Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι αγόρασες τελικά;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω πάρει ένα op 6 από έναν ξαδέλφο μου αλλά από μπαταρία πέφτει κλαμμα , κ σήμερα πήρα ένα mi 9 t .φαίνεται τίμια συσκευή και με καλή μπαταρία . Ίδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα να το κράζω κ άδικα αρκετές φορές . Το πούλησα σήμερα. Ελπίζω να πάνε καλά όλα παιδια γτ σαν συσκευή ήταν κ είναι τίμια

 

Και έφτασες τόσο κοντά στο update... Πραγματικά δεν περίμενα αυτή την εξέλιξη...

Τι συσκευή πήρες,η θα πάρεις;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω πάρει ένα op 6 από έναν ξαδέλφο μου αλλά από μπαταρία πέφτει κλαμμα , κ σήμερα πήρα ένα mi 9 t .φαίνεται τίμια συσκευή και με καλή μπαταρία . Ίδωμεν

 

Το ΟΡ 6 καλό,αλλά δεν θα το επέλεγα αυτή την στιγμή...Το MI 9 T ακόμα περισσότερο, λόγο MIUI,εγώ κατά το Πάσχα θα χτυπήσω το 4XL,αν και η συσκευή που θα ήθελα είναι το επομενο Note 20 ultra η όπως θα λέγεται,αλλά πολλά τα λεφτά....

Link to comment
Share on other sites

Και έφτασες τόσο κοντά στο update... Πραγματικά δεν περίμενα αυτή την εξέλιξη...

Τι συσκευή πήρες,η θα πάρεις;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το ΟΡ 6 καλό,αλλά δεν θα το επέλεγα αυτή την στιγμή...Το MI 9 T ακόμα περισσότερο, λόγο MIUI,εγώ κατά το Πάσχα θα χτυπήσω το 4XL,αν και η συσκευή που θα ήθελα είναι το επομενο Note 20 ultra η όπως θα λέγεται,αλλά πολλά τα λεφτά....

 

Ε αν δω κάτι που μου αρέσει πολύ πουλάω και τα δύο και τέλος . Αλλά λέω να κάτσω λίγο καιρό κ με τα δυο .

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να χες παρει 1+6t για καπως καλυτερη αυτονομια. Ιδανικο θα ηταν το 1+7 που εχει νομιζω την μεγαλυτερη σε ναυαρχιδες που εχω δοκιμάσει.

 

Το Mi9t εχει σιγουρα καλυτερη αυτονομια απο 1+6. Αλλα γύρισες σε Miui έτσι.

Link to comment
Share on other sites

MI 9t είναι πολύ καλό τηλέφωνο και όταν μάθεις miui δεν γυρίζεις σε stock Android. Καλορίζικο φίλος.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

MI 9t είναι πολύ καλό τηλέφωνο και όταν μάθεις miui δεν γυρίζεις σε stock Android. Καλορίζικο φίλος.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ . Είναι και όμορφο κινητακι ελπίζω να μην το βαρεθω γρήγορα κ αυτό ,loll. Gcam παίζουν οι ίδιες με το Α3 Αντρέα ;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ . Είναι και όμορφο κινητακι ελπίζω να μην το βαρεθω γρήγορα κ αυτό ,loll. Gcam παίζουν οι ίδιες με το Α3 Αντρέα ;

 

Ναι οι ιδιες παιζουν. Τα παιδιά στο τελε εχουν επιβεβαιώσει οτι δουλεύουν εξισου καλά τόσο στο α3 οσο και στο mi9t (τουλάχιστον αυτές που είχα στήσει για 1+7... ίδιος αισθητήρας, παρόμοια συμπεριφορά σε ρυθμίσεις)

Link to comment
Share on other sites

Ναι οι ιδιες παιζουν. Τα παιδιά στο τελε εχουν επιβεβαιώσει οτι δουλεύουν εξισου καλά τόσο στο α3 οσο και στο mi9t (τουλάχιστον αυτές που είχα στήσει για 1+7... ίδιος αισθητήρας, παρόμοια συμπεριφορά σε ρυθμίσεις)

 

Σούπερ. Έχει αλλάξει κάτι με το Α10 , λογικά όχι σε ότι αφορά τις gcam

Link to comment
Share on other sites

Σούπερ. Έχει αλλάξει κάτι με το Α10 , λογικά όχι σε ότι αφορά τις gcam

 

Βαλε αυτές τις δυο και θα είσαι άρχοντας. Στη πρώτη, αφού περάσεις το xml, θα χρειαστεί να ριξεις το saturation μιας και εκεί διέφερε από το 1+7 η συγκεκριμένη gcam (γράφω οδηγίες μέσα στο post).

 

https://t.me/hellasmobiles/66992

https://t.me/hellasmobiles/96012

Link to comment
Share on other sites

Μην δοκιμασετε downgrade σε android 9. Δεν δουλεύουν διάφοροι αισθητήρες. To δοκίμασα και έχασα 3 ώρες από ζωή μου να ψαχνω και να ξαναστήσω το κινητό από την αρχή. Επαναφορά πάλι σε android 10 τους φτιάχνει ευτυχώς...

Προσοχή μην φλασαριστει (χειροκίνητα) το persist partition.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έδωσαν beta έκδοση στους Α3 χρήστες (11.0.7.1...) με επίλυση των σφαλμάτων κατά την έλευση του Android Q. Για τους beta testers.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έδωσαν beta έκδοση στους Α3 χρήστες (11.0.7.1...) με επίλυση των σφαλμάτων κατά την έλευση του Android Q. Για τους beta testers.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

λινκ καπου η changelog ?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

λινκ καπου η changelog ?
Όταν θα εμφανιστεί ως σταθερή έκδοση, τότε θα το δεις στις ενημερώσεις συστήματος.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν θα εμφανιστεί ως σταθερή έκδοση, τότε θα το δεις στις ενημερώσεις συστήματος.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Edit:e87c2f70ac93f57af499271a491f989c.jpg

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Όταν θα εμφανιστεί ως σταθερή έκδοση, τότε θα το δεις στις ενημερώσεις συστήματος.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Edit:e87c2f70ac93f57af499271a491f989c.jpg

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Όχι δεν κατάλαβες.

ΔΕΝ θέλω να το δω καν στο update ακομα, γιατί μπορεί κατά λάθος να το εγκαταστησω:lol:

Android 10 μόνο αν βεβαιωθώ ότι όλα θα λειτουργούν όπως πρέπει και παλι μετά από κανα μήνα θα το σκεφτώ.

Απλά ήθελα να δω changelog να δω τι προσπαθούν να διορθωσουν.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφτασε από Κίνα και Banggood! To 2ο στην οικογένεια! White, 64GB!

Ακολουθώ τις οδηγίες του ΕΟΔΥ για το unboxing! :lol::p

 

miA3-2nd.jpg

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες έκανε να ερθει;

 

Παναγιώτη μαζί μιλήσαμε 15 Φεβρουαρίου! Σάκης Καστοριά! :p:D

 

Από Κίνα έφυγε 17 Φεβρουαρίου απόγευμα! Με DHL και έδιναν πιθανή ημερομηνία παράδοσης 07.03.2020

Ήρθε σήμερα... 18 ημέρες! Μια χαρά!!!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείται για full gestures ?

 

Εγώ χρησιμοποιώ την Full Screen Gestures και με έχει βολέψει πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ την Full Screen Gestures και με έχει βολέψει πάρα πολύ.

 

Εντάξει είναι για δεξιά, αριστερά αλλά η κίνηση από κάτω προς τα επάνω δεν παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν δουλεύει το notification led στις αναπάντητες κλήσεις. Υπάρχει κάποιο κόλπο ;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rageconsulting.android.lightflowlegacy

Link to comment
Share on other sites

https://mega.nz/#!edgnRJZS!ai4-OJ-GYCTLgsyeLqMmFFruMWPzS21QwTs56-2rbpA

 

εγώ την έχω καταβρει με την εφαρμογή

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.used.aoe

 

φωτίζει γύρω από την οθόνη ότι χρώμα θες. έχω βάλει πράσινο για whatsapp μωβ για viber κλπ! πολύ όμορφο και δεν τρώει μπαταρία. έχει και γύρω από το notch μόνο εάν θέλει κάποιος πολύ ωραία!

θέλει λίγο ψάξιμο στις ρυθμίσεις αλλά είναι εύκολο. εμένα πχ εναλλάσσεται το Led του κινητού με το χρώμα που έχω βάλει από την εφαρμογή αυτή.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει είναι για δεξιά, αριστερά αλλά η κίνηση από κάτω προς τα επάνω δεν παίζει.

 

Δουλεύει απλά θέλει τρόπο, για να κάνεις sweep up πρέπει να ακουμπήσεις το κάτω μέρος της google μπάρας(δηλ εκεί που έχω το κόκκινο). Επίσης θα βοηθήσει αν πας στο Bottom Edge, εκεί που λέει trigger bar και να πας τέρμα δεξιά το Sensitivity.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...