Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άρα πέρα από την κάμερα δεν έχουμε κάτι άλλο που να ΜΗΝ δουλεύει σωστά μετά από hard reset έτσι?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Άρα πέρα από την κάμερα δεν έχουμε κάτι άλλο που να ΜΗΝ δουλεύει σωστά μετά από hard reset έτσι?

 

Σε εμένα δεν δουλεύει το notification led στις αναπάντητες εκτός αν κάνω κάτι εγώ λάθος

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν δουλεύει το notification led στις αναπάντητες εκτός αν κάνω κάτι εγώ λάθος

 

και στην 9 είχε θέμα το notification led (με 3rd party app δούλευε)

είναι πολύ δύσκολο μάλλον για τους devs στην xiaomi να το φτιάξουν :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

και στην 9 είχε θέμα το notification led (με 3rd party app δούλευε)

είναι πολύ δύσκολο μάλλον για τους devs στην xiaomi να το φτιάξουν :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Εμένα δούλευε πριν δουλεύει και τώρα μια χαρά

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με eu, ούτε πριν ούτε μετά. Για εμένα το μόνο πισογύρισμα είναι το δακτυλικό, το οποίο αφού διέγραψα *όλα* τα περασμένα δάχτυλα φαίνεται να επανήλθε, στην αρχή το είχα κάνει μόνο για τον δεξιό δείκτη που σχεδόν πάντα χρησιμοποιώ. Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς σου κάνει το δακτυλικό; Γιατί εμένα όπως έχω πει είναι αισθητά καλύτερο με την 10. Επίσης, έχεις κάνει reset μετά το update;

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Αργουσε παρά πολύ, τις περισσότερες φορές έπρεπε να περιμένω με το δάχτυλο να πατάει μέχρι να ολοκληρώσει το animation για να ξεκλειδώσει. Παρόμοιο ήταν και στην αρχή στην 9, σε κάποια αναβάθμιση νομίζω το Φλεβάρη έγινε δραματικά πιο γρήγορο.

 

Όπως είπα κάπως βελτιώθηκε αφού έσβησα όλα τα δάχτυλα αλλά και πάλι είναι λίγο πιο αργό. Δε πειράζει.

 

Reset δεν έχω κάνει ούτε πρόκειται, βαριέμαι να στήνω από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι θα έπρεπε από την αρχή να καταχωρήσεις εκ νέου τα αποτυπώματα, αφού δεν έκανες reset (όπου θα γινόταν αυτό αναγκαστικά).

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αναβάθμισα σε 10. Κατανάλωση μου φαίνεται πολύ χειρότερη, αλλά θα δείξει σε λίγες μέρες.βελτιωθηκε αισθητά το δακτυλικό,αλλα έχω το εξής πρόβλημα.οταν τραβάω φωτό με την στοκ ,μου κάνει αντίστροφη μέτρηση 3 δευτερολέπτων χωρίς να είναι ενεργοποιημένο.δοκιμασα clear cashe αλλά τίποτα.ξανα έκανα reset όλο το τηλεφωνο,τα ίδια.γενικα μου φαίνεται λίγο πιο δυσκίνητο το κινητό,αλλά το βασικό μου πρόβλημα είναι η φωτό.επισης,ποια g cam να βάλω?είχα πριν αυτές με ρυθμίσεις του Antrea lc cleaner κλπ αλλά κολλάνε τώρα.ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Αργουσε παρά πολύ, τις περισσότερες φορές έπρεπε να περιμένω με το δάχτυλο να πατάει μέχρι να ολοκληρώσει το animation για να ξεκλειδώσει. Παρόμοιο ήταν και στην αρχή στην 9, σε κάποια αναβάθμιση νομίζω το Φλεβάρη έγινε δραματικά πιο γρήγορο.

 

Όπως είπα κάπως βελτιώθηκε αφού έσβησα όλα τα δάχτυλα αλλά και πάλι είναι λίγο πιο αργό. Δε πειράζει.

 

Reset δεν έχω κάνει ούτε πρόκειται, βαριέμαι να στήνω από την αρχή.

 

Έχεις δοκιμάσει να βγάλεις το animation? Νομίζω σε καθυστερεί έτσι κι αλλιώς συν ότι είναι και λίγο αστείο

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι μας λέτε εντυπώσεις από την 10 γίνεται αν θέλετε να γράφετε αν κάνατε και reset με την εγκατάσταση?

Για εμένα μετά απο μεγάλη αναβάθμιση και όχι μόνο στο android (δυστυχως) χρειαζεται reset και στήσιμο από την αρχή για να έχουμε ασφαλή συμπεράσματα σχετικά με lags, battery drain bugs, κλπ.

Δεν γίνεται δλδ να έχουμε τοσα προβλήματα που τα έχουν από ένας το καθένα .

Ως ώρας μόνο το cripple στην κάμερα ειναι αποδεδειγμένο και σίγουρα πρόβλημα .

Δεν μου έρχεται κάποιο άλλο στο μυαλό , διορθώστε με.

Ακόμα και για την μπαταρία δεν βλέπω να υπάρχουν ασφαλή συμπεράσματα.

Το led στις αναπάντητες είναι μια πονεμενη ιστορία , εικάζω πως αν είστε απ τους άτυχους όπως εγώ που δεν δούλευε στην 9 (EU έχω) μάλλον δεν θα δουλεύει και στην 10 , τρέχα γυρευε επί τούτου .

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι μας λέτε εντυπώσεις από την 10 γίνεται αν θέλετε να γράφετε αν κάνατε και reset με την εγκατάσταση?

Για εμένα μετά απο μεγάλη αναβάθμιση και όχι μόνο στο android (δυστυχως) χρειαζεται reset και στήσιμο από την αρχή για να έχουμε ασφαλή συμπεράσματα σχετικά με lags, battery drain bugs, κλπ.

Δεν γίνεται δλδ να έχουμε τοσα προβλήματα που τα έχουν από ένας το καθένα .

Ως ώρας μόνο το cripple στην κάμερα ειναι αποδεδειγμένο και σίγουρα πρόβλημα .

Δεν μου έρχεται κάποιο άλλο στο μυαλό , διορθώστε με.

Ακόμα και για την μπαταρία δεν βλέπω να υπάρχουν ασφαλή συμπεράσματα.

Το led στις αναπάντητες είναι μια πονεμενη ιστορία , εικάζω πως αν είστε απ τους άτυχους όπως εγώ που δεν δούλευε στην 9 (EU έχω) μάλλον δεν θα δουλεύει και στην 10 , τρέχα γυρευε επί τούτου .

 

Καλησπέρα. Μετά την αναβάθμιση σε android 10 EU με hard reset :

1. Μου κρατάει η μπαταρία λιγότερο

2. Το κινητό με την 9 ήτανε ποιο smooth

3. Το led notification δεν δουλεύει στις αναπάντητες ενώ στα άλλα δουλεύει (δεν δούλευε ούτε στην 9)

4. Έχει φάει μερικά κολλήματα το κιν ενώ με την 9 δεν μου κόλλησε ποτέ .

Αυτά μέχρι στιγμής από εμένα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αναβάθμισα σε 10. Κατανάλωση μου φαίνεται πολύ χειρότερη, αλλά θα δείξει σε λίγες μέρες.βελτιωθηκε αισθητά το δακτυλικό,αλλα έχω το εξής πρόβλημα.οταν τραβάω φωτό με την στοκ ,μου κάνει αντίστροφη μέτρηση 3 δευτερολέπτων χωρίς να είναι ενεργοποιημένο.δοκιμασα clear cashe αλλά τίποτα.ξανα έκανα reset όλο το τηλεφωνο,τα ίδια.γενικα μου φαίνεται λίγο πιο δυσκίνητο το κινητό,αλλά το βασικό μου πρόβλημα είναι η φωτό.επισης,ποια g cam να βάλω?είχα πριν αυτές με ρυθμίσεις του Antrea lc cleaner κλπ αλλά κολλάνε.ευχαριστω

 

Έκανα reset πριν την αναβαθμιση κ έκανα reset κ μετά την αναβάθμιση (2 φορές)

Link to comment
Share on other sites

Έχω την EU έκδοση συνεχίζω με 10 να μην έχω κάποιο θέμα και δεν έχω κάνει reset βαριέμαι το στήσιμο από την αρχή.η μπαταρία πάνω κάτω η ίδια με την 9,η κάμερα δουλεύει όπως δούλευε χωρίς θέμα,ωραίο το dark,και γενικά το κινητό συνεχίζει για εμένα να είναι vfm
Link to comment
Share on other sites

Για να αντιμετωπίζει ο καθένας διαφορετικά προβλήματα μάλλον είναι θέμα διαφορετικών hardware.

Ας βάλει ο καθένας screenshot από την ανάλυση του hardware μπας και βρούμε άκρη. Ίσως με αυτή την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.andr7e.deviceinfohw

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

η ρύθμιση του animation του fingerprint νομίζω στην 10αρα δεν υπάρχει; η υπάρχει αλλά που;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Το animation δεν θυμάμαι να το βγάζεις με κάποια προφανή ρύθμιση

 

Εγώ το βγάζω με την εφαρμογή setedit από το play store , δεν θέλει root κτλ απλά περνάς την εντολή, ψαξτο στο Google είναι αρκετά απλό

 

 

Υπάρχει κανονικά και στο 10 πάντως το animation

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Αυτά λέει το δικό μου, από χθές τρέχω miui για δοκιμή , τι να συζητάμε παιδιά δεν υπάρχει καλό χρυσό το android one αλλά πολύ φτωχό, επιτέλους έχω τον αγαπημένο μου miui dialler με ηχογράφηση, απίστευτες ρυθμίσεις για ειδοποιήσεις στην aod, μπαταρία σίγουρα θα πάει 9-10 ώρες δεν τελειώνει με τίποτα, όπως με βλέπω πάω για τηλέφωνο με miui .9110b4206a0dc4b05b934621455a7ffb.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε τώρα update May 2020 σε global (35.47Mb).

https://twitter.com/LipeCoelho/status/1259781478008991744/photo/1

έφτιαξαν το 32s στην καμερα στο pro mode και τα εικονίδια είναι πιο μικρά. V11.0.15.0QFQMIXM.

Αυτά προς το παρόν.

Edited by SiliconManC
Link to comment
Share on other sites

Αυτά λέει το δικό μου, από χθές τρέχω miui για δοκιμή , τι να συζητάμε παιδιά δεν υπάρχει καλό χρυσό το android one αλλά πολύ φτωχό, επιτέλους έχω τον αγαπημένο μου miui dialler με ηχογράφηση, απίστευτες ρυθμίσεις για ειδοποιήσεις στην aod, μπαταρία σίγουρα θα πάει 9-10 ώρες δεν τελειώνει με τίποτα, όπως με βλέπω πάω για τηλέφωνο με miui .9110b4206a0dc4b05b934621455a7ffb.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν είναι έτσι γιατί να πάρεις το α1 έχει πολύ καλύτερα πράγματα η τσιαομι από σπεκς αν δε θες γυμνό λειτουργικό

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Πήρα Α3 για να δοκιμάσω stock android, και βασικά ήθελα λίγο να δω πως πάει το miui στο κινητό, αυτό που κατάλαβα είναι ότι τρέχει πολύ καλύτερα από την stock, μόνο η Xiaomi θα μπορούσε να το κάνει αυτό.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Όπως το είπες, μόνο η xiaomi μπορεί να το κάνει αυτό, γιατί ασχολείται (πολύ) περισσότερο με το miui, από ότι φαίνεται. Αν υπολογίσεις ότι πιθανότατα αυτό που έβαλες το έχει φτιάξει κάποιος λαμβάνοντας ως βάση κάποια άλλη rom από άλλη συσκευή, μιας και επίσημα το miui δεν κυκλοφορεί για το τηλέφωνο αυτό, ίσως μπορούσε να είναι ακόμη καλύτερη η εμπειρία αν το λογισμικό αυτό το είχε εξελίξει η ίδια η εταιρεία.

 

Προσωπικά βέβαια, δεν έχω κανένα παράπονο από το stock Android, μου αρέσει πολύ και εμφανισιακά, και έτσι δεν θα το άλλαζα με κανένα miui. Γούστα είναι αυτά...

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...