Jump to content

Huawei P30 Lite


noiseramd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια ερωτηση εψαξα στο ιντερνετ αν εχει notification led το huwei p 30 lite. ειδα οτι δεν το γραφει πουθενα .αληθευει οτι δεν εχει ? επισης ειδα για τις ειδοποιησεις να αναβει το φλας. καλα τη βλακεια ειναι αυτο ? δηλαδη πρεπει να γυρναμε το κινητο αναποδα να βλεπουμε οταν αναβει ετσι ωστε να καταλαβουμε οχι εχουμε καποια ειδοποιηση//?μπροστα δεν εχει κατι ?
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση εψαξα στο ιντερνετ αν εχει notification led το huwei p 30 lite. ειδα οτι δεν το γραφει πουθενα .αληθευει οτι δεν εχει ? επισης ειδα για τις ειδοποιησεις να αναβει το φλας. καλα τη βλακεια ειναι αυτο ? δηλαδη πρεπει να γυρναμε το κινητο αναποδα να βλεπουμε οταν αναβει ετσι ωστε να καταλαβουμε οχι εχουμε καποια ειδοποιηση//?μπροστα δεν εχει κατι ?
Έχει κανονικά ένα μικρό notification Led στην εγκοπή του ακουστικού.
Link to comment
Share on other sites

περιεργο μου φαινεται διοτι στη λιστα εδω μεσα. δεν υπαρχει. ενταξει μπορει να το ξεχασαν :)

 

Το είδα και εγώ, μάλλον το ξέχασαν στην τελευταία λίστα επειδή σε παλαιότερη (πάλι εδώ στο forum) έλεγε πως θα πάρει :)

Link to comment
Share on other sites

Τις φωτό τις αποθηκεύεις στη συσκευή ή σε κάρτα μνήμης; Αν τις αποθηκεύεις σε κάρτα, μήπως είναι παλιά ή χαμηλής ταχύτητας η κάρτα μνήμης;

 

Αποθηκεύοντε στο τηλέφωνο όχι σε κάρτα. Δεν το κάνει πάντα αυτό το lag. Μόνο σε εμένα δηλαδή το κάνει αυτό? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Γειά και χαρά σε όλους!!

Μέτα από απανωτά σημάδια εγκατάλειψης της τωρινής μου συσκευής (somy xperia xz1) και απόλυτα απογοητευμένος για ένα τόσο ακριβό κινητό, σήμερα έκανα τη αίτηση για αναβάθμιση. Αξιοποίησα λοιπόν το ποσό της κοσμοτε και με 30 από την τσέπη μου περιμένω τη νέα μου συσκευή την Τετάρτη. Μεταξύ αυτού, του Samsung a70 και του xiaomi redmi note 8 κατέληξα εδώ αρκετά μπερδεμένος θα έλεγα αλλά με καλύτερη, για μένα, οθόνη... Χρήση; σοσιαλ μίντια, επεξεργασία φωτογραφίας με λάιτ φώτοσοπ και λαιτριυμ, θέαση βίντεο - ΟΤΕ τβ, καλή αυτονομία και σοβαρή κάμερα.. Τι λέτε;

Edited by geovrettos1908
Link to comment
Share on other sites

Γειά και χαρά σε όλους!!

 

Μέτα από απανωτά σημάδια εγκατάλειψης της τωρινής μου συσκευής (somy xperia xz1) και απόλυτα απογοητευμένος για ένα τόσο ακριβό κινητό, σήμερα έκανα τη αίτηση για αναβάθμιση. Αξιοποίησα λοιπόν το ποσό της κοσμοτε και με 30 από την τσέπη μου περιμένω τη νέα μου συσκευή την Τετάρτη. Μεταξύ αυτού, του Samsung a70 και του xiaomi redmi note 8 κατέληξα εδώ αρκετά μπερδεμένος θα έλεγα αλλά με καλύτερη, για μένα, οθόνη... Χρήση; σοσιαλ μίντια, επεξεργασία φωτογραφίας με λάιτ φώτοσοπ και λαιτριυμ, θέαση βίντεο - ΟΤΕ τβ, καλή αυτονομία και σοβαρή κάμερα.. Τι λέτε;

 

Όντας πρώην κάτοχος του xz1 (ακόμη το παίρνω στα χέρια μου καθώς απλά το έδωσα στον πατέρα μου) νομίζω πως ακόμη είναι αρκετά ταχύτερο σε όλα απ το Honor 20 Lite που είχα το οποίο είναι στην ουσία το ίδιο τηλέφωνο με το P30 Lite. Ο Kirin 710 είναι λίγο αργόσυρτος, φταίει και το emui σε σχέση με της Sony το ui που είναι φτωχότερο μεν, πιο γρήγορο δε. Πιστεύω πως θα σου κακοφανεί λίγο στην αρχή. Απ'την άλλη λες δεν κάνεις και "σκληρή" χρήση οπότε μπορεί να μην έχεις θέμα. Για τις κάμερες ας μιλήσουν τα παιδιά που το έχουν καθώς το Honor 20 lite που ειχα είχε άλλες κάμερες (η μόνη διαφορά με το p30 lite). Για social εγώ με 2 κινητά που είχα με Kirin 710 (honor 8x, 20 lite) και τα 2 κολλούσαν καποιες στιγμές στο μεσεντζερ. Στα chat heads συγκεκριμένα τα έκαναν μαντάρα. Αυτονομία σίγουρα καλύτερα τα Huawei/Honor. To Sony είχε μπαταρία για γέλια.

 

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Εν κατακλείδι, αξίζει να δώσω τα 329€ (επίσημη τιμή) για να αντικαταστήσω το P9 Lite που αγόρασα προς 224€ (επίσημη τιμή και έχει και NFC) τον Σεπτέμβριο του 2016; Τι παραπάνω δίνει το P30 Lite που να δικαιολογεί τα επιπλέον 100€ από το P10 Lite (τιμή Δεκέμβριος '17 από Πλαίσιο) της γυναίκας μου;

 

Δεν ρωτάω ακαδημαϊκά, η μπαταρία του δικού μου άρχισε να αδυνατίζει και το σκέφτομαι, αλλά η τιμή μου φαίνεται αδικαιολόγητα υψηλή.

 

Καλησπέρα φίλε, τελικά έκανες την αναβάθμιση; Εϊμαστε ακριβώς στην ίδια θέση.

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε, τελικά έκανες την αναβάθμιση; Εϊμαστε ακριβώς στην ίδια θέση.

 

Καλημέρα, όχι, για την ώρα κάνω υπομονή γιατί τα οικονομικά δεν επιτρέπουν. Απλά φροντίζω να φορτίζω κάθε μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι στην ονομαστική τιμή των 329€ είναι σχεδόν απαγορευτική, μόνο σε συνδυασμό με κάποια προσφορά ή από τα διαδικτυακά καταστήματα όπου μπορείς να τη βρεις σήμερα έως και 100€ φθηνότερα.
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλαν 249€ για την Black Friday. Πιστευω σε αυτα τα λεφτα δεν έχει αντίπαλο. Επίσης σήμερα ήρθε ενημέρωση 880mb.Νομιζω ετοιμαζόμαστε για την 10 σιγά σιγά.
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλαν 249€ για την Black Friday. Πιστευω σε αυτα τα λεφτα δεν έχει αντίπαλο. Επίσης σήμερα ήρθε ενημέρωση 880mb.Νομιζω ετοιμαζόμαστε για την 10 σιγά σιγά.

 

Στο skroutz μπορεις να το βρεις απο 20 εως και 40 ευρω φθηνοτερα..Και λεει "Εγγύηση 2 χρόνων από εξουσιοδοτημένο service αντιπροσωπείας" υπαρχει καποιος λογος να το αγορασει καποιος απο τις αλυσιδες απο το να δωσει την διαφορα σε ενα τζαμακι και μια καλη θηκη (εχετε να προτεινετε καποια καλη; ) ;

Επισης υπαρχει περιπτωση καθολου να πεσει η τιμη σε Cyber Monday;

Τέλος έχει ράδιο φμ επειδη στο gsmarena λεει "market dependent";

Σορρυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα επειδη το ζαχαρωνω για αντικατασταστη τoυ P9 lite θελω να ξερω αν ειναι να το παραγγειλω τωρα οσο υπαρχει διαθεσιμοτητα ή να περιμενω μια βδομαδα ακομα.

Edited by Zaxos7
Link to comment
Share on other sites

Έχει ραδιόφωνο και NFC το οποίο επίσης δε λένε ότι έχει.
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα ειναι....απο public εαν ειναι να το παρεις...που ειναι ελευθερο

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και ομως εχει....

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια απο προχτες τρεχει android 10 το p30 lite...καπου στα 3.8 με 4 gb ενημερωση....με πολλα πολλα καλουδια...ενα μπραβο στην huawei...

Link to comment
Share on other sites

Στα 250 από μεγάλο κατάστημα, σε σύγκριση με Xiaomi Note 8 pro, τί λέτε εσείς οι κάτοχοι; Θα το ξαναπαίρνατε;

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..απο το προηγουμενο p10 lite και τωρα στο p30 lite οταν μπαινω στην συλλογη βλεπω ασχετες φωτο απο emoji και emoticons απο τα minions οπως αυτα που εχει πχ στο messenger για να στελνεις.Ειναι αποθηκευμενες σαν φωτο στην συλλογη κ οποτε του ερθει του κινητου μου βαζει εκει μεσα καμια 200αρια κ αναγκαζομαι να τις σβηνω χειροκινητα καθε φορα..απο που τις τραβαει αυτες το χει κανενας αλλος και πως μπορω να το κοψω να μη γινεται μια και καλη;

 

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν το παρω απο το Γερμανο θα ειναι branded Cosmote;

 

Με κάθε επιφύλαξη αλλά δε νομίζω ότι υπάρχει branded.

Την καλύτερη προσφορά να διαλέξεις!

 

Για όσους θέλουν να δοκιμάσουν τις νέες δυνατότητες που έχει η 10, υπάρχει διαθέσιμη μέσω του HiCare app (Υπηρεσίες/Ενημέρωση), διαβάστε τους περιορισμούς, οι υπόλοιποι μπορούν να περιμένουν να κυκλοφορήσει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Εγω την είδα στο Hicare και μου την έβγαλε σαν ενημέρωση μετά κανονικά στο κινητό. Αλλά το θέμα είναι ότι στο Hicare λέει ότι έχει μερικά bugs. Αν κάποιος την βάλει ας μας πει πως δουλεύει έτσι ώστε να προχωρισουμε και οι υπόλοιποι.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια σε ολους!Απο αυριο-μεθαυριο θα ειμαι και γω στην παρεα σας..το περιμενω :rolleyes:

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Στο skroutz μπορεις να το βρεις απο 20 εως και 40 ευρω φθηνοτερα..Και λεει "Εγγύηση 2 χρόνων από εξουσιοδοτημένο service αντιπροσωπείας" υπαρχει καποιος λογος να το αγορασει καποιος απο τις αλυσιδες απο το να δωσει την διαφορα σε ενα τζαμακι και μια καλη θηκη (εχετε να προτεινετε καποια καλη; ) ;

Επισης υπαρχει περιπτωση καθολου να πεσει η τιμη σε Cyber Monday;

Τέλος έχει ράδιο φμ επειδη στο gsmarena λεει "market dependent";

Σορρυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα επειδη το ζαχαρωνω για αντικατασταστη τoυ P9 lite θελω να ξερω αν ειναι να το παραγγειλω τωρα οσο υπαρχει διαθεσιμοτητα ή να περιμενω μια βδομαδα ακομα.

 

Καλα λεει ο φιλος..και γω απο Σκρουτζομαγαζο το αγορασα και με 2 χρονια εγγυηση..δεν νομιζω να υπαρχει λογος να το παρεις απο αλλο καταστημα..

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν κρατήθηκα και έκανα την αναβάθμιση. Πραγματικά το κινητο πετάει. Πολύ πιο όμορφο interface. Μενει τωρα να έχει και την ίδια αυτονομία όπως πριν.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P30 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...