Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψαξε τις εφαρμογες που χρησιμοποιεις για να βρεις ποιες σου κανουν θεματα.

Εμενα το λογισμικο ειναι αψογο και δεν εχω κανενα θεμα.

Πριν μερες εκανα καποιες δοκιμες με επεξεργασιες τραγουδιων με διαφορα χαζοπρογραμματα και εγινε το λογισμικο μπαχαλο.

Με αναγκασε να κανω rest και να το στεισω απο την αρχη.

Τωρα δουλευει τελεια και δεν θα ξανακανω μπαχαλο με δοκιμες παλι.

Το καθαρο ανδροιδ αν δεν βαζεις αχρηστες εφαρμογες δουλευει τελεια.

 

αν περασω μια αχρηση εφαρμογη και την απεγκαταστησω δεν φευγει απο το συστημα?τι ακριβως περασες για να ξερουμε μην την πατησουμε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή ενδιαφέρομαι για το κινητό να σας ρωτήσω... Ειδοποιήσεις από το messenger έρχονται σαν φούσκα και ανάβει και το notification led επίσης για messenger, sms, κλήσεις χαμένες και viber; Να ρωτήσω επίσης εάν έχει επιλογή στον dialer για ηχογράφηση κλήσεων αυτόματη ή μη. Τέλος είδα πως έχει βγει καινούργιο μοντέλο το MI A4. Φαίνεται φοβερό. Γνωρίζετε εάν και πότε θα έρθει στην Ελλάδα;

 

δεν εχει βγει,μεσα του 2020 το συζητανε,καπου κοντα στα σπεκς που λεει το βιντεο θα ειναι αλλα αν δεν βγει δεν ειμαστε σιγουροι.

Link to comment
Share on other sites

αν περασω μια αχρηση εφαρμογη και την απεγκαταστησω δεν φευγει απο το συστημα?τι ακριβως περασες για να ξερουμε μην την πατησουμε?

 

Εγκατεστησα διαφορες εφαρμογες για να επεξεργαστω καποια τραγουδια και οταν δεν μου εκαναν σωστα την δουλεια τις επεγκασταστουσα καθαριζωντας και την μνημη αλλα κατι πηραξαν στο συστημα και το google music δεν εβλεπε τα mp3 μου με τιποτα.

Εψαξα για λυση αλλα τιποτα.ετσι αναγκαστικα να κανω rest.

Αρα βαζωντας καποιες εφαρμογες πηραζουμε το συστημα ακομα και αν τις βγαλουμε.

Πολλες εφαρμογες επηρεαζουν το συστημα χωρις να το βλεπουμε καπου και για αυτο πολλοι εχουν καταναλωση μπαταριας χωρις να βρησκουν απο που και αλλοι βγαζουν 200 ωρες SOT .

Η γυναικα μου εχει ενα redmi 6 και μεσα στο κινητο εχει ενα facebook ενα messenger και ενα παιχνιδακι τις πλακας.

Το κινητο σερνεται κολλαει κρασαρει με λιγα λογια ενα μπαχαλο.

Βαζω στοιχημα οτι το χαζοπαιχνιδο αλλα και το facebook δημιουργουν αυτο το μπαχαλο.

Εγω εχω πεταξει στα σκουπιδια αυτην την απατη που λεγεται facebook εδω και χρονια και το κινητο μου ειναι σταθερο σαν βραχος.χρησιμοποιω μονο το viber.

Edited by papsr6
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή ενδιαφέρομαι για το κινητό να σας ρωτήσω... Ειδοποιήσεις από το messenger έρχονται σαν φούσκα και ανάβει και το notification led επίσης για messenger, sms, κλήσεις χαμένες και viber; Να ρωτήσω επίσης εάν έχει επιλογή στον dialer για ηχογράφηση κλήσεων;

 

Θα μου απαντήσει κάποιος φίλος;

Link to comment
Share on other sites

Θα μου απαντήσει κάποιος φίλος;

 

Ειδοποιήσεις ναι έρχονται στο Messenger σαν φούσκα. Το LED είναι λίγο περίεργο αλλά με τη χρήση του Light Flow που έχει αναφερθεί μερικές σελίδες πιο πριν, δουλεύει κανονικά. Ηχογράφηση δεν έχει όχι.

Link to comment
Share on other sites

Θα μου απαντήσει κάποιος φίλος;

 

Εγω δεν χρησιμοποιω αυτες τις εφαρμογες αρα δεν ξερω.

Ας απαντησει καποιος που τις χρησιμοποιει.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν μπορει να ειναι ιδεα μου..... η το κινητο εχει προβλημα με την καμερα η οντως ειναι χειροτερη απο το 9Τ....... :lol:

 

ακουω που λενε ολοι οτι ειναι ιδια με του 9t/9t pro...

 

εγω την βλεπω ιδια με του note 7 απο την αλλη.....

 

δεν εχει καλο focus....

Link to comment
Share on other sites

Ειδοποιήσεις ναι έρχονται στο Messenger σαν φούσκα. Το LED είναι λίγο περίεργο αλλά με τη χρήση του Light Flow που έχει αναφερθεί μερικές σελίδες πιο πριν, δουλεύει κανονικά. Ηχογράφηση δεν έχει όχι.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αφού δεν έχει ηχογράφηση κλήσεων απορρίπτεται. Είναι ότι πιο σημαντικό για τη δουλειά μου την ώρα που δεν μπορώ να κρατώ σημειώσεις πχ όταν οδηγώ.. Παραμένω στο note 7 που έχει ηχογράφηση. Έψαχνα και για ένα δεύτερο κινητό με τέτοια δυνατότητα αλλά δε πειράζει...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν μπορει να ειναι ιδεα μου..... η το κινητο εχει προβλημα με την καμερα η οντως ειναι χειροτερη απο το 9Τ....... :lol:

 

ακουω που λενε ολοι οτι ειναι ιδια με του 9t/9t pro...

 

εγω την βλεπω ιδια με του note 7 απο την αλλη.....

 

δεν εχει καλο focus....

 

Με του note 7 δεν μπορεί να έχει ίδια καμερα εκ των πραγμάτων. Ίσως έχει όντως κάποιο θέμα το δικό σου .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αφού δεν έχει ηχογράφηση κλήσεων απορρίπτεται. Είναι ότι πιο σημαντικό για τη δουλειά μου την ώρα που δεν μπορώ να κρατώ σημειώσεις πχ όταν οδηγώ.. Παραμένω στο note 7 που έχει ηχογράφηση. Έψαχνα και για ένα δεύτερο κινητό με τέτοια δυνατότητα αλλά δε πειράζει...

Με την έλευση του Android 10 σταμάτησε γενικότερα η υποστήριξη για ηχογράφηση κλήσεων ακόμα και μέσω τρίτων εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

εγω την βλεπω ιδια με του note 7 απο την αλλη.....

 

Αν εννοεις το redmi note 7, πληροφοριακά με gcam ειναι καλυτερο το rn7 απο ολη τη σειρα mi9 όπως και a3 (ειτε stock είτε gcam)

 

Το a3 εχω συγκριτικα με gcam που τα παει ισως και καλυτερα απο mi9. (προφανώς έτυχε)

Η συγκριση ειναι παντα με gcam. Σε στοκ ισως παιζουν μικροδιαφορες (πχ η στοκ του mi9 ανοιγε τις σκιες περισσότερο απο stock α3).

 

Δες εδω ενδεικτικά το εμμεσο συγκριτικο (τραβηχτηκαν άλλη μερα) με τη σειρα mi9 stock, mi9 gcam, mi a3 stock, mi a3 gcam

 

48071624473_7a91790f97_z.jpgIMG_20190616_023807 by Andreas L., on Flickr

 

48071624013_20e2344ee9_z.jpgIMG_20190616_023813 by Andreas L., on Flickr

 

48820518736_500d5ee2e9_z.jpgIMG_20190930_032252 by Andreas L., on Flickr

 

48820164768_3465f46f41_z.jpgIMG_20190930_032110 by Andreas L., on Flickr

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

τι βρηκες ακριβως?

Βρήκα πως να απενεργοποιήσω την ο.π προτιμώ να ανεβοκατεβαίνει χειροκίνητα. Παρά να τρώει τόση μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα πως να απενεργοποιήσω την ο.π προτιμώ να ανεβοκατεβαίνει χειροκίνητα. Παρά να τρώει τόση μπαταρία.[/Q]

 

για πες πως να το δω και εγω

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα πως να απενεργοποιήσω την ο.π προτιμώ να ανεβοκατεβαίνει χειροκίνητα. Παρά να τρώει τόση μπαταρία.[/Q]

 

για πες πως να το δω και εγω

 

Μπαίνεις ρυθμίσεις μετά προβολή και μετά προσαρμοστική φωτεινότητα. Εκεί είναι η επιλογή για ενεργοποίηση,απενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Με του note 7 δεν μπορεί να έχει ίδια καμερα εκ των πραγμάτων. Ίσως έχει όντως κάποιο θέμα το δικό σου .

Ναι το έχω πληροφορηθεί αυτό γιαυτό και έχω απενεργοποιήσει την αυτόματη αναβάθμιση πλέον. Δεν πρόκειται να μεταβώ στο android 10. Η ηχογράφηση κλήσεων είναι ότι πιο σημαντικό για μένα και καθαρά επαγγελματικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά.

Υπάρχει κανένα πρόγραμμα να βλέπω πιο οργανωμένα τους φακέλους μου γιατί έχω αρκετές φωτογραφίες και οι

" φωτογραφίες της google" δεν με βοηθάνε καθόλου; Συγκεκριμένα όταν μπαίνω στις φωτογραφίες μέσω της εφαρμογής google που προϋπάρχει, μου εμφανίζει πολύ λιγότερους φακέλους συγκριτικά με αυτούς που όντως έχω στο κινητό και αναγκάζομαι να μπαίνω μέσω του files το οποίο όμως δεν με βολεύει έτσι που τα δείχνει. Όποιος γνωρίζει κάτι ας βοηθήσει, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά.

Υπάρχει κανένα πρόγραμμα να βλέπω πιο οργανωμένα τους φακέλους μου γιατί έχω αρκετές φωτογραφίες και οι

" φωτογραφίες της google" δεν με βοηθάνε καθόλου; Συγκεκριμένα όταν μπαίνω στις φωτογραφίες μέσω της εφαρμογής google που προϋπάρχει, μου εμφανίζει πολύ λιγότερους φακέλους συγκριτικά με αυτούς που όντως έχω στο κινητό και αναγκάζομαι να μπαίνω μέσω του files το οποίο όμως δεν με βολεύει έτσι που τα δείχνει. Όποιος γνωρίζει κάτι ας βοηθήσει, ευχαριστώ.

 

Δοκίμασε αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alensw.PicFolder

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και χρόνια πολλά!! Εκείνη η γκρί σκιά στο πάνω μέρος της οθόνης όταν επιλέγω μαύρο φόντο πώς φεύγει..? Ξέρω είναι επιλογή του συστήματος αλλά δεν μου αρέσει, υπάρχει τρόπος να το απενεργοποιήσω?
Link to comment
Share on other sites

50% μπαταρία έμεινε εννοώ με 6 ώρες χρήση οθόνης

Άψογος! Φαντάσου στο 20% τι sot θα έχεις.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει ότι αυτή η εφαρμογή δεν είναι διαθέσιμη στη χώρα μας. Αναλογική εφαρμογή φωτογραφίες google δεν μου βλέπει όλους τους φακέλους; απορώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι βλαμμένη εφαρμογή αυτή η " google φωτογραφίες" . Απορώ γιατί δεν βρίσκει καν όλους τους φακέλους.

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει ότι αυτή η εφαρμογή δεν είναι διαθέσιμη στη χώρα μας. Αναλογική εφαρμογή φωτογραφίες google δεν μου βλέπει όλους τους φακέλους; απορώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι βλαμμένη εφαρμογή αυτή η " google φωτογραφίες" . Απορώ γιατί δεν βρίσκει καν όλους τους φακέλους.

 

Εμενα μου δειχνει τα παντα οπου και αν εχω φωτο.

Κατι εχει πειραχτει ισως.

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει ότι αυτή η εφαρμογή δεν είναι διαθέσιμη στη χώρα μας. Αναλογική εφαρμογή φωτογραφίες google δεν μου βλέπει όλους τους φακέλους; απορώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι βλαμμένη εφαρμογή αυτή η " google φωτογραφίες" . Απορώ γιατί δεν βρίσκει καν όλους τους φακέλους.

 

Σβήσε τα αρχεία και το φάκελο με όνομα . Nomedia αν υπάρχουν στον εσωτερικό χώρο και στους φακέλους που δε φαίνονται

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...