ξέρω οτι η συσκευή μας βγήκε με το Android 9 και μετά από κάποιους μήνες πήρε την έκδοση 10.

Ξέρει κανένας εκτός από την 11 που είναι λογικά σίγουρο οτι θα πάρει, αν θα πάρει άλλη;

Κανονικά δύο χρόνια υποστήριξης δεν δίνει η Samsung;

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχει πάρει κανένας ενημέρωση του Ιουνίου; Δεν έχει αργήσει; Προηγούμενους μήνες δεν έβγαινε νωρίτερα ή η ιδέα μου;

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχει πάρει κανένας ενημέρωση του Ιουνίου; Δεν έχει αργήσει; Προηγούμενους μήνες δεν έβγαινε νωρίτερα ή η ιδέα μου;

Καλησπερα.Ναι εχει αργησει λιγο, φαντασου φιλε μου οτι εχει ερθει το update ακομα και σε NOTE 8.Εχει ξαναγινει ομως.Λιγη υπομονη,πιστευω μεχρι αυριο θα εχει σκασει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες είμαι ακόμα σε Android 9 χωρίς κανένα πρόβλημα αξίζει να ασχοληθώ και να κάνω το update σε 10; Υπάρχουν προβλήματα με μπαταρία ή bug's?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες είμαι ακόμα σε Android 9 χωρίς κανένα πρόβλημα αξίζει να ασχοληθώ και να κάνω το update σε 10; Υπάρχουν προβλήματα με μπαταρία ή bug's?

 

Φίλε μου κακός έχει παραμείνει ακόμα στο Android 9 θα πρέπει να αναβαθμίσεις άμεσα μιας και η Android 10 Είναι μία πάρα πολύ καλή έκδοση και ιδιαίτερα για τη συσκευή μας με πολύ καλή αυτονομία και σταθερότητα

Όπως και το one ui 2 είναι Εξαιρετικό

Εγώ προσωπικά δεν θα γύριζα ποτέ σε android 9

Βέβαια με την προϋπόθεση ότι έχεις χρόνο και όρεξη να κάνεις μία σωστή εγκατάσταση δηλαδή μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να στήσεις τη συσκευή σου από το μηδέν

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...