Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Google photo μια χαρά δουλεύει χωρίς ίντερνετ, για να δεις τις φωτογραφίες που εχεις εκεί από άλλη συσκευή λογικό είναι να θέλει ίντερνετ.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όντως και έχει φακέλους (λευκώματα) οργανωμένα κλπ.. Το ίντερνετ είναι για να τις συγχρονίσεις με το drive, αλλιώς μια χαρά τις αποθηκεύει στη συσκευή.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σας μπερδεύει

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως μπορώ να μεγαλώσω το μέγεθος των εικονων στην αρχική οθόνη
Που αλλού θα μπορούσε να ήταν; ρυθμίσεις - προβολή

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια χάρη ανοίξτε μια φωτό που σας έστειλαν μέσω messenger δείτε για παραπάνω από 1 λεπτό ανοίξτε δλδ να πιάσει ολη την οθόνη ενώ ειστε μέσα στο messenger και πείτε μου αν κλείνει και κρασαρει το messenger εύχαριστω γτ μου το κάνει πάντα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια χάρη ανοίξτε μια φωτό που σας έστειλαν μέσω messenger δείτε για παραπάνω από 1 λεπτό ανοίξτε δλδ να πιάσει ολη την οθόνη ενώ ειστε μέσα στο messenger και πείτε μου αν κλείνει και κρασαρει το messenger εύχαριστω γτ μου το κάνει πάντα
Το δοκίμασα ανοίγοντας μια εικόνα που μου έστειλαν σε συζήτηση να φαίνεται σε όλη την οθόνη, για 2 λεπτά. Έκανα που και που tap στην οθόνη για να μην σβήσει, βέβαια. Δεν μου παρουσίασε τίποτα. Κάνε εκκαθάριση cache στο messenger μήπως στρώσει. Ή και δεδομένων αν θες.

 

Sent from my Mi A3

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα με το update... Κάτι ψιθυρίζεται πως πάμε για Μάρτιο ζήσε Μάη μου να φας τριφύλλι
Οπότε θέλει ας έρθει, εγώ βλέπω ότι κρατάω ένα σταθερό τηλέφωνο χωρίς κολλήματα και battery drain και κάνω πολύ καλά την δουλειά μου, αν είναι να έρθει και να έχει bug μένω και στο 9.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Για πιο λόγο δεν θες το Google photo; με έχει βολέψει πολύ όπως και το backup που κάνει και έχω πρόσβαση στις φωτογραφίες μου σε όλες τις συσκευές μου.

Αν δεν το θες απλά μην το χρησιμοποιείς κλείσε και τον συγχρονισμό και άστο.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εχω σκασει ,δωστε καμια ιδεα , Απενεργοποιω το google photos (δεν το θελω το ριμαδι) ολα καλα , ΑΛΛΑ μετα απο μια μερα το βλεπω ΞΑΝΑ enable !!! ξανα το ιδιο και μετα απο μια μερα παλι ενεργο , τι διαολο πως θα το απενεργοποιησω ΕΝΤΕΛΟΣ , μακαρι να μπορουσα να το κανω unistall

 

για να μην κανω δευτερο ποστ ,μιας και εχω poco lancher με ποιο τροπο βλεπετε τον καιρο ? κατι ελαφρυ και αξιοπιστο ???

 

Βάλε το quick Pic.

Καλό είναι να μη το βγαλεις το Google photos αλλά να βλέπεις τις φώτο με άλλο γιατί αν τις σβήσεις από το άλλο μένουν στο Google photos ενώ αν τις σβήσεις από το Google photos κατά λάθος σβήνονται από παντού

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα σου πρότεινα να αφήσεις το Google photos. Με έχει σώσει αμέτρητες φορές από ασκοπα back up και νιώθω απόλυτη ασφάλεια για τις φωτογραφίες μου. Κάνεις ένα scroll down μερικά έτη πίσω και θυμάσαι πράγματα που έχεις ξεχάσει!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι βολικό αλλά δεν θέλουν όλοι να ανεβαίνουν οι φωτογραφίες τους στους server της google. Δεν παω να ανοίξω κουβέντα για το cloud ή το ποσό πρέπει ή όχι να εμπιστευόμαστε την google απλά να υπενθυμίσω ότι δεν σκέφτονται όλοι το ίδιο.

 

Ο λόγος που επανέρχεται από την απενεργοποίηση ίσως σημαίνει ότι μια από τις εφαρμογές με δικαιώματα διαχειριστή το κάνει (Google play?).

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό στην γυναίκα μου εδώ και 1,5 μήνες και αντιμετωπίζει το εξής πρόβλημα. Αρκετά συχνά κατά την διάρκεια της κλήσης α συνομιλητής ξαφνικά παύει να την ακούει. Αυτή συνεχίζει να ακούει κανονικά. Δεν έχω μπορέσει να βρω τι μπορεί να φταίει.

Το έχει αντιμετωπίσει άλλος αυτό το θέμα ; Κάποια πρόταση για λύση;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό στην γυναίκα μου εδώ και 1,5 μήνες και αντιμετωπίζει το εξής πρόβλημα. Αρκετά συχνά κατά την διάρκεια της κλήσης α συνομιλητής ξαφνικά παύει να την ακούει. Αυτή συνεχίζει να ακούει κανονικά. Δεν έχω μπορέσει να βρω τι μπορεί να φταίει.

Το έχει αντιμετωπίσει άλλος αυτό το θέμα ; Κάποια πρόταση για λύση;

 

μηπως καταλαθως πατιεται καμια σιγαση;

Link to comment
Share on other sites

μηπως καταλαθως πατιεται καμια σιγαση;

 

Λες; Να έχει θέμα ο proximity sensor;

 

Μήπως έχει ενεργοποιημένο το VoWiFi?

 

Μακάρι να μπορούσα να το ενεργοποιήσω. Δεν τα έχω καταφέρει.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Λες; Να έχει θέμα ο proximity sensor;

Μακάρι να μπορούσα να το ενεργοποιήσω. Δεν τα έχω καταφέρει.

 

διολου απιθανο. γενικως δεν εχει κ τις καλυτερες περγαμηνες η xiaomi στο θεμα "proximity sensor"... Απλα πες στην γυναικα σου οταν το παθει ξανα, να τσεκαρει μην εχει πατηθει τπτ με το μαγουλο καταλαθως.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα καλιμπραρισμα στον proximity sensor, το έκανα και η οθόνη δεν ανοίγει πια όταν το έχω στο αυτί.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Θα το τσεκάρω και θα ενημερώσω.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Και το κλασσικό,μην εχει τζαμακι που ακουμπά πάνω στον αισθητήρα.
Link to comment
Share on other sites

Και το κλασσικό,μην εχει τζαμακι που ακουμπά πάνω στον αισθητήρα.

 

Όπως παρατηρώ ο αισθητήρας βρίσκεται στην πάνω αριστερή πλευρά όπως κοιτάμε το κινητό, ανάμεσα στην κάμερα και στην αριστερή γωνία.

Το τζαμάκι που φόραγε η συσκευή λογικά καλύπτει τον αισθητήρα.

Περνώντας το δάχτυλο από πάνω σε διάφορες κατευθύνσεις φαίνεται να λειτουργεί κανονικά.

Για καλό και για κακό όμως μπορεί κάποιος να μου πει πώς γίνεται η βαθμονόμηση του;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξανά γράψει

 

*#*#64663#*#* χτύπησε αυτό στον dialer βρες τον proximity κάλυψε με το χέρι σου την πάνω μεριά του τηλεφώνου και θα σου γράψει pass, έτσι γίνεται calibration

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξανά γράψει

 

*#*#64663#*#* χτύπησε αυτό στον dialer βρες τον proximity κάλυψε με το χέρι σου την πάνω μεριά του τηλεφώνου και θα σου γράψει pass, έτσι γίνεται calibration

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την εντυπωση οτι Android 10 δεν νομιζω να δουμε συντομα...Εχετε δει κατι προσφατο σε site?Και κατι αλλο που δεν γνωριζω..security update February γιατι δεν εχουμε παρει?Αυτα :D

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...