Jump to content

Samsung Galaxy Tab S6


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι απλά με τιμολόγιο εκπιπτεις το ΦΠΑ από την εταιρία,κάνε υπομονή για το 8αρι ,θα το μετανιώσει μετα
Και εγώ το φοβάμαι. Το κακό είναι ότι την πάτησα και έχω μείνει χωρίς tablet

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είμαστε υπερβολικοί να λέμε πως δεν μπορούμε να περιμένουμε 3, 4 εβδομάδες για κάτι που ουσιαστικά είναι μια πολυτέλεια και όχι κάτι απαραίτητο για να ζήσουμε ή για να κάνουμε τη δουλειά μας. Κάτι τέτοια σχόλια θυμίζουν κάτι κακομαθημένα παιδιά που τα ακούς και φωνάζουν στους γονείς τους "το θέλω, το θέλω, το θέλω..."

Χωρίς να αποκλείω ότι υπάρχουν και ανήλικοι που συμμετέχουν σε αυτό το forum, νομίζω πως καλό θα ήταν να επιδεικνύουμε λίγη σοβαρότητα και ωριμότητα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είμαστε υπερβολικοί να λέμε πως δεν μπορούμε να περιμένουμε 3, 4 εβδομάδες για κάτι που ουσιαστικά είναι μια πολυτέλεια και όχι κάτι απαραίτητο για να ζήσουμε ή για να κάνουμε τη δουλειά μας. Κάτι τέτοια σχόλια θυμίζουν κάτι κακομαθημένα παιδιά που τα ακούς και φωνάζουν στους γονείς τους "το θέλω, το θέλω, το θέλω..."

Χωρίς να αποκλείω ότι υπάρχουν και ανήλικοι που συμμετέχουν σε αυτό το forum, νομίζω πως καλό θα ήταν να επιδεικνύουμε λίγη σοβαρότητα και ωριμότητα.

Το συγκεκριμένο tablet φίλε μου ειναι εργαλείο, κρατάω πολλές σημειώσεις στην καθημερινότητα μου, όποιος το παίρνει για social media και youtube σαν κύρια χρήση μπορεί να κάνει την δουλειά του το ίδιο καλά και με πολύ φτηνότερη επιλογή.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είμαστε υπερβολικοί να λέμε πως δεν μπορούμε να περιμένουμε 3, 4 εβδομάδες για κάτι που ουσιαστικά είναι μια πολυτέλεια και όχι κάτι απαραίτητο για να ζήσουμε ή για να κάνουμε τη δουλειά μας. Κάτι τέτοια σχόλια θυμίζουν κάτι κακομαθημένα παιδιά που τα ακούς και φωνάζουν στους γονείς τους "το θέλω, το θέλω, το θέλω..."

Χωρίς να αποκλείω ότι υπάρχουν και ανήλικοι που συμμετέχουν σε αυτό το forum, νομίζω πως καλό θα ήταν να επιδεικνύουμε λίγη σοβαρότητα και ωριμότητα.

 

Το χειροτερο που μπορει να κανει καποιος ειναι να κρινει εξ'ιδιων τα αλλοτρια. Καποιοι εχουν αντικαταστησει τα filofax/ ατζεντες και λοιπα εργαλεια καθημερινοτητας με ενα τετοιο tablet. Ε, αυτοι πιθανως να μη μπορουν να περιμενουν ουτε 3,4 ωρες...

Link to comment
Share on other sites

Δεν αποκλείω να μου τη δώσει και να πάρω το 6 GB μοντέλο, πολλές οι τρεις βδομάδες. Για τα αξεσουάρ όπως το book Cover keyboard ισχύει απαλλαγή ΦΠΑ;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα κόψεις 2 τιμολόγια. Ένα για το tablet με απευθείας αποφορολόγηση και ένα για τα αξεσουάρ όπου θα το περάσεις στα βιβλία για να εκπέσει το ΦΠΑ....:)

Link to comment
Share on other sites

Προπληρωσα κι εγω το 256gb 8gb LTE και περιμενω οπως οι περισσοτεροι εδω.

Να ρωτησω-επιβεβαιωσω θελω για οταν με το καλο παραλαβω...

1) Μπορω να του βαλω μια sim card απο καρτοκινητο (what's up) και να δουλευει με το εκαστοτε προγραμμα ιντερνετ που θα αγοραζω ?

2) Θα μπορει να δεχεται και να παιρνει κλησεις κιολας σαν ενα κινητο τηλεφωνο ? και αν ναι:

τρωει περισσοτερους πορους ?

μηπως εχει ρυθμιση για την καρτα sim για "μονο περιαγωγη στο ιντερνετ" ?

Δεν το εχω ξανακανει με whatsup καρτα και εχω λιγο μπερδεμενο το τριγωνο: ταμπλετ-ιντερνετ-κινητη τηλεφωνια

Ευχαριστω εκ των προτερων και με το καλο να παραλαβουμε ολοι :)

Link to comment
Share on other sites

Προπληρωσα κι εγω το 256gb 8gb LTE και περιμενω οπως οι περισσοτεροι εδω.

Να ρωτησω-επιβεβαιωσω θελω για οταν με το καλο παραλαβω...

1) Μπορω να του βαλω μια sim card απο καρτοκινητο (what's up) και να δουλευει με το εκαστοτε προγραμμα ιντερνετ που θα αγοραζω ?

2) Θα μπορει να δεχεται και να παιρνει κλησεις κιολας σαν ενα κινητο τηλεφωνο ? και αν ναι:

τρωει περισσοτερους πορους ?

μηπως εχει ρυθμιση για την καρτα sim για "μονο περιαγωγη στο ιντερνετ" ?

Δεν το εχω ξανακανει με whatsup καρτα και εχω λιγο μπερδεμενο το τριγωνο: ταμπλετ-ιντερνετ-κινητη τηλεφωνια

Ευχαριστω εκ των προτερων και με το καλο να παραλαβουμε ολοι :)

Ναι και στο 1 και στο 2. Κάποια κατανάλωση παραπάνω θα έχει αλλά αν κρίνω απο το tab s4 αμελητέα. Οταν δεν το χρειάζεσαι μπορείς να το βάζεις σε flight mode.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ σήμερα από Κοτσόβολο το 8/256 Lte σε 2-3 εβδομάδες.

Το 6/128 έχει έρθει από Παρασκευή σε 2 χρώματα μπλε και ροζ (ή καφέ μου είπαν θα σε γελάσω) το γκρι όχι ακόμα....

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα την 6gb/128gb wifi έκδοση. Απο τα βίντεο δεν μπορούσα να καταλάβω την διαφορά, αρκετά πιο μαζεμένο απο το s4, το κράτημα ακόμα πιο άνετο. Με το καλό και οι υπόλοιποι. b2eaeceeecfec7a1fe1f601877639caf.jpgfa88ba7c3d17c6de4759c50c42c47f20.jpg608c146a38c48049b7b7f77334abf7a7.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα την 6gb/128gb wifi έκδοση. Απο τα βίντεο δεν μπορούσα να καταλάβω την διαφορά, αρκετά πιο μαζεμένο απο το s4, το κράτημα ακόμα πιο άνετο. Με το καλό και οι υπόλοιποι. b2eaeceeecfec7a1fe1f601877639caf.jpgfa88ba7c3d17c6de4759c50c42c47f20.jpg608c146a38c48049b7b7f77334abf7a7.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλορίζικο!

 

Το είδα κι εγώ σήμερα live κι έχω μπει σε πειρασμό να φύγω πρώτη φορά από ipad.

 

Μια ερώτηση που ίσως φανεί και χαζή... το pen που το βολευεις;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Άντε. Δεν περίμενες τελικά.καλοριζικο περιμένουμε εντυπώσεις!!!

 

Note 10+

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

 

Το είδα κι εγώ σήμερα live κι έχω μπει σε πειρασμό να φύγω πρώτη φορά από ipad.

 

Μια ερώτηση που ίσως φανεί και χαζή... το pen που το βολευεις;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σας ευχαριστώ όλους παιδιά και στα δικά σας!

Έχει θέση πίσω που τοποθετείται μαγνητικά και παράλληλα φορτίζει επίσης στα πλάγια μπορεί να τοποθετηθεί πάλι μαγνητικά

 

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άντε. Δεν περίμενες τελικά.καλοριζικο περιμένουμε εντυπώσεις!!!

 

Note 10+

Ναι δεν μπορούσα να περιμένω, αν χρειαστεί έχω προπαραγγελία και το 256gb όταν έρθει με το καλό μπορώ να δώσω αυτό και να πάρω το μεγάλο. Ο χώρος δεν με ενδιαφέρει μόνο για την παραπάνω μνήμη το ήθελα. Φαίνεται να τα πηγαίνει πολύ καλά και αυτό όμως, ίσως δεν χρειαστεί οπότε θα παραμείνω στο μικρό, θα δείξει. Ταχύτητα φόρτισης επιτέλους γρήγορη, αν και το S4 έγραφε γρήγορη φόρτιση, βλέπω μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα. Φορτίζω με τον 25w του note 10+ αν και δεν νομίζω οτι παίζει ρόλο.

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα την 6gb/128gb wifi έκδοση. Απο τα βίντεο δεν μπορούσα να καταλάβω την διαφορά, αρκετά πιο μαζεμένο απο το s4, το κράτημα ακόμα πιο άνετο. Με το καλό και οι υπόλοιποι. b2eaeceeecfec7a1fe1f601877639caf.jpgfa88ba7c3d17c6de4759c50c42c47f20.jpg608c146a38c48049b7b7f77334abf7a7.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλορίζικο και καλοδούλευτο περιμένουμε εντυπώσεις....

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Καμία προστασία για την οθόνη παίζει??

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν 4 προς 3 η αναλογία οθόνης, θα το σκεφτόμουν κι εγώ...αλλά σε ταμπλέτες δε συμπαθώ τις 16 /9 .

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα ειναι η αλήθεια πιο μεγάλη σε πλάτος οθόνη.

 

Έχει ενδιαφέρον αν κάποιος που χρησιμοποιούσε ipad, παρει το s6, να μας πει γνώμη

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα στο παρελθόν 4:3 οθόνη και ήμουν υπερ τους σε σημείο να μην παίρνω συσκευή που δεν ήταν. Ολα θεμα συνήθειας ειναι τελικά, κανένα προβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα ήθελα ειναι η αλήθεια πιο μεγάλη σε πλάτος οθόνη.

 

Έχει ενδιαφέρον αν κάποιος που χρησιμοποιούσε ipad, παρει το s6, να μας πει γνώμη

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Σε σχέση με την αναλογία οθόνης όπως έγραψα ήδη κανένα πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται παιδια απο την χρηση του καθενος. Εγω για παραδειγμα θα εχω 50%-60% χρηση για ταινιες. Εκει το 16/10 (νομιζω) aspect ειναι σαφως καλυτερο απο 4/3 και σε συνδιασμο με την Super alomed και με τα akg atmos ηχεια... δε παλευεται.

Στο χερι βεβαια η ' ακομα και στο ματι, η αναλογια 4/3 δειχνει οντως πιο "γεματη", αλλα για μενα μεχρι εκει.

Link to comment
Share on other sites

Καμία προστασία για την οθόνη παίζει??

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τυχαία είδα χθες ότι υπάρχει.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εξαρταται παιδια απο την χρηση του καθενος. Εγω για παραδειγμα θα εχω 50%-60% χρηση για ταινιες. Εκει το 16/10 (νομιζω) aspect ειναι σαφως καλυτερο απο 4/3 και σε συνδιασμο με την Super alomed και με τα akg atmos ηχεια... δε παλευεται.

Στο χερι βεβαια η ' ακομα και στο ματι, η αναλογια 4/3 δειχνει οντως πιο "γεματη", αλλα για μενα μεχρι εκει.

Σωστά, όταν άλλαξα την αναλογία ένιωσα οτι το κέρδισα αυτό ενω παράλληλα δεν μου έλειψε τελικά κατι απο την 4:3

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν βλέπω ταινίες, όποτε το 4 προς 3 είναι πολύ πιο βολικό.

Έχω και ipad και Sammy s3 s4 δοκιμάσει και προτιμώ το 4 προς 3 .

 

Καλά για εφαρμογές δεν το συζητώ..αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα .

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγω το βλεπω και λιγο ψυχαναγκαστικα οπως παλια με τις τηλεορασεις 4/3 οταν γυρισαμε στις 16/9...αν δω τωρα καμια ξεχασμενη 4/3 μου χαλαει ολο το εσωτερικο μου γιγνεσθαι :lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε και η πρώτη αναβάθμιση.

Άνετο και ελαφρύ ακόμα και για κράτημα με το ένα χέρι.

9f8a33ab5893a067c934c36ef7f719f6.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση

 

Ειναι ελαφρύτερο του ipad , και συγκρίνοντας εκδόσεις με κάρτα sim, έχουν 360€ διαφορά. Νομίζω μ αυτο το budget παίρνεις θήκη, προστασία οθόνης, keyboard αν χρειάζεσαι και σου μένει και κατι.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...