Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G3


maxmouts
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει καμμια εβδομαδα που με το κανει στο σπιτι,μια χαρα δουλευε πριν.εχω κανει ρεσετ,εχω αλλαξει καναλι,εχω αλλαξει κρυπτογραφηση wpa κ.τ.λ.μπορει να φταιει το τσιπακια του ασυρματου στο κινητο?:(
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 333
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
procodia 200,50 e ....εμενα τοσο μου ειπαν για πλακετα, δεν είναι η οθονη.

Kαλησπέρα παιδιά,

Και εμένα μου κάνει το ίδιο. Ανάβει η οθόνη, αλλά μετά από λίγο κλείνει απο μόνη της, μαυρίζει. Επίσης κάποιες φορές δεν αναγνωρίζει τη sim, αλλά λύνεται μετά από restart. Φαίνεται να ανεβάζει και θερμοκρασία. Ίσως φταίει η πλακέτα όπως λέει κι ο φίλος από πάνω. Γνωρίζει κανείς τιμή και πόσο καιρό κάνουν να το επισκευάσουν; Το κινητό είναι εκτός εγγύησης.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά,

Και εμένα μου κάνει το ίδιο. Ανάβει η οθόνη, αλλά μετά από λίγο κλείνει απο μόνη της, μαυρίζει. Επίσης κάποιες φορές δεν αναγνωρίζει τη sim, αλλά λύνεται μετά από restart. Φαίνεται να ανεβάζει και θερμοκρασία. Ίσως φταίει η πλακέτα όπως λέει κι ο φίλος από πάνω. Γνωρίζει κανείς τιμή και πόσο καιρό κάνουν να το επισκευάσουν; Το κινητό είναι εκτός εγγύησης.

Ευχαριστώ

 

Update: Το πήγα στην procordia. Είπα το πρόβλημα στην κοπέλα από τη γραμματεία και μου είπε ότι είναι πλακέτα. Της είπα ότι είναι εκτός εγγύησης. Με ενημέρωσε ότι το κόστος ανέρχεται στα 219 ευρώ. Προφανώς δεν θα το επισκευάσω. Έφυγα για Xiaomi redmi note 4.

Link to comment
Share on other sites

Update: Το πήγα στην procordia. Είπα το πρόβλημα στην κοπέλα από τη γραμματεία και μου είπε ότι είναι πλακέτα. Της είπα ότι είναι εκτός εγγύησης. Με ενημέρωσε ότι το κόστος ανέρχεται στα 219 ευρώ. Προφανώς δεν θα το επισκευάσω. Έφυγα για Xiaomi redmi note 4.

ισως αν αλλαζες ψευδονημο να ειχες καλυτερη τυχη με τις πλακετες :p;)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τη βοηθεια σας, αν κι εφοσον γνωριζετε.

Τις τελευταιες ημερες παρατηρησα οτι μπαινοντας στις φωτογραφιες, δε μου επιτρεπει να τις επεξεργαστω.

Δεν υπαρχει πια το "μολυβακι" που μου επετρεπε να τις επεξεργαστω απευθειας, αλλα πρεπει να παω απο το μενου, να μπω π.χ. στο photo editor και απο εκει να επιλεξω τη φωτογραφια που θελω.

Πως μπορω να επαναφερω την προηγουμενη ρυθμιση;

 

Ευχαριστω.

 

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Τη βοηθεια σας, αν κι εφοσον γνωριζετε.

Τις τελευταιες ημερες παρατηρησα οτι μπαινοντας στις φωτογραφιες, δε μου επιτρεπει να τις επεξεργαστω.

Δεν υπαρχει πια το "μολυβακι" που μου επετρεπε να τις επεξεργαστω απευθειας, αλλα πρεπει να παω απο το μενου, να μπω π.χ. στο photo editor και απο εκει να επιλεξω τη φωτογραφια που θελω.

Πως μπορω να επαναφερω την προηγουμενη ρυθμιση;

 

Ευχαριστω.

 

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

σε εμενα το μολυβακι εμφανιζεται μονο αν εχω εγκαταστηση την εφαρμογη επεξεργασιας aviari.εκανα μολι ς δοκιμη κανοντας απεγκατασταση του προγραμματος και χαθηκε και το μολυβακι.μηπως και εσυ εκανες κατι τετοιο?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

σε εμενα το μολυβακι εμφανιζεται μονο αν εχω εγκαταστηση την εφαρμογη επεξεργασιας aviari.εκανα μολι ς δοκιμη κανοντας απεγκατασταση του προγραμματος και χαθηκε και το μολυβακι.μηπως και εσυ εκανες κατι τετοιο?

Με βοηθησες πολυ φιλε και σ' ευχαριστω.

Για καποιο λογο ειχε απεγκατασταθει το προγραμμα google photos.

Ευχαριστω και παλι.

 

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπεριζω την παρεα.Εχω δυο θεματα

1)Ειμαι root με stock Lolipop.Η αυτοματη φωτεινοτητα δεν δουλευει!Δηλαδη,την ξετικαρω και την ξανατικαρω και η τιμη δεν αλλαζει,οποια και να ειναι και σε διαφορα περιβαλλοντα φωτεινοτητας.Επισης,παρατηρησα σε φιλου G4 με stock Marshmallow οτι η αυτοματη φωτεινοτητα δουλευε αψογα.Μολις του φλασαραμε stock Lolipop η αυτοματη φωτεινοτητα επαψε να δουλευει!Να σημειωσω οτι εχω μπει στο hidden menu του G3 οπως και στου G4 και εχω τεσταρει τον light sensor και διαπιστωνω οτι ο σενσορας δουλευει.Εσας δουλευει?

2)Σκεφτομαι να παω το κινητο στο σερβις οσο ειναι ακομα εντος εγγυησης γιατι εχω και καποια θεματα με το touch,καποιες φορες σε καποια σημεια ζοριζετε να ανταποκριθει η αφη,ισως οφειλετε και στο tampered glass.Θελω να φλασαρω την στοκ LOLIPOP για να φυγει το ρουτ.Αν κρατησω back up με την εφαρμογη της LG,φλασαρω,το παω σερβις και το παρω πισω,κ μετα ρουταρω παλι και κανω επαναφορα απο το back up θα επανελθει το κινητο ΑΚΡΙΒΩΣ στην κατασταση πριν παρω backup?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Για την αφη ισως φταιει το πλαστικο που εβαλες για την φωτεινοτητα βαλε mm γιατι η λολι ειχε καποια θεματα μαυτο.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το ιδανικό και που το εχω δοκιμάσει είναι να κάνεις backup ολόκληρη τη rom μέσα από twrp και εφόσον το κάνεις root ξανά θα μπορείς να τα επαναφέρεις όλα όπως πριν.

Φυσικά στην κάρτα sd.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα.Εβαλα το ρουταρισμενο G3 μου διπλα σε φιλου και παρατηρησα οτι η οθονη μου συνολικα ειναι λιγο πιο κιτρινη συνολικα κ οχι τοπικα σε σχεση με το δικο του που εχει πιο εντονο λευκο.Να σημειωσω οτι το δικο μου φοραει τζαμι ενω του φιλου οχι.Να οφειλετε η διαφορα στο τζαμι?Υπαρχει καλιμπραρισμα του λευκου?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.Εβαλα το ρουταρισμενο G3 μου διπλα σε φιλου και παρατηρησα οτι η οθονη μου συνολικα ειναι λιγο πιο κιτρινη συνολικα κ οχι τοπικα σε σχεση με το δικο του που εχει πιο εντονο λευκο.Να σημειωσω οτι το δικο μου φοραει τζαμι ενω του φιλου οχι.Να οφειλετε η διαφορα στο τζαμι?Υπαρχει καλιμπραρισμα του λευκου?

 

Όχι δεν φταίει το τζάμι. Έτσι είναι οι οθόνες. Ποτέ δεν είναι ίδιες όσον αφορά στην θερμοκρασία του λευκού. Ακόμα και στις πανάκριβες ναυαρχίδες της Samsung δεν βρίσκεις σχεδόν ποτέ ίδιες....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο τον προηγουμενο Γεναρη ειμαι κατοχος ενος g3 32gb και μολις την προηγουμενη βδομαδα μου παρουσιε προβλημα με την αναγνωριση της sim και μου πετουσε μηνυμα για επανεκκινηση. Το κινητο ομως ηταν πειραγμενο ειχε custom restore twrp και cyanogen rom και επειδη δυσκολευτηκα στο να τα βγαλω και εντελως χαζα εντος εγγυησης το πηγα στο ενα συνοικειακο καταστημα για αλλαγη sim tray. ομως ενω λειτουργησε αψογα τις πρωτες 5 μερες χθες παλι ξανα τα ιδια. Σημερα αποφασισμενος να βαλω ολα τα μαμα πανω ζητω καθε δυνατη βοηθεια για να το κανω γτ απλα δεν μπορω να βρω το πως καθως και αποψεις αν ξερετε το παραπανω προβλημα και πως ακριβως φτιαχνεται η κοστιζει. Καθε αποψη ευπροσδεκτη.

 

ΥΓ. Λετε να μου το δεχτουν τωρα στην εγγυηση η την εκατσα τη βαρκα?

Link to comment
Share on other sites

Το έπιασε χθες και άρχισε τις επανεκιννήσεις με μόλις 4-5 μήνες μπαταρία. Πήγα αγόρασα κατευθείαν, όντως άνοιξε αλλά μετά δεν είχα ούτε wifi, oύτε BT, ούτε ίντερνετ από τον πάροχο μου. Το κινητό λειτουργούσε μόνο για κλήσεις μηνύματα κανονικά. Έκανα hard reset, άνοιξε πάλι, τώρα έχω ίντερνετ αλλά BT και Wifi ακόμα νεκρά. Να πάω σε καινούριο κινητό ή να το παλέψω για επισκευή;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο τον προηγουμενο Γεναρη ειμαι κατοχος ενος g3 32gb και μολις την προηγουμενη βδομαδα μου παρουσιε προβλημα με την αναγνωριση της sim και μου πετουσε μηνυμα για επανεκκινηση. Το κινητο ομως ηταν πειραγμενο ειχε custom restore twrp και cyanogen rom και επειδη δυσκολευτηκα στο να τα βγαλω και εντελως χαζα εντος εγγυησης το πηγα στο ενα συνοικειακο καταστημα για αλλαγη sim tray. ομως ενω λειτουργησε αψογα τις πρωτες 5 μερες χθες παλι ξανα τα ιδια. Σημερα αποφασισμενος να βαλω ολα τα μαμα πανω ζητω καθε δυνατη βοηθεια για να το κανω γτ απλα δεν μπορω να βρω το πως καθως και αποψεις αν ξερετε το παραπανω προβλημα και πως ακριβως φτιαχνεται η κοστιζει. Καθε αποψη ευπροσδεκτη.

 

ΥΓ. Λετε να μου το δεχτουν τωρα στην εγγυηση η την εκατσα τη βαρκα?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=406940 εδω εισαι και για να δεις την ρομ που ειχες μανησια κατεβασε την εφαρμογη lg phonefrom εχει λινκ με την ρομ που φορουσε το κινητο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καταρχην σε ευχαριστω για την απαντηση. μετα απο πολλες ωρες καταφερα και το εκανα ολο στοκ. τωρα με απασχολει περισσοτερο το προβλημα και κυριως αν θα μου το δεχτουν στην εγγυηση τωρα που μπηκε χερι.. (αλλαχτηκε το sim tray)
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν φταίει το τζάμι. Έτσι είναι οι οθόνες. Ποτέ δεν είναι ίδιες όσον αφορά στην θερμοκρασία του λευκού. Ακόμα και στις πανάκριβες ναυαρχίδες της Samsung δεν βρίσκεις σχεδόν ποτέ ίδιες....

 

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Γνωριζεις αν παιρνει καλιμπραρισμα?καπου διαβασα οτι μπορεις να αλλαξεις με προγραμμα καποιε τιμες του RGB.Επισης,φοβηθηκα λιγο μηπως εχει προβλημα μιας και εχω ακουσει για κιτρινιλες στην οθονη και σχετικα θεματα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ενας φίλος brickare το τηλέφωνό του lg g3 s (d722) και με ρώτησε αν μπορεί να βρει κάπου το tot file.

Ευχαριστώ

 

Καλησπέρα,

 

Στην ίδια φάση http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7207936#post7207936 είμαι κι εγώ γιατί δεν μπόρεσα να βρω το tot όσο κι αν προσπάθησα δεν βρήκα πηγή.

 

Αν ήταν δικό μου τώρα, ήμουν Αθήνα και με έκαιγε θα ρωτούσα σε...

http://www.ifixit.gr/Επισκευές-LG-G3

 

http://servicekiniton.gr/episkeyi-kiniton/episkeves-kiniton/episkevi-kiniton-lg.html

 

...να μάθω αν μπορούν να το επαναφέρουν σε download mode γιατί από τιμές βλέπω να είναι προσγειωμένες κάπως.

 

Εσύ τι έκανες βρήκες (ελπίζω) κάτι μέχρι σήμερα, το προχώρησες;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω το lg g3 δεν με αναγνωριζει την sd εχω βαλει αλλη καρτα το ιδιο, το εχω κανει εργοστασιακες ρυθμίσεις δεν ειδα αποτελεσμα μερικες φορες την αναγνωριζει αλλα για δυο λεπτα το πολυ.καθε βοηθεια δεκτη. Edited by krisapost
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 2.5 χρόνια το γνωστο προβλημα με μπλε οθονη!το εστειλα στην εταιρεία!μου αλλαξανε πλακετα και οθονη!μαλλον με καλυψαν επειδη το ειχα παει περυσι για αλλαγη οθονης(ειχε κιτρινισει στο πλαι)και ανανωθηκε η εγγυηση
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...