Jump to content

Ποιο αυτοκίνητο δε θα αγοράζατε ποτέ;


HellasLover
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΒMW 1 & 3

VW Golf, Focus, Mazda 3, Octavia I και λοιπά 1400άρια με 75hp

Peugeot 1007

Smart Crossblade

Renault Thalia

new SEAT Toledo, Cordoba

Fiat Albea

το κινέζικο SUV LandWind

Lada Aquarius

Kia Cerato

Chevrolet :lol: Aveo

VW Polo

 

αυτά θυμάμαι πρώτα

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 207
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΒMW 1 & 3

VW Golf, Focus, Mazda 3, Octavia I και λοιπά 1400άρια με 75hp

Peugeot 1007

Smart Crossblade

Renault Thalia

new SEAT Toledo, Cordoba

Fiat Albea

το κινέζικο SUV LandWind

Lada Aquarius

Kia Cerato

Chevrolet :lol: Aveo

VW Polo

 

αυτά θυμάμαι πρώτα

 

Θα συμφωνήσω με το απαίσιο νέο Toledo και αυτά το κινέζικο SUV LandWind Lada Aquarius Kia Cerato Chevrolet(οποιοδήποτε πρωην Daewoo :w00t: )

Link to comment
Share on other sites

asiatika>>

Supara (toyota) , skyline (nissan ) , GTO (Mitsubishi ) , Fto ( mitsubishi )

Celica 91 & 95 tou 98 den mou arese..

se pio ftina Corola , primera kai pola ala civic ,crx , mx5 , mx3 , rx7 kai pola ala pou den mou erxode ston nou.. ola afta gia tsirko ine??

 

>>germanika

ektos apo mercedes pou tis vrisko poli kirile an ke den 8a me xalouse mia i BMW ine mia xara 318 , 320 palies mexri 95 exoun nianiko 8a elega look.. kala den milame gia 7xx pou mamai..

 

amerikanika den nomizw na exis odigisi kana 8 kilindro.. kai pios sou ipe oti den strivoune ???

texeni na ixe ena o 8ios mou kai se pliroforo oti pai mia xara..

afta..

Θέλοντας να μείνω on-topic λόγω τιμής απορρίπτεται η πρώτη σειρά...

Corola είναι toyota no-way (εδώ ένα κριτήριο στην επιλογή της σχολής οδηγών που πήγα ήταν να μην έχουν yaris). Το civic εκτός από κινητήρα είναι μάπα (εκτός του type R). Προσωπικά όλα τα υπόλοιπα που αναφέρεις από ασιατικά, ναι, μου φαίνονται για τσίρκο (εκτός αν το τσίρκο έχει vankel που αλλάζει το πράγμα :D ).

 

Αμερικάνικο 8-κύλινδρο??? Θα πιεί και μένα μαζί!!!!

 

3-αρα ΜΕΧΡΙ το 95 έχουν νεανικό look?? τέλος πάντων, εγώ έτσι κι'αλλιώς μιλούσα για καινούρια μοντέλα...σειρά 1 (noooo waaay) βαριά και κάτι μου θυμίζει σε προφίλ, βρε δεν μπορώ να θυμηθώ, βρεεε, να'το, σαν την 147 είναι !!!

Mercedes, σε λογικές τιμές είναι η Α και Β class. ναι... καλά... (κακάσχημες και απο εκεί και πάνω θα το έθετα πουριτανικές)

 

Άσε σου λέω, με το ιδιότροπο γούστο μου, μόνο ιταλικό θα μπορούσα να πάρω ;)

 

Υ.Γ. πέρα από την υπερβολή, αρκετά αμάξια τα βρίσκω "ωραία, αλλά όχι για μένα"

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα Fiat, δεν ξερω γιατι αλλα παντα τα μισουσα

Το Picanto

Τα BMW και της Mercedes που εχουν πολυ για μεσα σε αγωνες, δεν ξερω μοντελα αλλα τα βλεπω συχνα και ειναι πολυ αθλια...

Το Hummer H2, και να ειχα την οικονομικοι ανεση καλυτερα να ειχα 3-4 αμαξια να πληρονω φορους παρα την βενζινη του Hummer, κατα τα αλλα πολυ ωραιο και καλο αμαξι

Ολα τα Renault δεν μου αρεσει κανενα

Tα C2 C3 κτλ, μονο για το C5 θα μπορουσα να το σκευτω

Ολες της κλουβες

Ολα τα ημιφορτιγα (οχι τα 4x4 του στυλ Navara, τα αλλα που ειναι πιο μεγαλα)

Τα "νεα" chevrolet του στυλ Aveo, Laceti κτλ, αν και εχουμε ιδι ενα Matiz, εδω και 3-4 χρονια...

 

 

Τωρα δεν μου ερχονται αλλα, αλλα υπαρχουν πολλα ακομα που δεν θα τα επερνα με τπτ

 

Γιατί ωρέ νιάνιαρο τι σου φταιξε το c2? Ουστ :p Προσβλήθηκα ταμάλα!! lol

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

To C2 ειναι ισως το μονο μικρο που θα αγοραζα. Οχι και ασχημο ρε παιδια. Τα civic μην τα βαζετε στο στομα σας! :mad: Ακομα και το συντηριτικο τετραθυρο, μετα το face lift ειναι καλυτερο απο κατι renault και Fiat.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
την Lamborghini Miurchielago, δεν πρόκειται να βρω τα λεφτά... :D

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

δεν θα επερνα ποτε ενα dacia που κυκλοφορει πολυ στην ελλαδα.

 

+1 δεν μου αρέσει καθόλου !!!!!!!! :D:D

Link to comment
Share on other sites

εαν η ερωτηση ηταν σε ποια αντιπροσωπεια εταιρειας δε θα μπαινατε ποτε μεσα η απαντηση μου ειναι

 

χιουνται κια σκοντα ρενο λαντα σεατ

Link to comment
Share on other sites

εαν η ερωτηση ηταν σε ποια αντιπροσωπεια εταιρειας δε θα μπαινατε ποτε μεσα η απαντηση μου ειναι

 

χιουνται κια σκοντα ρενο λαντα σεατ

 

χαχα και γω ακριβως κατι τετοιο δεν θα επαιρνα ποτε οπως επισης και daewoo/chevrolet με εξαιρεση βεβαια τα SKODA.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εαν η ερωτηση ηταν σε ποια αντιπροσωπεια εταιρειας δε θα μπαινατε ποτε μεσα η απαντηση μου ...

 

Σ΄αυτό παίζει βασικότατο ρόλο η εικόνα του πωλητή, η συμπεριφορά και το ύφος του, η ενημέρωση και η κατάρτηση και η ικανότητα να απαντά έγκυρα σε κάθε ερώτηση, οι προσφορές τις εταιρίας ακόμα και το περιβάλλον της έκθεσης ...

Panasonic GD50, Ericsson T18s, Ericsson T20i, Nokia 3410, Nokia 5210, Sharp GX25 (Ferrari), Sharp GX40, Sharp 770SH (McLaren Mercedes), Nokia 6300, Nokia 5530
Link to comment
Share on other sites

Σ΄αυτό παίζει βασικότατο ρόλο η εικόνα του πωλητή, η συμπεριφορά και το ύφος του, η ενημέρωση και η κατάρτηση και η ικανότητα να απαντά έγκυρα σε κάθε ερώτηση, οι προσφορές τις εταιρίας ακόμα και το περιβάλλον της έκθεσης ...

 

μα δε με νοιαζει αν ο πωλητης ειναι πωλητρια με υψος 1.75 και τελειο κορμι,εγω μιλαω για αυτοκινητα που δε θα αγοραζα ποτε,οποτε γιατι να μπω μεσα στις αντιπροσωπειες τους;

Link to comment
Share on other sites

Το κατάλαβα, απλώς θεωρώ τον δικό μου λόγο ως τον πιο βασικό γενικά για να επισκευθείς ή όχι ένα κατάστημα. Φυσικά αν δεν σε ενδιαφέρει/αρέσει κανένα μοντέλο μιας εταιριας δεν υπάρχει και λόγος να πας ...

 

Δεν θα αγόραζα ποτέ skoda που τα θεωρώ "θέλω να με βλέπουν σαν VW" και Audi που "είμαι VW αλλά κοστίζω λίγο ακριβότερα...".

Με τίποτα δε ... Smart και ... Hummer.

Panasonic GD50, Ericsson T18s, Ericsson T20i, Nokia 3410, Nokia 5210, Sharp GX25 (Ferrari), Sharp GX40, Sharp 770SH (McLaren Mercedes), Nokia 6300, Nokia 5530
Link to comment
Share on other sites

με τπτ το τεριος, το φορντ κα, εκεινο το κράιζλερ που ειναι σαν νεκροφορα....
Link to comment
Share on other sites

οτι αμαξι δεν ειναι σκοτωστρα:D!ΤΕΛΟΣ:p...(εννοωντας αρκετα γρηγορο σε σχεση με τα συμβατικα-δεν εννοω μη ασφαλες)!
[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα Peugeot,Renault,Daihatsu,Lada.

 

Eπισης το Golf ανεξαρτητως γενιας, το Fiat Μultipla, τη νεα Mercedes GLK (τεραστια χαλια), Land Rover (εκτος απο το defender), oλα τα ford πλην του focus, το Landwind, Το jeep commander και patriot, το hyundai coupe(τρελλο καγκουριλικι), BMW σειρα 3 (οχι επειδη δεν μου αρεσει αλλα επειδη βρωμισε ο τοπος), Cayenne και SLK ακριβως για τον ιδιο λογο.

Audi Q7 4.2 FSI

[sIGPIC][/sIGPIC]

The prince of Whales and me!

Link to comment
Share on other sites

οτιδηποτε κορεατικο..

καμμια απο τις βασικες εκδοσεις των premium μοντελων,και ακομα μεγαλυτερο ακυρο σε ολα τα SUV...

Link to comment
Share on other sites

χαχα και γω ακριβως κατι τετοιο δεν θα επαιρνα ποτε οπως επισης και daewoo/chevrolet με εξαιρεση βεβαια τα SKODA.

 

Το καινουριο AVEO παντως ειναι πολυ καλο, ειδικα σε σχεση με τον αναταγωνισμο του.

 

Απο τα καινουρια μοντελα, το Tiida, ειναι απλα απαραδεκτο και σχεδιαστικα και απο σχεση εξοπλισμου τιμης.

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα Peugeot,Renault,Daihatsu,Lada.

 

Eπισης το Golf ανεξαρτητως γενιας, το Fiat Μultipla, τη νεα Mercedes GLK (τεραστια χαλια), Land Rover (εκτος απο το defender), oλα τα ford πλην του focus, το Landwind, Το jeep commander και patriot, το hyundai coupe(τρελλο καγκουριλικι), BMW σειρα 3 (οχι επειδη δεν μου αρεσει αλλα επειδη βρωμισε ο τοπος), Cayenne και SLK ακριβως για τον ιδιο λογο.

 

Δεν άφησες και τίποτα απ' έξω. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Lamborghini,ferrari γιατί έχουν υψηλό κόστος συντήρησης και γιατί θα ξόδευα την μισή περιουσία για να αγοράσω ένα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...