Jump to content

Huawei P30 Lite


noiseramd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μπαταρία δυστυχώς τελειώνει πιο γρήγορα... Μακάρι να βγει κάποιο update που να φτιάχνει γιατί δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να περάσω την παλιά, αν και δεν το βλέπω πιθανό.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεις παραπάνω, έχω ανεβάσει δύο screenshots, τα όποια δείχνουν πως το δικό μου μετα την αναβάθμιση, κρατάει μιάμιση μέρα με 9-10 ώρες SOT, οπότε έλεγξε τις εφαρμογές σου, κάποια λογικά σου τρώει τη μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Παντως στο δικό μου δεν τρώει γρήγορα την μπαταρία..με την ίδια χρήση που του κάνω βγάζει παραπάνω με την 10

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια απο τι διαβαζω εμεις δεν θα αναβαθμιστουμε σε 10.1 ή κανω λαθος?Καλα για 11 σιγουρα οχι

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά σκέφτομαι να το αγοράσω για τη μητέρα μου.

Τα 3340mAh είναι λίγα στην πράξη?

Όχι ότι έχει πολλές απαιτήσεις αλλά χρησιμοποιεί πολύ skype και επίσης ρωτάω πως πάει το κινητό από διαχείριση της μπαταρίας.

 

 

(Άλλες ενναλακτικές που κοιτάω είναι το Honor 20 lite και το Xiaomi Redmi Note 8)

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα παιδιά. Τον τελευταίο καιρό μου έρχονται 2 φορές οι ειδοποιήσεις στο κινητό. Π.χ μου κανουν like σε κατι που έστειλα στο messenger, έρχεται εκείνη την ώρα ειδοποίηση και έρχεται ξανά ειδοποίηση πιο μετά ή ακόμα και την επόμενη μέρα για το ίδιο πράγμα. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γίνεται αυτό. Έχω την εντύπωση ότι είναι από τοτε που πήρα smartwatch αλλά μπορει να ηταν και πιο πριν και να θυμαμαι λάθος.

Καμιά ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό? :wacko:

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά σε όλους!

Εχει η γυναικα μου το συγκεκριμενο κιν και αρκετες φορες εκει που μιλαει σταματαει ο συνομιλητης να την ακουει ενω η γυναικα μου εξακολουθει να τους ακουει κανονικα. Μπορει να επαναληφθει 2-3 φορες αν προσπαθησει στο καπακι να καλεσει και μετα στρωνει και μιλαει κανονικα. Γνωριζει κανεις γιατι το κανει αυτο? Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά σε όλους!

 

Εχει η γυναικα μου το συγκεκριμενο κιν και αρκετες φορες εκει που μιλαει σταματαει ο συνομιλητης να την ακουει ενω η γυναικα μου εξακολουθει να τους ακουει κανονικα. Μπορει να επαναληφθει 2-3 φορες αν προσπαθησει στο καπακι να καλεσει και μετα στρωνει και μιλαει κανονικα. Γνωριζει κανεις γιατι το κανει αυτο? Ευχαριστω

Cosmote είναι?

Γιατί μου κάνει το ίδιο σε p20 pro εδώ και λίγο καιρό!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ζητήσω μια χάρη;

Μπορείτε να δείτε αν στην μαμά εφαρμογή του καιρού (που παίρνει τα πάντα από το Accuweather) μπορείτε να προσθέσετε σαν πόλη τις Βρυξέλλες; Δοκιμάζω στα ελληνικά ή και στα αγγλικά (Brussels) αλλά δεν τη βρίσκει (είναι δυνατόν; ).

Από απορία κατέβασα και την ιδια την εφαρμογή (Accuweather) από το Play Store και διαπίστωσα ότι ούτε εκεί την βρίσκει την πόλη !

Σε web περιβάλλον την βλέπει μια χαρά βέβαια https://www.accuweather.com/en/be/brussels/27581/daily-weather-forecast/27581

 

EDIT: βρήκα τη λύση. Γύρισα το περιβάλλον προσωρινά σε English στο τηλέφωνο και μπόρεσα να την προσθέσω την πόλη. Μετά back to Greek και όλα ΟΚ.

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Όταν παίζω παιχνίδι μετά από 20 λεπτά μισή ώρα ζεσταίνεται στο πίσω μέρος είναι φυσιολογικό; μήπως παίζει ρόλο και το παιχνίδι γιατί έχει απαιτήσεις;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Κύριοι καλήμερα πήρα πρόσφατα την εν λόγο συσκευή μήπως γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να βλέπω σε όλη την οθόνη την φώτο του καλούντος ;; Τώρα την βγάζει μόνο σε κύκλο μικρή.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα παιδιά. Μια ερώτηση. Από την μπαταρία του είστε ικανοποιημένοι? Με μέτρια χρήση, όπως λίγα τηλέφωνα και browsing, βγάζει την ημέρα άνετα?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που ανοίγω το viber δημιουργούνται 2 νέα αρχεία ήχου στην διαδρομή "files-->audio" (με τίτλο viber message)

 

Δεν ξέρω ποιά ρύθμιση πρέπει να αλλάξω για να το σταματήσω.

 

Το τηλεφωνό μου είναι huawei p30lite, EMUI: 10.0.0, android 10, viber version: 13.4.0.23

 

Το τηλέφωνο το αγόρασα πριν λίγες μέρες και αυτό γίνεται απο την πρώτη μέρα.

 

Ανεβάζω και μερικά screenshot απο τις ρυθμίσεις

 

01.jpg 02.jpg

 

03.jpg 04.jpg

 

05.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που ανοίγω το viber δημιουργούνται 2 νέα αρχεία ήχου στην διαδρομή "files-->audio" (με τίτλο viber message)

 

Δεν ξέρω ποιά ρύθμιση πρέπει να αλλάξω για να το σταματήσω.

 

Το τηλεφωνό μου είναι huawei p30lite, EMUI: 10.0.0, android 10, viber version: 13.4.0.23

 

Το τηλέφωνο το αγόρασα πριν λίγες μέρες και αυτό γίνεται απο την πρώτη μέρα.

 

Ανεβάζω και μερικά screenshot απο τις ρυθμίσεις

 

01.jpg 02.jpg

 

03.jpg 04.jpg

 

05.jpg

 

Θα ανοίξεις την εφαρμογή αρχεία και θα πας στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης.

Μετά στον φάκελο Android θα δημιουργήσεις νέο φάκελο με ονομασία media.

Μέσα στον φάκελο media θα δημιουργήσεις νέο φάκελο με ονομασία com.viber.voip (πρόσεξε χωρίς κενά)

Μέσα στον φάκελο com.viber.voip θα μεταφέρεις το αρχείο ήχου με ονομασία viber_message.mp3

Το αρχείο ήχου θα το βρεις στον φάκελο notifications.

Μετά σβήνεις τα άλλα αρχεία ήχου με την ίδια ονομασία αλλά με νούμερα στο τέλος (viber_message1.mp3)

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Θα ανοίξεις την εφαρμογή αρχεία και θα πας στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης.

Μετά στον φάκελο Android θα δημιουργήσεις νέο φάκελο με ονομασία media.

Μέσα στον φάκελο media θα δημιουργήσεις νέο φάκελο με ονομασία com.viber.voip (πρόσεξε χωρίς κενά)

Μέσα στον φάκελο com.viber.voip θα μεταφέρεις το αρχείο ήχου με ονομασία viber_message.mp3

Το αρχείο ήχου θα το βρεις στον φάκελο notifications.

Μετά σβήνεις τα άλλα αρχεία ήχου με την ίδια ονομασία αλλά με νούμερα στο τέλος (viber_message1.mp3)

 

Στην διαδρομή "internal storage-->android" υπάρχει ηδη φάκελος με την ονομασία "media" ο οποίος με την σειρά του έχει εναν υποφάκελο μέσα.

Θα πρέπει να δημιουργήσω νέο φάκελο "media" ή να κάνω την διαδικασία που είπες στον υπάρχοντα φάκελο?

 

01.jpg 02.jpg

 

 

**EDIT**

Έκανα την διαδικασία στον υπάρχοντα φάκελο και δούλεψε.

Ευχαριστώ πολύ PapaDarxon :up:

Edited by Panark
Link to comment
Share on other sites

Στην διαδρομή "internal storage-->android" υπάρχει ηδη φάκελος με την ονομασία "media" ο οποίος με την σειρά του έχει εναν υποφάκελο μέσα.

Θα πρέπει να δημιουργήσω νέο φάκελο "media" ή να κάνω την διαδικασία που είπες στον υπάρχοντα φάκελο?

 

01.jpg 02.jpg

 

Εφόσον υπάρχει όχι, συνεχίζεις και φτιάχνεις έναν φάκελο com.viber.voip μέσα στον media.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον υπάρχει όχι, συνεχίζεις και φτιάχνεις έναν φάκελο com.viber.voip μέσα στον media.

 

Έκανα edit το προηγούμενο post, δεν σε πρόλαβα.

Δούλεψε, σε ευχαριστώ πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει προεγκατεστημένη ζελατίνα στην οθόνη; Λέω να το πάρω στη μάνα μου και κοιτάζω τι χρειάζεται από προίκα.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα Εχω το P30 lite smαrt phone. Προσπάθησα να δω μια ταινία από USB και δεν είχε ήχο . Στις ρυθμίσεις ήχου του player γράφει ΅HWAWEI HISTEN και δεν ακούγεται ούτε στα ακουστικά. Edited by panths1968
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Στο κινητό μου μετά το τελευταίο update

Δεν λειτουργεί η περιστροφή οθόνης

Υπάρχει κάποια λύση χωρίς να κάνω επαναφορά?(έτσι μου είπαν στη Huawei)

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Για το κινητό ποιο Tempered Glass έχετε να προτείνεται? Έχω βρει αυτό της Spigen:

 

https://spaceboy.io/store/spigen-glas-tr-full-cover-hd-l39gl26019-huawei-p30-lite-premium-tempered-glass-screen-protector/?attribute_pa_color=crystal-clear

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πλέον δεν έχω τίποτα για προστασία οθόνης.Αν είσαι προσεκτικός μην βάλεις τίποτα απλά πάρε μια καλή θήκη
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Για το κινητό ποιο Tempered Glass έχετε να προτείνεται? Έχω βρει αυτό της Spigen:

 

https://spaceboy.io/store/spigen-glas-tr-full-cover-hd-l39gl26019-huawei-p30-lite-premium-tempered-glass-screen-protector/?attribute_pa_color=crystal-clear

 

https://www.amazon.co.uk/dp/B07PNF8PSD/ref=pe_3187911_185740111_TE_item

 

αυτο παρηγγειλα εγω για το Lite της μητερας μου, καθοτι το εχω και για το P30 μου και ειναι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P30 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...