Jump to content

Samsung Galaxy Tab S6


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβάζοντας για τα μηνύματα καθυστέρησης παράδοσης αρχίζω να προβληματίζομαι που δεν έχω καμία ενημέρωση από Κωτσόβολο ακόμη.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χμ... Έτσι είναι Βαγγέλη. Ψάχνω να βρω λόγω να στείλω το Note 10+ μου και ότι κουσουρι βρω (γιατί έχω βρει... Μπαταρία και σήμα mobile/WiFi είναι κάτω του μετρίου) το κάνω γαργάρα περιμένοντας τις επόμενες αναβαθμίσεις.

 

Χτύπησα το Tab S5e για δοκιμή - θεωρώ ότι το S6 είναι υπερεκτιμημένο σε τιμή και δεν θέλω να δώσω τόσα χρήματα, και βλέπουμε!

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Ναι, παρε το S5e για αρχη, που ειναι ταμπλεταρα κι αυτο. Οσο εντρυφεις και παιρνεις κι αλλες συσκευες της εταιριας θα απολαμβανεις το πληρες πακετο...

ΥΓ το gsm reception Που βλεπεις ειναι "εικονικο" . Στην πραγματικοτητα σου δινει στην πραξη ο,τι κι ο ανταγωνισμος. Τσεκαρε το... Εγω σε δυσκολα σημεια εχω επιβεβαιωσει οτι παιζει μαζι με τους αλλους στην κορυφη...

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή είναι και μια παγίδα της κάθε εταιρίας. Δημιουργώντας οικοσυστήματα κρατούν δέσμιους τους καταναλωτές οι οποίοι τις περισσότερες φορές δε θέλουν να ξεβολευτουν ή να χάσουν χρήματα πηγαίνοντας σε άλλη εταιρία.

 

Χαρακτηριστικό παράδειγμα οι φωτογραφικές μηχανές που εάν κάποιος έχει επενδύσει σε φακούς δύσκολα θα πάει σε άλλη εταιρία.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Για καποιους παγιδα, για καποιους αλλους, των οποιων πχ ο χρονος λιγοστευει ολο και περισσοτερο περνωντας τα χρονια, ειναι σωτηριο το να μηδενιζεις το learning curve, το να πας απο τη μια γενια στην αλλη με minimum effort και φυσικα ολα τα καλουδια που σου δινει ενα οικοσυστημα...;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι, νομίζω ότι αυτό είναι σωστο, αρκεί να μη με απογοητεύσει ο επεξεργαστής. Διαβάζω και βλέπω reviews που γράφουν ότι στέκεται μια χαρά και αυτό είναι ενθαρρυντικό.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Αναλογα τι απαιτησεις εχεις. Μην περιμενεις την αποδοση του κινητου σου. Αν δεν εχεις θεμα με αυτο και συμβιβαστεις και με μικρολαγκακια διασπαρτα απο εδω και απο εκει θα το απολαυσεις...

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διαβάζοντας για τα μηνύματα καθυστέρησης παράδοσης αρχίζω να προβληματίζομαι που δεν έχω καμία ενημέρωση από Κωτσόβολο ακόμη.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ειναι στην τυχη στις αλυσιδες. Μη δινεις ιδιαιτερη σημασια. Οταν ερθει και στους αλλους θα το παρεις κι εσυ.

BTW, πηρες και 6/128 και περιμενεις και 8/256..?

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακριβώς αυτό που έγραψες Βαγγέλη το ζω και είναι ο λόγος που δεν αλλάζω οικοσύστημα.

Προσέθεσε και μια Samsung QLED και κλείσαμε.

 

Περιμενω απο σαμμυ oled επιπεδου lG (και σε προσιτα επιπεδα) και... φυγαμε για τελικο...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη όχι. Παρήγγειλα κατευθείαν το 8-256, 4G

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[quote name=v

 

 

 

[/color]

 

 

 

Περιμενω απο σαμμυ oled επιπεδου lG (και σε προσιτα επιπεδα) και... φυγαμε για τελικο...:lol:

δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά επειδή έχω και qled αλλά και οled η διαφορά είναι τεράστια, εκει η Σάμμυ χάνει από την LG παταγωδώς
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη όχι. Παρήγγειλα κατευθείαν το 8-256, 4G

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Α ναι, ο vfragos τσιμπήσε 6/128...

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά επειδή έχω και qled αλλά και οled η διαφορά είναι τεράστια, εκει η Σάμμυ χάνει από την LG παταγωδώς

 

Αυτό λέω. Χάος η διαφορά οπότε σοβαρή αγορά σε τηλεόραση όχι ακόμα...:lol:

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά επειδή έχω και qled αλλά και οled η διαφορά είναι τεράστια, εκει η Σάμμυ χάνει από την LG παταγωδώς
Είναι άλλη τεχνολογία. Qled ουσιαστικά είναι led αλλά καλύτερης ποιότητας πάνελ.Είναι Marketing trick της Samsung. Δεν είναι oled. Δηλαδή στο μαύρο δεν σβήνει το πιξελ. Oled έχουν αν θυμάμαι καλά μόνο οι LG η Sony και η Panasonic.

 

Στάλθηκε από το CMR-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι άλλη τεχνολογία. Qled ουσιαστικά είναι led αλλά καλύτερης ποιότητας πάνελ.Είναι Marketing trick της Samsung. Δεν είναι oled. Δηλαδή στο μαύρο δεν σβήνει το πιξελ. Oled έχουν αν θυμάμαι καλά μόνο οι LG η Sony και η Panasonic.

 

Στάλθηκε από το CMR-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έτσι ακριβως

Link to comment
Share on other sites

Είναι άλλη τεχνολογία. Qled ουσιαστικά είναι led αλλά καλύτερης ποιότητας πάνελ.Είναι Marketing trick της Samsung. Δεν είναι oled. Δηλαδή στο μαύρο δεν σβήνει το πιξελ. Oled έχουν αν θυμάμαι καλά μόνο οι LG η Sony και η Panasonic.

 

Στάλθηκε από το CMR-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

+ Philips με πάνελ από LG

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τις κλήσεις από το tablet κάτι άλλο συμβαίνει, κλείνω το ρολόι και προσπαθώ να κάνω κλήση και μου βγάζει αυτό το μήνυμα,δεν μπορεί να συνδεθεί προσθέστε την συσκευή στον λογαριασμό σας , εξυπακούεται ότι όλες οι ρυθμίσεις είναι σωστές, αυτό είναι που με έχει κουράσει λίγο στη samsung κάποιες φορές δουλεύουν όλα σωστά και κάποιες φορές δουλεύουν όποτε θέλουν(προσπάθησα να βάλω screenshot αλλά σε αυτό το φόρουμ είναι φρίκη αυτή η ενέργεια)

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά από τρεις επανεκκίνησης και στις δύο συσκευές ξαναλειτουργεί:p:p:X,επίσης χτυπάνε και οι 3 συσκευές (και το ρολόι):)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι και μια παγίδα της κάθε εταιρίας. Δημιουργώντας οικοσυστήματα κρατούν δέσμιους τους καταναλωτές οι οποίοι τις περισσότερες φορές δε θέλουν να ξεβολευτουν ή να χάσουν χρήματα πηγαίνοντας σε άλλη εταιρία.

 

Χαρακτηριστικό παράδειγμα οι φωτογραφικές μηχανές που εάν κάποιος έχει επενδύσει σε φακούς δύσκολα θα πάει σε άλλη εταιρία.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

με ανταπτορες φακών είτε af είτε χειροκίνητου σε εστίαση και έκθεση μια χαρά μπορείς. ιδίως στην sony a7 σειρά βάζεις ότι φακό θέλεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α ναι, ο vfragos τσιμπήσε 6/128...

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτό λέω. Χάος η διαφορά οπότε σοβαρή αγορά σε τηλεόραση όχι ακόμα...:lol:

 

περιμένουμε τις microled που συνδυάζουν τα θετικα τω lcd-led backlight και των oled.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα από public το πρωί, έχουν ετοιμοπαράδοτο το 6/128, και από 23/9 θα έχουν στα καταστήματα και το 8/256. Μπορεί, κατά τα λεγόμενά τους, κάποιες προπαραγγελίες να παραδοθούν μέσα την εβδομάδα που τρέχει. Για τη θήκη δεν έχουν καμία ενημέρωση...

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Έν τω μεταξύ αντικειμενικά δε χρειάζομαι πενάκι κι έχω μπει στην πρίζα γιατί τελικά θα ήθελα να το δοκιμάσω και γιατί δεν αντέχω αλλο το βάρος του iPad

 

Για μένα ειναι μονόδρομος η έκδοση με τα 8 γίγα

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Έν τω μεταξύ αντικειμενικά δε χρειάζομαι πενάκι κι έχω μπει στην πρίζα γιατί τελικά θα ήθελα να το δοκιμάσω και γιατί δεν αντέχω αλλο το βάρος του iPad

 

Για μένα ειναι μονόδρομος η έκδοση με τα 8 γίγα

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Καλά κάνεις. Ούτε εγώ το χρειάζομαι, όπως θα το βγάλω από το κουτί, θα το αφήσω σε ένα συρτάρι :p Αλλά το πενάκι δεν είναι το απόλυτο κριτήριο, πολλοί λένε αν δεν χρειάζεστε το πενάκι, μην το αγοράσετε, πάρτε το s5e. Μα δεν είναι μόνο το πενάκι, ειδικά για κάποιον που κρατάει μια συσκευή για χρόνια, το s6 έχει 4 φορές καλύτερο επεξεργαστή και γραφικά σε σχέση με s5e. Ειδικά μόλις κυκλοφορήσει και πέσει η τιμή, θα αξίζει ένα παραπάνω.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνεις. Ούτε εγώ το χρειάζομαι, όπως θα το βγάλω από το κουτί, θα το αφήσω σε ένα συρτάρι :p Αλλά το πενάκι δεν είναι το απόλυτο κριτήριο, πολλοί λένε αν δεν χρειάζεστε το πενάκι, μην το αγοράσετε, πάρτε το s5e. Μα δεν είναι μόνο το πενάκι, ειδικά για κάποιον που κρατάει μια συσκευή για χρόνια, το s6 έχει 4 φορές καλύτερο επεξεργαστή και γραφικά σε σχέση με s5e. Ειδικά μόλις κυκλοφορήσει και πέσει η τιμή, θα αξίζει ένα παραπάνω.

 

 

 

Ναι ναι , σίγουρα! Και γι αυτο θέλω και την έκδοση με τα 8 ώστε να ειναι οσο το δυνατόν πιο futureproof.

Σκέψου οτι με κουράζει το iPad Pro 9.7 που έχω και το καινούριο pro ειναι και λιγο πιο βαρύ απο αυτό :p

 

Ξερεις ποιο θα ειναι το κακό? Να με βολέψει για κάποιον λόγο το πενάκι και να ψάχνομαι για note μετά

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Το πενακι για μενα ειναι γκατζετιά...δεν το εχει <ουσιαστικη> αναγκη κανενας εκτος απο τους ζωγραφους :ninja:

και οσους κανουν πολυ βαριες επαγγελματικες εργασιες τυπου επεξεργασια βιντεο, λογιστικες εφαργομες κτλ.

Αλλα ποσοι εδω απο μας ειναι σε αυτη τη φαση ?

Παρολλα αυτα ειναι ωραια γκατζετια, ειναι το κατι 'τι' παραπανω, θελω να το δοκιμασω, και ειναι ευπροσδεκτο για μενα.

 

Το παραπονο μου στην Samsung ειναι τα 60 hz της οθονης εναντι του ipad με τα 120 που απλα δεν παλευεται.

Ουτε στο Note 10 δε βαλανε που κοστιζει και ενα σκασμο λεφτα τεσπα...

Ανετα παντως θα εδινα αλλα 100 ευρω για να εχω 120 hz στο S6.

 

Πιο πισω στο νημα ειδα οτι μερικοι απο σας εχετε ipad εμπειρια...ειναι με 120 hz η συσκευη που εχετε-ειχατε ?

Και πως την παλευεται τωρα με την επιστροφη στα 60 hz ?

Γιατι η επιστροφη για μενα θα ηταν πολυ πολυ πολυ δυσκολη...

Τι ειναι αυτο που τελικα "κερδιζει" ...?

Link to comment
Share on other sites

Το πενακι για μενα ειναι γκατζετιά...δεν το εχει <ουσιαστικη> αναγκη κανενας εκτος απο τους ζωγραφους :ninja:

και οσους κανουν πολυ βαριες επαγγελματικες εργασιες τυπου επεξεργασια βιντεο, λογιστικες εφαργομες κτλ.

Αλλα ποσοι εδω απο μας ειναι σε αυτη τη φαση ?

Παρολλα αυτα ειναι ωραια γκατζετια, ειναι το κατι 'τι' παραπανω, θελω να το δοκιμασω, και ειναι ευπροσδεκτο για μενα.

 

Το παραπονο μου στην Samsung ειναι τα 60 hz της οθονης εναντι του ipad με τα 120 που απλα δεν παλευεται.

Ουτε στο Note 10 δε βαλανε που κοστιζει και ενα σκασμο λεφτα τεσπα...

Ανετα παντως θα εδινα αλλα 100 ευρω για να εχω 120 hz στο S6.

 

Πιο πισω στο νημα ειδα οτι μερικοι απο σας εχετε ipad εμπειρια...ειναι με 120 hz η συσκευη που εχετε-ειχατε ?

Και πως την παλευεται τωρα με την επιστροφη στα 60 hz ?

Γιατι η επιστροφη για μενα θα ηταν πολυ πολυ πολυ δυσκολη...

Τι ειναι αυτο που τελικα "κερδιζει" ...?

1) το πενακι, ειδικα σε τετοιο μεγεθος οθονης εχει απειρως περισσοτερες εφαρμογες απο αυτες που εχω στο note 10 plus μου. Ενδεικτικα αναφερω pdf annotating/ marking, επεξεργασια φωτο, pim εφαρμογες (βλεπε evernote) και δε συμμαζευεται. Η χρησιμοτητα ειναι παραπανω απο μεγαλη

2) Χιλιες φορες η απολυτη amoled οθοναρα του s6 απο τη γερασμενη ips, κι ας δινει και 120hz. Δεν τιθεται καν θεμα συγκρισης. Αλλη εμπειρια το μαυρο και η χρωματικη αποδοση της oled...

Link to comment
Share on other sites

Είναι επειδή δεν έχεις χρησιμοποιήσει ποτέ επαγγελματικά συσκευή με πενάκι, γι αυτό σου φαίνεται γκατζετιά. Γνωστός μου χρηματιστής χρησιμοποιεί ένα τέτοιο, γιατί βλέπει και επεξεργάζεται διαγράμματα (πχ τιμών μετοχών) ακόμα και μέσα στο λεωφορείο. Εγώ σαν μηχανικός χρησιμοποιώ annotations σε pdf.
Link to comment
Share on other sites

1) το πενακι, ειδικα σε τετοιο μεγεθος οθονης εχει απειρως περισσοτερες εφαρμογες απο αυτες που εχω στο note 10 plus μου. Ενδεικτικα αναφερω pdf annotating/ marking, επεξεργασια φωτο, pim εφαρμογες (βλεπε evernote) και δε συμμαζευεται. Η χρησιμοτητα ειναι παραπανω απο μεγαλη

 

2) Χιλιες φορες η απολυτη amoled οθοναρα του s6 απο τη γερασμενη ips, κι ας δινει και 120hz. Δεν τιθεται καν θεμα συγκρισης. Αλλη εμπειρια το μαυρο και η χρωματικη αποδοση της oled...

Εχω κατά ευχαριστηθεί που μπορείς να γράψεις κατευθείαν πάνω στο calendar της Samsung το κακό είναι και πρέπει να κάνουν κάτι για αυτό ότι δεν συγχρονίζει ότι γράφεις με το Note 10+

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1) το πενακι, ειδικα σε τετοιο μεγεθος οθονης εχει απειρως περισσοτερες εφαρμογες απο αυτες που εχω στο note 10 plus μου. Ενδεικτικα αναφερω pdf annotating/ marking, επεξεργασια φωτο, pim εφαρμογες (βλεπε evernote) και δε συμμαζευεται. Η χρησιμοτητα ειναι παραπανω απο μεγαλη

2) Χιλιες φορες η απολυτη amoled οθοναρα του s6 απο τη γερασμενη ips, κι ας δινει και 120hz. Δεν τιθεται καν θεμα συγκρισης. Αλλη εμπειρια το μαυρο και η χρωματικη αποδοση της oled...

 

1) Συμφωνω απολυτα μαζι σου, ακομα κι εγω που οκ βασικα το παιρνω για διασκεδαση...

 

2) Εχω το galaxy tab s 10.5 εδω και μερικα χρονια, και τωρα θα παω για το S6, και μετα απο 4 γεννιες, αν δεν κανω λαθος συμφωνα με τα specs και τα δυο εχουν την ιδια ακριβως οθονη.

Απο το 2014.... 5 χρονια τωρα, θα μπορουσανε και οι αλλοι να πουνε οτι οι Κορεατες χρησιμοποιουνε την ιδια καλη ΑΛΛΑ γερασμενη οθονη. Δε λεω πολυ καλη, αλλα μια αναβαθμισουλα μετα απο 5 χρονια...επρεπε!

Edited by periptero
Link to comment
Share on other sites

2) Χιλιες φορες η απολυτη amoled οθοναρα του s6 απο τη γερασμενη ips, κι ας δινει και 120hz. Δεν τιθεται καν θεμα συγκρισης. Αλλη εμπειρια το μαυρο και η χρωματικη αποδοση της oled...

 

2) Εχω το galaxy tab s 10.5 εδω και μερικα χρονια, και τωρα θα παω για το S6, και μετα απο 4 γεννιες, αν δεν κανω λαθος συμφωνα με τα specs και τα δυο εχουν την ιδια ακριβως οθονη.

Απο το 2014.... 5 χρονια τωρα, θα μπορουσανε και οι αλλοι να πουνε οτι οι Κορεατες χρησιμοποιουνε την ιδια καλη ΑΛΛΑ γερασμενη οθονη. Δε λεω πολυ καλη, αλλα μια αναβαθμισουλα μετα απο 5 χρονια...επρεπε!

 

Και οι δύο έχετε δίκιο βασικά. Και γω σαφώς προτιμώ την amoled, αλλά μια ακόμη αναβάθμιση δεν θα την χάλαγε σε αυτή τη φάση. Έχω ένα Galaxy S με super amoled (ναι ναι, δουλεύει μετά από 9μισι χρόνια, αλλά μόνο για ράδιο το έχω, δεν ανοίγει κάτι άλλο :lol:), σίγουρα όμως δε μπορεί να συγκριθεί η ποιότητα της οθόνης με τις σημερινές. Από γενιά σε γενιά εξελίσσεται. Τη στιγμή όμως που η apple έχει δώσει μεγαλύτερη συχνότητα εδώ και δύο χρόνια και εσύ τώρα ουσιαστικά νεκρανασταίνεις τα android tablets, δώσε ότι κυκλοφορεί και μην περιορίζεσαι μόνο στην αφαίρεση της θύρας ακουστικών :lol: Να σημειώσω πάντως ότι πρόσφατα έβαλα ένα 1+7 pro (90hz) δίπλα στο S9+ μου και λίγο παίζοντας με τα μενού δεν κατάλαβα κάποια διαφορά με το μάτι να πω ααα θέλω και γω.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

1) Συμφωνω απολυτα μαζι σου, ακομα κι εγω που οκ βασικα το παιρνω για διασκεδαση...

 

2)

Απο το 2014.... 5 χρονια τωρα, θα μπορουσανε και οι αλλοι να πουνε οτι οι Κορεατες χρησιμοποιουνε την ιδια καλη ΑΛΛΑ γερασμενη οθονη. Δε λεω πολυ καλη, αλλα μια αναβαθμισουλα μετα απο 5 χρονια...επρεπε!

 

Θα αστειευεσαι μαλλον. Η αναβαθμιση σε αποδοση χρωματων ειναι τεραστια... Τα 120hz δεν ειναι για android συσκευη και... δη samsung, που με τα απειρα processes που τρεχουν στο παρασκηνιο ρουφαει τη μπαταρια με το καλαμακι...

Link to comment
Share on other sites

Θα αστειευεσαι μαλλον. Η αναβαθμιση σε αποδοση χρωματων ειναι τεραστια... Τα 120hz δεν ειναι για android συσκευη και... δη samsung, που με τα απειρα processes που τρεχουν στο παρασκηνιο ρουφαει τη μπαταρια με το καλαμακι...

 

Καλύτερα να σου βγει το μάτι τελικά, παρά το όνομα. Έχει στρώσει η Samsung στη διαχείριση μπαταρίας, τουλάχιστον κατά τη δική μου εμπειρία, έχω λίγο περισσότερο από χρόνο το s9+ και το φορτίζω κάθε 2 μέρες, όλη τη νύχτα χωρίς flight mode καίει 2%. Κάτι στράβωσαν με τo update Αυγούστου, μιλάμε στο τέλος της μέρας είχα μόνο 25%, αλλά το διόρθωσαν τον επόμενο μήνα κιόλας! Εξάλλου, ας έδιναν στο tablet άλλο 1 χιλιοστό πάχος, 20 γραμμάρια βάρος και ας έβαζαν μπαταριάρα ή ας ρύθμιζαν τη συχνότητα να μη δουλεύει τέρμα συνέχεια, αλλά ανάλογα με το περιεχόμενο. Aν θες όλα τα βολεύεις.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με Κωτσόβολο. Έχουν ενημέρωση από Samsung ότι παραλαμβάνουν αύριο. Άντε να δούμε...

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα αστειευεσαι μαλλον. Η αναβαθμιση σε αποδοση χρωματων ειναι τεραστια... Τα 120hz δεν ειναι για android συσκευη και... δη samsung, που με τα απειρα processes που τρεχουν στο παρασκηνιο ρουφαει τη μπαταρια με το καλαμακι...

 

Αυτο που λες για την αναβαθμιση στα χρωματα ειναι ενδιαφερον και μακαρι να το δω αν βαλω το tab S και το tab s6 διπλα διπλα να παιζουν την ιδια π.χ. ταινια.

Κι ετσι οπως τα λες να ειναι (μακαρι) θα μπορουσανε ομως να το "πουλησουνε" λιγο οι Κορεατες. Γιατι εγω βλεπω στα specs και των δυο ταμπλετ την "ιδια" οθονη κι ας εχουν 5 χρονια διαφορα. Ας γραφανε ενα "S amoled + ..."

 

Καλύτερα να σου βγει το μάτι τελικά, παρά το όνομα. Έχει στρώσει η Samsung στη διαχείριση μπαταρίας, τουλάχιστον κατά τη δική μου εμπειρία, έχω λίγο περισσότερο από χρόνο το s9+ και το φορτίζω κάθε 2 μέρες, όλη τη νύχτα χωρίς flight mode καίει 2%. Κάτι στράβωσαν με τo update Αυγούστου, μιλάμε στο τέλος της μέρας είχα μόνο 25%, αλλά το διόρθωσαν τον επόμενο μήνα κιόλας! Εξάλλου, ας έδιναν στο tablet άλλο 1 χιλιοστό πάχος, 20 γραμμάρια βάρος και ας έβαζαν μπαταριάρα ή ας ρύθμιζαν τη συχνότητα να μη δουλεύει τέρμα συνέχεια, αλλά ανάλογα με το περιεχόμενο. Aν θες όλα τα βολεύεις.

 

Οχι απλα συμφωνω, αλλα και 500 γραμμαρια να ητανε η συσκευη, κανενα προβλημα!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες για την αναβαθμιση στα χρωματα ειναι ενδιαφερον και μακαρι να το δω αν βαλω το tab S και το tab s6 διπλα διπλα να παιζουν την ιδια π.χ. ταινια.

Κι ετσι οπως τα λες να ειναι (μακαρι) θα μπορουσανε ομως να το "πουλησουνε" λιγο οι Κορεατες. Γιατι εγω βλεπω στα specs και των δυο ταμπλετ την "ιδια" οθονη κι ας εχουν 5 χρονια διαφορα. Ας γραφανε ενα "S amoled + ..."

 

Φάση θα έχει, κάντο από περιέργεια, ναι! :happy:

 

τα specs που λες, αναφέρουν απλά την τεχνολογία. Αυτό έγραψα και χθες λέγοντας για το galaxy s που έχω. Στα χαρτιά έχει super amoled κι αυτό. Αλλά η οθόνη του σε σχέση με το s9+ που έχω τώρα, 9 γενιές μετά, δεν έχει επαφή. Εκτός από το αληθινό μαύρο τους.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...