Jump to content

Samsung Galaxy Tab S6


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μίλησα με Κωτσόβολο. Έχουν ενημέρωση από Samsung ότι παραλαμβάνουν αύριο. Άντε να δούμε...

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Λεγε μου τετοια :D

Και πες μας ομως και καμια λεπτομερεια, οπως,

Αυριο παραλαμβανει ο Κωτσος η' η Samsung hellas ?

Και μιλαμε για το LTE 256 ? η' για το 128 wifi ?

Για το Book cover ξερουμε τιποτα... που πως ποτε ?

Για πες για πες...:rolleyes:

 

Φάση θα έχει, κάντο από περιέργεια, ναι! :happy:

 

τα specs που λες, αναφέρουν απλά την τεχνολογία. Αυτό έγραψα και χθες λέγοντας για το galaxy s που έχω. Στα χαρτιά έχει super amoled κι αυτό. Αλλά η οθόνη του σε σχέση με το s9+ που έχω τώρα, 9 γενιές μετά, δεν έχει επαφή. Εκτός από το αληθινό μαύρο τους.

 

Εννοειτε οτι θα το τεσταρω, αλλα δεν ξερω αν τα ματακια μου θα καταλαβουν διαφορα :hypno:

2 οθονες παντος με πανομοιοτυπα pixel και PPI και την γνωστη τεχνολογια S-amoled για απολυτο μαυρο, δε ξερω τι καλυτερο θα μπορουσανε να κανουνε χωρις να το πουλησουνε και με καποιους κωδικους π.χ S-amoled + , S-amoled next gen...κτλ...κατι βρε παιδι μου τελος παντων

Πολυ φοβαμαι οτι δεν θα καταλαβω καμια διαφορα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εκει που περιμενα απαντηση απο τον φιλο Cadfael , λεω δε παιρνω ενα τηλ τον Κωτσοβολο να μαθω απο πρωτο χερι....

Λοιπον, μου επιβεβαιωσαν οτι αυριο ο Κωτσοβολος παραλαμβανει στις κεντρικες του αποθηκες τα πρωτα LTE 256 μεσα στα οποια ειμαι κι εγω ενας απο τους παραληπτες. Η σειρα προτεραιοτητας γινεται συστημικα...

Η θηκη ομως αναμενεται στις 23 Σεπτεμβριου και αυτο ΔΕΝ ειναι δεσμευση, μπορει να καθυστερησει κι αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου είπαν ότι αύριο θα έρθει στα κεντρικά τους η προ-παραγγελία μου. Αλλά ο μεγαλύτερος αριθμός συσκευών θα έρθει προς το τέλος του μήνα.

Για την book case μου είπαν ότι δεν έχουν κάποια ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που επιβεβαιώθηκαν τα καλά νέα. Επομένως είναι θέμα ημερών να τα παραλάβουμε με το καλό. Θήκη θεωρητικά κάποια στιγμή θα την πάρουμε. Προστασία οθόνης αξιόπιστη βρήκε κανείς;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα τηλέφωνο τον κωτσοβολο για να ρωτήσω για την παραγγελία (256, 4G). Το προϊόν σήμερα μπαίνει στις αποθήκες του και κατά πάσα πιθανότητα Δευτέρα θα γίνει η αποστολή με γενική ταχυδρομική. Δεν υπάρχει ενημέρωση για τις θήκες. Είναι άγνωστο πότε θα παραλάβουν. Με ρώτησαν αν θέλω να περιμένω να σταλούν και τα δύο μαζί ή να στείλουν τώρα το τάμπλετ και όποτε έχουν την θήκη.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με Κωτσόβολο. Έχουν ενημέρωση από Samsung ότι παραλαμβάνουν αύριο. Άντε να δούμε...

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Ωραία, ότι μου είπε και το Public δηλαδή. Αν και είπαν ότι θα μπορούσαν να στείλουν κάποιες προπαραγγελίες μέσα στην τρέχουσα εβδομάδα, μάλλον θα πάει για την επόμενη. Έρχονται :happy:

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα τηλέφωνο τον κωτσοβολο για να ρωτήσω για την παραγγελία (256, 4G). Το προϊόν σήμερα μπαίνει στις αποθήκες του και κατά πάσα πιθανότητα Δευτέρα θα γίνει η αποστολή με γενική ταχυδρομική. Δεν υπάρχει ενημέρωση για τις θήκες. Είναι άγνωστο πότε θα παραλάβουν. Με ρώτησαν αν θέλω να περιμένω να σταλούν και τα δύο μαζί ή να στείλουν τώρα το τάμπλετ και όποτε έχουν την θήκη.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ την ίδια πληροφορήσει έχω από Κοτσόβολο αλλά μου είπαν ότι υπάρχουν και οι θήκες.....

Εγώ σήμερα τους κατέθεσα τα χρήματα.

Περιμένουμε..

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Μολις με πηρανε τηλεφωνο απο Κωτσοβολο Βολου να μου πουνε οτι μπηκε στις κεντρικες αποθηκες και οτι την Τριτη 24/9 θα βρισκεται στο υποκαταστημα για να το παραλαβω (LTE 256)

Με ενημερωσανε επισης ξανα οτι η θηκη αναμενεται να ερθει στις κεντρικες αποθηκες Δευτερα 23/9 και ΑΝ οντως γινει αυτο τοτε θα ειναι στο υποκαταστημα Βολου στις 27/9 για παραλαβη.

 

Υ.γ. Στον Κωτσοβολο ειναι πλεον διαθεσιμο για αποστολη στον χωρο του πελατη...αρκει βεβαια να σκασει 889 ευρω

Edited by periptero
Link to comment
Share on other sites

Στο Public έχει 20% επιστροφή με κάρτα eurobank.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνομαι με τις micro sd και τι να αγορασω για το S6.

Τα φωτα σας λιγο παρακαλω.

Θελω εκει στα 512gb (δε λεω οχι και για 1Τ νομιζω ομως οτι ειναι υπερβολη) και να ειναι γρηγορη. Δεν με ενδιαφερει τοσο η ταχυτητα εγγραφης, αλλα θελω να μπορει να παιξει ανετα 4k video π.χ μια 2ωρη ταινια 60GB.

Σε μια γρηγορη αναζητηση ειδα https://www.e-shop.gr/samsung-mb-mc512ga-eu-evo-plus-512gb-micro-sdxc-uhs-i-u3-class-10-adapter-p-PER.306265

και https://www.e-shop.gr/sandisk-sdsqxcz-400g-gn6ma-extreme-pro-400gb-micro-sdxc-uhs-i-u3-a2-v30-class-10-with-adapter-p-PER.577203

Δεν μπορω να καταλαβω τους κωδικους καλα και θα ηθελα οποιος ξερει κατι σε αυτο το κομματι ας μου πει-προτεινει κτλ

Link to comment
Share on other sites

Θα πας με κλειστά μάτια σε Samsung U3!!

 

Η πρώτη μονόδρομος.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Με ειδοποίησαν από Κοτσόβολο Δευτέρα θα είναι στο κατάστημα της Καλλιθέας να περάσω να το παραλάβω.....

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που μίλησα με Κωτσόβολο, μου είπαν ότι δε ξέρουν ακόμα πότε θα παραλάβουν το tablet και ότι περιμένουν ενημέρωση από τη Samsung. Οι θήκες από την άλλη, θα έρθουν 23/09.
He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Άντε να παραλάβετε, βαρέθηκα μόνος μου!

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα επαρχία μαζί με την θήκη μου είπαν ότι θα παραλάβω τρίτη..Για να δούμε. Σήμερα μίλησα μαζί τους.

 

Note 10+

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα Τρίτη μου είπαν να περάσω από το κατάστημα να παραλάβω. Για θήκη δεν έχουν ημερομηνία ακόμα.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν τo keyboard της θήκης (179 ευρώ)είναι με ελληνικό πληκτρολόγιο ή us?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πού το βρίσκεις διαθέσιμο;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Πιθανόν να έρθει από εβδομάδα στον Κωτσόβολο.

 

https://www.kotsovolos.gr/site/computing/laptop-tablet-ipad/tablets-cases/201977-samsung-book-cover-galaxy-τab-s6-grey

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν τo keyboard της θήκης (179 ευρώ)είναι με ελληνικό πληκτρολόγιο ή us?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο πιθανότητα να είναι με ελληνικό πληκτρολόγιο προφανώς.

 

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σιγουρος πως ολοι εχετε δει unboxing video, test .. κτλ

Εγω παντος εχω δει στο youtube οτι υπαρχει σχετικα με το S6

Ολοι λοιπον ξερουμε λιγο πολυ τι περιμενουμε να δουμε οταν παραλαβουμε.

Ενα unboxing video που βλεπω ομως τωρα μ' εστειλε :eek::eek::eek:

Δειτε λοιπον το παρακατω video απο το 3:03 και μετα...

 

Τι γινεται βρε παιδια?? πρωτη φορα βλεπω σε unboxing , usb-c ακουστικα...

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το 8/256 προχθές. Πρώτη εντύπωση αν και δεν το έχω δουλέψει ακόμα πολύ είναι θετική. Πάρα πολύ καλά πάντως είναι τα ηχεία του. Πολύ δυνατά και με μπάσο. Δεν τα περίμενα τοσο δυνατά είναι η αλήθεια. Επίσης γράφεις καταπληκτικά με το πενάκι όπως κάνω εγώ τώρα. οθόνη κλασσικά κορυφή. και επίσης δουλεύει αψογα σε κλήσεις σε συνδυασμό με το note 10 plus.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-T865 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το 8/256 προχθές. Πρώτη εντύπωση αν και δεν το έχω δουλέψει ακόμα πολύ είναι θετική. Πάρα πολύ καλά πάντως είναι τα ηχεία του. Πολύ δυνατά και με μπάσο. Δεν τα περίμενα τοσο δυνατά είναι η αλήθεια. Επίσης γράφεις καταπληκτικά με το πενάκι όπως κάνω εγώ τώρα. οθόνη κλασσικά κορυφή. και επίσης δουλεύει αψογα σε κλήσεις σε συνδυασμό με το note 10 plus.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-T865 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλορίζικο. έχει κάποια ασφαλή λειτουργία για τραπεζικά;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο. έχει κάποια ασφαλή λειτουργία για τραπεζικά;
Δηλαδή?

 

 

Στάλθηκε από το CMR-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή?

 

 

Στάλθηκε από το CMR-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πως ήταν παλιότερα το ξεχωριστό ασφαλές περιβάλλον του knox της samsung;

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...