Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οne plus και Χαβάη

Η ΧΙΑΟΜΙ. Το android one το.εχει παρατησει

 

Sent from my GM1900 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλά Χρύσα τα oneplus αλλά σε τέτοιες τιμές δεν αξίζει, άσε που δεν έχουν 3.5 Jack, sd card, ράδιο που εγω τα θέλω, οπότε μια χαρά βολεύομαι με το Α3, για μένα αξίζει με χίλια μέχρι στιγμής μηδέν προβλήματα μηδέν κολλήματα.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ένας από τους παράγοντες που κατέληξα να πάρω το A3 αντί κάποιου άλλου ήταν οι γρήγορες αναβαθμίσεις του one.

ΟΜΩΣ.

με δεδομένα ότι το κινητό δουλεύει άψογα όπως ειναι με την 9 και με την αβεβαιότητα του update, ελπίζω πλεον να μην την βγάλει ποτέ και απλά να συνεχίζει να μας δίνει security updates στην 9.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να την πήρε με ενημέρωση, ή θα έχει EU το κινητό ή global.

Μπορείς να αλλάξεις από eu σε global αλλά θέλει ξεκλείδωμα καθ fastboot rom.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το λεω αυτο γιατι το update που εκανε μολις το ανοιξα (χωρις τη σιμ μεσα) ηταν 1.3gb!

δε νομιζω τοσο μεγαλο αρχειο να ηταν security patch!

Τελος παντων..κουβεντα να γινεται....:)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τι ρομ φοράς EU ;;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ναι EU το θεμα ειναι οτι δεν ειδα τι ειχε πριν την ενημερωση ετσι απο περιεργεια...
Σίγουρα EU είχε, δεν μπορεί να είχε global και να έκανε αναβάθμιση σε EU μόνο του...

Γιατί δεν κοιτάς στο κουτί, νομίζω πρέπει να γράφει....

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Android 9 έχεις λογικά,

Και πριν το update EU είχες αυτό δεν αλλάζει.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν γραφει στο κουτι τιποτα περι εκδοσης

ναι Android 9 εχει

 

Υπαρχει ενα προγραμματακι στο mi community forum που βαζεις το imei σου και σου λεει ακριβως τι ειναι.

Ψαξτο στο google.

 

Εδω ειναι το βρηκα.

https://www.mi.com/global/verify#/en/tab/imei

Edited by papsr6
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα αυτο βγαζει:

2020-03-20-014043.jpg

 

Λεει internation version αρα global μαλλον.

Ισως αλλαξαν την ρομ στο bankgood επειδη το εστειλαν στην ελλαδα.

Ομως θα πρεπει να ξεκλειδωσαν bootloader.

Τσεκαρε με καποιο app απο play store αν ειναι ξεκλειδωτο.

Εγω οταν το τσεκαρα το δικο μου ελεγε γαλλια.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο ηρθε σφραγισμενο με ζελατινα αποκλείεται να ανοιχτηκε απο το banggood και σιγα να μη καθοταν οι κινεζοι να αλλαξουν ρομ, αλλα και το 4/64 που ειχα απο σκρουτζομαγαζο με EU rom στο τσεκ που ειχα κανει ιντερνασιοναλ βερσιον ελεγε.
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο ηρθε σφραγισμενο με ζελατινα αποκλείεται να ανοιχτηκε απο το banggood και σιγα να μη καθοταν οι κινεζοι να αλλαξουν ρομ, αλλα και το 4/64 που ειχα απο σκρουτζομαγαζο με EU rom στο τσεκ που ειχα κανει ιντερνασιοναλ βερσιον ελεγε.

 

Τοτε οκ.

Αστο ετσι και να το χαρεις.

Android 10 μην περιμενεις....χα χα χα χα

Link to comment
Share on other sites

Τοτε οκ.

Αστο ετσι και να το χαρεις.

Android 10 μην περιμενεις....χα χα χα χα

Φιλε μου πραγματικα δε με απασχολει καθολου εμενα προσωπικα αν θα παρει τη 10 το τηλεφωνακι λειτουργει αψογα οπως ειναι...χωρις βεβαια να εχουν αδικο κι αυτοι που ενοχλουνται με τα 'κολπα' της Xiaomi...:)

Να αναφερω επισεις οτι σε αυτη τη συσκευη αναβει το led στις αναπαντητες στην προηγουμενη δεν το εκανε....

Edited by voliotisgr
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο ηρθε σφραγισμενο με ζελατινα αποκλείεται να ανοιχτηκε απο το banggood και σιγα να μη καθοταν οι κινεζοι να αλλαξουν ρομ, αλλα και το 4/64 που ειχα απο σκρουτζομαγαζο με EU rom στο τσεκ που ειχα κανει ιντερνασιοναλ βερσιον ελεγε.

 

Μην το λες. Μια χαρά το κάνουν. Ας πούμε τα κινητά της Oneplus που πουλούνται εκτός δικτύου της ειναι chinese version και για αυτό οι κινέζοι τους βάζουν global rom. Το ίδιο ίσχυε παλαιότερα σε κάποια κινητά της xiaomi (Miui). Ας πούμε ένα Mi8 και ένα mi note 3 που μου είχαν έρθει είχαν global rom παρότι ήταν china version.

 

Τώρα κατά πόσο ισχύει στο α3 σου άλλη ιστορία. Απλά λέω ότι μια χαρά "κάθονται" και τα ανοίγουν. ;) :)

Link to comment
Share on other sites

Μην το λες. Μια χαρά το κάνουν. Ας πούμε τα κινητά της Oneplus που πουλούνται εκτός δικτύου της ειναι chinese version και για αυτό οι κινέζοι τους βάζουν global rom. Το ίδιο ίσχυε παλαιότερα σε κάποια κινητά της xiaomi (Miui). Ας πούμε ένα Mi8 και ένα mi note 3 που μου είχαν έρθει είχαν global rom παρότι ήταν china version.

 

Τώρα κατά πόσο ισχύει στο α3 σου άλλη ιστορία. Απλά λέω ότι μια χαρά "κάθονται" και τα ανοίγουν. ;) :)

 

Και εγω για αυτο το ειπα.

Αλλωστε το να περασεις μια ζελατινα δεν ειναι και πυρινικη επιστημη ειδικα στα κινεζοπουλα.

Ας τσεκαρουν οσοι εχουν EU να μας πουνε τι γραφει σε αυτους οπως εμενα που γραφει Γαλλια.

Για παραδειγμα απο infoquest τι γραφει?

Link to comment
Share on other sites

Μην το λες. Μια χαρά το κάνουν. Ας πούμε τα κινητά της Oneplus που πουλούνται εκτός δικτύου της ειναι chinese version και για αυτό οι κινέζοι τους βάζουν global rom. Το ίδιο ίσχυε παλαιότερα σε κάποια κινητά της xiaomi (Miui). Ας πούμε ένα Mi8 και ένα mi note 3 που μου είχαν έρθει είχαν global rom παρότι ήταν china version.

 

Τώρα κατά πόσο ισχύει στο α3 σου άλλη ιστορία. Απλά λέω ότι μια χαρά "κάθονται" και τα ανοίγουν. ;) :)

Τι να πω... οτι κανουν 'βρωμιες' οι κινεζοι ειναι γνωστο αλλα δεν ξερω μεχρι που θα φτασουν για να πουλησουν....:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας.Απο τότε που έγινε η αναβάθμιση σε android 10 αντιμετωπίζω πρόβλημα με τα handsfree(εννοείται ότι είναι λειτουργικά και έχουν τσεκαριστει σε άλλη συσκευή).Ενώ ακούω κανονικά το συνομιλητή μου εκείνος δεν με ακούει.Ειναι εντελώς νεκρό το μικρόφωνο.Αντθμετωπιζει κάποιος παρομοιο πρόβλημα?Με το android 9 δούλευαν μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας.Απο τότε που έγινε η αναβάθμιση σε android 10 αντιμετωπίζω πρόβλημα με τα handsfree(εννοείται ότι είναι λειτουργικά και έχουν τσεκαριστει σε άλλη συσκευή).Ενώ ακούω κανονικά το συνομιλητή μου εκείνος δεν με ακούει.Ειναι εντελώς νεκρό το μικρόφωνο.Αντθμετωπιζει κάποιος παρομοιο πρόβλημα?Με το android 9 δούλευαν μια χαρά.

 

Να φανταστω τα εχεις δοκιμασει σε αλλο κινητο ε; μην χαλασαν στο μεσοδιαστημα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δουλεύουν κανονικα.

 

Έκανες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν την αναβάθμιση? Αν όχι από τι έχω ακούσει, για να αποφευχθούν διάφορα κωλύματα το καλύτερο είναι να κάνεις επαναφορά. Τώρα βέβαια είναι πολύ παράξενο το πρόβλημά σου... Θα πω κάτι άκυρο αλλά ποτέ δεν ξες, δοκίμασε να μιλήσεις με κάποιον, και την ώρα που θα προσπαθήστε να επικοινωνήσετε περιέστρεψε το βύσμα των ακουστικών ενώ είναι κουμπομένο μπας και πιάσει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...