Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά άλλο ένα χρόνο θα κρατηθεί, μια χαρά θα τη βγάλει για τόσο

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Η Ευρωπαϊκή ROM με αριθμό 11.0.6.0 είναι διαθέσιμη.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα εδώ

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλε κανενας άλλαξε τπτ?
Δεν έχω εντοπίσει κάποια αλλαγή, μια χαρά τρέχει το τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ο διαχωρισμός οθόνης σας δουλεύει κανονικά. Εμενα βγάζει ένα error μήνυμα "λειτουργία της εφαρμογής quick step διακόπηκε" και πρέπει να πατήσεις κλείσιμο αλλά μετά λειτουργεί κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Ο διαχωρισμός οθόνης σας δουλεύει κανονικά. Εμενα βγάζει ένα error μήνυμα "λειτουργία της εφαρμογής quick step διακόπηκε" και πρέπει να πατήσεις κλείσιμο αλλά μετά λειτουργεί κανονικά
Δεν έχω δει καν ότι έχει τέτοια λειτουργία, που την βρήκες;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιηθηκαν τα chat στα μηνύματα. δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό βέβαια. πρέπει λέει και ο άλλος τι; να έχει Google sms εφαρμογή; 87215832dc4eebea35b28d5365b213b9.jpg

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενεργοποιήθηκε και σε μένα με Vodafone.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιηθηκαν τα chat στα μηνύματα. δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό βέβαια. πρέπει λέει και ο άλλος τι; να έχει Google sms εφαρμογή;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Όχι απαραίτητα μηνύματα google εφαρμογή, αλλά να υποστηρίζει rcs. Πχ η εφαρμογή μηνυμάτων του Samsung το κάνει και μπορείς να στείλεις σε άλλη συσκευή που έχει την εφαρμογή της google. Το καλό είναι πως στέλνεις ότι θέλεις και όχι μόνο κείμενο και χωρίς χρέωση, πέρα από τα δεδομένα (ή εντελώς δωρεάν αν είσαι σε wifi).

 

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Όχι απαραίτητα μηνύματα google εφαρμογή, αλλά να υποστηρίζει rcs. Πχ η εφαρμογή μηνυμάτων του Samsung το κάνει και μπορείς να στείλεις σε άλλη συσκευή που έχει την εφαρμογή της google. Το καλό είναι πως στέλνεις ότι θέλεις και όχι μόνο κείμενο και χωρίς χρέωση, πέρα από τα δεδομένα (ή εντελώς δωρεάν αν είσαι σε wifi).

 

 

Sent from my Galaxy S10e

το θέμα είναι πως θα καταλάβω εάν ο άλλος έχει rcs.?

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σου το γράφει όταν πας να γράψει μήνυμα,(sms - μήνυμα συζήτησης )

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Μετά από αρκετό καιρό με custom twrp και miui στη συσκευή, ήρθε η ώρα να το γυρίσω σε Android One και να κλειδώσω τον bootloader.

 

Αλλά δεν έχω ιδέα πως γίνεται. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Μετά από αρκετό καιρό με custom twrp και miui στη συσκευή, ήρθε η ώρα να το γυρίσω σε Android One και να κλειδώσω τον bootloader.

 

Αλλά δεν έχω ιδέα πως γίνεται. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Ευχαριστώ!

Τελευταία eu fastboot rom

http://bigota.d.miui.com/V11.0.6.0.QFQEUXM/laurel_sprout_eea_global_images_V11.0.6.0.QFQEUXM_20200817.0000.00_10.0_b721dbb2fb.tgz

και την περνάς με το miflash tool https://www.xiaomiflash.com/download/

ξεκίνα με τον εύκολο τρόπο και βλέπουμε.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Έχω το τηλέφωνο ένα χρόνο περίπου,δεν έχω κάποιο παράπονο,όλα ok το έχω με τις τελευταίες αναβαθμίσεις,gcam,always on display,τα πάντα..Απλά ήθελα να ρωτήσω, πιστεύεται ότι είναι κατάλληλη στιγμή τωρα,όσο έχει ακόμα αξία και ένα χρόνο εγγύηση και με ένα πενηνταρικο παρά πάνω να πάρω κάτι άλλο ή δεν θα βρω κάτι στα 200 Euro να είναι καλύτερο..?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Έχω το τηλέφωνο ένα χρόνο περίπου,δεν έχω κάποιο παράπονο,όλα ok το έχω με τις τελευταίες αναβαθμίσεις,gcam,always on display,τα πάντα..Απλά ήθελα να ρωτήσω, πιστεύεται ότι είναι κατάλληλη στιγμή τωρα,όσο έχει ακόμα αξία και ένα χρόνο εγγύηση και με ένα πενηνταρικο παρά πάνω να πάρω κάτι άλλο ή δεν θα βρω κάτι στα 200 Euro να είναι καλύτερο..?

 

Αν θες amoled οθόνη android one και μικρό μέγεθος δεν υπάρχει και μάλλον δε θα υπάρξει ξανά.

Εγώ την amoled δεν την αλλάζω με τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Αν θες amoled οθόνη android one και μικρό μέγεθος δεν υπάρχει και μάλλον δε θα υπάρξει ξανά.

Εγώ την amoled δεν την αλλάζω με τίποτα

 

Και εμένα μου αρέσει η amoled και το android one,το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι μετά από μισό χρόνο περίπου θα έχει πέσει τόσο η αξία του που δεν θα μπορείς να το δώσεις για κάτι αλλο.Αλλα αυτό το κάτι άλλο τωρα θα είναι με LCD γύρω στα 200€ αλλιώς 100 παραπάνω για amoled..

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογή android auto γιατί δεν μου φαίνεται στις εφαρμογές μου ενώ είναι εγκατεστημενη;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Ανήκει στο λειτουργικό, από το android 10 και δεν είναι πια ανεξάρτητη εφαρμογή.

 

Περισσότερα εδώ

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Σε a3, με οθόνη που δε φαίνεται τίποτα (είναι σαν σβησμένη), μπορεί κάποιος με σύνδεση σε υπολογιστή να δει τα αρχεία που υπάρχουν στη συσκευή; :worry:

 

Με android 10.

 

Αυτό με τη "σβησμένη" (στην πραγματικότητα σπασμένη) οθόνη το αναφέρω, γιατί δεν έχω ορίσει προεπιλογή ποια λειτουργία να εκτελείται, όταν συνδεθεί η συσκευή σε υπολογιστή.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...