Jump to content

Xiaomi Mi 9T


vagelis33
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν παρατηρείται σε ολους, ωστοσο μια αναζητηση θα δείξει το βαθμο γενικοτητας του φαινομένουε την Miui 11.

 

Το αν η διαφορα Mi Global / Eu παιζει ρολο και κατα ποσο δεν το ξερω.

 

Προτεινω τη χρηση της εφαρμογης GSAM BATTERY MONITOR, δειχνει πιο ενημερωτικα στατιστικά, χωρις να επιβαρυνει το κινητο.

 

Φίλε γράφω για αυτό που βλέπω άμεσα στη δικιά μας συσκευή και από αυτή βγαίνουν και τα ss,τώρα τι μπορεί να έχει κάνει ο καθένας στο κινητό του προφανως και δεν ξέρω.Θεμα δεν έχω και αυτό αναφέρω με την 11,το αντίθετο θα έλεγα.Να βάλω κάποια εξτρα εφαρμογή να δω τι.....?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ερώτηση: Πώς βλέπω screen on time στην 11;;; Δεν το βρίσκω! Ή το αφαίρεσαν ή παραείμαι άυπνος...

 

Ρυθμίσεις>μπαταρία και απόδοση> Στατιστικά χρήσης μπαταρίας.

 

Είσαι άυπνος ή απλά έχεις το σύνδρομο που δεν βλέπεις κάτι που θες σε ένα νέο ui!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ας μου λοιπον καποιος.

Ολη μερα ανοιχτα data-wifi-bt,2ωρες σε κλησεις,2 ωρες σερφαρισμα,αρκετο διαβασμα emails-fb-tw-social,φευγεις 8 το πρωι και γυρνας 9 το βραδυ,κοιτας και εισαι στο 55%,τι χρηση θα την λεγατε λοιπον εσεις?

Xαμηλη?Μεση?Σκληρη?Ζησε την ζωη σου?

 

Και μην πεταχτει κανεις να πει οτι χαϊδεύω την εταιρια........ερωτηση κανω.

 

Αν έκανες αυτά που λες το βρήσκω οκ. Βασικά δεν καταλαβαίνω γιατί τρελαίνονται όλοι τόσο πολύ με την μπαταρία, λογικά δεν είναι το πρώτο κινητό που αγοράζετε και γνωρίζετε ότι με νέες αναβαθμίσεις η απόδοση αργά ή γρήγορα θα πέσει. Δεν το λέω επιθετικά, απλά πιστεύω πως προσωπικά που ήρθα σε αυτή τη συσκευή από ένα κινητό του 2018, η απόδοση είναι πολύ καλή. Επίσης μιλάμε για συσκευή με amoled,και εγώ έπιανα αυτά κ λιγότερα με LCD IPS. Γενικά εδώ φαίνεται να έκανες μέση χρήση,αν έπαιζες κανένα παιχνιδάκι θα πήγαινες προς σκληρή. Εμένα με την 11 πιάνει με πολύsoft χρήση,2 μέρες γεμάτες,3.5 με 4 ώρες οθόνη και φόρτιση στο 20 με 25%. Δεν το έχω κάνει ακόμα τρελή χρήση για να το τσεκάρω. Είμαι αρκετά ευχαριστημένος, νομίζω ούτε ακριβότερα κινητά πιάνουν τέτοια νούμερα. Και άμα διαβάσετε και στο Mi 9t pro,ο 855 τρώει ακόμα περισσότερο. Νομίζω είμαστε καλά παιδιά, απλά μην βάζετε ένα κάρο άχρηστες εφαρμογές κ το υπερφορτώνετε.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις>μπαταρία και απόδοση> Στατιστικά χρήσης μπαταρίας.

 

Είσαι άυπνος ή απλά έχεις το σύνδρομο που δεν βλέπεις κάτι που θες σε ένα νέο ui!!!!

 

 

Χα! Παίζει να το έχουν πολλοί αυτό το σύνδρομο! Αλλά ξέρεις τι;; Θυμάμαι ότι είχε μια επιλογή να σου δείχνει είτε κατανάλωση από software είτε από hardware... Δεν την βρίσκω με τίποτα αυτή την επιλογή...

 

Screenshot-2019-11-08-05-57-48-454-com-miui-securitycenter.jpg

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Κανένας οδηγός για αλλαγή ρομ υπάρχει; Η μπαταρία δεν ξαναέκανε τίποτα περίεργο αλλά χθες ενώ με κάλεσαν και ήθελα να απαντήσω με μήνυμα το κινητό κόλλησε πάλι και έπρεπε να κάνω επανεκκίνηση. Σκέφτηκα να κάνω επαναφορά αλλά ίσως είναι καλύτερα να βάλω την ευρωπαϊκή
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πρότεινα σε όλους τους φίλους που έχουν πρόβλημα με κατανάλωση μπαταρίας να κάνουν μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων που για μένα απαιτείται μετά από μία μεγάλη αναβάθμιση

Και εγώ έχω πάρει

την αναβάθμιση σε 11 και βλέπω ότι η μπαταρία είναι στα ίδια επίπεδα με την προηγούμενη και ίσως καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει ότι κάτω από τον ήλιο σε φουλ φωτεινότητα αλλοιώνονται τα χρώματα της οθόνης (βγαίνουν υπερκορεσμενα) και όταν είσαι σε σκιερό μέρος επανέρχονται στο φυσιολογικό;
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει ότι κάτω από τον ήλιο σε φουλ φωτεινότητα αλλοιώνονται τα χρώματα της οθόνης (βγαίνουν υπερκορεσμενα) και όταν είσαι σε σκιερό μέρος επανέρχονται στο φυσιολογικό;

 

Είναι η φύση των amoled αυτή.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Περίεργα πράγματα μου κάνει για ακόμα μια φορά η σέλφι κάμερα. Αδυναμία να ανέβει και σε κάποια φάση αδυναμία να κατέβει. Μετά παρατήρησα ότι δεν κλείνει καλά. Έβγαλα τη θήκη τελείως και ανέβηκε, όμως η θήκη δε βρήσκει πουθενά σε καμία περίπτωση,το έχω τσεκάρει, είμαι παρατηρητικός αρκετά. Μετά σκέφτηκα μήπως μπήκε κανένα σκουπιδάκι και προκαλούσε πρόβλημα. Ξέρετε αν έχει σενσορα ο οποίος εντοπίζει και δεν την αφήνει να ανοίξει ας πούμε. Τέλος πάντων,το μόνο αρνητικό προς το παρόν είναι αυτό. Δεν έχει αναφέρει κανείς άλλος παρόμοιο θέμα με την σέλφι. Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχετε παρατηρήσει ότι κάτω από τον ήλιο σε φουλ φωτεινότητα αλλοιώνονται τα χρώματα της οθόνης (βγαίνουν υπερκορεσμενα) και όταν είσαι σε σκιερό μέρος επανέρχονται στο φυσιολογικό;

 

Ναι το είχα παρατηρήσει τη πρώτη εβδομάδα που το πήρα,και όντως είναι η amoled οθόνες που το κάνουν αυτό. Παραμορφώνει τα γράμματα και λίγο τα χρώματα,σαν τα βλέπεις τα γράμματα δίπλα ή κάπως έτσι. Φυσιολογικό να ξέρεις, μόνο στις super amoled δεν κάνει τέτοια παραμόρφωση

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω αναβαθμιστεί ακόμα. Υπάρχει τρόπος να την αποφύγω για κάποιο χρονικό διάστημα την αναβάθμιση; Στου αδελφού μου το Xiaomi, μετά από έναν μήνα την έκανε αυτόματα!
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Περίεργα πράγματα μου κάνει για ακόμα μια φορά η σέλφι κάμερα. Αδυναμία να ανέβει και σε κάποια φάση αδυναμία να κατέβει. Μετά παρατήρησα ότι δεν κλείνει καλά. Έβγαλα τη θήκη τελείως και ανέβηκε, όμως η θήκη δε βρήσκει πουθενά σε καμία περίπτωση,το έχω τσεκάρει, είμαι παρατηρητικός αρκετά. Μετά σκέφτηκα μήπως μπήκε κανένα σκουπιδάκι και προκαλούσε πρόβλημα. Ξέρετε αν έχει σενσορα ο οποίος εντοπίζει και δεν την αφήνει να ανοίξει ας πούμε. Τέλος πάντων,το μόνο αρνητικό προς το παρόν είναι αυτό. Δεν έχει αναφέρει κανείς άλλος παρόμοιο θέμα με την σέλφι. Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι το είχα παρατηρήσει τη πρώτη εβδομάδα που το πήρα,και όντως είναι η amoled οθόνες που το κάνουν αυτό. Παραμορφώνει τα γράμματα και λίγο τα χρώματα,σαν τα βλέπεις τα γράμματα δίπλα ή κάπως έτσι. Φυσιολογικό να ξέρεις, μόνο στις super amoled δεν κάνει τέτοια παραμόρφωση

 

Εαν χωρις θηκη δουλευει καταλαβαινεις νομιζω....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εαν χωρις θηκη δουλευει καταλαβαινεις νομιζω....

 

Εσείς δε φοράτε θήκη; Οκ έχω κ την μαμά θήκη που δε με χαλάει καθόλου, απλά μου φαίνεται περίεργο

Link to comment
Share on other sites

Εσείς δε φοράτε θήκη; Οκ έχω κ την μαμά θήκη που δε με χαλάει καθόλου, απλά μου φαίνεται περίεργο

 

Φιλε αφου χωρις θηκη ειναι μια χαρα στη λειτουργια της προφανως και φταει η θηκη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εσείς δε φοράτε θήκη; Οκ έχω κ την μαμά θήκη που δε με χαλάει καθόλου, απλά μου φαίνεται περίεργο

 

Έχω τρεις θήκες, τη μαμά και άλλες δύο, αλλά δεν έχω κανένα θέμα με το μπες βγες της κάμερας...

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε αφου χωρις θηκη ειναι μια χαρα στη λειτουργια της προφανως και φταει η θηκη.

 

Και με τη θήκη δουλεύει, απλά τρώει κολλήματα δε καταλαβαίνω γιατί. Επίσης μιλάμε για μια θήκη spigen πολύ καλής ποιότητας που δεν βρίσκει καθόλου, απλά ρώτησα για κανέναν αισθητήρα. Δεν θέλω να αφήσω τέτοιο τηλέφωνο χωρίς θήκη,νομίζω κανένας δε το κάνει

Link to comment
Share on other sites

Και με τη θήκη δουλεύει, απλά τρώει κολλήματα δε καταλαβαίνω γιατί. Επίσης μιλάμε για μια θήκη spigen πολύ καλής ποιότητας που δεν βρίσκει καθόλου, απλά ρώτησα για κανέναν αισθητήρα. Δεν θέλω να αφήσω τέτοιο τηλέφωνο χωρίς θήκη,νομίζω κανένας δε το κάνει

 

Kαι παλι να ρωτησω,χωρις θηκη τρωει κολληματα?

Εαν οχι ειναι ξεκαθαρα θεμα θηκης.Και στις καλυτερες οικογενειες που λενε.

Αισθητηρας μονο εαν βρει καπου ζορι επεμβαινει και δεν ανοιγει.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φίλε γράφω για αυτό που βλέπω άμεσα στη δικιά μας συσκευή και από αυτή βγαίνουν και τα ss,τώρα τι μπορεί να έχει κάνει ο καθένας στο κινητό του προφανως και δεν ξέρω.Θεμα δεν έχω και αυτό αναφέρω με την 11,το αντίθετο θα έλεγα.Να βάλω κάποια εξτρα εφαρμογή να δω τι.....?

 

Γιατι τα στατιστικά της εφαρμογης ειναι πιο λεπτομερή και παραμετροποιησιμα και βοηθουν στην εξαγωγη ασφαλεστερων και ακριβεστερων -κι επαληθευσιμων-αποτελεσματων.

 

Επισης δεν εχεις ανεβασει (με την 11 τουλαχιστον) εικονα sot σε κανονική/μικτη χρηση χρηση (και εδω βοηθουν τα αναλυτικότερα στατιστικά του gsam monitor)

 

Και γενικα δεν βοηθας στην επιλυση ή εστω την ερμηνεία των αναφορων, αλλα.προπαθεις μονιμως να υπερασπιστείς τη "τιμη" του τηλεφωνου, ειτε λέγοντας στους γραφοντες να αλλαξουν τηλεφωνο ειτε πως δεν τρεχει τιποτε, ειτε μιλώντας εκ μερους αλλων εναντια σε όσους αναφέρουν θεματα.

...κακο πραγμα ο καταναλωτικος εγωισμος, κι απολυτα κενος.

 

Με βαση τις γενικες αναφορες στο διαδίκτυο, η 11 εφερε σε πολλους αυξημενη καταναλωση... αυτό ειναι αναντίρρητο...

....σε καποιες περιπτώσεις ακραια αυξηση

...στη δικη μου, εμφανως αρκετα κατώτερη αυτονομία, παλι εντός συγκριτικά καλων πλαισιων.

 

Συγκεκριμένα αυξηθηκε η καταναλωση απο android system & phone radio.

 

Λυση που να επαναφερει τις επιδοσεις σε miui 10 επιπεδα δεν εχω βρει, μονο ρυθμίσεις τα αποτελέσματα των οποίων πριν δεν ηταν τοσο ορατα, και τώρα που επεσαν περαιτερω οι επιδοσεις ειναι πιο εμφανη, για οσους δεν ειχαν τις βελτιστες ρυθμίσεις πριν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περίεργα πράγματα μου κάνει για ακόμα μια φορά η σέλφι κάμερα. Αδυναμία να ανέβει και σε κάποια φάση αδυναμία να κατέβει. Μετά παρατήρησα ότι δεν κλείνει καλά. Έβγαλα τη θήκη τελείως και ανέβηκε, όμως η θήκη δε βρήσκει πουθενά σε καμία περίπτωση,το έχω τσεκάρει, είμαι παρατηρητικός αρκετά. Μετά σκέφτηκα μήπως μπήκε κανένα σκουπιδάκι και προκαλούσε πρόβλημα. Ξέρετε αν έχει σενσορα ο οποίος εντοπίζει και δεν την αφήνει να ανοίξει ας πούμε. Τέλος πάντων,το μόνο αρνητικό προς το παρόν είναι αυτό. Δεν έχει αναφέρει κανείς άλλος παρόμοιο θέμα με την σέλφι. Ευχαριστώ

 

 

Εγω ειμαι με τη μαλακή nillkin (τελικα υπερεκτιμημενα και ακριβα βρισκω τα προϊόντα της εταιρειας και σ αυτο και στο προηγούμενο κινητο) και μπορω να πω οτι δεν ειναι ισες οι αποστάσεις στα cutouts/εγκοπες αλλα δεν αντιμετωπιζω προβλημα, κι αν προκύπτει με καποια θήκη, φταιει η θηκη.

 

Η προβληματικη θηκη ειναι ποια; Ειναι μαλακη ή σκληρη;

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά μαλάκια είναι αλλά η spigen carbon δεν βρίσκει το έχω καρατσεκαρει.Ενταξει σιλικόνης θεωρείται, απλά δεν είναι σαν την nillkin. Θα παραγγείλω την ringke από βδομάδα που είναι σκληρή. Για να δούμε. Γενικά νι ακριβά όλα χωρίς λόγο... Edited by gambitzx
Link to comment
Share on other sites

Με βαση τις γενικες αναφορες στο διαδίκτυο, η 11 εφερε σε πολλους αυξημενη καταναλωση... αυτό ειναι αναντίρρητο...

....σε καποιες περιπτώσεις ακραια αυξηση

...στη δικη μου, εμφανως αρκετα κατώτερη αυτονομία, παλι εντός συγκριτικά καλων πλαισιων.

 

Εγώ είδα μια μικρή διαφορά, τίποτα τραγικό. Αλλά είναι αυτό που λες ότι γενικώς η 11 έχει θέμα σε αρκετά μοντέλα.

 

Σε μένα είχε ενεργοποιήσει αρκετές εφαρμογές να ξεκινάνε από μόνες τους. Για ρίξτε μια ματιά όσοι έχετε θέμα με battery drain.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τα στατιστικά της εφαρμογης ειναι πιο λεπτομερή και παραμετροποιησιμα και βοηθουν στην εξαγωγη ασφαλεστερων και ακριβεστερων -κι επαληθευσιμων-αποτελεσματων.

 

Επισης δεν εχεις ανεβασει (με την 11 τουλαχιστον) εικονα sot σε κανονική/μικτη χρηση χρηση (και εδω βοηθουν τα αναλυτικότερα στατιστικά του gsam monitor)

 

Και γενικα δεν βοηθας στην επιλυση ή εστω την ερμηνεία των αναφορων, αλλα.προπαθεις μονιμως να υπερασπιστείς τη "τιμη" του τηλεφωνου, ειτε λέγοντας στους γραφοντες να αλλαξουν τηλεφωνο ειτε πως δεν τρεχει τιποτε, ειτε μιλώντας εκ μερους αλλων εναντια σε όσους αναφέρουν θεματα.

...κακο πραγμα ο καταναλωτικος εγωισμος, κι απολυτα κενος.

 

Με βαση τις γενικες αναφορες στο διαδίκτυο, η 11 εφερε σε πολλους αυξημενη καταναλωση... αυτό ειναι αναντίρρητο...

....σε καποιες περιπτώσεις ακραια αυξηση

...στη δικη μου, εμφανως αρκετα κατώτερη αυτονομία, παλι εντός συγκριτικά καλων πλαισιων.

 

Συγκεκριμένα αυξηθηκε η καταναλωση απο android system & phone radio.

 

Λυση που να επαναφερει τις επιδοσεις σε miui 10 επιπεδα δεν εχω βρει, μονο ρυθμίσεις τα αποτελέσματα των οποίων πριν δεν ηταν τοσο ορατα, και τώρα που επεσαν περαιτερω οι επιδοσεις ειναι πιο εμφανη, για οσους δεν ειχαν τις βελτιστες ρυθμίσεις πριν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγω ειμαι με τη μαλακή nillkin (τελικα υπερεκτιμημενα και ακριβα βρισκω τα προϊόντα της εταιρειας και σ αυτο και στο προηγούμενο κινητο) και μπορω να πω οτι δεν ειναι ισες οι αποστάσεις στα cutouts/εγκοπες αλλα δεν αντιμετωπιζω προβλημα, κι αν προκύπτει με καποια θήκη, φταιει η θηκη.

 

Η προβληματικη θηκη ειναι ποια; Ειναι μαλακη ή σκληρη;

 

Φιλε ποια τιμη του τλφ,τι ειναι αυτα που γραφεις...δεν το παντρευτηκα......ελεος και omg που λενε.......

Γραφω γεγονοτα.και οτι βλεπω στην συσκευη μου.

 

Ξαναγραφω ακομα μια φορα,σε εμενα τουλαχιστον bd ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ,γεγονος αυτο.

Το οτι εσυ εχεις θεμα δεν σημαινει οτι εχω και εγω,τι να κανω τωρα.......

Θες να γραψω οτι ειναι μαπα η 11 με bd???οκ να στο γραψω να σε καλυψω και να ειμαι οκ με οτι γραφουν στο νετ......

 

Αλλα συσκευη ΜΗΝ αλλαξετε καθως ειναι εξαιρετικη......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος εδώ και λίγες μέρες (6/64, Global, έκανε και την αναβάθμιση στο miui 11 με το που το άνοιξα).

 

Σταθερά χρήστης της αυτόματης φωτεινότητας της οθόνης σε όλες τις προηγούμενες συσκευές μου, αντιμετωπίζω εδώ μια μάλλον απροσδόκητη συμπεριφορά: σε εσωτερικούς (αλλά καλά φωτισμένους) χώρους, η φωτεινότητα μειώνεται μόνη της στο ελάχιστο, με αποτέλεσμα πρακτικά σχεδόν να μη φαίνεται η οθόνη(!). Την ανεβάζω με το χέρι, ώστε να μπορώ να... βλέπω τι κάνω στο τηλέφωνο, αλλά αυτή ξανακατεβαίνει τέρμα κάτω μετά από μισό-ένα λεπτό.

Με αναγκάζει να το βγάλω τελείως από την αυτόματη φωτεινότητα.

Αυτό, όπως είπα, με τεχνητό (αλλά ισχυρό) φωτισμό. Σε εξωτερικούς χώρους δε φαίνεται να το κάνει.

Κάνω κάτι λάθος / υπάρχει κάποια ρύθμιση που αγνοώ...;

Να σημειώσω ότι δεν του φοράω ούτε θήκη, ούτε ζελατίνα, ούτε οτιδήποτε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος εδώ και λίγες μέρες (6/64, Global, έκανε και την αναβάθμιση στο miui 11 με το που το άνοιξα).

 

Σταθερά χρήστης της αυτόματης φωτεινότητας της οθόνης σε όλες τις προηγούμενες συσκευές μου, αντιμετωπίζω εδώ μια μάλλον απροσδόκητη συμπεριφορά: σε εσωτερικούς (αλλά καλά φωτισμένους) χώρους, η φωτεινότητα μειώνεται μόνη της στο ελάχιστο, με αποτέλεσμα πρακτικά σχεδόν να μη φαίνεται η οθόνη(!). Την ανεβάζω με το χέρι, ώστε να μπορώ να... βλέπω τι κάνω στο τηλέφωνο, αλλά αυτή ξανακατεβαίνει τέρμα κάτω μετά από μισό-ένα λεπτό.

Με αναγκάζει να το βγάλω τελείως από την αυτόματη φωτεινότητα.

Αυτό, όπως είπα, με τεχνητό (αλλά ισχυρό) φωτισμό. Σε εξωτερικούς χώρους δε φαίνεται να το κάνει.

Κάνω κάτι λάθος / υπάρχει κάποια ρύθμιση που αγνοώ...;

Να σημειώσω ότι δεν του φοράω ούτε θήκη, ούτε ζελατίνα, ούτε οτιδήποτε άλλο.

 

Καλησπέρα και καλορίζικο. Δεν είσαι ο μόνος,και εγώ χρόνια χρήστης αυτόματης φωτεινότητας από τα προηγούμενα κινητά μου,το κάνει κ σε μένα,και κάποιες φορές βγάζω την αυτόματη φωτεινότητα και το πάω σε μια σταθερή. Μάλιστα σε ηλιόλουστες μέρες σε εξωτερικούς χώρους θα παρατηρήσεις ότι τερματίζει την φωτεινότητα και βλέπεις κ λίγο θολά τα γράμματα λόγω amoled. Γενικά θα παρατηρήσεις κάποια buggs όπως και την φωτεινότητα στην οθόνη περιβάλλοντος, όπου μετά από λίγο κλείνει τελείως η οθόνη και το AoD πάει περίπατο. Πάραυτα είναι καλή συσκευή. Λογικά το λογισμικό σιγά σιγά θα βελτιωθεί

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Όντως για s/w bug φαίνεται αυτό. Και όπως διαπιστώνω τώρα, δεν το κάνει πάντα.

Την προχθεσινή μέρα δούλευε μια χαρά. Χθες το... έπιασε και άρχισε να το κάνει αυτό μέχρι και σήμερα το απόγευμα. Τις τελευταίες ώρες φαίνεται και πάλι να δουλεύει αξιοπρεπώς!

Ας ελπίσουμε να το διορθώσουν...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ποια τιμη του τλφ,τι ειναι αυτα που γραφεις...δεν το παντρευτηκα......ελεος και omg που λενε.......

Γραφω γεγονοτα.και οτι βλεπω στην συσκευη μου.

 

Ξαναγραφω ακομα μια φορα,σε εμενα τουλαχιστον bd ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ,γεγονος αυτο.

Το οτι εσυ εχεις θεμα δεν σημαινει οτι εχω και εγω,τι να κανω τωρα.......

Θες να γραψω οτι ειναι μαπα η 11 με bd???οκ να στο γραψω να σε καλυψω και να ειμαι οκ με οτι γραφουν στο νετ......

 

Αλλα συσκευη ΜΗΝ αλλαξετε καθως ειναι εξαιρετικη......

Υπεροχη συνοψη του σχολίου μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα και καλορίζικο. Δεν είσαι ο μόνος,και εγώ χρόνια χρήστης αυτόματης φωτεινότητας από τα προηγούμενα κινητά μου,το κάνει κ σε μένα,και κάποιες φορές βγάζω την αυτόματη φωτεινότητα και το πάω σε μια σταθερή. Μάλιστα σε ηλιόλουστες μέρες σε εξωτερικούς χώρους θα παρατηρήσεις ότι τερματίζει την φωτεινότητα και βλέπεις κ λίγο θολά τα γράμματα λόγω amoled. Γενικά θα παρατηρήσεις κάποια buggs όπως και την φωτεινότητα στην οθόνη περιβάλλοντος, όπου μετά από λίγο κλείνει τελείως η οθόνη και το AoD πάει περίπατο. Πάραυτα είναι καλή συσκευή. Λογικά το λογισμικό σιγά σιγά θα βελτιωθεί

 

Τι θες τωρα να βγει ο kostas να πει οτι η ρομ έχει πρόβλημα ενω δεν εχει η συσκευη του;

 

Δεν αντιμετωπίζει θέμα, να πει ψέματα για να ευθυγραμμιστεί με ο,τι μπορεί να γραψουν χρήστες της συσκευης σε fora;

 

Η συσκευη ειναι εξαιρετικη, μη σκεφθεί κανεις να μη την αγορασει ή να τη δωσει για αλλο μοντελο, ...

....γιατι αυτο ειναι το μεγαλο διακυβευμα της αναφορας θεμάτων σε αντίστοιχα νηματα στο διαδίκτυο...

...οχι δεν εχει σχεση ο κενος καταναλωτικος εγωισμος μ αυτη τη συμπεριφορα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο θέμα της καταναλωσης, με 2-3 φορτισεις βελτιωθηκαν τα πραγματα.

 

Αυτό που επιμένει ειναι η μη ομαλη/αναλογη πτωση της μπαταρίας...

...δλδ πεφτει πολυ γρηγορα οταν το ποσοστό φορτισης ειναι ψηλα και αργα (εκτελωντας τις ιδιες εργασίες) σε πιο χαμηλο ποσοστό φόρτισης.

...θεμα calibration δλδ, αλλα σαφως πιο γρηγορη εκφορτιση σε idle σε ολο το φασμα.

Link to comment
Share on other sites

Υπεροχη συνοψη του σχολίου μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τι θες τωρα να βγει ο kostas να πει οτι η ρομ έχει πρόβλημα ενω δεν εχει η συσκευη του;

 

Δεν αντιμετωπίζει θέμα, να πει ψέματα για να ευθυγραμμιστεί με ο,τι μπορεί να γραψουν χρήστες της συσκευης σε fora;

 

Η συσκευη ειναι εξαιρετικη, μη σκεφθεί κανεις να μη την αγορασει ή να τη δωσει για αλλο μοντελο, ...

....γιατι αυτο ειναι το μεγαλο διακυβευμα της αναφορας θεμάτων σε αντίστοιχα νηματα στο διαδίκτυο...

...οχι δεν εχει σχεση ο κενος καταναλωτικος εγωισμος μ αυτη τη συμπεριφορα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο θέμα της καταναλωσης, με 2-3 φορτισεις βελτιωθηκαν τα πραγματα.

 

Αυτό που επιμένει ειναι η μη ομαλη/αναλογη πτωση της μπαταρίας...

...δλδ πεφτει πολυ γρηγορα οταν το ποσοστό φορτισης ειναι ψηλα και αργα (εκτελωντας τις ιδιες εργασίες) σε πιο χαμηλο ποσοστό φόρτισης.

...θεμα calibration δλδ, αλλα σαφως πιο γρηγορη εκφορτιση σε idle σε ολο το φασμα.

 

Ότι πεις εσύ φίλε εγώ πάσο...έχει και το δικό μου πρόβλημα,με bd,χατίρια δεν χαλάω.....τσάμπα τα ριμαδια τα ss που βάζω ....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για όσους έχουν θέμα με την pop up κάμερα δοκιμάστε το εξής:

 

Εγώ έχω το pro και έχω ενεργοποιημένη την λειτουργία τσέπης. Δοκιμάστε να την απενεργοποιήσετε.

 

δείτε μην η θήκη δεν έχει σωστά περιθώρια κ "σκοτεινιάζει" τον αισθητήρα εγγύτητας που λογικά είναι στην περιοχή του μικροφώνου. Πολλές φορές μου βγάζει μύνημα " μην καλύπτετε το ακουστικό" η κάπως έτσι. Οπότε ίσως παίζει ρόλο. Να έχει κάποιο μηχανισμό προστασίας μην βγαίνει η κάμερα ενώ το έχουμε στην τσέπη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...