Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τη πέρασες λέει τπτ?

 

Ναι δε βλέπω καμία διαφορά.

Όλα καλά όπως πριν.

Οι ειδοποιήσεις στην καρτέλα settings παραμένουν πάνω

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ εσένα πόσα reboot κάνει μες τη μέρα? εμένα 1 αλλά κάθε μέρα

εμενα δεν μου κανει καθε μερα. Εχει σχεση ομως με τη χρηση που κανεις.

Απ' οτι παρατηρησα, αν ανοιγοκλεινεις βαριες εφαρμογες και πας απο τη μια στην αλλη, καποια στιγμη θα σου κανει reboot

Τωρα με το update του ιουνιου να δουμε πως θα παει

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κόλλημα στον chrome θέλω να σταματήσει, για να δούμε

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το κόλλημα στον chrome θέλω να σταματήσει, για να δούμε

 

Το πρόβλημα με τον chrome είναι το κόλλημα που έχουν στο μυαλό τους οι προγραμματιστές της google. Αντί να μεταφέρουν από τα flags τη δυνατότητα να έχεις την μπάρα κάτω, οι διάνοιες την αφαίρεσαν τελείως στην τελευταία αναβάθμιση του chrome. Λες και έχουμε όλοι τα δάχτυλά του Αντετοκούνμπο. Έλεος.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τον chrome είναι το κόλλημα που έχουν στο μυαλό τους οι προγραμματιστές της google. Αντί να μεταφέρουν από τα flags τη δυνατότητα να έχεις την μπάρα κάτω, οι διάνοιες την αφαίρεσαν τελείως στην τελευταία αναβάθμιση του chrome. Λες και έχουμε όλοι τα δάχτυλά του Αντετοκούνμπο. Έλεος.

 

Καλά αυτό ήταν μεγάλη ηλιθιότητα

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η επανεγκατάσταση του Chrome λύνει το πρόβλημα των κολλημάτων της εφαρμογής.

Θα το δοκιμάσω τότε, γιατί για factory reset δεν ψήνομαι καθόλου

 

Edit βλέπω ότι δεν μπορώ να κάνω uninstall στον chrome, μου διαφεύγει κάτι;

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ το update του Ιουλίου μεγαλουτσικο ήταν, δεν έχω βρει μέχρι στιγμής κάτι αρνητικό, τρέχει βούτυρο το τηλέφωνο όπως πριν.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Edit βλέπω ότι δεν μπορώ να κάνω uninstall στον chrome, μου διαφεύγει κάτι;

Ναι, δεν γίνεται. Μπορείς μόνο να παγώσεις (disable) την εφαρμογή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πρόβλημα με τον chrome είναι το κόλλημα που έχουν στο μυαλό τους οι προγραμματιστές της google. Αντί να μεταφέρουν από τα flags τη δυνατότητα να έχεις την μπάρα κάτω, οι διάνοιες την αφαίρεσαν τελείως στην τελευταία αναβάθμιση του chrome. Λες και έχουμε όλοι τα δάχτυλά του Αντετοκούνμπο. Έλεος.

Ο Fifefox εχει επιλογή για μπάρα κάτω. Απο chrome-μερια ο Kiwi απ' οτι θυμαμαι. Αλλά αυτός νομίζω δεν αναπτύσσεται πλέον.

Αντε να δουμε μηπως τη βαλουν στον vivaldi

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό ήταν μεγάλη ηλιθιότητα

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα το δοκιμάσω τότε, γιατί για factory reset δεν ψήνομαι καθόλου

 

Edit βλέπω ότι δεν μπορώ να κάνω uninstall στον chrome, μου διαφεύγει κάτι;

 

 

 

Από τις ρυθμίσεις των εφαρμογών, απεγκατάσταση των ενημερώσεων - επαναφορά της εργοστασιακής έκδοσης και στη συνέχεια εγκατάσταση της ενημερωμένης έκδοσης από το play store.

Edited by elti
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ το update του Ιουλίου μεγαλουτσικο ήταν, δεν έχω βρει μέχρι στιγμής κάτι αρνητικό, τρέχει βούτυρο το τηλέφωνο όπως πριν.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πόσο σου κρατάει η μπαταρία αδερφέ μια φωτό άμα θες ανέβασε!

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και εδώ σε τρεις συσκευές εντός οικογενείας. Δύο EU και μια Global. Πάντα περνάω τα update σχετικά άμεσα, δεν έχει γίνει hard reset σε καμία συσκευή πότε, και δεν έχω κανένα πρόβλημα σε καμία από τις συσκευές. Το μόνο που συνηθίζω, χωρίς να νομίζω ότι παίζει κάποιο ρόλο, είναι πως πριν από κάθε update κάνω πρώτα μια επανεκκίνηση και μετά το update.

 

το ιδιο και για εμενα !

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σου κρατάει η μπαταρία αδερφέ μια φωτό άμα θες ανέβασε!
Δεν έχω μετρήσει τελευταία αλλά είμαι γύρω στις 6-7 ώρες οθόνη από 100% έως 20% .

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 2-3 ωρες ηρθε η ενημερωση ιουλιου,εκανε επανεκκινηση και ολα καλα.Πριν απο μιση ωρα περιπου διαπιστωσα οτι το wi-fi δεν εχει σημα και δεν απενεργοποιειται.Εκανα επανεκκινηση,μαλλον προσπαθησα να κανω αλλα εδω και 10-15 λεπτα εχει κολληση γραφει επανεκκινηση ,αλλα δεν κανει τιποτα.Παταω σβησιμο,αλλα δεν ανταποκρινεται.Τι μπορω να κανω?Ειναι EU.
Link to comment
Share on other sites

Καλή αυτονομία, περίεργο ακούγεται forumkid

 

Πριν απο λιγο ευτυχως μετα απο παρατεταμενο πατημα στο πληκτρο "off" εσβησε και ανοιξε κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο ευτυχως μετα απο παρατεταμενο πατημα στο πληκτρο "off" εσβησε και ανοιξε κανονικα.

 

Ωραίος πείτε εντυπώσεις αν δείτε καμία αλλαγή

Link to comment
Share on other sites

Η επανεγκατάσταση του Chrome λύνει το πρόβλημα των κολλημάτων της εφαρμογής.

 

μπααα :cry:

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

μπααα :cry:

 

Η αλήθεια είναι οτι δούλεψε αποτελεσματικά σε δύο άλλες συσκευές και απλώς δεν βρήκα το λόγο να μην το κάνει στο ΜΙ Α3:(.

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολείστε με το Chrome

Βάλτε kiwi με μαύρο θέμα να ηρεμήσουν τα μάτια σας.

Το Chrome μόνο σε ελάχιστα sites τον χρησιμοποιώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τι λέτε για το Samsung internet? Έχει και block για διαφημίσεις..

 

Βάλε τον Firefox, την έκδοση 79 (την πολυαναμενόμενη έκδοση Fenix αλλά σταθερή εκδοση). Μπορείς να το βρεις στο apkmirror, γιατί ακόμα στο Google Play σε μερικούς δεν φαίνεται. Έχει υποστίρηξη για addons όπως ublock, για να βάλεις dark mode σε όλες τις ιστοσελίδες κλπ κλπ. Και βέβαια, λειτουργεί ποιο γρήγορα σε σχέση με τον παλιό Firefox.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Βάλε τον Firefox, την έκδοση 79 (την πολυαναμενόμενη έκδοση Fenix αλλά σταθερή εκδοση). Μπορείς να το βρεις στο apkmirror, γιατί ακόμα στο Google Play σε μερικούς δεν φαίνεται. Έχει υποστίρηξη για addons όπως ublock, για να βάλεις dark mode σε όλες τις ιστοσελίδες κλπ κλπ. Και βέβαια, λειτουργεί ποιο γρήγορα σε σχέση με τον παλιό Firefox.

Θα το τσεκάρω,αν και με βολεύει ο Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...