Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βρηκα μια third party εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xander.android.notifybuddy&hl=el θα την δουλέψω λιγο και θα ενημερώσω..για το led μεσα στην οθόνη,τωρα για τις ειδοποιήσεις ακόμα μου κανει χαζα...μήνυμα του βαιμπερ απο χθες το βράδυ ξυπνάω σημερα και κάνει γκλιν και βλέπω μήνυμα χθεσινό,κατι εμποδίζει τα μηνύματα σαν να πεφτει σε υπνο και με εχει μπερδεψει,για να μην ζαλίζω θα αφησω λιγο ακομα τις δοκιμες και αν δεν βρω λυση θα ξανά ποσταρω...αυτό βέβαια με το φβ που δεν εχει πορτοκαλί νουμερακια στην αρχική επανω στην εφαρμογή για τα λαικ ελπίζω να ειναι bug της εφαρμογής γιατί θα το ηθελα!Οσον αφορά την 12 miui θα την πάρουμε και εμεις εε??γιατί γράφει σκετο 9 και 9 pro σατ σαιτ φαντάζομαι εννοεί και εμάς!
Εγώ χρησιμοποιώ αυτή

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.used.aoe

Είναι πολύ παραμετροποιησιμη και ωραία

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα

Στο fb όταν βλέπεις ένα βίντεο είναι παραμορφωμένο , προφανώς λόγο αναλογίας οθόνης , με αποτέλεσμα τα στρογγυλά να τα βλέπεις οβάλ

υπάρχει κάποια λύση - διόρθωση στο θέμα αυτό ?

iphone 1st gen - iphone 3gs - iphone 4 - iphone 4s

htc one x

letv x800 us

xiaomi mi 9t

Poco x3 pro

Link to comment
Share on other sites

Μετά από χρόνια συμβίωσης με το miui έκανα την μετάβαση σε rom που ουσιαστικά είναι pure android.(QQ2A.200501.001.B2

PixelExperience_davinci-10.0-20200511-1043-OFFICIAL) πραγματικά νομίζω ότι έχω άλλο τηλέφωνο χωρίς κολλήματα και bugs.και φυσικά δουλεύει το AOD τέλεια με όλες τις ειδοποιήσεις.οποιος θέλει μπορεί να την δοκιμάσει και θα με θυμηθει.

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Μετά από χρόνια συμβίωσης με το miui έκανα την μετάβαση σε rom που ουσιαστικά είναι pure android.(QQ2A.200501.001.B2

PixelExperience_davinci-10.0-20200511-1043-OFFICIAL) πραγματικά νομίζω ότι έχω άλλο τηλέφωνο χωρίς κολλήματα και bugs.και φυσικά δουλεύει το AOD τέλεια με όλες τις ειδοποιήσεις.οποιος θέλει μπορεί να την δοκιμάσει και θα με θυμηθει.

Υπάρχει κάποιος οδηγός ?

Αν σε κάποιον δεν αρέσει μπορεί να γυρίσει πίσω σε miui ?

iphone 1st gen - iphone 3gs - iphone 4 - iphone 4s

htc one x

letv x800 us

xiaomi mi 9t

Poco x3 pro

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει πρώτα να έχεις ξεκλειδωτο τον bootloader και να περάσεις Twrp.Η Διαδικασία για κάποιον που έχει ασχοληθεί λίγο με τις custom rom ειναι πολύ εύκολη.εδω είναι το site που θα βρεις όλες τις πληροφορίες.https://forum.xda-developers.com/mi-9t/development/unofficial-pixel-experience-t4005213

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχουν αρκετές rom στο site.ο καθένας μπορεί να βάλει ότι του αρέσει....και φυσικά μπορείς να γυρίσεις πίσω σε miui.

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Σκέφτομαι να αγοράσω το Mi 9T (μιας και τo Pro πλέον έχει ξεφύγει λίγο από θέμα τιμής). Η έρευνα αγοράς με οδήγησε https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_3009823191515684.html?wid=2000001 global version 64αρα στα 280 ευρώ από gearbest. Το συστήνει κανείς το συγκεκριμένο κατάστημα? Έχω να κάνω αγορά από κίνα από εποχές Redmi Note 3 Pro από Vickmall :( οπότε έχω μείνει λίγο πίσω. Οποιαδήποτε πληροφορία η πρόταση που πρέπει να προσέξω για το συγκεκριμένο μοντέλο και το συγκεκριμένο κατάστημα ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Σκέφτομαι να αγοράσω το Mi 9T (μιας και τo Pro πλέον έχει ξεφύγει λίγο από θέμα τιμής). Η έρευνα αγοράς με οδήγησε https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_3009823191515684.html?wid=2000001 global version 64αρα στα 280 ευρώ από gearbest. Το συστήνει κανείς το συγκεκριμένο κατάστημα? Έχω να κάνω αγορά από κίνα από εποχές Redmi Note 3 Pro από Vickmall :( οπότε έχω μείνει λίγο πίσω. Οποιαδήποτε πληροφορία η πρόταση που πρέπει να προσέξω για το συγκεκριμένο μοντέλο και το συγκεκριμένο κατάστημα ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Νομίζω στο skroutz είναι πιο φθηνό και δεν αξίζει να περιμένεις κι ένα μήνα να παραλάβεις από Κίνα.

Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Σκέφτομαι να αγοράσω το Mi 9T (μιας και τo Pro πλέον έχει ξεφύγει λίγο από θέμα τιμής). Η έρευνα αγοράς με οδήγησε https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_3009823191515684.html?wid=2000001 global version 64αρα στα 280 ευρώ από gearbest. Το συστήνει κανείς το συγκεκριμένο κατάστημα? Έχω να κάνω αγορά από κίνα από εποχές Redmi Note 3 Pro από Vickmall :( οπότε έχω μείνει λίγο πίσω. Οποιαδήποτε πληροφορία η πρόταση που πρέπει να προσέξω για το συγκεκριμένο μοντέλο και το συγκεκριμένο κατάστημα ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Στην τιμή αυτή γιατί να μπεις σε διαδικασία από Κίνα και παράδοση σε ένα μήνα?

Εγώ το πήρα από Ελλάδα ( από το γνωστό ψαχτηρι) σε 1 μέρα ( 289€ το βλέπω τώρα)

iphone 1st gen - iphone 3gs - iphone 4 - iphone 4s

htc one x

letv x800 us

xiaomi mi 9t

Poco x3 pro

Link to comment
Share on other sites

Στην τιμή αυτή γιατί να μπεις σε διαδικασία από Κίνα και παράδοση σε ένα μήνα?

Εγώ το πήρα από Ελλάδα ( από το γνωστό ψαχτηρι) σε 1 μέρα ( 289€ το βλέπω τώρα)

 

Έχετε απόλυτο δίκιο. Για παράδειγμα όμως στο skroutz το έχει και στα 260 εδώ https://www.gmobile.gr/xiaomi-mi-9t-dual-6gb-64gb-carbon-black-eu (και δώρο αντισηπτικό :lol:) αν και δεν αναφέρει αν είναι global version. Οπότε σκεφτόμουν να το πάρω από gearbest γιατι μαζί με θήκες τζαμακια και την εκπτωση του gear πάνω κάτω τα ίδια έρθουν και η αλήθεια είναι ότι τα κινέζικα τα εμπιστεύομαι λίγο περισσότερο από τα skroutzομάγαζα. Μπορεί να κάνω και λάθος. Τι προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Έχετε απόλυτο δίκιο. Για παράδειγμα όμως στο skroutz το έχει και στα 260 εδώ https://www.gmobile.gr/xiaomi-mi-9t-dual-6gb-64gb-carbon-black-eu (και δώρο αντισηπτικό :lol:) αν και δεν αναφέρει αν είναι global version. Οπότε σκεφτόμουν να το πάρω από gearbest γιατι μαζί με θήκες τζαμακια και την εκπτωση του gear πάνω κάτω τα ίδια έρθουν και η αλήθεια είναι ότι τα κινέζικα τα εμπιστεύομαι λίγο περισσότερο από τα skroutzομάγαζα. Μπορεί να κάνω και λάθος. Τι προτείνετε?

 

Ελλαδα ξεκαθαρα σε αυτην την τιμη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εννοειται Ελλαδα. Αν δεν υπαρχεινσοβαρη διαφορα πχ 100ρικο δεν υπαρχει λογος να αγορασεις απο Κινα

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

Ελλαδα ξεκαθαρα σε αυτην την τιμη.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Νομίζω με έπισες. Βέβαια στο link που έστειλα δεν διεκρινίζει ποια ROM φοράει ας ελπίζουμε ότι θα είναι η global :innocent: Επίσης κάτι αλλο που θέλω να ρωτήσω. Θυμάμαι παλιά στο Redmi Note 3 Pro υπήρχε διαφορά ανάμεσα στη Global ROM και στη Multi (εκ των οποίων η δεύτερη παρόλο που είχε ελληνικό μενού παρουσίαζε ΑΡΚΕΤΑ bugs οπότε και δεν την προτιμούσαν οι γκουρου του forum) παιζει πάλι τέτοιο θέμα εδώ? Δηλαδη υπάρχει περίπτωση τα skroutzομάγαζα να στέλνουν τα προιόντα με άλλη ROM εκτός της Global της μαμισιας?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Νομίζω με έπισες. Βέβαια στο link που έστειλα δεν διεκρινίζει ποια ROM φοράει ας ελπίζουμε ότι θα είναι η global :innocent: Επίσης κάτι αλλο που θέλω να ρωτήσω. Θυμάμαι παλιά στο Redmi Note 3 Pro υπήρχε διαφορά ανάμεσα στη Global ROM και στη Multi (εκ των οποίων η δεύτερη παρόλο που είχε ελληνικό μενού παρουσίαζε ΑΡΚΕΤΑ bugs οπότε και δεν την προτιμούσαν οι γκουρου του forum) παιζει πάλι τέτοιο θέμα εδώ? Δηλαδη υπάρχει περίπτωση τα skroutzομάγαζα να στέλνουν τα προιόντα με άλλη ROM εκτός της Global της μαμισιας?

 

εγω το πήρα απο εδω https://www.mobile-phones.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=6259&virtuemart_category_id=195&Itemid=501 απίστευτη ταχύτητα εξυπηρέτησης ολα στην ωρα τους επαγγελματικα και ενω εψαχνα σαιτ με αφαίρεση φόρου και τιμολόγιο ολοι μου έλεγαν 20 μέρες να γινει η λογιστικη διαδικασία και αλλες ποσες μερχι να ερθει σε αυτο το μαγαζι εγιναν ολα σε 4 μερες !!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Και γω από Ελλάδα το πήρα, δεν υπάρχει πρόβλημα με ρομ αν είναι αυτό το θέμα σου.

Απλά πάρτο από μαγαζί που θα ψάξεις, μη το πάρεις από τον πιο φτηνό λόγω τιμής αλλά δεν είναι αξιόπιστος. Άσε που νομίζω πως τα κινητά που έρχονται Ευρώπη μια ρομ έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Νομίζω με έπισες. Βέβαια στο link που έστειλα δεν διεκρινίζει ποια ROM φοράει ας ελπίζουμε ότι θα είναι η global :innocent: Επίσης κάτι αλλο που θέλω να ρωτήσω. Θυμάμαι παλιά στο Redmi Note 3 Pro υπήρχε διαφορά ανάμεσα στη Global ROM και στη Multi (εκ των οποίων η δεύτερη παρόλο που είχε ελληνικό μενού παρουσίαζε ΑΡΚΕΤΑ bugs οπότε και δεν την προτιμούσαν οι γκουρου του forum) παιζει πάλι τέτοιο θέμα εδώ? Δηλαδη υπάρχει περίπτωση τα skroutzομάγαζα να στέλνουν τα προιόντα με άλλη ROM εκτός της Global της μαμισιας?

 

Το 9Τ μονο με global βγαινει φιλε.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ αυτή

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.used.aoe

Είναι πολύ παραμετροποιησιμη και ωραία

 

κατεβασα την δικια σου τελικα η αλλη ηταν οτι να ναι την δουλευω ηδη 5 ωρες φαινεται καλη δεν χανεις μηνυματα δεν τρωει σκαλωματα,απο πορους μπαταριας πως την βλεπεις?τραβαει πολυ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα την δικια σου τελικα η αλλη ηταν οτι να ναι την δουλευω ηδη 5 ωρες φαινεται καλη δεν χανεις μηνυματα δεν τρωει σκαλωματα,απο πορους μπαταριας πως την βλεπεις?τραβαει πολυ?

 

Με την τελευταια εκδοση νομιζω παει αρκετα καλα,φυσικα εγω τα εχω ολα ανοιχτα,μια μερα την βγαζω ανετα αλλα καθε βραδυ το φορτιζω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα στην παρέα. Σκέφτομαι να αγοράσω το Mi 9T (μιας και τo Pro πλέον έχει ξεφύγει λίγο από θέμα τιμής). Η έρευνα αγοράς με οδήγησε https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_3009823191515684.html?wid=2000001 global version 64αρα στα 280 ευρώ από gearbest. Το συστήνει κανείς το συγκεκριμένο κατάστημα? Έχω να κάνω αγορά από κίνα από εποχές Redmi Note 3 Pro από Vickmall :( οπότε έχω μείνει λίγο πίσω. Οποιαδήποτε πληροφορία η πρόταση που πρέπει να προσέξω για το συγκεκριμένο μοντέλο και το συγκεκριμένο κατάστημα ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Φιλε μου επαιζε στα 220 ευρω απο banggood με κουπονι, μπορεις να το ψαξεις λιγο.Tο Gearbest εχει βαλει και ανεξαρτητους πωλητες μεσα στο καταστημα του οποτε γινεται λιγο χαμος(ενα πραγμα σαν το aliexpress)εγω θα το απεφευγα !!

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταια εκδοση νομιζω παει αρκετα καλα,φυσικα εγω τα εχω ολα ανοιχτα,μια μερα την βγαζω ανετα αλλα καθε βραδυ το φορτιζω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φιλε μου επαιζε στα 220 ευρω απο banggood με κουπονι, μπορεις να το ψαξεις λιγο.Tο Gearbest εχει βαλει και ανεξαρτητους πωλητες μεσα στο καταστημα του οποτε γινεται λιγο χαμος(ενα πραγμα σαν το aliexpress)εγω θα το απεφευγα !!

 

Ακοα και για 40-50 ευρο διαφορα παλι Ελλαδα θα ελεγα.Για να αξιζει το ρισκο με τον Κινεζο,εχουμε φαει παμπολες φολες κατα καιρους,η διαφορα πρεπει να ειναι σοβαρη...

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξεκλειδώσει τον bootloader, ευτυχώς την ίδια ώρα, βάζω twrp, format data, reboot to recovery, κάνω εγκατάσταση magisk, επανεκκίνηση, παπαλα. Κολλάει και δεν ανοίγει ποτέ. Μήπως κάνω κάτι λάθος?

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξεκλειδώσει τον bootloader, ευτυχώς την ίδια ώρα, βάζω twrp, format data, reboot to recovery, κάνω εγκατάσταση magisk, επανεκκίνηση, παπαλα. Κολλάει και δεν ανοίγει ποτέ. Μήπως κάνω κάτι λάθος?

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αφου κανεις εγκατασταση το twrp με sideload φορτωνεις την rom που θελεις,στο τελος της εγκαταστασης εαν θυμαμαι καλα σου λεει να ξανακανεις Install to twrp.δεν εκανα εγκατάσταση το magisk εγω.

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Αφου κανεις εγκατασταση το twrp με sideload φορτωνεις την rom που θελεις,στο τελος της εγκαταστασης εαν θυμαμαι καλα σου λεει να ξανακανεις Install to twrp.δεν εκανα εγκατάσταση το magisk εγω.

 

ξανακάνω install το twrp και μετά επανεκκίνηση? Με sideload εννοείς από computer με εντολές adb fastboot? ποιο twrp έχεις βάλει?

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταια εκδοση νομιζω παει αρκετα καλα,φυσικα εγω τα εχω ολα ανοιχτα,μια μερα την βγαζω ανετα αλλα καθε βραδυ το φορτιζω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φιλε μου επαιζε στα 220 ευρω απο banggood με κουπονι, μπορεις να το ψαξεις λιγο.Tο Gearbest εχει βαλει και ανεξαρτητους πωλητες μεσα στο καταστημα του οποτε γινεται λιγο χαμος(ενα πραγμα σαν το aliexpress)εγω θα το απεφευγα !!

 

Σε ευχαριστω πολύ για τη συμβουλη. Θα ψάξω για το κουπόνι που ανέφερες. Πάντως αυτή τη στιγμή είναι πιο ακριβό από Bangood.

Link to comment
Share on other sites

Ο λογαριασμός του mi cloud πάντα κάνει τόση ώρα κάνει back up? Στην πρώτη φορά αναφέρομαι και στα settings του συστήματος όχι σε φώτο κτλ... Έχει κολλήσει στο 72 % εδώ και μισή ωρα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

ξανακάνω install το twrp και μετά επανεκκίνηση? Με sideload εννοείς από computer με εντολές adb fastboot? ποιο twrp έχεις βάλει?

 

ετσι οπως τα λες. θα δωσεις την εντολη adb sideload ονομα αρχειου.zip

δες εδω για το twrp https://dl.twrp.me/davinci/

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Μετά από χρόνια συμβίωσης με το miui έκανα την μετάβαση σε rom που ουσιαστικά είναι pure android.(QQ2A.200501.001.B2

PixelExperience_davinci-10.0-20200511-1043-OFFICIAL) πραγματικά νομίζω ότι έχω άλλο τηλέφωνο χωρίς κολλήματα και bugs.και φυσικά δουλεύει το AOD τέλεια με όλες τις ειδοποιήσεις.οποιος θέλει μπορεί να την δοκιμάσει και θα με θυμηθει.

Το δαχτυλικό αποτύπωμα δουλεύει κανονικά?Από κατανάλωση μπαταρίας πως πάει με αυτήν την rom?Δώσε πληροφορίες στον λαό! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...