Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνεχίζει χωρίς restart ?

Δεν ξέρω να τη βάλω την 11 να μη τη βάλω

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι δεν έχει κάνει δύο μέρες τώρα.

Δεν χάνεις κάτι ουσιαστικό και να μην τη βάλεις αν δουλεύει καλά το κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν έχει κάνει δύο μέρες τώρα.

 

Δεν χάνεις κάτι ουσιαστικό και να μην τη βάλεις αν δουλεύει καλά το κινητό σου.

Λέω μήπως διορθώθει 1-2 restart που έχω αν και τα είχα και στην 9 όποτε ίσως δεν αλλαζει και τπτ , δεν έχω και την όρεξη να κάνω αυτά που έλεγε ο Χίος τεσπά

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, που είναι το update του Απριλίου; Μας ξεχάσανε εμάς με EU rom;
Mi A3 Not just Blue 4GB RAM 64GB ROM, official international version, PFQEUXM
Link to comment
Share on other sites

Τελευταίο δευτερολεπτο του μήνα το δίνουν.

Και τι να το κάνεις?

Το πολύ να σου χαλάσει το κινητό.

Όταν δουλεύει κάτι σωστά εγώ δεν ξανακάνω update

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ακόμα σε eu rom, ας είναι καλό χωρίς προβλήματα και ας αργήσει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ακόμα σε eu rom, ας είναι καλό χωρίς προβλήματα και ας αργήσει.

 

Εχει βγει εδω και 10 μερες το update αλλα δεν το εχουν δωσει ota.

Αυτη η εταιρια τελικα ψαχνει να βρει τροπο καθε φορα να αυτοξεφτιλζεται.

Καντε εγκατασταση με fastboot η recovery update οσοι θελετε.υπαρχει παντου να το κατεβασετε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο έχει ανέβει και recovery και fastboot.

Την πέρασα από recovery 12mb όλα καλά.

Edited by chios

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έφτιαξαν το bug με το do not disturb!

 

Αν έχουν φτιάξει και το θέμα με τον υπόλοιπο χρόνο φόρτισης τότε για εμένα η 11 τους είναι πλέον απροβλημάτιστη

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα είναι αυτό, δε θυμάμαι να το έχεις ξαναπεί;

 

Στον υπολειπόμενο χρόνο φόρτισης μου βγάζει πολύ περισσότερο χρόνο από τον πραγματικό

 

Δεν με πολυενδιαφέρει γιατί φορτίζει κανονικά απλά θα ήθελα να δείχνει το σωστό όπως έκανε και παλιότερα

 

Αυτό δεν θυμάμαι αν το έκανε από την πρώτη 11 ή από ένα σημείο κι έπειτα αλλά έχω διαβάσει πως το κάνει και σε άλλους

 

Όπως και να χει είναι ασήμαντο, το do not disturb ήταν πολύ πιο ουσιαστικό πρόβλημα για μένα.

 

Βέβαια αυτό ήταν πρόβλημα της 11 που είχαν και τα pixel, αλλά το διόρθωσαν και μάλιστα η google το είχε διορθώσει πριν πάρει το a3 την 11, άρα θεωρητικά θα έπρεπε να το πάρουμε κι εμείς από την αρχή χωρίς αυτό το θέμα

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τίποτα ουσιαστικό δεν φτιάξανε και ειλικρινά δεν έχω το χρόνο και τη διάθεση για να κάνω ξανά factory restore..

 

Απλά με βλέπω μάλλον να μην πηγαίνω ξανά σε xiaomi μετά από όλα αυτά..

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς κάποια καλή custom ROM ?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς κάποια καλή custom ROM ?

Εχω δοκιμασει την paranoid ruby beta 3 που ειναι αρκετα καλη αλλα στο δακτυλικο εχει θεμα.

Δοκιμασα την τελευταια stable miui 12.0.4.0 και ειναι παρα πολυ καλη αλλα μου λειπουν κατι πραγματακια που με βολευουν στην στοκ ρομ και ειμαι σε στοκ κατασταση τωρα.

Προσοχη στην miui αν εισαι ηδη σε android 11 θελει ειδικη διαδικασια πανευκολη ομως.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει ψαχτεί κανείς με το να ενεργοποιήσει bluetooth aptX HD? Ακολούθησα την διαδικασία ως developer αλλά όταν πάω στις ρυθμίσεις μου έχει τικαρισμένη την προεπιλογή μόνο και όλα τα υπόλοιπα codec δεν με αφήνει να επιλέξω κάτι...Στο νετ διάβασα ότι υποστηρίζει aptX...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει ψαχτεί κανείς με το να ενεργοποιήσει bluetooth aptX HD? Ακολούθησα την διαδικασία ως developer αλλά όταν πάω στις ρυθμίσεις μου έχει τικαρισμένη την προεπιλογή μόνο και όλα τα υπόλοιπα codec δεν με αφήνει να επιλέξω κάτι...Στο νετ διάβασα ότι υποστηρίζει aptX...
Και το ηχείο/τα ακουστικά πρέπει να το/τα υποστηρίξει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Και το ηχείο/τα ακουστικά πρέπει να το/τα υποστηρίξει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θέλω να πάρω ένα dac για μουσική που υποστηρίζει Aptx, αλλά φοβάμαι μην το πάρω άδικα....Στις ρυθμίσεις πάντως μου δείχνει αυτό

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέεται μια συσκευή η οποία το υποστηρίζει, ενεργοποιείται. Όταν αποσυνδεθει, έχεις αυτή την εικόνα που έδειξες. Όταν ξανασυνδεθεί θα δεις να αλλάζει και πάλι. Δεν χρειάζεται να επιλέξεις κάτι στο μενού για προγραμματιστές αλλά στο μενού bluetooth επιλογών της συσκευής.

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέεται μια συσκευή η οποία το υποστηρίζει, ενεργοποιείται. Όταν αποσυνδεθει, έχεις αυτή την εικόνα που έδειξες. Όταν ξανασυνδεθεί θα δεις να αλλάζει και πάλι. Δεν χρειάζεται να επιλέξεις κάτι στο μενού για προγραμματιστές αλλά στο μενού bluetooth επιλογών της συσκευής.

 

Σ ευχαριστώ...:)

Link to comment
Share on other sites

Update 40,88Mb για global. Ασφαλές στην εγκατάσταση. Τι έχουν φτιάξει- χαλάσει θα το δούμε στη συνέχεια.

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω δοκιμασει την paranoid ruby beta 3 που ειναι αρκετα καλη αλλα στο δακτυλικο εχει θεμα.

Δοκιμασα την τελευταια stable miui 12.0.4.0 και ειναι παρα πολυ καλη αλλα μου λειπουν κατι πραγματακια που με βολευουν στην στοκ ρομ και ειμαι σε στοκ κατασταση τωρα.

Προσοχη στην miui αν εισαι ηδη σε android 11 θελει ειδικη διαδικασια πανευκολη ομως.

 

Έχεις κανένα λινκ για τη διαδικασία? Θα με βοηθούσε ιδιαίτερα..και αν ξέρεις η miui έχει τον dialer της xiaomi η της google?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κανένα λινκ για τη διαδικασία? Θα με βοηθούσε ιδιαίτερα..και αν ξέρεις η miui έχει τον dialer της xiaomi η της google?

 

Εδω θα βρεις τα παντα.

https://t.me/mia3_miui_updates/191

Dialer εχει του miui οχι της google.

Λιγο πιο πισω απο το λινκ που σου εδωσα στο telegram θα βρεις και την ρομ για να γυρισεις ασφαλως σε στοκ κατασταση.

Να προσεχεις μονο να ειναι για android 11 .

Στην ουσια κατεβαζεις την edl rom βαζεις την συσκευη σου πατωντας ταυτοχρονα και τα δυο volume tappταυτοχρονα και βαζεις την usb στην συσκευεη.

Μολις ακουσεις τον ηχο αναγνωρισης αφηνεις τα κουμπια και θα βλεπεις μαυρη οθονη στην συσκευη.

Μετα κανεις κανονικα εγκατασταση την ρομ με το miflash.

Βαζεις μολις τελειωσει η εγκατασταση σε recovery πατωντα ταυτοχρονα power & volume up κανεις φορματ data και ανοιγεις την συσκευη κανονικα.

Ολα αυτα βεβαια με ξεκλειδωτο bootloader.

Mε τον ιδιο τροπο γυριζεις σε στοκ αλλα με την αναλογη ρομ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...