Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που θα δώσετε ένα καρο λεφτά,να πάρετε από κάποιον στο ebay το ιδιο τηλέφωνο,λίγο καλύτερο που μόνο διπλα διπλα ίσως το καταλάβεις,χωρίς εγγύηση, και με χειρότερη μεταπωλητικη αξία,με ξεπερνάει.

Δικά σας λεφτά βέβαια όπου θέλετε τα σκατε.Πασο!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα δώσετε ένα καρο λεφτά,να πάρετε από κάποιον στο ebay το ιδιο τηλέφωνο,λίγο καλύτερο που μόνο διπλα διπλα ίσως το καταλάβεις,χωρίς εγγύηση, και με χειρότερη μεταπωλητικη αξία,με ξεπερνάει.

Δικά σας λεφτά βέβαια όπου θέλετε τα σκατε.Πασο!

Αν θες να το κάνεις root (για κάποιο λόγο) την χάνεις την εγγύηση ,οπότε όπου και να τα δώσεις τα λεφτά το ίδιο είναι.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να το κάνεις root (για κάποιο λόγο) την χάνεις την εγγύηση ,οπότε όπου και να τα δώσεις τα λεφτά το ίδιο είναι.

Και που κολλάει αυτό; Μιλάς για το 0.000001% των κατόχων της συσκευής αυτή τη στιγμή.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μετά την αναβάθμιση του Μαΐου παρατηρώ μεγάλη κατανάλωση τα Google services και γενικώς ίσως να έχει χαθεί αυτή η υπέροχη αυτονομία που είχε το τελευταίο διάστημα το Note 10 Plus

Για καλό και για κακό έκανα μία εκκαθάριση του cache όπως και της εφαρμογής Google services, το παρακολουθώ και βλέπουμε... Όποιος έχει εικόνα μετά την αναβάθμιση ας γράψει την δική του εμπειρία

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα δώσετε ένα καρο λεφτά,να πάρετε από κάποιον στο ebay το ιδιο τηλέφωνο,λίγο καλύτερο που μόνο διπλα διπλα ίσως το καταλάβεις,χωρίς εγγύηση, και με χειρότερη μεταπωλητικη αξία,με ξεπερνάει.

Δικά σας λεφτά βέβαια όπου θέλετε τα σκατε.Πασο!

Καλύτερο τηλέφωνο; πως βγαίνει αυτό το συμπέρασμα; επειδή μπορεί να βγάλει μισή ώρα οθόνη περισσότερο η να έχει μια γραμμή στο σήμα παραπάνω; η επειδή το λένε οι youtubers με τα benchmark; ούτε οι heavy users μπορούν να καταλάβουν διαφορά στην απόδοση.

το Note 4 που είχε snap στην Ευρώπη όλοι έψαχναν exynos τώρα το ανάποδο. Ως συνήθως φυσικά.

 

Λάζαρος.. Note 10+

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδιά μετά την αναβάθμιση του Μαΐου παρατηρώ μεγάλη κατανάλωση τα Google services και γενικώς ίσως να έχει χαθεί αυτή η υπέροχη αυτονομία που είχε το τελευταίο διάστημα το Note 10 Plus

Για καλό και για κακό έκανα μία εκκαθάριση του cache όπως και της εφαρμογής Google services, το παρακολουθώ και βλέπουμε... Όποιος έχει εικόνα μετά την αναβάθμιση ας γράψει την δική του εμπειρία

Η μπαταρία πάει εξαιρετικά έως ανέλπιστα καλά. Το έχω ξανά αναφέρει. Σημερινό αποτέλεσμα με φουλ χρήση 4g bt με 3 συσκευές γενικά τα πάντα ανοιχτά λόγο δουλειάς. Και 2 κάρτες με μέτριο σήμα. Τα services είναι στο 1.5%.9045d5948a9e49421bc43332c998c2b6.jpg

 

Λάζαρος.. Note 10+

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο τηλέφωνο; πως βγαίνει αυτό το συμπέρασμα; επειδή μπορεί να βγάλει μισή ώρα οθόνη περισσότερο η να έχει μια γραμμή στο σήμα παραπάνω; η επειδή το λένε οι youtubers με τα benchmark; ούτε οι heavy users μπορούν να καταλάβουν διαφορά στην απόδοση.

το Note 4 που είχε snap στην Ευρώπη όλοι έψαχναν exynos τώρα το ανάποδο. Ως συνήθως φυσικά.

 

Λάζαρος.. Note 10+

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η μπαταρία πάει εξαιρετικά έως ανέλπιστα καλά. Το έχω ξανά αναφέρει. Σημερινό αποτέλεσμα με φουλ χρήση 4g bt με 3 συσκευές γενικά τα πάντα ανοιχτά λόγο δουλειάς. Και 2 κάρτες με μέτριο σήμα. Τα services είναι στο 1.5%.9045d5948a9e49421bc43332c998c2b6.jpg

 

Λάζαρος.. Note 10+

 

Καλά εντάξει, άστο... Και γω exynos έχω, και super τηλέφωνο είναι, ναι γρήγορο, και όλα τα καλά τα έχει..., αλλά η μισή ώρα οθόνη περισσότερο και η μία γραμμή στο σήμα παραπάνω...ειναι σημαντικοί παράγοντες που αποδεικνύουν ότι ο snap είναι μπροστά....έστω και λίγο.

Μαζεύετε λεφτά γιατί έρχεται το τέρας....που τρώει τον 865..και τον ξεφτυλίζει εύκολα,,,,992 λέγεται....(αν και εφόσον )), βέβαια το πιό πιθανό ειναι να βγει το 20άρι με 990)).

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει κι εγώ ότι τις τελευταίες μέρες είναι ψηλά στην κατανάλωση οι υπηρεσίες google play!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κατανάλωση τα google play services έχουν 2% καλά είναι?

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

bb6edab6b0542fd0b2d515953a14056a.jpg

Edited by chris_amg
Link to comment
Share on other sites

Απορία, στη μύτη του s pen (όσοι το χρησιμοποιείτε), έχετε παρατηρήσει καθόλου γρατσουνιές; Εμένα έχει κάνει κάτι λίγες, ψιλοπράγματα βέβαια, απλά ήθελα να δω αν συμβαίνει γενικά ή κάνω κάτι λάθος.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απορία, στη μύτη του s pen (όσοι το χρησιμοποιείτε), έχετε παρατηρήσει καθόλου γρατσουνιές; Εμένα έχει κάνει κάτι λίγες, ψιλοπράγματα βέβαια, απλά ήθελα να δω αν συμβαίνει γενικά ή κάνω κάτι λάθος.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

σε εμένα έχει φθαρεί η πρώτη μύτη που ήταν προεγκατεστημένη. Θελω αυτές τις μέρες να την αλλάξω.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση άσχετη με samsung μιας και δεν βρίσκω θέμα στο forum.. Θέλω μια γνώμη από οποίο έχει γνώση.. Είμαι για αγορά 2τερου τηλ και είμαι για το vivo nex 3s 5g 12gb 256gb πιστεύετε αξίζει η αγορά του?κατόχος note10plus 5g
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση άσχετη με samsung μιας και δεν βρίσκω θέμα στο forum.. Θέλω μια γνώμη από οποίο έχει γνώση.. Είμαι για αγορά 2τερου τηλ και είμαι για το vivo nex 3s 5g 12gb 256gb πιστεύετε αξίζει η αγορά του?κατόχος note10plus 5g
Στα λοιπά κινητά τηλέφωνα υπάρχουν Vivo thread είχα τιμήσει 2 συσκευές τελευταία 2ετια το original nex s και το dual display.

 

Και τα 2 πολύ καλά σε αυτά που πρόσφεραν ήταν αλλά ενδεχομένως το λογισμικό να σε χαλάσει από την μία το ios wannabe ui(αν και σε customization, features έχει άπλετο πράγμα) και τα σχετικά αργά updates λογισμικού.

 

Αν και μου άρεσαν και τα 2 δεν θα ξαναπάρω Vivo διότι από την μία δεν έχουν εγγύηση Ευρώπη, από την άλλη το ios wannabe ui δεν είναι τόσο του γούστου μου από την άλλη είναι καρακλειδωμενα as hell.

 

Όσον για την φετινή συσκευή που σε ενδιαφέρει θεωρώ μεγάλο μείον την οθόνη του και λόγο ανάλυσης 1080 σε 7 ίντσες το θεωρώ μέγα φάουλ αλλά και λόγο extreme curved χαρακτήρα.(χίλιες φορές την flat οθόνη του original nex s παρά αυτό το waterfall πράγμα)

 

Εξίσου θεωρώ στα μείον την απουσία Stereo speakers που έπρεπε να είχε προσθέσει πλέον εν έτη 2020.

 

Ούτε και για την κάμερα δεν διαβάζω τα καλύτερα ειδικά στο video χωλαίνει αρκετά.

 

Αν θες κάτι για δεύτερη θα πήγαινα είτε σε OnePlus κατα κύριο λόγο είτε 7 Pro/7T pro πιο οικονομικά είτε σε xiaomi k30 pro zoom.

 

Αυτά.

 

 

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα κατάλαβα... Αν και σε βίντεο που βλέπω τα πάει πολύ καλά στις φώτο.. Θα το δω γιατί σήμερα είδα και το zte nubia red magic 5g που είναι ποιο πολύ για gaming.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα! Βρίσκω σε αρκετά ελκυστική τιμή πλέον(με αποφορολόγηση) και το απλό αλλά και το plus. Θα ήθελα να μου πείτε εάν αξίζουν τα 12gb ram(έναντι των 8gb) και η μεγαλύτερη οθόνη σε σχέση με το μεγάλο μέγεθος του plus. Φοβάμαι μήπως είναι υπερβολικά μεγάλο γι'αυτά τα παραπάνω που προσφέρει.

Για να σας βοηθήσω να σας πω πως λειτουργώ αρκετά το s-pen λόγω επαγγέλματος και κάνω τα πάντα μέσω του τηλεφώνου και στον ελεύθερο χρόνο Netflix, YouTube και σερφάρισμα. Δεν ασχολούμαι με social media ούτε με βαριά παιχνίδια(στην χάση και στην φέξη εάν κατεβάσω κανα παιχνίδι που πάντα θα βαρεθώ και θα παρατήσω). Από εφαρμογές σε λογικά πλαίσια. Την απάντηση την δίνω σχεδόν μόνος μου στον εαυτό μου πως τα 8gb του μικρού είναι υπέρ αρκετά, αλλά τα κινητά τα κρατάω για χρόνια(Ακόμα έχω το Note 5) και σκέφτομαι μήπως τα 12 αντέξουν τις μελλοντικές αναβαθμίσεις και εφαρμογές.

Μπαταρία δεν με πολυαπασχολει μιας και πάντα βρίσκομαι κοντά σε κάποια πρίζα να το βάλω έστω για λίγο να φορτίσει.

Link to comment
Share on other sites

τι επαγγελμα κανεις και το χρησιμοποιεις τοσο το πενακι? Δεν ρωταω με ειρωνια κτλ απλα ψαχνω να βρω λογους να το βγαζω και λεω μην μου ξεφευγει κανεις η δεν το εχω σκεφτει. Δεν το πολυχρησιμοποιω γενικα

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

τι επαγγελμα κανεις και το χρησιμοποιεις τοσο το πενακι? Δεν ρωταω με ειρωνια κτλ απλα ψαχνω να βρω λογους να το βγαζω και λεω μην μου ξεφευγει κανεις η δεν το εχω σκεφτει. Δεν το πολυχρησιμοποιω γενικα

 

Έχω μία μικρή μονάδα αλευρόμυλου οπότε γράφω παραγγελίες, κρατάω καρτέλες πελατών με πληρωμές, υπόλοιπα λογαριασμών κλπ. Θα μπορούσα να έχω ατζέντα αλλά το s-pen μου έχει λύσει τα χέρια! Γι' αυτό και μοναδικό μου μέλημα είναι να λειτουργεί απροβλημάτιστα(όπως το τωρινό μου Note 5 που λειτουργεί ακόμα και σήμερα υποδειγματικά).

Link to comment
Share on other sites

Eπίσης το spen είναι παρα πολύ χρήσιμο για διορθώσεις πάνω σε pdf και αποστολή , για επισήμανση λαθών και σημειώσεων σε σχέδια όταν σου στέλνουν κάτι και είσαι εκτός γραφείου. Επίσης δεν είναι καθόλου συχνό ,αλλά σώζει αυτές τις λίγες φορές που λες ''ένα στυλό να σημειώσω ρε παιδιά'' είτε πρόκειται για σκαρίφημα είτε για κάποια άλλη σημείωση που δεν γίνεται με πληκτρολόγηση. Δεν είναι ότι το χρησιμοποιείς όλη μέρα κάθε μέρα. Αλλά είναι αυτές οι λιγες φορές που χαίρεσαι που το έχεις και σε ξελασπώνει. Επίσης όπως το χρησιμοποιώ εγώ σαν μηχανικός θεωρώ ότι το μικρό note δεν θα με βόλευε...
Link to comment
Share on other sites

Eπίσης το spen είναι παρα πολύ χρήσιμο για διορθώσεις πάνω σε pdf και αποστολή , για επισήμανση λαθών και σημειώσεων σε σχέδια όταν σου στέλνουν κάτι και είσαι εκτός γραφείου. Επίσης δεν είναι καθόλου συχνό ,αλλά σώζει αυτές τις λίγες φορές που λες ''ένα στυλό να σημειώσω ρε παιδιά'' είτε πρόκειται για σκαρίφημα είτε για κάποια άλλη σημείωση που δεν γίνεται με πληκτρολόγηση. Δεν είναι ότι το χρησιμοποιείς όλη μέρα κάθε μέρα. Αλλά είναι αυτές οι λιγες φορές που χαίρεσαι που το έχεις και σε ξελασπώνει. Επίσης όπως το χρησιμοποιώ εγώ σαν μηχανικός θεωρώ ότι το μικρό note δεν θα με βόλευε...

 

Ακριβως. Κανω συνεχεια pdf marking, αλλα και φυσικα μπολικες σημειωσεις μεσα στη μερα, ακομα και ενα προχειρο isometric drawing, αν χρειαστει στη δουλεια μου - ή απλά μαρκάρω μια φωτογραφία, για να καταδείξω κάτι, προσθέτοντας και το αναλογο σχολιο...

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει κι εγώ ότι τις τελευταίες μέρες είναι ψηλά στην κατανάλωση οι υπηρεσίες google play!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ το ίδιο έχω παρατηρήσει. Τις τελευταίες μέρες μέχρι το βράδυ η κατανάλωση είναι στο 4 με 5%

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά δεν παίζει ήχος τραγουδιών, youtube κλπ. από το ηχείο αλλά μόνο από το ακουστικό. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που έχει πειραχθεί;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά δεν παίζει ήχος τραγουδιών, youtube κλπ. από το ηχείο αλλά μόνο από το ακουστικό. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που έχει πειραχθεί;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Πηγαινε ρυθμισεις / προσβασιμοτητα / βελτιωσεις ακοης κοιτα μπας και πειραξες κατι απο κει.

Link to comment
Share on other sites

Δε βρήκα κάτι εκεί πειραγμένο. Έκανα ένα restart και έστρωσε. Ποιος ξέρει... Thanks!

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πώς μπορώ μέσα από την εφαρμογή του Facebook όταν ανοίγει σελίδες του Internet να γίνεται με πρόγραμμα της επιλογής μου; επιλέγω στην αρχή που με ρωτάει ποιο θέλω αλλά την επόμενη φορά ξανανοίγει με δικό του

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οτα ανοιγω την εφαρμογη του facebook και κανω πλοηγηση ανογουν μονα τους τα βιντεο που εχουν βαλει οι φιλοι ,πως μπορω να τα κανω να μην παιζουν μονα τους και να τα ενεργοποιω οποτε θελω εγω ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οτα ανοιγω την εφαρμογη του facebook και κανω πλοηγηση ανογουν μονα τους τα βιντεο που εχουν βαλει οι φιλοι ,πως μπορω να τα κανω να μην παιζουν μονα τους και να τα ενεργοποιω οποτε θελω εγω ?

 

Αυτό γίνεται από τις ρυθμίσεις του Facebook στις ρυθμίσεις πολυμέσων έχει την επιλογή τα βίντεο Να τρέχουν μόνα τους μόνο μετά με data και WiFi ή μόνο με WiFi ή να μην τρέχουν ποτέ μόνα τους Κάπως έτσι είναι οι ρυθμίσεις εκεί

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...