Jump to content

Huawei P30 Lite


noiseramd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως παιδια η καινουργια εκδοση περα απο ενα dark mode δεν νομιζω να προσφερει κατι αλλο..κατ εμε δεν μου αρεσε..

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να είναι ότι η συσκευή έχει γρήγορη φόρτιση.. Το έχει και ο φορτιστής αυτό το αυτοκόλλητο
Link to comment
Share on other sites

Είναι το εθνικό σήμα συμμόρφωσης με τους τεχνικούς κανονισμούς της Ουκρανίας. «Το εθνικό σύμβολο συμμόρφωσης έχει τη μορφή ενός ανοιχτού στη δεξιά πλευρά του κύριου κύκλου, στο εσωτερικό του οποίου τοποθετείται μια σχηματοποιημένη εικόνα ενός τριφυλλιού.»

Πηγή: https://as-tech.prom.ua/a322265-znak-sootvetstviya-ukrsepro.html

Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα εδωσε EMUI 10 και κανονικα απο τις ρυθμισεις(τουλαχιστον σε μενα)

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγειλει το p30 lite και το περιμενω, ομως διαπιστωσα σημερα πως το p20 εχει αυτη τη στιγμη τα ιδια λεφτα με το p30 lite, οποτε ειμαι σε σκεψεις για αλλαγη της παραγγελιας...

Αν και ξερω πως οι διαφορες αυτων των δυο τηλεφωνων ειναι μεγαλες απο θεμα hardware, μιας και μιλαμε για συγκριση μεταξυ ενος σχεδον flagship με ενα midrange κινητο, ποιο θα επιλεγατε αν ηταν να διαλεξετε μεταξυ τους?

Κολλαω λιγο στο οτι ειναι παλιοτερο μοντελο το p20 και στο οτι η οθονη ειναι λιγο μικροτερη με μεγαλο notch και κατω bezel, αλλα απ την αλλη ειναι πιο μαζεμενο σε διαστασεις απ το p30 lite.

Δεν παιζω παιχνιδια, ομως με ενδιαφερει πολυ η αποκριση του συστηματος, θελω να ειναι snappy το κινητο, να μη λαγκαρει πουθενα. Επισης με ενδιαφερει και η ποιοτητα της φωτογραφιας φυσικα.

Δε βρηκα καποιο συγκριτικο τεστ ταχυτητας μεταξυ αυτων των δυο. Αν τα βαλεις αραγε διπλα διπλα, καταλαβαινεις πως εχουν τοση διαφορα στο hardware, σε απλη καθημερινη χρηση (browsing, social media, youtube klp)?

Απο μπαταρια αραγε ποιο να κραταει περισσοτερο?

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγειλει το p30 lite και το περιμενω, ομως διαπιστωσα σημερα πως το p20 εχει αυτη τη στιγμη τα ιδια λεφτα με το p30 lite, οποτε ειμαι σε σκεψεις για αλλαγη της παραγγελιας...

Αν και ξερω πως οι διαφορες αυτων των δυο τηλεφωνων ειναι μεγαλες απο θεμα hardware, μιας και μιλαμε για συγκριση μεταξυ ενος σχεδον flagship με ενα midrange κινητο, ποιο θα επιλεγατε αν ηταν να διαλεξετε μεταξυ τους?

Κολλαω λιγο στο οτι ειναι παλιοτερο μοντελο το p20 και στο οτι η οθονη ειναι λιγο μικροτερη με μεγαλο notch και κατω bezel, αλλα απ την αλλη ειναι πιο μαζεμενο σε διαστασεις απ το p30 lite.

Δεν παιζω παιχνιδια, ομως με ενδιαφερει πολυ η αποκριση του συστηματος, θελω να ειναι snappy το κινητο, να μη λαγκαρει πουθενα. Επισης με ενδιαφερει και η ποιοτητα της φωτογραφιας φυσικα.

Δε βρηκα καποιο συγκριτικο τεστ ταχυτητας μεταξυ αυτων των δυο. Αν τα βαλεις αραγε διπλα διπλα, καταλαβαινεις πως εχουν τοση διαφορα στο hardware, σε απλη καθημερινη χρηση (browsing, social media, youtube klp)?

Απο μπαταρια αραγε ποιο να κραταει περισσοτερο?

Προφανος το p30

Το μόνο κακό που έχει το P30 σε σχέση με το Light αν σπάσει οθόνη το πετάς (βλ τημες amoled)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε egodemis, τα μπερδεψες λιγο. Ειπα μεταξυ p20 και p30 lite..

Εχουν και τα δυο ips lcd, ομως στα χαρτια το πρωτο φαινεται να χει ποιοτικότερη οθονη, αν και δεν την εχω ακομα δει απο κοντα.

Ομως απο θεμα επεξεργαστη και καμερας, φαινεται να υπαρχει μεγαλο χασμα.

Στο θεμα της καμερας εχουν μεγαλη διαφορα αραγε;

Εχει βγαλει τιποτα κουσουρια καποιο απ τα δυο?

Edited by yz8826
Link to comment
Share on other sites

Φιλε egodemis, τα μπερδεψες λιγο. Ειπα μεταξυ p20 και p30 lite..

Εχουν και τα δυο ips lcd, ομως στα χαρτια το πρωτο φαινεται να χει ποιοτικότερη οθονη, αν και δεν την εχω ακομα δει απο κοντα.

Ομως απο θεμα επεξεργαστη και καμερας, φαινεται να υπαρχει μεγαλο χασμα.

Στο θεμα της καμερας εχουν μεγαλη διαφορα αραγε;

Εχει βγαλει τιποτα κουσουρια καποιο απ τα δυο?

 

Το P20 εχει διαφορα 340 στο σκρουτζ αρα δεν ειναι ιδιες οι τιμες...το μπερδευεις με το P20 lite που εχει ιδια τιμη οποτε δεν αξιζει η αγορα.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Κανεις λαθος, δες τα παρακάτω λινκς.

 

https://www.plaisio.gr/huawei-p20-64gb-4g-smartphone-mauro_2964392

https://www.plaisio.gr/catalog?location=product%3d3181359

 

Περασα απο public σημερα και το p20 εχει στο καταστημα 289.

Οσον αφορα το Σκρουτζ, ευχαριστώ δε θα παρω...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε egodemis, τα μπερδεψες λιγο. Ειπα μεταξυ p20 και p30 lite..

Εχουν και τα δυο ips lcd, ομως στα χαρτια το πρωτο φαινεται να χει ποιοτικότερη οθονη, αν και δεν την εχω ακομα δει απο κοντα.

Ομως απο θεμα επεξεργαστη και καμερας, φαινεται να υπαρχει μεγαλο χασμα.

Στο θεμα της καμερας εχουν μεγαλη διαφορα αραγε;

Εχει βγαλει τιποτα κουσουρια καποιο απ τα δυο?

 

α οκ όντος τα μπέρδεψα συγγνώμη

 

προφανώς δεν μηλας για το p20 pro αλλιος δεν θα υπήρχε σιζτητιση... στο μόνο που κερδίζει το p30 lite σε σχεση με το p20 (το απλό) ειναι απο θεμα αυτονομίας (εχει διαφορά εκει λογο ποιο αδυναμου cpu και λιγοτερο ενεργοβόρος)

 

στην αρχη ειχα το p20 για εναν μηνα με την χρηση μου ημουν μονημα με Power bank Η αλλιος 3 φορες την μερα (απλος χρηστης θα παλευει αρκετα να βγαλει την μερα)

 

μετά είχα p20 pro και στο καπάκι mate 20 pro με το πρώτο έβγαζα οριακά την μέρα καμία φορά δεν έβγαζα με το δεύτερο της περισσότερες φορές την έβγαζα την μέρα

μετά πριν πάρω το honor 20 pro είχα για λιγο το p30 lite (μια εβδομάδα περίπου) αν και σε κάποια θέματα ήταν ψιλό αργό όπως και η camera ήταν χειρότερη ακόμη και στο Pro mode απο θέμα αυτονομίας έβγαζα την μέρα ανετα (είχα 7 8 % στο τέλος)

 

ετσι αν δεν είσαι απαιτητικός χρήστης και δεν κάνεις καποιες βαριές χρήσης πχ μεταφορά αρχείον μεσο 4g,tethering κλπ και γενικά να θέλεις την μπαταριά χωρίς δεύτερη σκέψη πας σε p20 αν θέλεις αυτονομία πας σε p30 lite

 

μια άλλη επιλογή δίνεις 50 ευρώ παραπάνω και παιρνεις το Honor View 20 (στο άμεσα διαθέσιμο μαγαζί στο skrutz)

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Κανεις λαθος, δες τα παρακάτω λινκς.

 

https://www.plaisio.gr/huawei-p20-64gb-4g-smartphone-mauro_2964392

https://www.plaisio.gr/catalog?location=product%3d3181359

 

Περασα απο public σημερα και το p20 εχει στο καταστημα 289.

Οσον αφορα το Σκρουτζ, ευχαριστώ δε θα παρω...

 

Κανω λαθος που;; Τιμες σου ειπα αλλα μου παρεθεσες τον "κολοσσο" πλαισιο ενω το kaizerstore πχ που το εχει 228 ειναι αναξιοπιστο:p

Δεν πειραζει ομως πρεπει να ζησουν κ αυτοι:rolleyes:

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

α οκ όντος τα μπέρδεψα συγγνώμη

 

προφανώς δεν μηλας για το p20 pro αλλιος δεν θα υπήρχε σιζτητιση... στο μόνο που κερδίζει το p30 lite σε σχεση με το p20 (το απλό) ειναι απο θεμα αυτονομίας (εχει διαφορά εκει λογο ποιο αδυναμου cpu και λιγοτερο ενεργοβόρος)

 

Το p30 lite εχει και μεγαλυτερη οθονη.

Περασα απ το public σημερα και τα ειδα διπλα διπλα. Συγκρινα οσο μπορουσα την αποκριση σε ανοιγμα εφαρμογων (χωρις ιντερνετ) και δεν ειδα καποια ουσιαστικη διαφορα, πανε και τα 2 σφαιρα. Συγκρινα οθονες, του p30 lite φαινεται πιο ξεκουραστη στο ματι λογω μεγεθους. Διαφερουν λιγο στο λευκο, το οποιο στο p30 lite ειναι πιο ψυχρο ενω στο p20 ειναι λιγο πιο θερμο, αλλα προτιμω το ψυχρο.

Με χαλανε λιγο τα bezels πανω κατω στο p20, αλλα συνηθιζονται.

Το θεμα ειναι τι θα γινει με τις αναβαθμισεις, μετα τη 10 θα παρει αλλη αναβαθμιση ή θα σταματησει εκει?

Το p30 θα παρει κ αυτο αλλη ή γενικα τα huawei θα μεινουν στη 10 λογω του ban απο google τελικα?

Στο παρακατω λινκ παντως λεει οτι θα παρουν και τα 2 τη 10 και πως η σειρα p20-p30 λαμβανει μηνιαιως αναβαθμισεις ενω η p30 lite καθε 4μηνο.

 

https://consumer.huawei.com/en/support/bulletin/

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανω λαθος που;; Τιμες σου ειπα αλλα μου παρεθεσες τον "κολοσσο" πλαισιο ενω το kaizerstore πχ που το εχει 228 ειναι αναξιοπιστο:p

Δεν πειραζει ομως πρεπει να ζησουν κ αυτοι:rolleyes:

 

Ειπες πως εχει 340, γι αυτο ειπα κανεις λαθος.

Σχετικα με τα σκρουτζομαγαζα, δεν την ξαναπαταω. Ερχονται ολα με ψευτικες ταινιες ασφαλειας, προανοιγμενες συσκευασιες για ανεξηγητο λογο και τις 2 στις 3 φορες, επεσα σε ελαττωματικα τηλεφωνα.

Μαλιστα στο ενα ειχαν επεμβει στην οθονη, ειχε αποκολληθει και κολληθει ξανα, εχοντας μια μαυριλα στο πλαι, ενω το αλλο ειχε ελαττωματικο ηχειο. Δεν το δεχτηκαν πισω αυτο με το ηχειο, ειπαν στειλτε το αντιπροσωπεια, οποτε πηγε στη samsung και γυρισε σε χαλια κατασταση, μιας και η οθονη ειχε ανασηκωθει μισο χιλιοστο παραπανω απ οτι ηταν πριν και ειχε ερθει προσωπο με το home button (galaxy alpha).

Οταν τους ρωτας γιατι τα τηλεφωνα ερχονται με μαιμου ταινιες ασφαλειας ή με διπλοταινιες φωτοκοπια πανω απ τις γνησιες, σου λενε χιλιες δυο δικαιολογιες...

Απο δω και περα προτιμω να τα σκασω και να χω το κεφαλι μου ησυχο, παρα να παρω συσκευη που χει βαλει χερι καποιος, απλα για να λεω οτι γλυτωσα 40-50 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Το p30 lite εχει και μεγαλυτερη οθονη.

Περασα απ το public σημερα και τα ειδα διπλα διπλα. Συγκρινα οσο μπορουσα την αποκριση σε ανοιγμα εφαρμογων (χωρις ιντερνετ) και δεν ειδα καποια ουσιαστικη διαφορα, πανε και τα 2 σφαιρα. Συγκρινα οθονες, του p30 lite φαινεται πιο ξεκουραστη στο ματι λογω μεγεθους. Διαφερουν λιγο στο λευκο, το οποιο στο p30 lite ειναι πιο ψυχρο ενω στο p20 ειναι λιγο πιο θερμο, αλλα προτιμω το ψυχρο.

Με χαλανε λιγο τα bezels πανω κατω στο p20, αλλα συνηθιζονται.

Το θεμα ειναι τι θα γινει με τις αναβαθμισεις, μετα τη 10 θα παρει αλλη αναβαθμιση ή θα σταματησει εκει?

Το p30 θα παρει κ αυτο αλλη ή γενικα τα huawei θα μεινουν στη 10 λογω του ban απο google τελικα?

Στο παρακατω λινκ παντως λεει οτι θα παρουν και τα 2 τη 10 και πως η σειρα p20-p30 λαμβανει μηνιαιως αναβαθμισεις ενω η p30 lite καθε 4μηνο.

 

https://consumer.huawei.com/en/support/bulletin/

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ειπες πως εχει 340, γι αυτο ειπα κανεις λαθος.

Σχετικα με τα σκρουτζομαγαζα, δεν την ξαναπαταω. Ερχονται ολα με ψευτικες ταινιες ασφαλειας, προανοιγμενες συσκευασιες για ανεξηγητο λογο και τις 2 στις 3 φορες, επεσα σε ελαττωματικα τηλεφωνα.

Μαλιστα στο ενα ειχαν επεμβει στην οθονη, ειχε αποκολληθει και κολληθει ξανα, εχοντας μια μαυριλα στο πλαι, ενω το αλλο ειχε ελαττωματικο ηχειο. Δεν το δεχτηκαν πισω αυτο με το ηχειο, ειπαν στειλτε το αντιπροσωπεια, οποτε πηγε στη samsung και γυρισε σε χαλια κατασταση, μιας και η οθονη ειχε ανασηκωθει μισο χιλιοστο παραπανω απ οτι ηταν πριν και ειχε ερθει προσωπο με το home button (galaxy alpha).

Οταν τους ρωτας γιατι τα τηλεφωνα ερχονται με μαιμου ταινιες ασφαλειας ή με διπλοταινιες φωτοκοπια πανω απ τις γνησιες, σου λενε χιλιες δυο δικαιολογιες...

Απο δω και περα προτιμω να τα σκασω και να χω το κεφαλι μου ησυχο, παρα να παρω συσκευη που χει βαλει χερι καποιος, απλα για να λεω οτι γλυτωσα 40-50 ευρω.

 

μιλαγα για τα 128mb αφου το p30 lite ειναι με 128 οχι το 64ρι...αλλα και παλι ειδα τωρα οτι υπαρχει και ποιο φθηνο γιατι το 340 ειναι για single sim που παλι δε λεει ενω το dual sim στα 323..το αν θα δεχθεις τωρα μαιμου ταινιες ασφαλειας ή οχι ειναι στο πως θα το αντιμετωπισεις..εγω συνηθως διαλεγω μαγαζι που να παω να το παρω οποτε γινεται αυτοματα ο ελεγχος...αλλα και σε γνωστους που παιρνουν επαρχια κανενα θεμα.

Οσο για το πλαισιο που νομιζεις δε θα στη φερει την εχω πατησει με λαπτοπ HP γι αυτο τους εκοψα πλεον...τους θεωρω βαμπιρια γιατι και στο θεμα της εγγυησης σε κατι Samsung σκουστικ παλι κανανε τον κινεζο κ επρεπε εγω να τα στειλω αντιπροσωπεια..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Οσο για το πλαισιο που νομιζεις δε θα στη φερει την εχω πατησει με λαπτοπ HP γι αυτο τους εκοψα πλεον...τους θεωρω βαμπιρια γιατι και στο θεμα της εγγυησης σε κατι Samsung σκουστικ παλι κανανε τον κινεζο κ επρεπε εγω να τα στειλω αντιπροσωπεια..

 

Επικοινωνησα με τη Huawei και μου υπεδειξαν τους επισημους συνεργατες, αλλα δεν εμπιστευομαι κανεναν τυφλα φυσικα. Θα το τσεκαρω καλα το πακετο πριν το ανοιξω και τους το τονισα κιολας, οτι αν ερθει ανοιγμενο ή με μαιμουδοταινιες, θα τους το στειλω πακετο πισω, αλλα με διαβεβαιωσαν οτι ψωνιζουν μονο απο τη huawei Ελλαδας και οχι απο χοντρεμπορους και οτι εννοειται οτι θα ρθει σφραγισμενο εργοστασιακα.

 

Την πατησα προχθες με το eshop.gr ( ειχε το p30 lite 249), μου 'ρθε με ταινια πανω στην ταινια και το στειλα πακετο πισω. Δε δεχομαι πλεον παραβιασμενη συσκευη, απαιτω αυτο που πληρωνω να ειναι ανεγγιχτο, γιατι εχουν δει πολλα τα ματια μου... Στο eshop μου ειπαν πως ψωνιζουν απο τριτο εισαγωγεα, οχι απο αντιπροσωπεια, δηλαδη απο Βουλγαρια κ ας λεει GR διπλα στον τιτλο. :confused:

O υπαλληλος του eshop μου πε πως ολα ετσι ερχονται σε αυτους, με διπλη ταινια, η οποια φυσικα δεν ειναι γνησια, ειναι ενα απλο αυτοκολλητο πανω απ τη γνησια.

 

Σε γερμανο και wind που πηγα, τα πακετα ειχαν γνησια σφραγισμενη ταινια παντως.

 

Και για του λογου το αληθες..

https://drive.google.com/drive/folders/1-LtA5mDogVOBqyecBSt2ZbxyxAN9ETtI?usp=sharing

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το p30 lite που έχω με έχει αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο. Το μόνο που με χαλάει είναι ότι προεξέχει η κάμερα αλλά με την θήκη είναι οκ. Το έχω πάρει από τα public στα 249€ σε άσπρο χρώμα και είναι πανέμορφο. Στο πρώτο μαγαζί που είχα πάει οι ταινίες ήταν παραβιασμενες και έφαγαν άκυρο
Link to comment
Share on other sites

Το τι κάνει το κάθε κατάστημα είναι offtopic.

 

Λοιπόν το P20 είναι ναυαρχίδα κι έτσι θα πάρει 2 εκδόσεις Android.

Ξεκίνησε με την 8 οπότε θα πάρει την 10 και τέλος.

 

Το P30 lite ως μη ναυαρχίδα θα πάρει 1 έκδοση Android.

Ξεκίνησε με την 9 οπότε θα πάρει την 10 και τέλος.

 

Σαν ταχύτητα το P20 είναι καλύτερο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Χαζευα τη σελιδα του p20 στο plaisio και πατωντας ανανεωση, διαπιστωσα πως τελικα αλλαξαν την τιμη και τωρα εχει 349 το 64αρι..

Τεσπα, δε βαριεσαι, καλυτερα ετσι, θα βγω κ απ το διλημμα..

Για να επιστρεψουμε on topic, τι παιζει σχετικα με θηκες για το p30 lite?

Θελω κατι που να μη του δινει πολυ ογκο, να μην ειναι πορτοφολι και να το προστατευει καλα απο πτωσεις.

Χαζευα κανα 2 διαφανες (αν και δεν ειμαι και πολυ φαν τους γιατι κιτρινιζουν). Η μια ειναι η original της huawei και η αλλη η liquid crystal της spigen. Τι διαφορες εχουν αυτες οι 2?

Ποιες αλλες εχετε δοκιμασει και τι προτεινετε (οχι απαραιτητα διαφανες)?

 

https://www.e-shop.gr/spigen-liquid-crystal-for-huawei-p30-lite-clear-p-TEL.066520

https://www.e-shop.gr/huawei-51993072-tpu-cover-for-p30-lite-transparent-p-TEL.060700

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τη μπαταρια βλεπω αναμεικτα σχολια στο youtube.

Αληθεια, ποσες ωρες SOT σας βγαζει?

Γενικα πως τα παει, τη βγαζει τη μερα?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα βγάζει μέρα ναι..και βάλε άμα δεν το σκανταλευω πολύ κιόλας..

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Εμένα βγάζει μέρα ναι..και βάλε άμα δεν το σκανταλευω πολύ κιόλας..

 

Ποσες ωρες χρησης με ανοιχτη οθόνη σου βγαζει ομως;

Link to comment
Share on other sites

Lagαρισμα βλεπετε σε messenger, emails, browsing κλπ?

Ειδατε διαφορα με τη μεταβαση απο android 9 σε android 10 σε θεματα ταχυτητας και γενικα αποκρισης συστηματος?

Edited by yz8826
Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο ποιο γρήγορο ναι ακόμα και στην επανεκκίνηση είδα..κατι ελαφρά καμιά φορά τα συναντώ και γω αλλά δεν έχω θέμα

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις πως οι γωνιες θεασης της συγκεκριμενης συσκευης ειναι εντελως χαλια σε λευκο φοντο?

Απορω ωρες ωρες, κανεις δε βλεπει τοσο τρανταχτες λεπτομερειες στις συσκευες που αγοραζει? Μονο εγω ειμαι ο περιεργος τελικα?

Οταν κοιτας ελαφρως υπο γωνια, αρχιζει να ροζιζει η οθονη (το λεγομενο screen tint). Κατι τετοιο θα ηταν αναμενομενο σε amoled οθονη, υπο μεγαλη γωνια θεασης ομως, αλλα οχι σε ips!

Τι σοι ips ειναι αυτο το panel, οταν χανει τοσο εντονα υπο την παραμικρη κλιση?

 

Κανεις δεν το ειδε αυτο να ενημερωσει τους υποψηφιους αγοραστες να εχουν μια ιδεα?

Εχω ξενερωσει ασχημα, δεν περιμενα τοσο χαλια την οθονη, αντι να ειναι λευκη και ξεκουραστη, διχαζει το ματι αν δεν την κρατας καθετα. Εχω δει ips απο παλιοτερα ή φθηνοτερα μοντελα, ή και απο xiaomi note 6-7-8 και δεν υπαρχει αυτο το φαινομενο.

Πειτε μου πως φταιει η ζελατινα που εχει προεγκατεστημενη (αν και φαινεται πολυ χλωμο), γιατι θα τρελαθω.. :wacko:

 

Θα ανεβασω φωτο και βιντεο σε λιγο, μιας και βρήκα τροπο να μεγεθυνω το προβλημα, ωστε να ειναι εμφανες σε βιντεο και φωτο.

Edited by yz8826
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P30 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...